Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.8.2007, 16:26   #1
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Problemi sa IBM-ovim racunarima

Imam sledeci problem: u kancelariji imam 10 racunara i svi su umrezeni. Jedan racunar je direktno putem ADSL veze povezan sa internetom a ostali preko njega. Od skora mi se desava da neki racunar (bilo koji iz ove grupe) a nekad i vise njih da se restartuju sami od sebe i nekad se sistem posle toga sam podigne a nekad mi javlja poruku MISSING OPERATING SYSTEM pa onda moram ponovo nekoliko puta da restartujem sistem da bi mogao uopste da se podigne sistem. Racunari su brendovani IBM Think Centre A51. Na njima je snimljen Norton Antivirusni kome je skoro istekla licenca. Zastitini zid ne koristim jer su mi iz telekoma (kada su montirali ADSL) rekli da sam modem (ruter) ima zastitni zid tako da je neki poseban firewall nepotreban. Zna li neko u cemu je problem (virus, mreza ili nesto drugo).

Poslednja ispravka: alien (25.8.2007 u 16:30) Razlog: Pogresan naslov
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 17:58   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa IBM-ovim racunarima

Windows koji se dobija uz te sisteme je falican,pun gresaka,cak i nemaju service pack 2(neki nemaju ni keca)
Ja sam imao jedan takav slucaj u jednoj srednjoj skoli,i resio sam ga na svoj nacin.
Reinstalacijom svih racunara sa drugim windowsom,svi updateovi,nod 32 i reg-cleaneri...
Svi rade perfektno i sad nemaju problema...
A posto si rekao da je to firma, sigurno je neki licencirani windoze,pa te molim da obratis paznju i na to,ako bas nema izlaza neka kupuju drugi originalan disk,nikako OEM.A sa tim windowsom iz masina pozdravi se.
Firewall je potreban samo na serveru,pusti ti njihove zastite,cuda,juda...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 18:49   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa IBM-ovim racunarima

Uf, al' sad svašta napriča. Windows OEM je potpuno isti kao i retail verzija, samo što njegova licenca ima određena ograničenja, što naravno nikako ne utiče na njegov rad. Ako baš nisu sa SP2 (što sumnjam) može se naknadno instalirati.
Uglavnom, nije isključeno da je taj tvoj problem i hardverske prirode. Ako su slučajno računari još pod garancijom, nosi ih odmah nazad u servis. Ako nisu, prvo skeniraj dobro ceo sistem npr. s tim Nortonom dok mu još nije istekla licenca, sa Spybot-om Ad-aware-om i Hijack-this. Ako ne daje rezultate, istestiraj memoriju, procesor i proveri da li ima loših sektora na disku. Eventualno reinstaliraj Windows ako ništa drugo ne da rezultata.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 18:57   #4
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa IBM-ovim racunarima

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Uf, al' sad svašta napriča. Windows OEM je potpuno isti kao i retail verzija, samo što njegova licenca ima određena ograničenja, što naravno nikako ne utiče na njegov rad. Ako baš nisu sa SP2 (što sumnjam) može se naknadno instalirati.
Uglavnom, nije isključeno da je taj tvoj problem i hardverske prirode. Ako su slučajno računari još pod garancijom, nosi ih odmah nazad u servis. Ako nisu, prvo skeniraj dobro ceo sistem npr. s tim Nortonom dok mu još nije istekla licenca, sa Spybot-om Ad-aware-om i Hijack-this. Ako ne daje rezultate, istestiraj memoriju, procesor i proveri da li ima loših sektora na disku. Eventualno reinstaliraj Windows ako ništa drugo ne da rezultata.
ja sad ispade lud.
Nemoguce je da sve masine imaju hardverski problem,licence su coveku istekle,Windows je glupost,bio i ostao,ali sta je tu je.
Ja rekoh sta moze biti jer sam imao slicnu situaciju...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 19:07   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa IBM-ovim racunarima

Imao si sličnu situaciju sa jednim računarom. Ja imam instaliran OEM Windows na nekih 25 računara i svuda radi bez greške, što i nije neko čudo, firme masovno uzimaju OEM licence.
Pošto su mu svi računari istog proizvođača i iz iste serije, ne bih isključio u krajnjem slučaju i hardverski problem. Ipak sam preporučio da prvo dobro istestira problematične konfiguracije sa više AV programa, moguće da je zakačio nešto što ne treba.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 19:10   #6
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa IBM-ovim racunarima

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Imao si sličnu situaciju sa jednim računarom. Ja imam instaliran OEM Windows na nekih 25 računara i svuda radi bez greške, što i nije neko čudo, firme masovno uzimaju OEM licence.
Pošto su mu svi računari istog proizvođača i iz iste serije, ne bih isključio u krajnjem slučaju i hardverski problem. Ipak sam preporučio da prvo dobro istestira problematične konfiguracije sa više AV programa, moguće da je zakačio nešto što ne treba.
Imao sam taj slucaj pre godinu dana u srednjoj zubotehnickoj skoli,na 20 racunara(ne jednim)

Sve u svemu necu da spamujem vise,ima oba predloga pa nek izabere koji mu se svidja...

OVER AND OUT!!!!!!!!!
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com