Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2009, 16:15   #1
dada_kd
Novi član
 
Član od: 1.3.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Nova sam na forumu..a vec mi treba mala pomoc.Zanima me koja je potrebna brzina up-a da bih mogla koristiti kameru i mikrofon na msn-u i skype?Il to uopste nema veze s brzinom?
Brzina interneta mi 1172/52.
Nadam se da ce neko znati da mi odgovori na pitanje.
hvala unapred!
dada_kd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:26   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Uzivaj, forum (clanovi) ce uvek da pomogne(u).

Sto se tice brzine konekcije idi na www.speedtest.net i kada se zavrsi test, dobices rezultat i link do tog rezultata. Ostavi link na forum da bi znali koja ti je tacno brzina...

Video prenos tj. brzina koja je potreban za video prenos zavisi i od rezolucije videa. Za 320x240 je dovoljan upload od 192kbit/s (provereno). Za zvuk je skoro svejedno, radi i sa 128kbit/s i manje. Ovo se sve odnosi na upload jer download je kod nas makar po nekoj mojoj proceni svima veci od 512kbit/s sto je dovoljno za video prenos (naravno to zavisi i od rezolucije).

Da bi znao nesto konkretnije da ti kazem, uradi taj speedtest pa postavi rezultat na forum.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
dada_kd (1.3.2009)
Stara 1.3.2009, 16:30   #3
dada_kd
Novi član
 
Član od: 1.3.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Trenutna brzina mi je 767/39...inace imam adsl s brzinom 512/64,mada su od danas dignuli download..
koliko sam ja skontala,nista od moje kamere...
dada_kd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:34   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Ako imas ADSL onda ti je brzina 1024/128, nema manje (osim onaj Telekom paket koji bas i nije nesto).

Ako je sudeci po tvome rezultatu upload od 39 kbit/s je stvarno premali... Aj molim te samo ostavi rezultat sa speedtest-a.

Edit: Vidim da nisi iz Srbije, ping ti je preveliki, testiraj ponovo ali klikni na ono mesto gde je zuta piramida.
Sto se tice video konverzacije, nazalost upload ti je premali i neces moci da se "gledas" sa sagovornikom u real vremenu, seckace njemu slika...
Tebi ce biti verovatno ok, posto taj drugi decko/zena imaju veci upload pa im video konverzacija ide lakse...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:38   #5
dada_kd
Novi član
 
Član od: 1.3.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Nisam iz Srbije,iz R Srpske sam...
Valjda cu znati postaviti link
dada_kd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:39   #6
dada_kd
Novi član
 
Član od: 1.3.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Pokusala sam ga ostaviti,ali nije uspjelo,pa da opet pokusam

dada_kd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:42   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Uspelo je, ali samo jedna stvar. Od video konverzacije nema nista, nazalost.
Ali kada kreces da meris brzinu, kada bude onih puno piramida, klikni na onu zutu. Tj, onu koja je najbliza tebi (tvom mestu). To je karta Evrope pa ne mozes bas mnogo precizno odrediti gde zivis pa makar pokusaj da nadjes piramidu sto blize Rep. Srpskoj.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:45   #8
dada_kd
Novi član
 
Član od: 1.3.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Ok,sad sam ponovo uradila,tj.kliknula sam na zutu piramidicu...pa cu ponovo postaviti rezultak,al vec vidim da od video konverzacije nema nista.
U svakom slucaju hvala na odgovoru!!
Mogu li koristiti bar mikrofon?

URL=http://www.speedtest.net][/URL]
dada_kd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 16:45   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Mozes, upload ti nije super ali ces moci makar da koristis audio konverzaciju.

Citat:
We have been using Skype on 2 low speed wireless wifi connections recently.

Skype works on a 64 Kbps down / 16 Kbps up connection. It works but the result is not great. Due to the low uplod we get distortions and delays, but it works; we can talk to eachother. Video freezes, but voice works.

Skype Voice works well on a 128 down / 32 up connection. Video works with delays and some freezes.
Ovo kaze jedan lik koji je testirao brzine konekcije za Skype. I sa dosta manjom konekcijom se moze pricati ali nije lagodno jer ima "seckanja", sto zna mnooogo da smeta.
Sto se tice videa, sa 32 kbit/s je nemoguce koristiti normalno video konverzaciju, ne znam sto je ovaj lik napisao da radi ali ima kocenja, ispod 128 kbit/s za video nemoj ni da pokusavas, ja sam probao i umalo nisam slog dobio.

Tako da... Srecna "audio konverzacija".

Poslednja ispravka: dzonihsv (1.3.2009 u 18:31)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 18:06   #10
dada_kd
Novi član
 
Član od: 1.3.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je potrebna brzina interneta da bih koristila kameru i mikrofon (za msn,skype...)

Hvala na pomoci,suprug i ja nismo bili sigurni dal moze,on je tvrdio da ne moze video konverzacija...al sam ja to ipak htjela provjeriti.
dada_kd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dovoljna brzina Interneta za HD video streaming Predrag Stankovic Video/TV softver 11 3.11.2008 17:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com