Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2011, 19:38   #1
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

Juče sam zamenio Nvidia 8800gts sa gts 450. Na prethodnoj kartici sam bez problema imao prikačen i monitor i televizor. Sada sa novom karticom, dok je prikačen samo monitor sve je ok. Čim ubacim TV, slika postaje crna i na tv i na monitoru. Inače monitor ne upadne u Standby već samo pokazuje crnu boju. Monitor je nakačen na DVI, a tv sam probao na VGA i na DVI uz pomoć adaptera. Evo šta sam do sada probao:

1. Restartovanje ne pomaže.

2. Probao sam da stavim najnovije beta drajvere, potom neke sa cd koji ide uz karticu i najmatorije moguće sa nvidija arhive, potpuno je isto.

3. I monitor i TV imaju sliku kada se butuje u safe mode. Pretpostavljam zato što se ne učita nvidia driver. Inače ovo potvrđuje da nije problem do video izlaza ili kabla.

TV plazma inače ima maksimalnu rezoluciju od 1024x768, a monitor 1680x1050.

EDIT: Rešio sam sam problem posle 2 dana maltretiranja, ako treba nekom rešenje neka pogleda moj poslednji post.

Poslednja ispravka: toology (24.3.2011 u 14:44)
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 20:04   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

jesi updateopvao drivere?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 22:43   #3
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
jesi updateopvao drivere?
Kao što sam već napisao, probao sam poslednje oficijelne i beta drajvere. Probao sam i drajvere sa cda i neke starije iz arhive na nvidia sajtu.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 23:27   #4
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

Zameni karticu.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2011, 0:44   #5
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

Ako ne nadjem sutra neko rešenje odneću je na servis. Ono što mi je čudno je da bez nvidia drajvera, taj vga out radi i imam sliku na tv... Meni i dalje deluje da je softverski problem.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2011, 14:23   #6
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

Čim sam mu pripretio morao je da proradi. Postaviću šta sam sve radio za slučaj da se još neko zezne sa ovakvim problemom.

Pre svega izgleda da je problem bio u tome što je grafika dodeljivala neku nenormalnu rezoluciju i refresh rate televizoru, ali tako da se cela grafika zbunila i izbacivala crne ekrane.

Evo i rešenja:

1. Prilikom paljenja Windowsa sam preko menija f8 izabrao opciju Start with low resolution enabled. Ovo je dovelo do toga da se upalio Duplicate display po defaultu, ali pošto je rezolucija bila 640x480, tv se nije onesvestio.

2. Pošto nikako nisam mogao da dobijem opciju da odvojim ekrane u Dual View, podigao sam rezoluciju oba ekrana u Duplicate modu na 800x600 i probao da instaliram najnovije NVIDIA beta drajvere.

3. Posle instalacije najnovijih drajvera, pojavila se dual view opcija u NVIDIA control panelu, ali sam pre nego što sam lupio apply video sam da bi za TV odvalio neku nenormalnu rezoluciju (preko 2000x 1000!?!).

4. Iz windows device managera sam promenio manuelno da mi TV ne koristi drajver Generic PnP monitor i prebacio sam ga na nešto što odgovara njegovim mogućnostima (Digital Flat Panel 800x600 60hz).

5. Restartovao sam za svaki slučaj i izabrao Extend my dispaly. Proradilo je!!!

Pouka cele priče, kada kupuješ novu grafičku gledaj da imaš tv sa nekim digitalnim ulazom. I da... NVIDIA ima katastrofa drajvere sa totalno kretenskim rasporedom opcija, bar kada je kohabitacija monitora i tv-a u pitanju.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
NVIDIA Developing Chipset That Combines GPU And Southbridge? Thaedass Vesti 7 18.11.2010 20:13
NVIDIA APEX PhysX: CPU vs GPU Efficiency Thaedass Grafika 0 17.9.2010 14:27
Plavi ekran i resetovanje računara donboske Kvarovi 5 19.3.2009 16:03
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com