Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2009, 2:24   #1
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Situacija je sledeća. Uzeo sam hosting, registrovao domen i dobio cPanel sa ")#(# Fantastico. Instalirao joomlu jednim klikom na root, probao radi administratorski dio ali kad odem na adresu sajta i dalje piše:
"web site is <.under construction.>
ukoliko ste vlasnik hosting accounta molim ulogujte se i postavite Vase stranice.
"

Skontam da nešto nije u redu i odem na remove joomla-e za koji mi prijavi da je uspješan. Kad sam krenuo ponovo da instaliram joomla-u na root dobijem sledeće:
"The installation can not be completed:- You cannot install more than one script in the root directory of a domain."


Probao sam napraviti folder koji sam nazvao portal i u njega instalirao joomlu i radi i administratorski dio i sajt al' sa adresom www.imesajta.info/portal/.
I tu sam odradio remove i joomla uspješno deinstalirana i obrisan folder portal.


E, šta sad? Kako da obrišem te neke repove koji su ostali na root-u i da instaliram joomlu da radi?
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 7:56   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

E pa malo si zaebo, da izvineš

Razlog zbog koga je pisalo "website under construction" najverovatnije je taj što je, iako si instalirao Joomla-u, ostao fajl index.html sa tim sadržajem. Većina servera prvo "pogleda" index.html , pa tek onda index.php

Sad, ne znam šta da ti kažem što je Fantastico zaglupio... Ali uvek postoji varijanta da skineš Joomla-u i ručno je instaliraš (nije teško).
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
noisy (21.5.2009)
Stara 21.5.2009, 10:05   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Nah, obriši sve u root ručno, a onda nađi fantastico log negde i obriši i njega... biće u tmp, temp, logs, nemam pojma...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
noisy (21.5.2009)
Stara 21.5.2009, 17:38   #4
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

ok, zahvaljujem obojici. Koristio sam savjete iz oba posta i uspio .
Ako može odgovor na samo još jedno pitanje. Kada na global conf uključim "Search Engine Friendly URLs" sve se pogubi tj. stranice se ili ne otvaraju ili se otvore ali budu nekako zbunjene. Moram li uključiti i "Use Apache mod_rewrite" jer njega nisam dirao?

:update

probao sam i njega da uključim i da pre toga preimenujem htaccess.txt u htaccess
E tek sada se nijedna strana ne otvara osim homepage-a.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 18:45   #5
Sasa.Karanovic
Član
 
Član od: 21.5.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa.Karanovic
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Search Engine Friendly URLs ti je opcija koja zahtjeva mod_rewrite i moras imati .htaccess u root folderu koji Joomla "napravi".

Kada si prebacivao na SEF URLs da li ti je Joomla izbacila mozda kod koji si trebao da ubacis u .htacces ?

Napravi malu php skriptu koja ce sadrzati
Kod:
<?php php_info(); ?>
I pogledaj da li imas podrsku za .htacces.

Btw baci nam link do te stranice da pogledamo, mozda tako bude lakse

Poz,
Sale
Sasa.Karanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 19:52   #6
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Ništa joomla nije izbacila, nikakav kod. A imam fajlove htaccess.txt i .htaccess. A da napravim skriptu, za te stvari sam totalni papak. Ugasio sam SEF opciju i sve radi OK. Stranica je trenutno offline, još nije gotov dizajn. Adresa je http://www.l2uprising.info
tako da ne možete ništa ni vidjeti . Jedino forum je online. http://www.l2uprising.info/forum
Obratiti pažnju da još ništa nije urađeno, tek sam počeo
Btw, pozdrav komšija
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 19:56   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
probao sam i njega da uključim i da pre toga preimenujem htaccess.txt u htaccess
[/I]
Preimenuješ ga u .htaccess - ta tačka je važna.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 20:09   #8
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

odradio sam to s tačkom, al' čini mi se da nemam podršku za .htaccess. Možda lupam ali instalirao sam SMF i čačkajući po opcijama negdje mi je pisalo crvenim slovima da SMF nije siguran da imam podršku za htaccess.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 21:31   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Citat:
Sasa.Karanovic kaže: Pregled poruke
Napravi malu php skriptu koja ce sadrzati
Kod:
<?php php_info(); ?>
A kako tačno može kroz phpinfo() da se vidi da li na određenom serveru postoji podrška za .htaccess fajlove? Odgovor glasi... nikako.

Podrška za .htaccess fajlove spada u funkcionalnosti koje pruža sam server (u ovom slučaju Apache) a ne nešto što obezbeđuje PHP čije karakteristike se prikazuju putem phpinfo() funkcije

Na nekim serverima korišćenje .htaccess fajlova je zabranjeno ili ograničeno samo na to da su dozvoljene samo specifične direktive mada uglavnom ako administracija hostinga zna šta radi uvek je uključena minimalna neophodna podrška za funkcionisanje većine slobodnog softvera koji se naširoko koristi.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2009, 0:11   #10
Sasa.Karanovic
Član
 
Član od: 21.5.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa.Karanovic
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Citat:
Loaded Modules core mod_win32 mpm_winnt http_core mod_so mod_actions mod_alias mod_asis mod_auth_basic mod_authn_default mod_authn_file mod_authz_default mod_authz_groupfile mod_authz_host mod_authz_user mod_autoindex mod_cgi mod_dir mod_env mod_include mod_isapi mod_log_config mod_mime mod_negotiation mod_rewrite mod_setenvif mod_php5
Preko ovoga moze da skonta da li je mod_rewrite uopste ukljucen na serveru, ako je on iskljucen dzaba mu dozvola za .htaccess ako rewrite rule nema na sta da se pozove...

Provjeri sa svojim provajderom da li je u httpd.conf ukljucen Allow Override i kako je podesen, jer ako je on postavljen na none onda ti .htaccess nece raditi.

S' obzirom da kazes da smo komsije, ako ti treba pomoc iscimaj me na MSN-u da ti pomognem
Sasa.Karanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sasa.Karanovic na korisnoj poruci:
noisy (22.5.2009)
Stara 22.5.2009, 13:46   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Sve navedeno stoji ali sam samo hteo da ukažem na to da se iz tvog posta može zaključiti da se putem phpinfo() funkcije može dobiti informacija da li je server konfigurisan da pruži podršku za .htaccess fajlove što nažalost nije tačno

Elem...Što se tiče AllowOverride direktive ona se uglavnom nikada ne podešava na nivou kompletnog servera. U većini slučajeva hosting serveri su bazirani na Red Hat derivatima (Red Hat, CentOS itd.) i kod njih se podešavanja obično smeštaju u posbne .conf fajlove koji se skladište u conf.d folderu. Na taj način je mnogo lakše obezbediti upgrade servera na novu berziju Apache-a. Postoji još jedna bitna stavka kod administracije Apache a vezana je za mod_rewrite. Naime, dosta administratora greši pretpostavkom da se podešavanja za mod_rewrite prenose sa glavnog servera na VirtualHost-ove što nije tačno. Tako se recimo X puta dogodi da neiskusni administratori omoguće mod_rewrite na glavnom serveru i da misle da će po defaultu sve funkcionisati kako treba i na ostalim VirtualHost nalozima što nije tačno. mod_rewrite podešavanja se ne nasleđuju u virtuelnim hostovima. Međutim, s obzirom da svi ozbiljniji provajderi u poslednje vreme nude VPS-ove (Virtual Private Server) ovo više i nije takav problem.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2009, 21:29   #12
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

sve riješeno, Sasa mi pomogao za SEF linkove a ovo ostalo sto pricate ne'am pojma
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2009, 23:52   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
... a ovo ostalo sto pricate ne'am pojma
To nije smešno, bolje uči i upijaj znanja ako misliš da se baviš održavanjem sajta
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 1:44   #14
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

naravno, slažem se. Ali valjda bi trebalo da idem nekim redosledom a ne ovako odmah kodovi, skripte, etc.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 3:10   #15
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: You cannot install more than one script in the root directory of a domain

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
naravno, slažem se. Ali valjda bi trebalo da idem nekim redosledom a ne ovako odmah kodovi, skripte, etc.
Jeste. SST (Server Side Technology) je verovatno poslednje što bi trebalo da učiš
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
KDE 3.4.2 -> KDE 3.5.2 Miloš Slobodni softver 68 14.6.2006 16:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com