Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2015, 16:20   #1
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Poludeću!!!

Ljudi, kao što i naslov teme kaže, POLUDEĆU!!! Ne kapiram šta se dešava sa ovim mojim prokletim kompjuterom.

Konfiguracija (uz pomoć CPU-Z-a):

matična: Foxconn 945 7MA Series, chipset: Intel i945P/PL/G/GZ
procesor: Intel Pentium D 925, 1GB DDR2 memorije, grafička NVIDIA GForce 8400GS
sve na Windows-u XP SP3 zaštićeno sa 360 Total Security na kome su sva tri antivirus endžina uključena a problem mi se dešavao i kada sam ranije imao za antivirus Avast.

O čemu se dakle radi: svaki put kada preinstaliram sistem kompjuter radi odlično, nekih 15-20 dana, a onda se odjednom iz čista mira skroz uspori. Kada ga restartujem ili palim pali se nenormalno dugo (onaj Windows loading screen se učitava 10x duže nego što je normalo), sve radnje se obavljaju 5 do 10 puta duže nego što je normalno, Windows zvuk prilikom paljenja secka, zvuk preko bilo koje aplikacije povremeno secka ili radi usporeno kada još neka aplikacija nešto radi (npr. pustim mp3 fajl na foobaru i učitavam neku stranicu preko Firefoxa), kopiranje fajlova je mnoooogo sporije nego što je normalo, skeniranje kada se ovo desi antivirusom (ranije Avastom, poslednja dva puta kada se ovo desilo 360 Total Security-jem) i Malwerbytesom traje večnost i na kraju nijedan program ne nađe nikakav virus.

Kada se pretposlednji put ovo desilo pokušao sam da uradim restore sistema ali ni jedan datum koji sam odabrao sve do restore pointa koji je bio dan pre pojave ovog problema nije hteo da se učita. Iznervirao sam se pa mi je ovaj put bio isključen system restore. Sećam se i da mi se pre pojave ovog problema predposlednji put zvuk u foobaru zaustavljao na nekoliko sekundi, a onda se pojavio blue screen of death na par sekundi na kome sam uspeo da vidim nakratko da je pisalo ''error'' zbog ''atapi'' ili nešto slično. Ali to se samo jednom desilo, ostala 5-6 puta kad se ovo dešavalo kompjuter se nije restartovao, samo bi odjednom iz čista mira kreuo da radi kao što sam opisao (poslednji put sam kucao nešto u LibreOfficu, sve je radilo tada normalno, ostavio sam upaljen LibreOffice i izašao malo napolje, moje sestre su za to vreme surfovale netom (Youtube, Facebook, i neki sajtovi za učenje Nemačkog), kad sam se vratio LibreOffice i Firefox su bili upaljeni, ja sam isključio Firefox, pokrenuo foobar2000 i shvatio da se to ponovo desilo).

Imam dve sumnje:

1. Nešto nije uredu sa zvučnom, to odavno znam, ranije povremeno nije davala zvuk dok u podešavanjima za nju ne bih isključio i uključio zvuk ali to se nije dešavalo poslednjih mesec dana i ne kapiram kako zvučna može posle određenog vremena da mi toliko uspori kompjuter i da je jedini spas preinstaliranje sistema (drivere sam preinstalirao i problem je ostajao sve dok ne promenim sistem)

2. Sestra sa nekih sajtova koje pronalazi na Googlu skida neke .pdf fajlove za učenje Nemačkog od kojih neki ''teže'' i preko 100MB. Uči Nemački zadnjih godinu dana i uvek se to desi posle njenih sesija za kompom kada pokrene neki takav pdf fajl (ali da naglasim, ona skoro svaki dan uči Nemački na tom kompjuteru). Da li ona stalno tako skine neki opasan virus koji mi urniše komp? Ali kakav je to virus koga ni Avast ni 360 Total Security ni Malwerebytes ne registruju već godinu dana?????

PS. Dok sam pisao ovo dva puta sam dpbio Blue Ring of Death. Ranije se ovo nije dešavalo, ali nisam stigao da slikam šta je pisalo. Čini mi se da je pisalo nešto kao greška u karnel-u ali nisam siguran, pogubio sam se skroz od besa. Da li u nekim log file-vima mogu da vidim šta je pisalo?

Pomagajte ljudi, treba mi ovaj komp hitno a nemam više živaca da preinstaliram sistem na svaka 15 dana. POLUDEO SAM!!! Hvala svima unapred.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Znači, poludeću od virusa DanteEx Zaštita 16 15.2.2009 16:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com