Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2009, 17:40   #381
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Fora je u tome sto ne ostvaruje zaradu ni onaj ko se potrudio i ulozio svoje vreme i novac da to napravi. Znaci da niko nema pravo da deli "neprofitnu" i "profitnu" pirateriju jel je sve to "isto". Odnosno tedoh da kazem da nije nistsa manji "zlocin" skinuti neku igru/film/muziku nego ih i prodavati
Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Profit je zarada. Ako skinem film, igru, softver, muziku... sa neta i koristim, gledam, slušam... a ne prodajem nikome, ne ostvarujem zaradu i to je neprofitno. Sasvim drugi pojam je to što nisam platio... zato se i zove piraterija.
Prodaja na ulici, u budžaku... je PRODAJA za novac, taj koji prodaje ostvaruje zaradu na nečemu što je pribavio nelegalno i to nije neprofitno, on ostvaruje zaradu (profit).
Ti si boldovao jedan deo, ja drugi

Nisam rekao da nije piraterija (naprotiv, jasno sam rekao da jeste), ali je za mene neprofitna jer ne zarađujem novac na tome.

Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 18:03   #382
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Kao sto je Ketchua i rekao "velicina" zlocina zavisi i koga potkradas. Ove gigante sto muzu jednu fransinzu dok ne crkne totalno treba potkradati. Ne zato sto su bogati, nego zato sto prave neopisivo glupe i repetitivne igre vec duze vremena. Za razliku od toga CD Projekt i ostale bisere treba podrzavati, barem dok i oni ne krenu da se izmotavaju sa pristupom "eye candy je sve" (jedna-dve igre se daju tolerisati). Kupio sam original Hexena, Thiefa III i Guild Wars original, jer su igre stvarno dobre i zasluzuju da dam pare za njih (e sad sto taj novac sada njima nista ne znaci i sto su danas dosta jeftinije, jbg original je u mom kraju bio misticna rec do pre koju godinu).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 18:30   #383
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Ljudi se zaludjuju. Pirati ovde imaju svoje prodavnice i trafike. Da dobro ste culi trafike. Ja evo licno priznajem da sam kupio Warcraft 3 u paketu original sa ekspanzijom. Ali kada su mi se smucili sa WoW-om namerno i ako imam original skinuo sam piratsku verziju kako bi izrazio protest. Blizzard-Ea-Activision, sve je to isto. Kad su bili izdali Warcraft Orcs and Humans kao I Lost Vikings, to je bila kompanija iako manja po velicini koja se fokusirala na igrivost. Da dobro ste me culi igrivost. Moze igra da ima grafiku bogte pitaj da trazi Dual Core, i7 procesor ali ako ona nema igrivost dzabe njoj grafika. Dzabe. Svaku igru od Indie developera bi kupio jer znam da to njemu donosi hleb na sto a meni kao korisniku pruza sate zadovoljstva u igranju njegove igre. Ali kada pohlepnost postane prevelika.... Koliko god da su mi prirasli srcu, ali ako gledaju da muzu neku fransizu i od toga da ljudima uzimaju novac ili samo da drze ljude u neizvesnosti, to je bezobrazluk i piraterija je u tom slucaju opravdana. Hocu da napravim razliku da kazem sledece: Bas ce sad neka kompanija da se sekira sto neko iz Srbije koju ne znaju na karti da pokazu gde se nalazi koristi piratski produkt. Ali indie i small developeri ce od tog novca ziveti kupiti opremu, prehraniti porodicu povrh plate.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2009, 16:26   #384
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Nisam procitao sve postove, prvih par strana i poslednju...
Mogu da kazem da koristim kombinovani software. Ako kompanija kojoj platim program/igru nece dalje da razvija taj software, i da mi da neke pogodnosti za novu verziju istog, necu da kupim tako neshto.
Primera radi KONAMI PES. Izlazi svake godine i svaka nova je po 50E recimo. Ja sam posledjnji pes kupio pre nekoliko godina, i ona video da mi se ne isplati da svake godine placam josh 50E za novi, pritom mizerno poboljsan sa istim engineom. Nisu nishta uradili kako bi me ubedili da su bar 1E od tih 50 potrosili na razvoj... to tako nece da moze, bar kod mene.
Isto tako rado dam donaciju za neki software, iako se nudi besplatno...
tako na primer i MS Flight sim ... necu da dam MSu kesh, jer je to obican engine koji je nakaradan dok se ne ubaci gomila addona koje platim... za svaki addon koji sam kupio za FS2004, dobio sam free verziju istog, cak i boljeg za FSX, to cenim, i rado cu kupiti josh neki addon (nimalo jeftnino, uglavnom svaki addon kosta vishe nego sam FS engine) iz njihove ponude. Isto je i sa ostalim programima.
shto se tice win+office paketa, do sad nisam kupovao, ali recimo da je win7 dosta primamljiv i ako se pokaze dobro, verovatno ce MS (nerado to kazem, ali tako je) dobiti pare od mene
Znaci nije stvar da li cu ja dati taj novac, mnogo mi je bitnije kome ga dajem, jer na zalost 90% firmi koje razvijaju software ne zasluzuju da ga dobiju...
Nemojte mi reci da se ovo kosi sa zakonom, ekonomijom i ko zna sve cime, svestan sam toga i bash me briga. Na kraju krajeva na nama korisnicima je da odlucimo da li cemo neki software kupiti i koristiti ili ne, a programerski timovi mogu samo da nas ubedjuju..ili da spuste cenu

Poslednja ispravka: Nikola16789 (30.8.2009 u 18:49)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2009, 17:45   #385
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Prerhodniče baš si lepo objasnio zašto neke stvari ne treba kupovati. Ranije verzije corela su imali jedan bezobrazluk koji su provlačili kroz novije verzije programa, a to je da izbace neke alate, a kasnije ih ponovo vrate. To je valjda u nedostatku novih ideja, ali nije fer prema krajnjem korisniku.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com