Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2014, 21:10   #1
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Thumbs down Win mobile 5.0 kursor

Zdravo ljudi,
posedujem kontroler za geodeziju SHC2500 sa OS WM5.0,ali mi je otisao touch screen.
Da bi videli kako izgleda evo i linka http://www.ebay.com/itm/Sokkia-SHC25...item417d08ea12
Kao sto vidite,ovo cudo je preskupo a svaka intervencija na njemu kosta od 1000$ pa na vise
Posto nisam u mogucnosti da sada izdvajam toliki novac za popravku,zelim da pocnem da ga koristim preko navigacionog kruga na mehanickoj tastaturi.
E tu dolazim do problema,naime nigde nema kursora kojim mogu da navigiram i selektujem u neke opcije u mom programu.
Preko alt,tab i enter dugmeta mogu u neke opcije da udjem,ali postoje meniji u koje nisam uspeo, ma koju kombinaciju tastera da pokusam.
Koliko vidim,jedina opcija je da imam kursor kojim bi navigirao i cekirao potrebne menije.
POMAGAJTE,MOLIM VAS!
PS:Hard reset ne dolazi u obzir,jer na njemu imam program koji kosta vise od kontrolera(cena na ebay je sa tim programom)

Poslednja ispravka: Butke (23.3.2014 u 21:12) Razlog: Reset opcija
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2014, 12:48   #2
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Win mobile 5.0 kursor

Ja i dan dana koristim Windows Mobile 6.1 (za mene najbolji OS svih vremena). Vecina programa tog tipa se kupuju, a posto se nov softver za ovaj "zastareli" OS vise ne pravi, ostaje ti da guglas.


http://wmpoweruser.com/a-virtual-mou...le-smartphone/


Program se zove VirtuaMouse i koristis tastere levo/desno/gore/dole. Mislim da je to sto tebi treba

Ovo je po meni najbolji program i kosta(o) je 25 dolara, ali mislim da ako imas malo skill-a (a verujem da imas), naces ga na "popustu" za neverovatnih 0 dolara guglajuci.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Butke (24.3.2014)
Stara 26.3.2014, 22:18   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Win mobile 5.0 kursor

@Sladjan85 Pa i nije neka tragedija i da ga plati, uređaj košta 5k Dolara, najjetinija intervencija na uređaju 1k Eura, tako da tih 25 Dolara i da plati softver stvarno nisu vredni pomena ako mu reši problem.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Butke (1.4.2014)
Stara 1.4.2014, 21:21   #4
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Win mobile 5.0 kursor

@Sladjane,
ziveo ti meni 100leta(barem ),program je fantastican, i tacno je to ono sto mi treba.
Jedini problem oko njega mi je sto mi je operativni sistem WIN-CE 5.0,a ne WIN-Mobile 5.0 ,kao sto sam ja naveo,a on je pisan za njega.
Instalira se program bez problema,i odmah se ukljuci kursor koji je savrseno funkcionalan,medjutim kada odem na podesavanja on izbaci da program nije WIN-CE aplikacija. Kursor radi fantasticno dok ne restartujem,onda se izgubi i moram ga ponovo instalirati. Odem ja i na "save registry",dobijem odgovor da je sve sacuvano,ali kursor nestane i iz program filesa.
Sve to nije strasan problem,jer kontroler ostavljam na stand-by i onda nemam problema.
U svakom slicaju,program mi je resio problem i hvala ti puno Sladjane,jer popravka kosta 960 Eura.
@Freshko
Nikakav problem nije bio dati 25E za program,i poslao sam mail proizvodjacu da kupim program,ali oni su mi odgovorili da su prestali sa podrskom za njega,jer su se okrenuli drugim projektim i poslali mi serijski br za "dzabe"
Hvala i tebi.
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Android igre, nove i stare! King SRB Igre za mobilne telefone 462 22.1.2022 21:30
MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ... nesonjacc Kompjuteri i film 244 25.4.2021 23:34
Perfect World International! N.K.P.D. MMORPG igre 777 3.10.2017 23:21
AMD new mobile CPU's for Danube platform Thaedass Vesti 0 5.10.2010 11:54
Mobile Fest 2008 (26. - 28. mart 2008.) Chivan Dešavanja i događaji 0 29.1.2008 13:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com