Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2010, 8:17   #81
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Da li moze da se tek tako dokaze da su se ti ljudi lazno predstavljali prilikom preuzimanja nagrade ili ne, ostaje da se vidi.

Medjutim, mnogo mnogo ljudi je tu u igri. Sve ovo se i proculo tako sto su ljudi poceli da pricaju.
Ja sam nacuo za tu semu 300 evra da lazno preuzmes nagradu jos odavno, pre nego sto je "pukla" vest.

mozda ih ima nekoliko koji ce da svedoce na sudu da su lazno preuzeli nagradu (a za uzvrat da budu oslobodjeni svih sumnji itd)
irreal je offline  
Stara 12.3.2010, 10:37   #82
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Pedja je kralj!!!


U normalnim, gorepomenutim afro-azijskim zemljama, prosechan advokat bi za svog klijenta ovakvu (hipotetichku) parnicu dobio dok kazes 'keks', a kod nas, em ne bi nishta dobio, em bi ispao strani placenik, domaci izdajnik, pripadnik ko zna koje kriminalne grupe, klana i slichno... Eh, Srbijo...
Tačno ima da dobije spor. Njega će verovatno braniti neka vrhunska kancelarija. I na njegovom primeru država samo može nešto da nauči. Ovde što reče neko gore može samo da odgovara neko ko se lažno predstavlja
todos je offline  
Stara 12.3.2010, 11:24   #83
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
Ne znam eto, vidjećemo. Ali ako baš ideš tom logikom, koja je vrlo moguća - onda su izmišljeni dobitnik i PB posle dobitka morali da zaključe ugovor o poklonu jer su u pitanju vrijedne stvari - čak i po tom osnovu možeš da ih goniš.
I opet se postavlja pitanje dali postoji neki zakon koji meni može da zabrani da raspolažem svojom imokvinom i koji kaže dali ja mogu ili ne mogu da je poklonim nekome. Jer ako se kaže da može neko da se krivično goni jer je poklonio svoje vlasništvo, tad to se primenjuje na sve ne samo tada. Koliko se sećam takvog zakona nema. Biće interesantno kažem ja. Ovo kako ja i ti gledamo, počinje da liči na američke serije, nigde zakona na vidiku, mi tumačimo ovako, oni onako, sudija nas bledo gleda, fale nam TV kamere i novinari, navijači pred sudom ....

Iskreno, ono što meni se ne sviđa je da mi ovde pravimo pretpostavke, pitamo se kako će se neko osuditi ovako ili onako, i jednostavno idemo ka tački presedana. Idemo da napravimo neko suđenje i presudu gde ćemo praviti nategnutu definiciju nečega, koja će kasnije da se ko zna kako koristi ko presedan na sudu. Dakle, ne po zakonu već po nategnutom tumačenju zakona koji to i ne pominje, polako pretvaramo sistem u nešto što gledamo na TVu u američkim filmovima, ja se pozivam na onu presudu, onaj na onu, pravimo svakakve ispade .... Mislim da nama netreba takav sistem cirkusa, iskreno. I to mi se ne sviđa nimalo.
vasiljevic je offline  
Stara 12.3.2010, 12:51   #84
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Ja koliko sam informisan (a daleko od toga da sam ikada studirao, ili se bar zanimao pravima), stvari koje imaju neku vecu vrednost (koja je tacno granica, ne znam) ne mogu tek tako nekome da se poklone, odnosno, onaj ko primi takav poklon mora da plati porez, osim ako nije primio poklon od uze porodice.
e sad, mozda i ja gresim, ko ce ga znati, uopste i spominjem ovo samo zato sto kazes da nema zakon koji zabranjuje da poklonis nesto. nema, naravno, al nije ni tako lako, ko sto neko rece, nije "evo ti kljucevi, uzivaj"
irreal je offline  
Stara 12.3.2010, 12:55   #85
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Po meni ovo sto je on uradio je isto kao koriscenje dopinga u sportu.
Ali tu je jos jedna stvar. Ne moze Drzavna Lutrija ( pa samim tim ni drzava) da progleda kroz prste u ovakvim slucajevima bez obzira sta ko mislio da li je tu bilo nesto legalno/nelegalno. Zamislite sad situaciju da ovog ne bude nista tj. svi uhapseni budu oslobodjeni (ili jos gore vrate im nagrade). Pa niko ziv ne bi ovde vise igrao ni klikere... tj. lutrija bi ostala bez profita a samim tim i drzava bez jednog od izvora novca.
galebns je offline  
Stara 12.3.2010, 14:08   #86
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

I ovde se vidi inteligencija sviju nas, a naročito države, čast policiji koja uspe da otkrije ovakve slčajeve. Nigdev u svetu, naročito u razvijenim delovima nema ovakve SMS igre jer baš zbog mogućih propusta. Ova igra je šuplja ko windows.
todos je offline  
Stara 12.3.2010, 14:28   #87
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

ko zna koliko ima maloletnih sms kockara, stvarno treba da se uvede neki zakon protiv sms spamovanja i lutrija.
Morao sam da trošim kredit i da se svađam sa ovima iz telekoma da prestanu da mi šalju razne gluposti na telefon.

Evo i mog iskustva sa telekomom...
zovem, molim vas lepo da prestanete da mi šaljete poruke
operater: pošaljite stop na taj broj...

šaljem stop na taj broj, dobijam poruku hvala što ste učestvovali, što više poruka pošaljete imate veće šanse... šaljite još da biste ispunili nešto... kredit -40 din

Zovem ponovo.. operate mi kaže da sam trebao na drugi broj da pošaljem poruku stop, ja njemu kažem da mi vrate kredit. On kaže ne može, to je lutrija... bla bla bla

Ja im kažem ok, hvala neću nikad više da vam platim ni dinar

Poslednja ispravka: water wizard (12.3.2010 u 14:49)
water wizard je offline  
Stara 12.3.2010, 22:21   #88
pokies
Banned
 
Član od: 19.12.2009.
Poruke: 296
Zahvalnice: 270
Zahvaljeno 28 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

bećirić je našao rupu u sistemu, ali je izgubio osećaj za meru....
ja se pitam šta će biti sa parama ostalih učesnika u igri, a koji nisu imali šanse jer je ovaj sve osvojio?
da li će im lutrija vratiti pare, da li će zaplenjena vozila dati najbližem poštenom igraču, šta će biti s tim......
to je isto kao kad odeš na koncert a bend se ne pojavi, logično, vrate ti pare koje si dao za kartu.....
lutrija sigurno ima bazu svih brojeva i uplata igrača, i sada treba da im uplati kredit.... zaštitnik prava građana treba da se založi za ovo....
pokies je offline  
Stara 12.3.2010, 22:58   #89
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
pokies kaže: Pregled poruke
bećirić je našao rupu u sistemu, ali je izgubio osećaj za meru....
ja se pitam šta će biti sa parama ostalih učesnika u igri, a koji nisu imali šanse jer je ovaj sve osvojio?
da li će im lutrija vratiti pare, da li će zaplenjena vozila dati najbližem poštenom igraču, šta će biti s tim......
to je isto kao kad odeš na koncert a bend se ne pojavi, logično, vrate ti pare koje si dao za kartu.....
lutrija sigurno ima bazu svih brojeva i uplata igrača, i sada treba da im uplati kredit.... zaštitnik prava građana treba da se založi za ovo....
Da neko treba da se zalozi za ovo .... ali ne verujem da ce da vracaju pare ... ****** hteli su mnogo pa na kraju nisu dobili nishta ....
M1L0SH je offline  
Stara 12.3.2010, 23:06   #90
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Bećirić je dakle provalio sistem tako što je slanjem gomile sms-ova i analizom povratnih informacija uz pomoć računara i adekvatnog softvera brzo sužavao izbor na najmanji jedinstveni broj. Sjajno osmišljeno i mislim da tu nema nikakvog kriminala niti prevare u klasičnom smislu reči. Čovek je pronašao rupu u sistemu i iskoristio je.

Slažem se da je krajnje logično pitanje koje se mora postaviti - ko će obeštetiti sve one nesretnike koji su ko zna koliko novca potrošili na uzaludno slanje poruka. Ako mene neko pita, odgovornost je pre svega na organizatorima igre koji su osmislili jedan šupalj i loš sistem.

Inače upravo čujem da je Bećirićev advokat izjavio da će uložiti kontratužbu i zahtevati ne samo oslobadjajuću presudu već i plaćanje debele odštete svom klijentu. Biće zanimljivo propratiti ovaj proces
SG_I je offline  
Stara 12.3.2010, 23:13   #91
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Ovakvi ljudi se u drugima zemljama cene. Samo su kod nas oni budale. Iskreno zasluzio je kad je nasao rupu u sistemu. Svi mi znamo da u mnogim zemljama SMS moze da dovede do brojnih prevara, a i bili smo svedoci kod nas, kao npr. glasanju za Evroviziju ili VB. SMS sistem je neprecizan.
Lich_king2 je offline  
Stara 12.3.2010, 23:31   #92
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
Rocky kaže: Pregled poruke
Možda se dobijanje informacije o najnižoj jedinstvenoj ponudi može tumačiti kao neovlašćeno dobijanje informacije?

U svakom slučaju, za 304 se slažemo.
Sistem šalje poruku "Vaša ponuda je-nije najmanja i jedinstvena..." i druge varijante, to nije neovlašćeno dobijanje informacije. A već je rečeno da nije bilo "upada u sistem".
Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
U novinskom clanku je pisalo "presretali SMS poruke sa ponudama". Taj deo je nelegalan a ne sto se on setio kako da posalje najmanju ponudu. A ovi sto kazu da znaju "pravu" istinu nek se izjasne...
Inace i brojanje karata je samo sposobnost pa ce vas sutnuti iz kazina samo tako
Pisalo i na tarabi...
Spawn BG je offline  
Stara 12.3.2010, 23:35   #93
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Thumbs up Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Steta sto je svoj talenat i znanje na ovaj nacin iskoristio (da ne kazem zloupotrebio). Sad ce imati mrlju za ceo zivot i odlezace zatvor mozda ...
Можда му се посрећи као Кевину Митнику? Завидим му: комбинаторика + програмирање
urke je offline  
Stara 13.3.2010, 0:09   #94
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Neimastina i tezak zivot nateraju coveka a poveruje u deda mraza...
Zoranb007 je offline  
Stara 13.3.2010, 2:39   #95
Rocky
Novi član
 
Član od: 10.11.2005.
Lokacija: Zemun
Poruke: 27
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Rocky
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
SG_I kaže: Pregled poruke
Bećirić je dakle provalio sistem tako što je slanjem gomile sms-ova i analizom povratnih informacija uz pomoć računara i adekvatnog softvera brzo sužavao izbor na najmanji jedinstveni broj. Sjajno osmišljeno i mislim da tu nema nikakvog kriminala niti prevare u klasičnom smislu reči. Čovek je pronašao rupu u sistemu i iskoristio je.
Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Ovakvi ljudi se u drugima zemljama cene. Samo su kod nas oni budale. Iskreno zasluzio je kad je nasao rupu u sistemu. Svi mi znamo da u mnogim zemljama SMS moze da dovede do brojnih prevara, a i bili smo svedoci kod nas, kao npr. glasanju za Evroviziju ili VB. SMS sistem je neprecizan.
Da li ovde nekome nekako pada na pamet koliko je sve to moralno?!?

Koliko je sistem vrednosti u našem društvu poremećen ako takav postupak (ne kažem čoveka) hvalite i podržavate.

Zaista mi nije jasno kako u njemu vidite nekakvog Robina Huda?

Nema tu nikakve bajke, to što je on radio je jednostavno nepoštena krađa i za to mora biti kažnjen. Čak ne vidim kako se može raspravljati oko moje prethodne rečenice.
Rocky je offline  
Stara 13.3.2010, 2:42   #96
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Pa sad, u vezi poklona, malo je čudna situacija. Nasmijaćete se ako vam kažem da se kod nas stvari u vezi poklona rešavaju po predratnim pravnim pravilima (onim prije 1941.) jer ih nema u Zakonu o obligacionim odnosima - iz prostog razloga što su republike u SFRJ to trebale da donesu, a svi znate za seperatizam posle 1974. koji je zavladao.

Promet nekretnina je u strogo pismenoj formi. Kako su to uspjeli da odrade, nemam pojma, vjerovatno je i neki opštinar umiješao svoje prste za koju banku...

Vidim da ste svi vi oduševljeni njime, jer ispade da je on zeznuo državu i lutriju. Malo sutra - prevareni su oni koji su pošteno igrali tu igru na sreću, a lutrija je i te kako na dobitku. Da nije, prekinula bi posle drugog auta. =) I to je prevara.

Kao što neko reče, nije imao osjećaja za mjeru...
Današnja vijest:

Citat:
Profesor Goran Ilić, sa Pravnog fakulteta u Beogradu, objašnjava za „Blic“ da se osumnjičenima za prevare u nagradnim igrama na teret stavlja najteži oblik krivičnog dela prevare, za šta je zaprećena kazna od dve do 10 godina zatvora, kao i zločinačko udruživanje, za šta je zaprećeno pet godina, pa najveća kazna može da bude 14 godina zatvora. On napominje da će se osumnjičeni naći i na udaru Zakona o oduzimanju imovine.
A sad, da citiram samoga sebe od juče:

Citat:
A za Predraga - sigurno neki oblik prevare.
Robija. Samo, žao mi je što nema načina da se obeštete ljudi koji su pošteno igrali igru. Možda bi i moglo, ali mislim da bi tada morao neko u ime igrača da podigne tužbu, ali ne vidim da to iko pominje.
NjegovaWisost je offline  
Stara 13.3.2010, 3:09   #97
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Mene taj Predrag nije ništa prevario za razliku od lutrije koja mi je skinula sa mobilnog 40 dinara, što sam niže objasnio. Tako da navijam za Robina Huda
water wizard je offline  
Stara 13.3.2010, 3:20   #98
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Mene taj Predrag nije ništa prevario za razliku od lutrije koja mi je skinula sa mobilnog 40 dinara, što sam niže objasnio. Tako da navijam za Robina Huda
Brale, nije on zeznuo lutriju, nego tebe što si igrao i sve one koji su igrali xD

Da nije on izvlačio jedinstvenu ponudu, izvukao bi nek odrugi, kapiraš? Narod je prevaren, a ne država...
NjegovaWisost je offline  
Stara 13.3.2010, 3:23   #99
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Nisam ja igrao lutriju nego su me zeznuli da pošaljem stop na taj broj i onda su mi skinuli kredit - spameri, slali su na celu mts mrežu poruke za lutriju

Poslednja ispravka: water wizard (13.3.2010 u 3:46)
water wizard je offline  
Stara 13.3.2010, 3:35   #100
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Predrag Bećirić - prevara u igrama na sreću...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Samo, žao mi je što nema načina da se obeštete ljudi koji su pošteno igrali igru.
Ma nije mi ih žao uopšte, to su igre za budale. I moj ćale je poslao par poruka, ali šta očekivati od čoveka kome je televizor zakucan na Pink dok je trajala Farma... Ali takav je život, ne možeš starog konja naučiti novim trikovima.
M.C. je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
licitacija, prevara


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com