Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2013, 8:17   #301
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Princeza je valjda imala plavu kosu i zvala se nešto na M, što mislim da je bilo i ime crtaća. Marion? ili tako nešto beše. Ne mogu da se setim tačno, bio sam baš klinče kada je to išlo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 12:21   #302
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: Seća li se neko stare serije...

Citat:
Evo mene kaže: Pregled poruke
Tražim ime crtaća, koji je bio redovan pre više godina. U pitanju je dugometražni crtani film. Radi se o neka dva brata blizanca, koja su se bavila mačevanjem i puštali su zmaja. Na kraju valjda je jedan od njih leteo balonom sa nekom princezom. Zna li iko o čemu pričam?
Princeza vitez mi jedio pada na pamet ali nije dugometrazni. Secam se scene sa kradljivcima kruna, bilo je bitke sa zmajevima aa oba brata su macevaoci.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 4:45   #303
Evo mene
Novi član
 
Član od: 19.11.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Citat:
Aleks kaže: Pregled poruke
Princeza vitez mi jedio pada na pamet ali nije dugometrazni. Secam se scene sa kradljivcima kruna, bilo je bitke sa zmajevima aa oba brata su macevaoci.

Može link..Možda je to to.


Pirke:

Širli Templ?
Evo mene je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Evo mene na korisnoj poruci:
Pirke87 (8.2.2013)
Stara 16.5.2013, 17:44   #304
Nouvelle
Novi član
 
Član od: 16.5.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Daj bre jel se neko setio imena??? Jesi bio na casu? Poldudecu, svaki dan trazim. Probao sam prevesti "Bracne zavrzlame" na francuski ali ne pomaze. Na ovom sajtu koliko ja shvatam izlista sve francuske serije i nemoguce da medju 607 serija nje nema. http://www.serietele.com/serie-pays-1.html?pge=12.html
To vam je Une famille pour deux
http://www.youtube.com/watch?v=TBWedta8kXw

E, sad.. Na 2 kanalu ili pak 3kanalu, ali pre bih rekla da je 2 kanal jer je u to vreme drugi kanal dobio onaj znak plavo pa broj unutra. Ne znam da li se i ynak treceg kanala promenio u taj plavi znak koji je jos uvek aktuelan.

Dakle, isla je francuska serija. On je kao novinar, radi u novinarskoj kuci, i u jednoj epizodi on odlucuje da glumi momka kojeg je sopstvena majka napastovala. I lepo je on sakrio svoje lice modernom tehnologijom, ali dzemper koji mu je majka isplela, odaje ga. To je uradio kako bi imao neku senzacionalnu pricu. U tom odeljku je on okruzen zenama. Direktor je musko, ima problema sa detetom i zenom u ljubavnicom koja je sef ovima ostalima. Mislim da se onaj novinar zove Tomas ili Toma. Pretrazih i na francuskom uz pomoc nekih opisa, medjutiim bezuspesno.. Makar da sam zapamtila njegovo pravo ime.. Tako sam zapamtila za onog glumca iz Studio sud i nasla tu seriju (tu igra i Diane Roberts sa njenim muzem, i Niko- koji je glumio u filmu Largo Winch)

Druga francuska serija. Bila je na Novosadska TV, negde oko ponoci, medjutim nisam u tom trenu mogla da trazim na netu i posle i zaboravih.

Prica serije je: Devojka peva kao svoja majka (koja je preminula), zivi sa ocem, i jedno leto upoznaje jednog mladica koji je isto zaljubljen u muziku. NJih dvoje zapocinju romansu i odlucuju da odu za Pariz i da postanu umetnici i da izdaju svoj album. Ona u Parizu ima vec neku vrstu pomoci (neka zena koja je ostvarena pevacica, operska. Ona ju je i otkrila, tj. njen talenat, valjda je bila drugarica sa njenom majkom, nisam to skapirala) ali ona odbija da trazi pomoc od nje sve dok ne biva prinudjena da ipak potrazi pomoc od nje. Devojka fenomenalno peva i cak mi se i cini da sam je slusala negde na jt, ali kad te nece onda te nece.. U Parizu se toj devojci izdesava mnogo toga. Biva opljackana, razboli se tamo, decko je ostavlja zbog ne znam cega (nisu raskinuli, nego kao on je otisao negde zbog ne znam cega..), decko prodaje motor zbog nje i ona biva prevarena i sav novac je izgubljen.. Ona je zajedno sa njim i pevala i po ulicama i u nekom kaficu.

Ako neko zna kako se zovu serije ili makar neko ime od glumaca, bila bih zahvalna. Volela bih da pronadjem te serije.

A za ono da se neko razmisljao da je mozda italijanska serija, ima i italijanska neka slicna. Baldini e Simoni http://it.wikipedia.org/wiki/Baldini_e_Simoni
Ludaci potpuni
http://www.youtube.com/watch?v=BrH4gE5lruI

Poslednja ispravka: Nouvelle (16.5.2013 u 18:09) Razlog: greske u kuckanju..
Nouvelle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nouvelle na korisnoj poruci:
zvjer (16.5.2013)
Stara 7.6.2013, 22:56   #305
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Treba mi ime jedne stare tv serije, mislim da je bila u vreme dok je bilo samo 3 kanala . Secam se da je bila (ako ne i cela) crtana emisija na engleskom jeziku, cak mozda i o engleskom jeziku, gde se pojavljuje nekakav medved (ili pas) koji jede satove, mislim da se zvao Bagzi, mada opet nista ne mogu da izguglam na tu rec. Valjda neko zna o cemu pricam?
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2013, 23:04   #306
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

To je Muzzy, Big Muzzy i radi se o nekom decijem obrazovnom programu na engleskom jeziku.





I neces da verujes, nije pas nego vanzemunac, ovaj vanzemaljac...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Belphegor (7.6.2013), jhoni (8.6.2013), Rainman (8.6.2013)
Stara 8.6.2013, 13:40   #307
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

I eat clocks <3


Gledam ovo i ne verujem koliko je sjajno uradjeno i savrseno za ucenje engleskog. Sva sreca pa sam gledao ovo dok sam odrastao.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Oggy (29.6.2013)
Stara 19.6.2013, 13:28   #308
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Ово сигурно знате. СФ серија из половине `90-их (барем код нас). Главни јунаци облаче кул костиме, црне, са белим шарама на кацигама и возе моторе, нека дечија акциона, глупост.. Е, али како се зове? Било је на РТС-у, чини ми се..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2013, 22:41   #309
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Da nije Street Hawk?
http://www.imdb.com/title/tt0088618/
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 21:48   #310
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Citat:
highlander kaže: Pregled poruke
Да, то сам и ја изгуглао, погледао.. Али чини ми се да је мало превише "маторо".. Оно је била актуелна продукција, мотори су изгледали "мало брже".. А оклопи као, рецимо, "Предатор", само мало "хуманоиднијег" дизајна...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 10:36   #311
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Pitanje za moderatore:

Da li nam mogu objasniti zasto se tema "Game of Thrones" i dalje nalazi u u ovom podforumu, a npr. "Breaking Bad" ili tema "Serije" u Brbljaonici? (GoT i dalje spada u serije last time i checked)
GoT je originalno i otvorena u ovom podforumu, te se u njemu i dalje nalazi.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
I ako su doticne zakljucane, da li ce i biti onda zakljucana i tema za "Game of Thrones" i slicne joj teme? Da li mozemo da diskutujemo o serijama na ovom podforumu ili to vazi samo za neke odredjene serije?

GoT neće biti zaključana, zato što se promene u Brbljaonici ne odnose na ovaj podforum.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ako vazi za odredjene serije, da li nam se moze reci po kojem pravilu se bira koja serija sme imati temu, a koja ne?
Tema o GoT je otvorena na molbu i inicijativu velikog broja korisnika foruma, i zbog toga predstavlja izuzetak od pravila. Teme o ostalim serijama se do daljeg neće otvarati, osim ako su usko vezane za temu podforuma (reprezentativnu upotrebu kompjutera i modernih tehnologija).

To je sve što ima da se kaže za sada, molim da više ne spamuješ ovu i ostale teme istim pitanjima.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 10:37   #312
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Dnevnik gledanja filmova II

A buduce molbe i inicijative?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 10:40   #313
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kao i do sada - isključivo preko privatnih poruka Ocelotu, meni ili administraciji.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2014, 16:05   #314
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Citat:
dragan89 kaže: Pregled poruke
Jos je bila jedna serija cinimi se na 3 kanalu,grupa nekih tinejdzera koji zive na nekom napustenom mestu ,izolovani od svih,kao da se desila neka katastofa pa su oni jedini ostali zivi..zive organizovani kao pleme...
http://www.imdb.com/title/tt0274988/
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 14:06   #315
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Treba mi pomoć ako se neko seća ove serije. U pitanju je komedija, rekao bih da je britanska, po kvalitetu snimka mislim da je iz 90-ih, a kod nas se prikazivala negde, hajde da lupim, oko 2005. godine, mislim na RTS-u. Glavni lik je veterinar (ima plavu kosu) u nekom tipičnom britanskom selu, vozi džip, ima klinca i stariju pomoćnicu u ordinaciji koja je čudna i večito nešto provaljuje. Nije tu bilo nešto puno epizoda koliko se sećam, verovatno nije ni bila puno popularna, zato mi guglanje ne pomaže.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 18:13   #316
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Treba mi pomoć ako se neko seća ove serije. U pitanju je komedija, rekao bih da je britanska, po kvalitetu snimka mislim da je iz 90-ih, a kod nas se prikazivala negde, hajde da lupim, oko 2005. godine, mislim na RTS-u. Glavni lik je veterinar (ima plavu kosu) u nekom tipičnom britanskom selu, vozi džip, ima klinca i stariju pomoćnicu u ordinaciji koja je čudna i večito nešto provaljuje. Nije tu bilo nešto puno epizoda koliko se sećam, verovatno nije ni bila puno popularna, zato mi guglanje ne pomaže.
Mozda ova ?
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 23:25   #317
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Nije ta. Pokušavam da se setim makar jednog od imena likova, ali mi ne ide. I da, nije serija Beast, ona mi je prva izašla kada sam guglao.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 16:28   #318
zarko00
Novi član
 
Član od: 25.3.2014.
Lokacija: Budva i Sabac
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Pozdrav za stari dobri ns+ potrebna pomoc oko serije koja se prikazivala na ns+ 90 godina Gitarista i pevac kantri muzike krece od pocetka Ne mogu da se setim naziva nekoliko epizoda je bilo
zarko00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 18:24   #319
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Radnja serije je smeštena u post-apokaliptičnom svetu(čini mi se bez odraslih, ali nisam siguran). Postoje neke ''bande''(mislim da su većinom tinejdžeri) koje imaju svoje teritorije a na tim teritorijama imaju ''resurse'' koje kontrolišu(jedni imaju hranu, drugi bla bla,...) i onda moraju ili da napadaju druge da bi dobili potrebne resurse ili moraju da trejduju.
Ne sećam se previše detalja, to je verovatno sve.
Hvala.

Edit: Našao, ako nekog zanima radi se o The tribe. http://www.imdb.com/title/tt0274988/
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 22:34   #320
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Seća li se neko stare serije...

Samo da obavestim da sam pronašao misterioznu britansku seriju uz pomoć mog druga Dareta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Close_t...9_TV_series%29
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
sci fi, sci-fi, serija, twighlight zone, zona sumraka


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaši omiljeni crtani filmovi... Covenant Kompjuteri i film 484 18.9.2013 0:15
Da li se neko seća Bruce Leeja budajov Opšta kultura 91 7.5.2010 16:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com