Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2013, 14:34   #1
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Android Google TV dongle

ne znam tacno kako se kod nas zovu ovi uredjaji, nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu?

dakle u pitanju su kao mini racunari koji TVu daju "smart" funkcije. rade na androidu, prikljucuju se na HDMI. siguran sam da znate o cemu pricam..

da li neko ko se razume moze da pomogne? zelim bratu da kupim nesto ovako za rodjendan

budzet mi je 100 eur, ali bih zeleo da uzmem najbolji uredjaj za te pare.



da li bi ste mogli da bacite pogled na ovaj sajt odakle bih porucio. jako je veliki izbor, i nemam predstavu sta je best buy

http://dx.com/c/consumer-electronics...ize=200&page=1

ako vas mrzi da gledate, bar mi recite na sta da obratim paznju, koje su to funkcije koje su pozeljne, itd.

koliko vidim za 50 eur se moze nabaviti uredjaj sa dual 1.6ghz procesorom 1gb ram, android 4.1
a onda iz nekog razloga ovi ozbiljniji i skuplji uredjaji su uglavnom na androidu 2.3

da li ovo ima neki uticaj veliki? uredjaj bi se najvise koristio za surfovanje, pustanje filmova i slicno, a ne za neke zahtevne igrice


jos jedno pitanje, s obzirom da su kod nas ovakvi uredjaji dosta skuplji nego napolju (koliko sam gledao duplo) nameravam da porucim iz inostranstva, a onda necu imati garanciju.
kakva su iskustva, da li uredjaji crkavaju ili su pouzdani?

hvala
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 15:28   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Android Google TV dongle

Elektrodata Droid Monster TV Box i AirMouse za ~8,000 dinara prava stvar. Za taj novac dobijaš DC na 1,6 GHz (koji postiže brzinu u rangu najbržih tablet-a), 1GB Ram, 2GB flash a i veoma korisni AirMouse. Mana mu je ne tako glatka i tečna reprodukcija full HD MKV snimka sa 16 referentnih frejmova, ali svi ostali će ti raditi sjajno. Plus, miran si dve godine garancijom, što veoma znači, jer se ovi uređaji greju pri radu. Ukoliko nisi potpuno vezan za Android Tv Box, baci pogled i na neki tablet koji će ti završavati sve kao Box a da spada u tvoj budžet.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
PapaStalin (26.2.2013), Stefan programer (16.8.2013)
Stara 26.2.2013, 19:07   #3
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Android Google TV dongle

zahvaljujem

btw, sta mislis o uredjaju MK808
http://dx.com/p/mk808-dual-core-andr...tf-hdmi-160535

citao sam razne forume i ovaj uredjajaj je dosta popularan, veliki commynity, custom romovi itd. onda kontam, verovatno da je ok spravica?

resen je problem sa pregrevanjem i slabim wifijem (koji je bio prisutan na starijim modelima)
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 22:19   #4
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Android Google TV dongle

Super karakteristike za taj novac. Jedino što mislim da moraš pojuriti preko grane, jer mi se čini da ga nema kod nas. Velika prednost u odnosu na predhodni koji sam ti predložio je u tome što je bolje hlađenje uređaja i 8GB memorije naspram 2GB.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
google play i android 2.1 lobanja Programi za mobilne telefone 13 12.9.2012 11:46
Android Google open source operativni sistem za mobilne avox Programi za mobilne telefone 2 28.3.2011 20:41
Google Android, novi OS?! Casper'NS Operativni sistemi 11 24.9.2009 12:50
Android Google Challenge Shepherd Programiranje 5 13.10.2008 9:39
Google Android Marko Stanojkovic Aparati i oprema 0 13.2.2008 20:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com