Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2007, 2:49   #41
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Pozdrav drugari. Nikako da nadjem Gundam Seed i Destiny. Ako neko ima pm. plz!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 21:56   #42
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Malo Anime...

Upravo downloadujem Robotech Shadow Chronicles pa sam nestrpljiv. Jel gledao neko? Utisci? Dajte neki SS!!!!!!!!!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 13:28   #43
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
iwcham1979 kaže: Pregled poruke
Upravo downloadujem Robotech Shadow Chronicles pa sam nestrpljiv. Jel gledao neko? Utisci? Dajte neki SS!!!!!!!!!
Odgledao sam ga i meni je odlican! Posebno mi se svidelo sto su glavnim likovima glasove davali glumci iz originala! Jedino mi se ne svidja kako su neke face odradili, al' dobro...i sto se malo desava radnja oko SDF-3...mozda bude vise u nekom novom nastavku/seriji...Dobro bi bilo kad bi napravili film koji prati desavanja na SDF-3-u paralelno sa drugim i trecim Robotech ratovima..
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 21:28   #44
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ako neko moze da napravi listu novih mecha anime-a, super bi bilo! Bas sad downloadujem Burst Angel! Nisam gledao, ali nadam se da je Ok! Znaci, treba mi preporuka za nesto novijeg datuma u mecha fazonu! Hvala!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 10:50   #45
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Burst Angel je dobar anime...nije nishta "extreme" ali je dobar...Uglavnom neces se pokajati
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 23:01   #46
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Dajte jos neki predlog. Nesto mecha novo
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 2:01   #47
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

FAFNER: Dead agressor.


I naravno bilo sta sto ima MS ili MOBILE SUIT GUNDAM u naslovu - A izbor je ogroooooman.


Sto se ROBOTECH SHADOW CHRONICLES tiche -- Nisam postovao review iz sledecih razloga razloga - Misljenja sam da ovo ostvarenje nije vredno toga.

1- Zato sto je strasno "ruzno" za 2007 godinu....(audio vizual 2 na mojoj skali 0d 1 do 10) -

Poredjenja radi Macross Zero( 2002-2004) izgleda fenomenalno, Gundam MS IGLOO(OVA 1 i OVA 2) izgledaju fenomenalno


2- Zato sto su Ameri po milioniti put dokazazali da ne umeju da prave dobar Anime. ( pa cak i sa budzetom koji su pohlepni tvorci doticnog imali mogli su da urade nesto mnogo lepse)

3- Da ne pominjem ne pojavljivanje likova kao sto su LISA HAYES, ROOK, RAND, LANCER....

4 - Katastrofalni Voice acting - Likovi zvuche potpuno nezainteresovano. + Veliki minus za reklamiranje Marka Hamila( Luke Skywalker) koji progovori jedva 2 rechenice u filmu.

5 - I naravno uzasni ROBOTECH.COM i mashinerija koja ova pokushava da progura kao da je u stvari nesto dobro.

6 - Naravno ochekujete nastavak( sudeci po kraju) - Kao neko ko odlicno( a i licno) poznaje ljude koji su na ovome radili - ne nadajte se icemu pre 2010. - Uz malo srece do tada ce doci do nekih promena u garnituri


Preporuka - Zaobici u sirokom luku
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 19:10   #48
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

U bre neske. Malo ga pretera. Meni ljubitelju Rabotecha bi posle 20 godina i 2x gore od ovoga bilo Ok! A ovo mi je bilo super! Dao sam i nekim prijateljima koji uopste ne gledaju Anime i koji su bili odusevljeni. Cak su mi trazili macross sagu a odgledaju!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 21:12   #49
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Eh da sam bar preterao. Rekao bih da sam previshe Fin



Savrseno dobar primer unistavanja necega sa mnogo potencijala( dodushe tako je Rt tretiran vec 22 godine)
Jednostavno ne mogu da se ne nasmejem kad vidim ovo. Momci sa nasheg podforuma - 2d/3d grafika su kudikamo sposobniji od ljudi koji su ovo radili.



[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]




A sto se tiche - Gledanja macross sage posle ovoga - Pa da - Ovo sa macross sagom nema blage veze( Thanks to cinjenici da Harmony Gold nema prava za Macross sagu. Presudom okruznog suda u Tokiju od 2002 - Prava na Macross pripadaju iskljuchivo kompaniji BIG WEST( a ne Tatsunoko -samim tim i Harmony gold je izgubio ista)
A zbog cega isto tako nema veze i sa MASTERS SAGOM - Ili "SDC Southern Cross " - Odgovor je jasan - Krajnji cilj je takogje ga prodatii kao Mospeada(new generation) nastavak u japanu( sto ce se uskoro i desiti) - Mospeada Plus -

Mislim da 2x gore od ovog ne bih zeleo da vidim. Zaista
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 22:54   #50
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Daj malo pojasnjenja za Macross Zero, Macross Plus, ili sta vec??! Neki remake macrossa? Jel vredi?
P.S Sta ce ti Liza ovde. Ona je baba sad
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 23:56   #51
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Haha - Daleko od toga. Macross je donekle uspeshna franshiza.( mada su posle Zeroa nesto izgleda prestali da se angazuju)

Elem - SDF Macross( 1982) ili ti Macrosss saga - je dobila svoj rimejk vec 1984 - Na moju veliku zalost - Olichen u OVA filmu MACROSS: DO YOU REMEMBER LOVE( DYRL) - Koji osim fenomenalne animacije za tu godinu nema ista dobro da ponudi. Stavishe , uradjeno je ono sto se obicno new radi - Osnova na kojoj se macross drzi( kao i dobar deo dizajna) je potpuno promenjen

Pa sa svi kasniji izdanci franshize baziraju na DYRLu.

A to su

-Macross II
-Macross plus
-Macross 7
-Macross dynamite 7

-Macross Zero( prequel) - deshava se u vreme pada SDF-1 na zemlju - Ali timeline ( i lik ROY FOCKER) je jedino sto je zajednicko sa originalom.(2002-2004) - ima 5 epizoda radjenih 2d/3d tehnikom( 2d likovi, 3d mecha) -S tim sto izgleda apsolutno fenomenalno.


Jeste da sam sve ovo vec postovao -Ali malo podsecanje nije na odmet.


To sto je LISA starija ne znachi da ne treba da bude tu( ali kako pravdati taj lik u Mospeadi + - Nikako )
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 22:30   #52
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Au, sad sam googlovao malo i umestpo da razjasnim stvari, jos gore Daj molim te reci sta su od ovoga radili Japanci, sta Ameri? Macross( 1982) su adaptirali Ameri (1985)i to je Robotech- Macross Saga, a i Masters i New Generation je adaptacija!? Nije mi jasno za:
-Macross Zero
-Macross II
-Macross plus
-Macross 7
-Macross dynamite 7
kao i za Do you Remember Love!

Daj link gde si o tome pisao da razjasnim!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 23:13   #53
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Hm - Ameri su

- Dubovali dotichne 3 serije,( SDF MACROSS, SDC SOUTHERN CROSS, MOSPEADA) ubacili novi soundtrack, povezali ih koliko je god moguce...1985- i rodio se robotech

SDF MACROSS - Macross Saga
SDC SOUTHERN CROSS - Masters Saga
MOSPEADA - New Generation



1986- Pokushali da naprave seriju Robotech II -the sentinels - koja je posle odradjene prve 4 epizode Cancelovana( pa su iste montirane i releasovane kao film)- jedina animacija koja ima dizajnwork iz sve 3 sage.

Zatim izbacili i Robotech the movie( ne nisu nista animirali - samo su uzeli anime "megazone 23", montirali njegov footage zajedno sa SDC southern cross delovima i releasovali to kao Film )

I pravili Shadow Chronicles 2004.(released 2007) ---( ovde su animaciju radili Koreanci -DR Movie - Koji su radili animaciju i za anime "Yukikaze" - koji izgleda fenomenalno) -ali ovde izgleda bash nisu bili motivisani.

Shadow chronicles je American production.( koji ce sigurno biti releasovan i u Japanu)


I naravno sa Icim sto se zove Macross - Ameri nemaju nikakve veze.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 0:14   #54
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Hvala, tako sam i pretpostavljao. A jel ima -Macross Zero, Macross II, Macross plus, Macross 7, Macross dynamite sa engleskim dubom da se nadje? Sad sam skinuo Macross: Do you remember love. (na japanskom sa naleplenim titlom) Super animacija. Mracnije od Robotech-a. Samo mi nije jasno zasto su Roy-a tu ubili po drugi put?! Prvo gine u Farewall Big Brother epizodi Robotech-a, tj. u Pineapple Salad epizodi Macross-a, a zatim u ovom filmu?????????? Drugo, zanima me da li su 36 epizoda Sdf Macross-a identicne epizodama Robotech - Macross Saga-e??? Verovatno ne! U cemu se ogledaju razlike? Muzicke teme nisu iste, zar ne??? Ae nesonjacc! Ti si expert za ovo!

Poslednja ispravka: iwcham1979 (12.3.2007 u 22:35)
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 20:19   #55
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Au bre, čitaj topic "Malo Anime..." od početka pa će ti možda biti i jasnije. Tamo smo ja i nesonjacc napričali sve i svašta i ono od čega prosečnog anime fan-a zaboli mozak.
Zašto Focker gine ponovo u DYRL? Pa ne gine ponovo. Ovaj film nije nastavak na SDF Macross nego "alternativna verzija". Znači radnja se hronološki poklapa sa radnjom iz SDF Macross-a ali je ispričana na drugačiji način (ili izmenjena, zavisi kako gledaš na stvari) i prilagođena kratkoj filskoj formi.
Objasnio bi ti sada koji sve Macross i Robotech serijali postoje i kako su povezani ali bi to toliko bilo zamorno, a i bila bi duga priča. Pogledaj recimo stranice na wikipediji, veoma su detalje i mislim da ćeš naći sve što te zanima.
Pitanje dub-a:
Macross Zero - nema eng. dub
Macross II - ima
Macross 7, Dynamite - nema

-> nesonjacc, auuuuuuuuuuuuuuuuuu, nisam stigao da nabavim Shadow Chronicle a sad zbog tvojih, a i mnogih drugih, komentara, nemam ni volje. Citiram komentar na izgled CG scena jednog lika: "Cigle koje lete po svemiru..." hahahahahahahahaha, a sudeći i sam po ovim slikama, mogu da kažem da će onaj tvoj projekat sigurno BOLJE izgledati, bruka.
Neki dan čitam stranice na wikipediji o Robotech-u uopšte i čitam i ne mogu da verujem. Harmony Gold ne smatra knjige McKinny-ja (odnosno onih koji se kriju pod ovim pseudonimom) kanonskim, kao i još neke kvalitetne stripove i druge sitnice, bruka. Sve gore do goreg. U nekim intervjuima sa originalnim tvorcima Macross-a, pre svega sa Shoji Kawamori-jem, stekao sam utisak da oni ni do dan danas nisu svesni kakvo je Harmony Gold s*anje uradio. Da su svesni možda bi im uskratili licencu da speru ljagu.

Poslednja ispravka: bvitnik (13.3.2007 u 20:43)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 21:38   #56
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Hvala. A ovim SS ne veruj. Slikao nesonjacc sa G-force 2 Kod mene na Ati izgleda bolje sa SM3.
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 21:43   #57
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Eeee dobro jutro. O kompaniji kao sto je Harmony Gold ne mogu a da ne mislim sve najgore.
A narocito posle jednog od "finih" razgovora sa Kevinom Mccieverom - predstavnikom Harmon Golda - o tome kako im je( po meni) marketing za shadow chronicles bio izuzetno losh( sad vidim i zasto), zatim da im rating sajta opada - I sto je najvaznije zbog nepostojanja novih fanova franshiza pada u zaborav...

Oni su mislili da ce ovim da dobiju nove fanove( u 2007 sa ovakvim izlgedom ). A u stvari nisu ni zadovoljili izgladneli comuniti koji se drzi na staklenim nogama( a mnogi hardcore fanovi su ga napustili bash zbog odnosa HG sa zajednicom)

Veruj mi gledanje ovoga je savrsheno gubljenje 80tak minuta tvog zivota. Mogao bi umesto toga da radish nesto korisnije kao npr zalivanje cveca.

Citat:
iwcham1979 kaže: Pregled poruke
Slikao nesonjacc sa G-force 2 Kod mene na Ati izgleda bolje sa SM3.
Vrlo Duhovito . Nazalost nisam jedini sa ovim misljenjem
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 21:51   #58
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

-> iwcham1979, nije stvar u kvalitetu slike nego modela i renderinga. Kad nabaciš iskustvo sa jedno 200 anime serija odgledanih, shvatićeš o čemu je ovde bilo reči.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 17:15   #59
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Ko prati vesti na AnimeNewsNetwork-u verovatno već zna - izgleda da je u produkciji novi Macross projekat povodom 25 godišnjice .
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 18:46   #60
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Naravno da vec zna(m). Preduhitrio si me za malo. Samo sto sam hteo da to postujem.
Koliko se zna u toku su audicije za voice acting. A govorka se da ce u njemu biti i Minmay. I tako cekamo nove informacije.

Nevezano za Macross - U produkciji je i nova Gundam Serija - Trebalo bi da krene sa emitovanjem od oktobra. Nije vezana za CE( cosmic era) timeline -Vec ce biti nesto potpuno novo.
Istovremeno je u produkciji i Gundam Seed - Teatrical movie( deshava se u periodu posle destinyja)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com