Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2011, 17:06   #1
SILENT HUNTER 232
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: BAR_sUT0mORE CITY
Poruke: 89
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom tabla za crtanje

Koju bi mi graficku tablu predlozili za crtanjekao i za rad u Pshop-u a da daje dobar omjer cijene i kvaliteta..xvala...
SILENT HUNTER 232 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2011, 17:30   #2
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: tabla za crtanje

wacom bamboo
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 13:08   #3
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: tabla za crtanje

zavisi koliko ozbiljno nameravas da se bavis time, kao i za sve drugo i, naravno, koliko imas para, jer je ogroman raspon cena izmedju raznih modela.

geniusove jeftine table (takodje i jeftinih karakteristika) mogu da se nadju vec za par desetina evra. imaj u vidu da su neprecizne, da nisu preterano osetljive, kao i da su u sustini potrosna roba (kako koji komad), ali da vrse poso. medjutim, ako se profesionalno bavis ilustracijom, onda ces se jednostavno smoriti jer ce ti se nagomilati frustracija vrlo brzo

bamboo table su nekih 100-200 evra, zavisi od velicine i jos poneceg, ali recimo da je taj neki raspon. one su odlicne pocetnicke table, dakle, za onog koji ipak nije uzeo da crta iz zaebancije, tako da nije bacio pare. takodje imaju tastere po tabli, sto dosta olaksava stvari.

i, na kraju, imamo intuos, kao prvu profi varijantu. to je vec neka druga prica, table su stvarno sjajne, imaju gomilu tastera i tripova po sebi, udobne su za rad, precizne. ne umaraju kao geniusove za tries evra ja licno koristim intuos 4 medium, on ti je 300-400 evra i prezadovoljan sam.

fora kod tabli je da cena dosta skace sto je veca tabla, tako da, ako je intuos medium 400, intuos small ce biti verovatno 200. bamboo ediciju samo 'prepolovi', pa je tako dobar bamboo medium oko 200. ovo pricam po secanju i po nekom trendu wacomovog odredjivanja cene, moguce da je to sad nesto drugacije, mada ne verujem. e sad, moje licno misljenje je da ti vece od medium ne treba, a da savrseno komotno mozes da radis i sa small tablom, iako se na prvi pogled cini da je premala. large su vec za neke druge stvari i, zapravo, udobnije mi je da radim na medium tabli, nego na large.

najbolju vrednost za pare ces dobiti upravo kod bamboo i intuos medium edicije, ako mene pitas. ako budes uzimao neke druge table, obrati paznju na rezoluciju vise nego na broj tacaka pritiska. ako imas nekog sa tablom, drndaj malo kod njega, ako imas vise drugara sa razlicitim modelima, jos bolje.



edit:
loool, tek sad vidim da je nekrofilisana tema, ahah

Poslednja ispravka: Doolio (30.6.2011 u 7:10)
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tabla do 6000 flux.12354 Šta da kupim? 0 24.3.2010 21:05
Program za crtanje grafika nighthawk Aplikativni softver 4 20.8.2008 20:41
Tango, Protel....GDE? Programi za crtanje štampanih veza Nikopol Aplikativni softver 2 3.2.2008 18:26
AstroPlot - Program za crtanje grafika Deimos Programiranje 3 26.3.2007 22:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com