Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2007, 4:53   #41
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
ili sledeci kvartal pusiti Moravu
ko ti je taj Morav?
hahahahaa ala sam duhovit u sitne sate
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
Garson (21.8.2007), glitch (21.8.2007)
Stara 21.8.2007, 4:56   #42
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Sto meni, ne kupujem ja vrh kartice
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Mr. Garrison (21.8.2007)
Stara 21.8.2007, 4:56   #43
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

zao mi je, ali ja ne pusim
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 4:58   #44
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Ne znam, ako kupis 8800 ultra, propusices

edit: ajde spameru, q noc

Poslednja ispravka: glitch (21.8.2007 u 5:00)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 4:59   #45
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

da je neki ATI pa i da razmislim, ali za te zelene tambure - tesko
laq noc

Poslednja ispravka: Mr. Garrison (21.8.2007 u 5:01)
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 9:46   #46
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Uzmite u obzir da je 8800GTS u Srbiji dosta jeftiniji neko u okruženju/drugim zemljama. Valjda zbog PDVa. Evo neka ti neko od ovih mojih iz CG kaže koliko je 8800GTS 320 u PG...
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
17" je bas los izbor za igraca monitor je mali, a rezolucija velika i zahtevna. isti slucaj je sa 20" wide. monitor je premali za rezoluciju koju zahteva od koje ispadaju zubi koju kartu trazi...
mnogo bolja resenja su 19" i 22" wide, a tek su nesto para vise...
Ne, ja sam moj TFT davno kupio, kada nisu bili baš jeftini i kada ih nije bilo ovoliko, i ne bih baš sada da ga bacim....

Inače kutiju od moje "double 8" karte Držim u sobi na vidnom mjestu pa kada dođe neko od društva mora da je vidi
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 13:54   #47
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
jesi li ti rastao u saksiji
na recommended uvek treba dodati makar duplo sto se tice graficke zahtevnosti. pogledaj malo sta pise za recommended za neku igru pa razmisli da li je to istina. mozda za 320x240 rezoluciju...
nisam ali sam svejedno dovoljno porastao od zalivanja
a jel si ti probao to recommended na nekoj jakoj igri pa znash? ja sam tonu igara probao na FX5700 i znam vrlo dobro koliko je tachna ta zahtevnost i koliko i kako se mozesh igrati na slabim kartama..ti si u principu stalno imao dobre karte i ne znash dovoljno dobro kako je to igrati i zahtevne i manje zahtevne igre na budgetskim kartama..a ono za TDU obesi machku o rep ako si Far Cry kad je izashao mogao da igrash sa 9600XT/5700Ultra na 10x7 sa med/high detaljima ili uzivali ljudi na 9800Pro na josh boljim podeshavanjima a te dve karte nisu bile nimalo jeftine shta te sprechava da igrash crysis na podeshavanjima koja su srazmerna jachini karte, znachi neshto tipa 7900GTX/X19x0XTX u 12x10 je sasvim logichna i izvodljiva stvar..igrace se dobro, vishe nego dobro uzimajuci u obzir snagu te kartice i podeshavanja i ono kako se FC igrao kad je izashao na kojim kartama..dakle ljudi, vodeci se nekim zdravim razumom, ce ne moci da se igraju na 7900GTX/1950XT(X) nego ce moci da uzivaju u normalnoj rezoluciji, sa malo jachim detaljima..naravno nece se igrati u 16x12 ali ko hoce izuzev onih sa 8800GTX/Ultra..
takodje velika verovatnoca postoji da ce u igri, kao u CoD2 moci da birash izmedju 2 moda, samo ovde ce to biti DX9 i DX10 shto stvar samo olakshava i pokazuje da na jakim DX9 kartama ce moci da se igra itekako..
malo shtiva:
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2102&p=10
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2102&p=4
znachi jula 2004. godine FC je bio igriv itekako, 30fps u 16x12 za aa+af na tadashnjim vga..
ljudi su igrali FC na 9800Pro@XT,1Gb rama i Bartonom 3200+ u 1024x768 sa 2xAA i najprostija analogija je ne vidim da neko sa E4400,2Gb ddr800 i 7900GTX/X1900XT(X) ne bi mogao da odradi to isto u 12x10 sa crysisom..
i samo da ljudi ne ulecu sa teorijama da nije radila na visti sa 8800GTX u SLi-ju, jer Vista ima loshu podrshku za SLi drivere i uvek je jedna karta brza od dve..
i samo josh jedna esencijalna stvar..
radice Crysis na 1280x1024 na high-end kartama na mid/high setovanjima u vreme izlaska. Crytek i EA ne bi smeli to sebi da dozvole. Kod EA su pare u pitanju, a kod Crytek-a pored para i reputacija (sto opet ispadne na pare...) a svi znamo koliko ljudi vole pare i nece sebi ni pod razno dozvoliti da ne profitiraju od takvog hita
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 14:11   #48
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
najprostija analogija je ne vidim da neko sa E4400,2Gb ddr800 i 7900GTX/X1900XT(X)
Dobro je,

U potpunosti se slažem. CoD2 fino je radio i na GF2MX kao i FarCry (opet, 800x600, ali ko ima manji monitor bez puno velikog gubitka u grafici tj. može se gledati).

Ajde, ako je Crysis jedina igra zbog koje vredi kupiti grafičku onda bzv.

Biće još velikih Dx10 igara. Negdje sam za neku igru pročitao na netu da u Dx9 verziji igra nije ni malo manje zahtjevna od Dx10 verzije zbog optimizacije za grafe Dx10... ne mogu tačno da se sjetim, neka strategija, kad nađem link staviću
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 14:20   #49
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

@mad:
jao, sta si napisao brate mili. prosto mi je zao sto si utrosio toliko vremena a napisao si gomilu gluposti sada mi je jasno sto te je profa logike terao napolje
sada bih i ja trebalo da potrosim isto toliko da ti dokazem da nisi u pravu, sto mi ne pada napamet znajuci da nikada ne priznajes da nisi u pravu. mozemo i da bacimo malu opkladu. posto si siguran da ce Crysis lepo raditi na 7900GTX, evo kada izadje igra ja cu i dalje imati istu kartu pa cu ti iz prve ruke reci koliko dobro radi u 12x10 i sa kojim detaljima...
@Wisost:
CoD2 i FC fino na MX karti? jao, ovo me boli...
edit: upravo igram igru Alpha prime. znas sta pise za recommended? 5950Ultra od nje je verovatno i 9800Pro brzi, pa ako mislis da je to preporucena karta za uzivanje u igri...

Poslednja ispravka: Mr. Garrison (21.8.2007 u 14:22)
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 14:22   #50
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

pola od toga si ti rekao samo te nisam direktno citirao pa ti onda vidi ko je prichao gluposti
tvoja karta je zestoko ugushena tvojim ostalim setup-om, meni je karta bila gushena sa athlonom na 2.95GHz, a ti imash bezmalo pola giga manje..pa rachunaj koliko bi vishe fps-a imao sa C2D, nije ti merodavno poredjenje/opklada..
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 14:34   #51
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

uh, stvarno si tezak. da imam divljacki klokovan C2D imao bih 25% veci skor u 3D marku, a i igrama verovatno i manje.
problem je koliko vidim sto ti recommeded prevodis kao "preporucljivo za mucenje", dok ga ja prevodim kao "preporucljivo za uzivanje u igri". dakle, tebi je preporucljiva rezolucija 10x7, medium/high detalji, nazubljene ivice i muljave teksture i nizi mod ako ga ima po mogucstvu, dok je meni recommended 12x10, sve ukljuceno sto postoji i 2xAA i 16xAF. u tome je razlika...
da ovde postoji mogucnost potpisa, radi bih stavio sledece i isti:
Citat:
dakle ljudi, vodeci se nekim zdravim razumom, ce ne moci da se igraju na 7900GTX/1950XT(X) nego ce moci da uzivaju u normalnoj rezoluciji, sa malo jachim detaljima..(misli se na igru Crysis)
pa vec danas na tim kartama ne mozes igrati makar 20 igara. verovatno ocekujes da ce Crysis biti manje zahtevan od njih?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 18:00   #52
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
dakle ljudi, vodeci se nekim zdravim razumom, ce ne moci da se igraju na 7900GTX/1950XT(X) nego ce moci da uzivaju u normalnoj rezoluciji, sa malo jachim detaljima..(misli se na igru Crysis)

pa vec danas na tim kartama ne mozes igrati makar 20 igara. verovatno ocekujes da ce Crysis biti manje zahtevan od njih?
Ajoj, sve sve al' ovo, baš ga pretera... Pa 7900GTX i X1950XTX su u standardnim rezolucijama apsolutno dovoljni za sve današnje igre. Kojih to 20 igara su toliko zahtevni da ne mogu ni da se igraju na ovim kartama. Da imam X1950XTX ne bih duže vreme planirao kupovinu nove karte...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 18:54   #53
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

ako za standardnu rezoluciju uzmes 12x10 onda igara ima koliko hoces a do kraja godine ce, koliko vidim, taj broj da jos dobrano naraste
te karte su izasle pre godinu i po dana, budite realni...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 19:06   #54
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: koja graficka?

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
nije velika cifra. ja bas mislim da je mala cifra. kako ne razumes da te kartice nisu pravljene za klosarcine (nhf anyone) u Srbiji nego za zapadan svet? mislis li da nekome u nvidiji svira violina sto je malom Perici previse da izdvoji 300e za kartu? ako je u Srbiji prosecna plata 350e, i ti od nje se hranis, placas racune i sve ostalo, onda je naravno za Srbendu mnogo da plati 300e za karticu. ali ako imas platu od 1500e mesecno ili ne daj boze 2k evra, mislis li da je i dalje mnogo dati 300e na godisnjem nivou za svoj hobi ne bi li ga upraznjavao kako valja?
Apsolutno tacno! Mislim jednom se vodila rasprava i u temi Crysis,kao ko ce to da igra kad je tako zahtjevno,ima da propadnu,nece im proci itd itd... ah sad bemliga crysis nije pravljen da se igra raja u Srbiji,vec da se lagano mogu igrati ljudi na zapadu...
Nije poenta u tome da ljudi na zapadu ne kupuju puno karte tipa 8800 kao sto neko rece ovde,to je neka druga prica,poenta je da je na zapadu lakse biti entuzijasta,ako te to lozi, i kupiti neku zverinu od karte,procesora,nego u srbiji... u srbiji imamo dobru volju da budemo entuzijasti,ali sta cemo kad je to kod nas skup sport....
elem,i sam sam zivio 3 godine u Svedskoj,radio gore.... znam kako se lagano priusti sebi ono sto zelis,ono sto volis.... evo sad znam da sam gore,apsolutno sam siguran da bi mi u kucistu bio neki Q6600,4x1GB nekog OCZ-a recimo,i 8800GTX i sve to onako bez ikakvih problema... eh kad se sjetim svoje prve plate gore... nisam mogao da vjerujem kad mi je covjek iskesirao 16000 svedskih kruna (to mu je tada bilo oko 3200 maraka) na ruke i to tacno prvog,a ja kad sam otisao gore ovde plate nisu isle vise od 300 maraka i to ako su na vrijeme eh da mi je bilo zavrsiti boravisnu dozvolu,ali ne dadose mi
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 22:23   #55
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Kupovina novih DX 10 grafickih kartica NIJE ni isplativa ni pozeljna jer ce ljudi koji kupe ove kartice od DirectX desetke imati samo SLIDESHOW (da,dobro ste procitali,slideshow) u igrama koje podrzavaju/pravljene su za DIRECTX 10.

Treba sacekati da se "smire strasti" oko budzenja cijena i lazi po deklaracijama na kutijama koje obicno navlace neiskusne korisnike.
E pa NIJE sve istina sto pise na kutiji

Tek kad proizvedu karticu pristupacne cijene,odlicnih performansi i sa dobrim hladjenjem,odlucicu se na kupovinu jedne takve kartice.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 22:28   #56
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Jao čoveče, ala lupaš da to postaje kritično. DX10 kartice se sasvim lepo ponašaju u pravim DX10 igrama, dakle ne ovim naknadno zakrpljenim. Bitno je kako je endžin optimizovan - UT3 radi lepo.
http://www.digitalreport.net/content/view/52/1/1/1/
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 23:27   #57
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Cool Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Što se tiče cena u USA za hardcore gaming računare i one obične pogledajte malko cene konfiguracija na ovim sajtovima:

http://www.buyxg.com/

http://www.cyberpowerpc.com/

Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 0:15   #58
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Jao čoveče, ala lupaš da to postaje kritično. DX10 kartice se sasvim lepo ponašaju u pravim DX10 igrama, dakle ne ovim naknadno zakrpljenim. Bitno je kako je endžin optimizovan - UT3 radi lepo.
Ja lupam?Ccccc
Pravim DX10 igrama?Naknadno zakrpljenim DX10 igrama?
Bas bi volio da cujem kako razlikujes "pravu" od "zakrpljene" i koliko je pravih DX 10 igara do sad napravljeno (3-4),a koliko zakrpljenih (30-40,ako ne i vise).

Btw,za kupovinu DX10 kartice mnogi igraci ce morati da izdvoje dodatne pare za ostatak konfiguracije koji bi morao da podnosi takvo "opterecenje" kao sto je DX10 kartica.
U krajnjem slucaju,slagao se ti ili ne,ipak se kupovina DX10 kartice NE ISPLATI ako moras da mjenjas i kompletan ostatak konfiguracije.
Kupovati novu karticu zbog samo nekoliko igara?Hvala ali NE,hvala.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 0:16   #59
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Što se tiče cena u USA za hardcore gaming računare i one obične pogledajte malko cene konfiguracija na ovim sajtovima:

http://www.buyxg.com/

http://www.cyberpowerpc.com/

Ludilo
Ali,ako uzmes u obzir da tamo ljudi bukvalno ZIVE od gejminga,nista im nije preskupo da bi uzivali u maksimalnom kvalitetu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 1:55   #60
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom

Uf kako ponekad mrzim ovaj forum. 99,9% ljudi u srbiji koji ne citaju sk i slicne novine apsolutno pojma nema ni da dx10 postoji i slicne gluposti. Ono sto me zabrhnjava sto ovde ima dosta ljudi bolesnih za grafikom! Pa masi (ogromnoj) ljudi uopste nije vazna grafika, vazno je da igra radi na def, od momenta kad udjes u nju pa nadalje. A ako hocu da uzivam u grafici, odem u prirodu. Pravu. Igrivost je vazna.

Nisam igrao Far Cry, osim pocetka. Jednostavno mrzim marsovske pucacine iz prvog lica Vise volim WWII. TEMA: NE. Ni jedna karta preko najslabije u prodaji koja sluzi za swe osim igrice nije isplativa jer ne donosi novac. Osim za novinare koji opisuju igre i od toga zive.

Poslednja ispravka: Nergal (22.8.2007 u 10:50) Razlog: Spojeno...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com