Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2015, 22:58   #761
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Dobićeš dva računa, jedan klasičan devizni račun sa neoročenom štednjom za koji je vezana Visa Electron kartica koja može da se koristi i na bankomatima, POS terminalima, ali i na netu i još jedan poseban devizni račun vezan za Visa Internet karticu koja, kako joj ime i sugeriše, može samo online da se koristi.

U suštini ti ne trebaju obe kartice, ali ovo je varijanta kada na deviznom računu imaš veću sumu novca i ne bi iz nekog razloga želeo da karticu vezanu za taj račun koristiš za direktnu kupovinu putem neta. U tom slučaju imaš Internet karticu i po potrebi sa onog glavnog računa prebacuješ elektronski manje svote novca na račun vezan za Internet karticu sa kojom plaćaš online.

Ali dolaskom PayPal-a u Srbiju, ovaj sistem je postao manje više nepotreban...
Da li su potrebni neki uslovi da bih dobio Visa Electron karticu? (Da budem iskren nisam nikad otvarao racun u banci Da li je potrebno da budem zaposlen?)
I koliki su troskovi otvaranja racuna i odrzavanja kartice?
Hvala na prethodonom odgovoru.
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2015, 23:47   #762
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Nema troškova održavanja/otvaranja računa (devizna neoročena štednja) ni u jednom od dva navedena slučaja, a za otvaranje računa ti treba samo lična karta.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Wolf72 (1.7.2015)
Stara 4.7.2015, 19:45   #763
Negro
Novi član
 
Član od: 3.7.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Poz svima , ako su sledeca pitanja vec postavljena izvinjavam se, nisam uspeo sve da procitam.

Koristim intezinu internet karticu , proizvod koji sam hteo da kupim mogao je samo u dolarima da se kupi , podignem sa kartice euro, kupim dolare uplatim ponovo sada dolare na karticu i vise nego dovoljno za trasankciju u dolarima, ostalo nesto eura. Kada sam trasankciju zavrsio,otvorim online racun i vidim da mi je najpre skinut ostatak eura sa racuna pa onda dolari , s tim da mi je dolare pretvarao u dinare pa opet u dolare. Posrednik je bio paypall. Vise od ocekivanog su mi skinuli. Od prodavca sam zatrazio da obustavi transakciju sto je i uradio i vratio novac.

1-Kada ce se taj novac pojaviti i na intesa net kartici tj kada ce biti dostupan?

2-Da li ce se na racunu pojaviti samo dolari ili onaj deo u eurima i deo u dolarima, onako kako je bilo pre kupovine?

3-Kako da ubuduce izbegnem konverziju koju rade za dolar ,dolar din dolar ,ako hocu u dolarima da platim? Da li je dovoljno podesiti Bill me in the currency listed on the seller's invoice i primarnu valutu u paypall ili je potrebno jos nesto?

Ako neko moze ,zna da mi odgovori ili uputi direktno na stranicu gde se vec o ovim pitanjima pisalo bicu zahvalan.
Negro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2015, 22:22   #764
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Kod Intesine INTERNET kartice sav obračun se radi u evrima, dakle možeš ti da kupuješ i u rubljama i da ih imaš na računu, ali obračun ide isključivo u evrima. I naravno ako imaš više različitih valuta na računu, evro je glavna i uvek se prvo troši jer jer u tom slučaju nemaš duplu konverziju. To ti je odgovor i na treće pitanje, dakle sa ovom karticom ne može obračun da ti bude u dolarima.

Što se tiče konverzije, da bi izbegli dvostruku konverziju prilikom kupovine preko PP-a, evo rešenja...

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=546

Znači ovo služi da ti konverziju radi samo banka, što je sa ovom karticom neminovno ako kupuješ recimo u dolarima, u protivnom bi ti i PP prvo radio konverziju iz dolara u dinare (jer je RSD default valuta za naloge iz Srbije), pa onda banka iz dinara u evre.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (4.9.2015)
Stara 4.7.2015, 23:24   #765
Negro
Novi član
 
Član od: 3.7.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kod Intesine INTERNET kartice sav obračun se radi u evrima, dakle možeš ti da kupuješ i u rubljama i da ih imaš na računu, ali obračun ide isključivo u evrima. I naravno ako imaš više različitih valuta na računu, evro je glavna i uvek se prvo troši jer jer u tom slučaju nemaš duplu konverziju. To ti je odgovor i na treće pitanje, dakle sa ovom karticom ne može obračun da ti bude u dolarima.

Što se tiče konverzije, da bi izbegli dvostruku konverziju prilikom kupovine preko PP-a, evo rešenja...

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=546

Znači ovo služi da ti konverziju radi samo banka, što je sa ovom karticom neminovno ako kupuješ recimo u dolarima, u protivnom bi ti i PP prvo radio konverziju iz dolara u dinare (jer je RSD default valuta za naloge iz Srbije), pa onda banka iz dinara u evre.
Pre svega hvala na odgovoru.

Znaci uopste nisam morao da podizem eur pa da ih razmenjujem za dolare! Ispada da nisam trebao da obustavljam transakciju jer cu opet morati isto da uradim jer nisam nista predupredio ni refundom ni ovim naknadnim podesavanjima . Mislio sam da cu time izbeci te pretumbacije ako direknto ubacim dolare za sta su mi i izdali kao novi ugovor za dolar valutu na istoj kartici.
Ali, zar sada ako u pp podesim primarnu valutu dolar i onu stavku u profilu za konverziju zar sada ne bi trebalo da povuce samo dolar direktno posto bi bilo primarno za dolar? Ili on ponovo tj ovoga puta intesa konvertuje po njihovom dolare u euro, ko onda ponovo vraca u dolar posto je racun proizvoda u dolarima tj rade samo sa dolarima?
Koja svrha ubacivanje druge valute na racun ako sve mora u eurima ? Sto mi to ne rekose u banci.
koja mi je sada najbolja solucija da sto manje izgubim na svim tim pretumbacijama? Hvala.
Negro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2015, 23:38   #766
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Najbolje je da se u PP-u podesi da se obrada vrši u valuti u kojoj je i plaćanje. U tom slučaju PP ne konvertuje ništa već originalnu valutu prosleđuje banci koja vrši konverziju u evro.

To da je obračun vezan isključivo za evro znam sigurno da važi za INTERNET karticu, za debitne kartice vezane za običan devizni račun (Visa Electron) mislim da nije tako, ali nemoj da me držiš za reč.

Npr. izveštaj sa PayPal-a:



... i iz Intese:



Kao što vidiš iznos u originalnoj valuti je isti kao i finalni iznos jer je evro jedina valuta za obračun kod ove kartice.

Naravno ne treba zaboraviti da banka dodaje rezervaciju od oko 5-6 % od potrošene sume zbog moguće promene kursa, koje nakon fizičkog povlačenja novca sa računa od strane prodavca vraća na vaš račun.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 1:41   #767
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Negro kaže: Pregled poruke
Pre svega hvala na odgovoru.

Znaci uopste nisam morao da podizem eur pa da ih razmenjujem za dolare! Ispada da nisam trebao da obustavljam transakciju jer cu opet morati isto da uradim jer nisam nista predupredio ni refundom ni ovim naknadnim podesavanjima . Mislio sam da cu time izbeci te pretumbacije ako direknto ubacim dolare za sta su mi i izdali kao novi ugovor za dolar valutu na istoj kartici.
Ali, zar sada ako u pp podesim primarnu valutu dolar i onu stavku u profilu za konverziju zar sada ne bi trebalo da povuce samo dolar direktno posto bi bilo primarno za dolar? Ili on ponovo tj ovoga puta intesa konvertuje po njihovom dolare u euro, ko onda ponovo vraca u dolar posto je racun proizvoda u dolarima tj rade samo sa dolarima?
Koja svrha ubacivanje druge valute na racun ako sve mora u eurima ? Sto mi to ne rekose u banci.
koja mi je sada najbolja solucija da sto manje izgubim na svim tim pretumbacijama? Hvala.
To su sitna slova i detalji koje izbegavaju da pomenu negde sam i ja pročitao a kad pitaš službenike obično ne znaju ili kažu da skida druge valute bez konverzije. Kad pogledaš svi oni i paypal i banka samo rade konverzije i tako zarađuju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 2:24   #768
Negro
Novi član
 
Član od: 3.7.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Najbolje je da se u PP-u podesi da se obrada vrši u valuti u kojoj je i plaćanje. U tom slučaju PP ne konvertuje ništa već originalnu valutu prosleđuje banci koja vrši konverziju u evro.

To da je obračun vezan isključivo za evro znam sigurno da važi za INTERNET karticu, za debitne kartice vezane za običan devizni račun (Visa Electron) mislim da nije tako, ali nemoj da me držiš za reč.

Npr. izveštaj sa PayPal-a:



... i iz Intese:



Kao što vidiš iznos u originalnoj valuti je isti kao i finalni iznos jer je evro jedina valuta za obračun kod ove kartice.

Naravno ne treba zaboraviti da banka dodaje rezervaciju od oko 5-6 % od potrošene sume zbog moguće promene kursa, koje nakon fizičkog povlačenja novca sa računa od strane prodavca vraća na vaš račun.
Da bas tako kao sa slike iznos za originalnu valutu u eurima itd. S tim sto je meni pp prikazao celu sumu u dolarima pa je to konvertovao u dinare i na kraju racuna opes suma u dolarima. A na intesa racunu skinuti svi euri i ostatak dolara do odgovarajuceg iznosa u eurima plus onih 6%.
Negro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 2:31   #769
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Najbolje kad kupuješ da gledaš da ti bude cena u eurima, na paypal da ugasiš konverziju u dinare i na kraju ti skida sa kartice default valutu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 2:35   #770
Negro
Novi član
 
Član od: 3.7.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Sta je tu je. Sad samo da vidim kako ce i koliko novca vratiti i kada , da li ce pp, banka uzeti tu provizuju u konverziji ili ne iako nisam nista ostvario u smislu usluge kupovine.
Negro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 2:49   #771
Negro
Novi član
 
Član od: 3.7.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Najbolje kad kupuješ da gledaš da ti bude cena u eurima, na paypal da ugasiš konverziju u dinare i na kraju ti skida sa kartice default valutu
Na pp nije bilo podeseno nista , samo primarno euro. Ali je taj onlin shop imao najbolju cenu sa kuponom pa me je to privuklo jedino sto su prihvatali samo dolare! I razmisljam pa dobro odem do banke kazem im sta i kako da mi konvertuju do te sume u dolarima jos me on posavetuje da to uradim u menjacnici zbog boljeg kursa a ne kaze da ce se to ponovo racunati u eurima!
Jedino sto sada imam te dolare i racun za dolare , moracu da ih utrosim, valjda ce vratiti deo u dolarima deo u eurima kako su i skinuli ili se previse nadam.
Negro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 15:52   #772
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

kad je druga valuta u pitanju i ne može da se promeni u evre, kupi u toj valuti i banka će da ti uradi konverziju u evre. Tako radiš samo jednom konverziju.
Ako nemaš evre samo dinare probaj neku drugu karticu koja se zadužuje u dinarima da ne bi morao da kupuješ evre pa onda da konvertuješ u drugu valutu to su već 2 konverzije..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 10:41   #773
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Imam problem sa povezivanjem debitne kartice na paypal nalog, Visa elctron je kartica koju koristim već par godina, kada pokušam da uradim verifikaciju kartice dobijem poruku da izaberem drugu karticu. Pokušao i kod banaka da se raspitam za ovaj problem, ali nijedna banka ne nudi uslugu prijema novca preko internet kartica, samo plaćanje. Vidim u prethodnim komentarima da je ovo moguće, banke pojma nemaju i prave se mutave na ovu temu, da li da kontaktiram tehničku podršku paypal-a,
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2015, 23:57   #774
Negro
Novi član
 
Član od: 3.7.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Da li je normalno da na intesinom online racunu u opciji nedospele obaveze vise nema onog dela novca u eurima i u dolarima za koji mi je odobren refund i prikazan preko pp da je vracen u dinarima? A da mi jos uvek nisu prikazani ti isti euri i dolari da su vraceni tj refundirani na intesa racunu?

Poslednja ispravka: Negro (8.7.2015 u 0:04) Razlog: dopuna
Negro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 8:10   #775
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Normalno je, jer ti taj novac više nije na Intesinoj kartici nego bi trebalo da je prikazan na PP nalogu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 11:37   #776
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Jel beše ne može neko preko da mi uplati novac na pay pal?
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 11:59   #777
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Može, proradila je ta opcija i za Srbiju pre neki mesec.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
zakzizu (8.7.2015)
Stara 8.7.2015, 12:30   #778
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Je l' moze neko da mi kaze da li mogu Omaldinsku karticu Erste banke, na kojoj se nalazi novac u dinarima, da povezem sa Paypal nalogom? Ili treba devizni RN da se povezuje, jer se kupuje u stranoj valuti?

Do sada nisam koristio PP, sve sto sam uzimao uzimao sam preko drugara koji isti ima, ali mi sad treba uzmem Arkham Knight, a i ne bih vise bilo koga da cimam...

Gracias unapred...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 13:48   #779
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Može, proradila je ta opcija i za Srbiju pre neki mesec.
Još samo podatke da nađem
Gde sad da nađem broj računa ili kako već da bi mi neko uplatio novac?
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 14:09   #780
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Potreban ti je samo email sa kojim si registriovao PP nalog.

@buraz
Probaj sam da li može, koštaće te privremenog oduzimanja ~1€ sa računa ako uspeš, a posle ako ikad budeš hteo da promeniš karticu koja je vezana za PP to ti je par klikova mišem
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Quiz DobroslaV Kvizovi 13122 20.11.2012 17:08
SK CASE CHASE - Pitanja i odgovori Dr. Marko SK Case Chase 117 17.10.2009 14:18
Sony Ericsson F305 pitanja BlueDeth Programi za mobilne telefone 0 2.9.2009 1:37
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Pascal - pitanja Cheguevara Programiranje 5 14.10.2007 13:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com