Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2020, 11:45   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Marathon

Pre par godina sam gledao neki dokumentarac o Bungieu i saznao da su 1994 izdali Marathon ekskluzivno za Mac. Igra je potom imala još dva nastavka, Marathon: Durandal i Marathon: Infinity. U zadnje vreme se pominju opet ove igre zahvaljujući nadolazećem Halo Infinite pa rekoh možda ima ljudi koji bi voleli da znaju o njima - a i krajnje je vreme da ih i sam odigram.

Za 1994. ova igra je definitivno bila ispred tada popularnog Dooma po pitanju storytellinga i cele premise. Napucavanje nije tako dobro ostarilo kao u Doomu, štaviše na momente je dosadno, ali nivoi su relativno zanimljivi, storytelling je stvarno za svoje vreme odličan za jednu fps krljačinu a oružje je zabavno za upotrebu.

Danas su sve tri igre open source i dostupne za download na svim platformama:
https://alephone.lhowon.org/

Čak se rade i neki portovi za PSP i Android.

Moji lični utisci su da je igra okej - ne može ni da prismrdi Doomu po pitanju same akcije jer prosto fali raznovrsnosti - ali priča koja je ispričana preko terminala raštrkanih po nivoima me definitivno vuče da igram dalje. Nivoi često imaju neki prolog ispričan kroz terminale i jasno definisane objektive što je za FPS iz 1994. sjajno. Sama priča i koncept imaju jak Halo vibe iako igra, zvanično, nije u istom univerzumu kao Halo. Level design je mogao biti bolji ali određeni nivoi stvarno imaju odličnu atmosferu i dizajn. Ima tu mnogo čega o čemu kreatori omiljenog mi Dooma tada jednostavno nisu ni razmišljali, igra je definitivno predak modernog story-driven FPS iskustva.

Da budem iskren, najviše sam seo da igram zbog hvalospeva na račun treće igre za koju se kaže da ima sjajnu priču - videćemo dok dođem do nje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (10.9.2020), Oggy (5.9.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com