Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.6.2008, 17:15   #1
hellennis
Novi član
 
Član od: 19.5.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Sporo sporo sporo

Komp je toliko usporio da mi treba min da otvorim neku ikonicu, a svakih 20 dana mi se pojavljuje trojanac iako imam i NOD32 i Aviru a i trojanhunter.Jel postoji neki bas dobar program da mi ocisti komp od tih virusa jer sam sigurna da su virusi usporili rad ili moram da obaram sistem????
hellennis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2008, 17:29   #2
Akrep
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Citat:
hellennis kaže: Pregled poruke
Komp je toliko usporio da mi treba min da otvorim neku ikonicu, a svakih 20 dana mi se pojavljuje trojanac iako imam i NOD32 i Aviru a i trojanhunter.Jel postoji neki bas dobar program da mi ocisti komp od tih virusa jer sam sigurna da su virusi usporili rad ili moram da obaram sistem????
Izbaci jedan antivirus i sve ce biti ok. Ko te je to savetovao da dva antivirusa instalirash?
Akrep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2008, 17:33   #3
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Kako si sigurna da je u pitanju virus?
Zasto koristis dva antivirusna programa (odjednom)?
Jedno banalno pitanje: da li redovno vrsis update antivirusnih programa (baze potpisa virusa)?
I nisi bas detaljno opisala problem:nisi navela od kad je usporio komp,da li je sa navedenim programima radio normalno,kad su poceli problemi,...
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2008, 17:39   #4
hellennis
Novi član
 
Član od: 19.5.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Problemi su poceli 2-3 dana a pre toga je sve normalno radilo.da postoji jos i jedan problem kad ulazim u bilo koji dokument pojavljuje mi se windows instaler a sve to posle pokusaja mog batice da instalira neki win program koji nije uspeo da inst! stvarno nemam pojma koji je problem!!!
hellennis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2008, 18:17   #5
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Reinstaliraj SISTEM... tj. WindowsXP sp2...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2008, 23:00   #6
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

<Rio_da> je u pravu.Najbolje je da se reinstalira sistem (ili, tvojim rijecima, da se obori sistem) ali nemoj da batica to radi nego neko ko zna.
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 11:58   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Reinstalacija - univerzalni lek za sve probleme (kao cekic) Ako nemas vazne fajlove na sistemskoj particiji, i ako imas strpljenja da svaki program instaliras i podesavas iz pocetka, onda reinstaliraj sistem, ako ne, citaj dalje.

Ovo verovatno moze da se resi bez reinstalacije. Prvo obrisi jedan od ta dva antivirusa, oni su delom odgovorni za sporost sistema. Drugo, odradi repair windowsa (instalacija bez formatiranja). Ako i posle ovoga bude bilo problema instaliraj Spybot, update-uj ga i skeniraj sistem.

Kod otvaranja koji dokumenata se pojavljuje windows installer? Koji programi bi trebalo da otvaraju te dokumente? Ako se radi samo o dva-tri programa onda ne mora da radis repair celog sistema, verovatno ce dovoljno biti samo da reinstaliras te programe.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 13:16   #8
Akrep
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

To shto sistem usporeno radi je sigurno posledica instaliranja dva antivirusa. Nije recheno koja vrsta dokumenta. Ako su u pitanju dokumenti koje treba da otvori Microsoft Office onda nije problem. Znam da meni a i drugima ponekad na MS 2003, ne znam zbog chega, prilikom otvaranja nekog dokumenta krene ms installer i posle MS izbaci prozor gde trazi file koji je verovatno nestao. Posle reinstalacije MS radi normalno, stim da moze opet da se ponovi da fajl nestane.
Akrep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 19:23   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Posto vidim da si nova na forumu pretpostavicu da kompjuter nije nesto sa cime si na ti kao mnogi koji odgovaraju ovde. Dakle ovako: prvo pravilo je da NIKADA nemas dva antivirusa na kompjuteru. Antivirus kada radi proverava sve prpograme koji se startuju, vezu sa netom itd. Sad, kada rade dva antivirusa tad pocinje klanje i sistem se lepo usporava. Plus, pri skeniranju kompjutera posto svaki od njih ima svoje definicije po kojima trazi viruse, lako se desi da te definicije onaj drugi proglasi virusima, pa imas laznu uzbunu na cistom kompjuteru. Zato, jedan antivirus napolje sa kompjutera. Posto vidim da koristis NOD ostavi njega, on je jedan od par odlicnih koji su stalno u vrhu. Drugi koji se cesto pominje je Kaspersky.

Od ostalih programa koji mogu da budu korisni imas Spybot. On je odlican program za borbu, startuje se po zelji, lak za upotrebu, ima i prevod na Srpski u njemu. Besplatan. I njega startuj sa vremena na vreme i pusti ga da odradi posao. Pozeljno je da se ocisti i registri baza, imas za to CCleaner, takodje besplatan, lak za upotrebu i vrlo brz. Nema potrebe nesto mnogo da prckas po njegovim podesavanjima, na def radi sasvim dobro. Takodje je dobro bar jednom mesecno uraditi defragmentaciju diska.

Pitanje koje je postavio nighthawk je bitno. koji programi treba da otvaraju te dokumente? Lako moze da se desi da je doslo do manjih gresaka u registry bazi i da program koji je namenjen za to vise ne radi kao treba. To se ne resava reinstalacijom sistema vec reinstalacijom doticnog programa. Ili se ako ni to ne radi proba alternativno resenje. Recimo, ako je u pitanju Office tada imas Open Office koji je besplatan i vrlo slican program,pa da vidimo dali je do programa ili do sistema. Reinstalacija sistema ide kada bas imas problem sa sistemom koji odbija saradnju bas do kraja i ima problem koji je bas iritirajuci.

Poslednja ispravka: nighthawk (30.6.2008 u 21:21) Razlog: nije spyboot, nego spybot
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 21:26   #10
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Lako moze da se desi da je doslo do manjih gresaka u registry bazi i da program koji je namenjen za to vise ne radi kao treba.
Ili da je bata nesto obrisao iz program files zato sto je zauzimalo previse mesta

Programi za ciscenje registry baze ovo ne mogu da isprave. U stvari oni tesko da uopste mogu da pomognu (to sto obrisu kljuceve koji se vise ne koriste uopste ne ubrzava sistem), a mogu da naprave veliku stetu brisanjem kljuceva koji su potrebni sistemu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 22:08   #11
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Predlazem da pre nego sto krenes sa reinstalacijom sistema probas da ocistis komp i nekim anti-spyware programom tipa Ad-Aware, Spybot Search & Destroy itd. Pre par nedelja sam drugu ocistio komp jednim od ovih programa i napaceni Sempron je bukvalno prodisao... Cak se i internet konekcija ubrzala, a da ne govorim sto sada odmah ulazi u My Computer, a taj proces je znao da traje i po pola minuta...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 14:26   #12
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Molim vas da se uzdrzite od odgovora tipa "reinstaliraj sistem, nema mu pomoci". Danas i djaci prvaci znaju da se svaki problem moze resiti reinstalacijom, tj. obaranjem sistema. Ovde nam je cilj da pomognemo korisnicima, a ne da napisemo nesto po svaku cenu.
Reinstalacija je opcija koja se koristi kad nista drugo ne pomogne. Ovaj problem skoro sigurno moze da se resi bez toga.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 14:37   #13
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Lepo bi bilo kad bi korisnici, kojima se javio problem, znali da kazu sta imaju sve instalirano kako i na koji nacin i da detaljnije objasne problem... ja sam uvek za varijantu da pomognem nekom, ali mislim da je, u ovim veoma komplikovanim situacijama koje ne mogu da se objasne putem postova i gde su instalirani ko zna kakvi programi bez ikakvog smisla, lakse i bezbolnije reinstalirati sistem nego se gubiti 5 dana i pokusavati da se resi problem koji (ne previse iskusni) korisnici ne mogu ni da objasne...

Sta predloziti kad cujes
-imam 6 antivirusa
-instalirano jos ko zna sta
-brat mi je instalirao nesto do pola i to eto tako stoji

i nekim cudom mi sistem radi usporeno... Sta predloziti?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <Rio_da> na korisnoj poruci:
Aleksandar (1.7.2008)
Stara 1.7.2008, 18:45   #14
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Reinstalacija je opcija koja se koristi kad nista drugo ne pomogne.
Nisam bas u potpunosti saglasan sa ovom izjavom.
Nekad je brze i lakse reinstalisati sistem nego razbijati glavu i muciti se pojedinacnim otklanjanjem brojnih problema koji su doveli do loseg rada racunara.

Npr.
Meni je potrebno 4-6 sati da formatizujem sistemski disk,instaliram sistem i sve programe koje koristim,
podesim sve ono sto mijenjam (u odnosu na default stanje),.. i to bez koriscenja Norton Ghost-a ili slicnih programa.
Znam da nisam nikakav pojam (ili benchmark) u obavljanju ovih poslova ali samo navodim primjer.

A mi (forumasi), evo, dva dana pametujemo sta bi u ovom slucaju moglo da bude uzrok problema ili sta da se uradi.
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 18:50   #15
hellennis
Novi član
 
Član od: 19.5.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

resila sam se prokletog virusa a ako me pitate kako?? E pa pojma nemam sta sve nisam radila i poslusala par saveta.... Sta ces kad plavusi das komp samo je nesto napada !!
Hvala svima!!!!!
hellennis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 18:54   #16
hellennis
Novi član
 
Član od: 19.5.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Lepo bi bilo kad bi korisnici, kojima se javio problem, znali da kazu sta imaju sve instalirano kako i na koji nacin i da detaljnije objasne problem... ja sam uvek za varijantu da pomognem nekom, ali mislim da je, u ovim veoma komplikovanim situacijama koje ne mogu da se objasne putem postova i gde su instalirani ko zna kakvi programi bez ikakvog smisla, lakse i bezbolnije reinstalirati sistem nego se gubiti 5 dana i pokusavati da se resi problem koji (ne previse iskusni) korisnici ne mogu ni da objasne...

Sta predloziti kad cujes
-imam 6 antivirusa
-instalirano jos ko zna sta
-brat mi je instalirao nesto do pola i to eto tako stoji

i nekim cudom mi sistem radi usporeno... Sta predloziti?


Pa da se razumem u neke stvari ne bih se nikom ni obracala nego bih sama to resila! Valjda zato postojite, da pomognete! i otkud ja mogu da znam koliko avp da se ima i ostale stvari koje se ticu nekih pravila
, i sem toga ne koristim samo ja ovaj komp nego i brat koji ko zna sta ne skida sa neta i ja posle moram da ispravljam greske!!!!!
hellennis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 19:53   #17
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Sporo sporo sporo

Da razumem ja to u potpunosti... nije mi ni bila namera da tebe napadnem nego da obrazlozim moj predlog i neko moje misljenje... drago mi je da si resila problem
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Jako sporo podizenja sistema Tadzo Kvarovi 4 19.5.2008 22:54
Računar sporo podiže WinXP Chemist Operativni sistemi 43 6.5.2008 22:25
NOD previse sporo skenira ... wu-gambino Zaštita 15 30.5.2007 8:54
Pravljenje 2D igara, probao C# + SDL Sporo.... hcusto Pravljenje igara 5 11.3.2007 11:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com