Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2014, 15:47   #1001
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ono što je nekada Blizzard radio sa svojim CGI sinematicima, koje smo sa nevericom gledali i uživali u svakoj sekundi, sada to radi CD Projekt sa svojim IN-GAME prikazima

Što se sinematika tiče, nakon onog čuvenog sinematika kada su najavili Witcher II za Xbox, gde Leto uskače na onaj brod i zamrzava i kolje sve živo na brodu, za mene su nadmašili i čuveni Blizzard tada...
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
filpan (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 16:04   #1002
Sokokonj
Član
 
Član od: 1.9.2011.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 42 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Preuzmi onaj HD trejler sa linka na prethodnim stranicama, tek tada se vidi kako stvarno izgleda.
Odgledao sam, ali kvalitet tekstura kolicina poligona itd mi deluju smanjeni.
Pogledaj na 1.37 imas isecak koji se nalazio i u prethodnom trejleru pa uporedi sa ostatkom trejlera, prosto grafika deluje kud i kamo gore.
A negde sam i procitao da je ovaj treler ps4 ili xbox one footage, doduse nisam siguran koliko je dobra informacija, pokusacu da nadjem.
Sokokonj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 16:06   #1003
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Watch Dogs deluje poprilicno slabije po grafickoj detaljnosti i efektima, ne znam kako Watch Dogs izgleda na ultra podesavanjima, nisam imao prilike da gledam neki nekompresovan video, ali na osnovu screenshotova, ne verujem da cak ni na maksimalnim podesavanjima uz tweakovanje cfg fajlova moze da izgleda ovako dobro.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 16:08   #1004
Sokokonj
Član
 
Član od: 1.9.2011.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 42 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Samo da ne bude zabune, ja mislim da witcher izgleda 3 puta bolje od watch dogs-a ali se samo plasim da nije preziveo neki graficki downgrade kao i watch dogs.
Sokokonj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 16:13   #1005
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
@Dovahkiin
Slazem se u potpunosti...

Bolje pitanje je, sta tebi nije jasno da ti pojasnimo.
Pa nema šta da mi pojašnjavaš - došlo izgleda vreme da se proizvod ocenjuje na osnovu reklame. "Mr. Kultura" gore kaže:
Citat:
Witcher 3 ima najsavršeniju grafiku, ali što je mnogo bitnije i bolje, ima priču, atmosferu i gameplay. Kakav voice acting, kakve animacije, kakva muzika!
Priču? Dobro hoće li neko da mi kaže o čemu se tačno radi u Witcher-u 3? Atmosferu? Gameplay? Odakle je sve to zaključio? Iz par promotivnih trailera koji služe da nalože rulju? Znači ložana postaje fakat godinu dana pre nego što je igra uopšte izašla?

Da ne bude zabune, slažem se da je ovaj trailer odličan ali CDPR je sa Witcher-om 2 pokazao da ume itekako da zabrlja. Dok igra ne postane dostupna apsolutno ne razumem bilo kakve preveremene izjave kako je Witcher 3 već sada "najbolji RPG" itd. To je za mene vrh neobjektivnosti i nerealnog pristupa kritici.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
JeSuis (11.6.2014), Marko (7.6.2014), nexexcalibur (6.6.2014), player1 (6.6.2014), r0nIn (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 16:13   #1006
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ako ovo jeste footage sa PS4, onda tek mozes zamisliti kako moze da izgleda PC verzija na maksimalnim podesavanjima na nekoj GTX 780Ti, jer CDProjekt do sada nije bila kompanija koja je prodavala m*da za bubrege kad je davala obecanja PC zajednici.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
bokela (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 16:18   #1007
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Neutrino
Zakljuceno je iz trailera , screenova kao i ostalih informacija o igri.
I dalje ne znam sta te konkretno muci tj. u sta konkretno sumnjas.

Npr. kazes atmosfera, pa samo ovaj screen prsti od atmosfere http://s.pro-gmedia.com/videogamer/m...ld_hunt_33.jpg .
Stvarno mi nije jasno kako to ne osecas

Ne znam dal se secas onog leak-ovanog gameplaya po onoj sumi i po nevremenu. Cak i sa onako losim snimkom ljudi su bili oduvani kako to sve izgleda.

Za gameplay isto. Pogledaj moj post na prosloj strani. Mislim slazem se da niko ovde ne zna 100% kako ce to sve da izgleda/funkcionise,ali bar imaju ljudi poprilicno jasnu sliku...a ta slika je remek delo u najavi.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
bokela (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 16:29   #1008
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
jer CDProjekt do sada nije bila kompanija koja je prodavala m*da za bubrege kad je davala obecanja PC zajednici.
Slažem se za prvog Witcher-a, za drugog već nikako. Witcher 2 je bio školski primer kako prelazak na multiplatformski razvoj može da osakati iskustvo igranja na PC-u (katastrofalan inventar, QTEs, loš odnos dobijenog/uloženog za Übersampling koji je ispao čist marketinški trik itd.)

@Bascelik
Sumnjam u objektivnost donošenja suda o gotovom proizvodu na osnovu reklame. Screenshotovi i traileri ne mogu da budu zamena za iskustvo iz prve ruke a ta ruka je udaljena skoro celu godinu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
nexexcalibur (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 16:37   #1009
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam W2 presao na XB360 dzojpedu, buduci da je W2 akcioni RPG i tad sam vec video da je igra bila spremna za portovanje na xbox, jer je sve radilo savrseno na dzojpedu sa sve elementima xbox UI-a u svakom meniju. Inventar mi je bio najmanji problem...

Ma, svi smo se mi ovde nalozili, u vecoj ili manjoj meri, da se razumemo.

Ono sto je meni smetalo u dvojci i cega se plasim u da ne bude u trecem delu je nedostatak kvalitetne produkcije i zakazivanje na delovima gejmplej mehanike i pripovedanju price, kao sto je izbalansiranost i tempo levelovanja, losa ekonomija u igri koju je svako mogao da primeti ako se ozbiljnije bavio craftingom, onda losom egzekucijom na polju price i razvoja likova i uguravanja igru u presirok politicki kontekst gde likovi iskacu kao iz sesira i trose nam vreme. Vreme koje je nedovoljno da se iole razviju.
Sve su to odlike AAA naslova koje da bi bile dobre zahtevaju timove sa ogromnim iskustvom. Sad su zagrizli jos vise, nadam se da su u medjuvremenu sredili menadzment i doveli dobre strucnjake da vode ovako kompleksan projekat kao sto je AAA-open-world-heavily-story-focused game.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 17:14   #1010
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Neutrino, ako si se iole lozio i hajpovo oko Skyrima onda ovde treba da se lozis i hajpujes bar 5x vise

Lore i mitologija koja je pribliznija nama odnosno u pitanju je slovenska mitologija. Bica i stvorenja imaju odlican lore i taj lore je direktno ukljucen u gameplay na nacin kako ucis da se boris protiv odredjenog stvorenja, dok u vecini RPGa ukljucujuci i Skyrim gde ih uzimas zdravo za gotovo i manje vise su genericnog tipa sa veoma malo pozadinskog lore-a...

Graficki ovo sto smo videli kolje MODovan Skyrim bar za koplje iznad.

Sto se same price tice i TW2, u nekoliko intervjua su naglasili da su bili inspirisani Igrom Prestola i da su to pokusali da izvedu u 2ci, i kako bi igraca odnosno Geralta stavili u sredinu tih politickih previranja i intriga nekoliko razlicitih strana. Mozda nisu uspeli na nivou na kom je npr serija Igre Prestola, ali svakako nisu omanuli mnogo!

Tako da, sto se TW3 tice, nadam se i hajpujem se, sto bi i ti trebalo, da ce uraditi sve kako treba.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.6.2014), player1 (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 19:07   #1011
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ae komentarisite malo combat,kako mislite da ce da radi
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 19:30   #1012
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Re: The Witcher 3

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Ae komentarisite malo combat,kako mislite da ce da radi
Radiće fenomenalno kao i sve ostalo. Rekla mi vračara koja je odgledala trejler.

Lično, ne verujem joj dok ne vidim pravi gejmplej klip, umesto marketing kolaža.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Kidja (6.6.2014)
Stara 6.6.2014, 19:45   #1013
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: The Witcher 3

Što se mene tiče, da je kopija dvojke i ja prezadovoljan. A naravno, biće bolja, u to niko ne sumnja.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 20:24   #1014
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Radiće fenomenalno kao i sve ostalo. Rekla mi vračara koja je odgledala trejler.

Lično, ne verujem joj dok ne vidim pravi gejmplej klip, umesto marketing kolaža.
Samo da ne bude kao sa Watch Dogs da ispadne da je CGI na kraju.Ali realno jedino sta moze da bude problem u igri je optimizacija ovo ostalo u najmanju ruku ce biti kao u TW2 sto je sasvim dovoljno.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 20:27   #1015
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Više nego dovoljno puta su ga ubacili u ova 3 trejlera da se makar moze predpostaviti kakav je napredak napravljen u odnosu na W2.



Ova combat camera npr. Kada je jedan enemy tj. duel,FOV se suzava i kamera je kocentrisana(lock on predpostavljam) na tog jednog protivnika,verovatno će imati i slobodu rotacije, mozda i zoom level.Kada je 2+ protivnika kamera se odaljava,zbog bolje preglednosti.

Sa tom combat camerom/lock on-om je promenjeno i kretanje tokom borbe. U W2 kretanje se nije menjalo u combatu(npr. kao kada u dark souls ne koristite lock on opciju ) .Geralt nije "side-stepovao" kao ovde,posebne animacije se koriste.

Borba sa vise protivnika bi trebala malo da podseca na betmen melee combat(najlakse ga tako opisat/zamislit),samo sto se ovom slucaju koristi sword.Mnogo manje udaraca se zadaje(zavisi od tipa protivnika i levela naravno),kretanje je sporije,sa block,verovatno ce biti nekakav counter kao i u w1/2 i sa potpuno drugacijim combo sistemom koji se upgrejduje u skill tree-u.96 animacija je korisceno za sword poteze gde je u prvom bilo dvadesetak.
Tu je i taj dinamicki deo gde sve zavisi od polazaja protivnika,Geralta i aktivirane animacije.To utice na damage,reakciju protivnika u zavisnosti od nanesene stete a i dismemberment je takodje tu ,verovatno je to kritikal udarac.


Nismo ga videli dovoljno u akciji ali oni koji su gledali onu 45 minuta dugu prezentaciju kazu da izgleda fluidno posebno kada se iz combo udaraca predje na magije i da bas podseca na pravi sword fight narocito sa vise protivnika.Rekli su da je roll i dalje tu ali da je takodje umesto njega dodge,kao nekakav "kratki sprint".Nece vise da rola Geralt toliko

Bice tatkicki posebno zbog toga sto ima ogroman broj neprijatelja tako da ce se svaki put koristiti drugacija..taktika.Verovatno i izazovan posebno ako se proba sa manjim levelom krenuti na neke vece zivuljke .
Ja mislim da su ga jos vise ispeglali za E3 2014,prikazali su i taj horse combat koji nije bio implementiran prosle godine,kao i crossbow za range combat.

Ja mislim da ce igra i tu da zablista,kao i u ostalim segmentima.Videcemo
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.6.2014), bokela (6.6.2014), Dovahkiin (6.6.2014), pentraksil (7.6.2014)
Stara 6.6.2014, 22:09   #1016
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam nahajpovan iz razloga jer se ovaj dio do sada najvise oslanja na likove iz knjiga. Jedino sto mogu reci da mi se ne svidja to su nVidini prsti u svemu ovome, nadam se da mi vlasnici AMD-ovih kartica necemo ostati znacajno uskraceni.

P.S Svima obavezna lektira da do 24. februara procitaju knjige
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 22:28   #1017
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Uradio preorder, izaslo ~35 evra, a moram priznati malko me sramota da cu platiti jedan TW3 isto koliko i SimCity, Rome 2 i jos neke.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 22:33   #1018
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: The Witcher 3

Jedva cekam da na E3 daju nešto konkretnije (gameplay), nadam se da će biti neki leak
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 22:52   #1019
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Uradio preorder, izaslo ~35 evra, a moram priznati malko me sramota da cu platiti jedan TW3 isto koliko i SimCity, Rome 2 i jos neke.
Ja ću ipak da sačekam sa nabavkom dok ne vidim hoće li Game-S nabavljati Collector's Edition. Guild Wars 2 je jedina igra kod koje sam uzeo Collector's, potrudiću se da je nabavim i za Witcher 3 (ponajviše zbog art knjige koje su i najbolji deo CE pakovanja).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 22:53   #1020
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Bice gameplay,verovatno prvo na MS konferenciji kao i prosle godine jer su oni "dobri" sa njima.W2 je samo izasao za X360.

I na one stage demoe sa mozda malo razlicitim gameplayom ako ne i istim, sa intervjuom pa moci ce da se postave neka pitanja i bice dosta novog infoa.

Poslednja ispravka: Stenmark (6.6.2014 u 23:01)
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com