Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2007, 14:08   #101
Čika Kure
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
jagodanbg kaže: Pregled poruke
ne znam da li je neko pomenuo program avi.NET! probao sam ga i daje sjajan rezultat, slika je kristalno jasna i cista kao da je dvd u pitanju! convertovanje traje malo duze (film koji traje 1h i 50 min konvertovao je oko 3 i po sata)! ima opciju da izaberete da li ce titl zalepiti za sliku ili ce napraviti odvejeno sub fajl!
http://www.softpedia.com/get/Multime...d/aviNET.shtml
To nije puno vremena za konvertovanje.
Ako možeš da kažeš koji je film u pitanju,koja rezolucija i koliki si avi dobio
pozdrav
Čika Kure je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 16:22   #102
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Duzina zavisi od formata u koji se konvertuje a najvise na kojoj masini se radilo. Frame-rate (na slabijim masinama) cesto ide oko 25-30 fps (na mojoj masini iz profila, rate je u proseku izmedju 60-100 fps-a) sto daje 1:1 a ako se konvertovanje obavlja u 2 prolaza onda je to bas dva puta duzina filma.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 17:24   #103
Čika Kure
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Duzina zavisi od formata u koji se konvertuje a najvise na kojoj masini se radilo. Frame-rate (na slabijim masinama) cesto ide oko 25-30 fps (na mojoj masini iz profila, rate je u proseku izmedju 60-100 fps-a) sto daje 1:1 a ako se konvertovanje obavlja u 2 prolaza onda je to bas dva puta duzina filma.
Nisam ja to hteo da pitam,nego me je program(+kvalitet istog opisanog)zaintrigirao te je bio download.
Pitanje je bilo u smislu podešavanja programa za konvertovanje u DivX te sam zbog toga i pitao sve ono iz posta#101(njegovo lično iskustvo+podatci koji bi mene interesovali da bih iz toga izvukao nešto što će mi olakšati rad a dati kvalitet).
Kada sam rekao da to nije puno vremena za konvertovanje mislio sam da sam pojedine filmove sa manje trajanja radio i duže da bi dobio na finalnom kvalitetu te sam zato pitao za rezoluciju i krajnju veličinu(a sve u smislu da sam zainteresovan za program).
Procesor je solidan-2.4Ghz
@jagodanbg:
Još nisam instalirao program pošto nemam kod sebe neki DVD da ga isprobam i ako ti nije teško da mi odgovoriš na pitanja koja sam postavio a i sve drugo što ti misliš da bi bilo bitno.
pozdrav.
Čika Kure je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 18:18   #104
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Čika Kure kaže: Pregled poruke
@jagodanbg:
Još nisam instalirao program pošto nemam kod sebe neki DVD da ga isprobam i ako ti nije teško da mi odgovoriš na pitanja koja sam postavio a i sve drugo što ti misliš da bi bilo bitno.
pozdrav.
trenutno sam na poslu pa ti ne mogu dati odgovor jer ne znam na pamet, kad dodjem gajbi pogledacu pa ti javljam sutra! jedino sta ti mogu sigurno reci jeste da velicinu avi-ja biras sam a mozes i bitrate da biras (za video, a za audio nisam siguran) pozdrav
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 5:08   #105
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Čika Kure kaže: Pregled poruke
Procesor je solidan-2.4Ghz
To mu je i bitno, visok radni takt. Inace, koristim Dr. DivX 2 i ima sva podesavanja i za audio i za video kodeke (samo nisam siguran da li podrzava rad sa x64 i dual core procesorima)...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 22:15   #106
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

imam problem! koristio sam xmpeg 5.0.3 i k lite mega codec pack! pa sam uninstalirao k lite i instalirao samo ffdshow, ac3filter i xvid! sada kad hocu da konvertujem ne nudi mi kao mogucnost izbora lamemp3 kodek a u folderu gde je xmpeg se nalazi lame_enc.dll! kako da resim problem!?
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 1:17   #107
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Instaliras Lame ACM http://www.rarewares.org/files/mp3/lameACM-3.97.zip ili Mp3 fraunhofher ACM, za ovaj drugi ces morati sam da se snadjes, mada pored lame-a ti i ni ne treba
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
jagodanbg (24.3.2007)
Stara 24.3.2007, 21:22   #108
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Instaliras Lame ACM http://www.rarewares.org/files/mp3/lameACM-3.97.zip ili Mp3 fraunhofher ACM, za ovaj drugi ces morati sam da se snadjes, mada pored lame-a ti i ni ne treba
to je to, hvala! Mp3 fraunhofher - sto se njega tice on je tu ali zvuk kasni (ili zuri ne secam se tacno)!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 0:04   #109
andrija-king
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Najkvalitetnije u zadnjih 5 godina je Auto Gordian Knot.Svaki film duzi od 90 minuta,podesi da delis na 2 cd-a,i slika ce biti extra
andrija-king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 21:43   #110
gofa
Član
 
Član od: 30.5.2006.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Dal neko zna kako da resim problem sa Divx filmovima narezanim na DVD.Oni mi konstantno koce a obicni Dvix ili DVD radi normalno,cistio sam laser ali nevredi
gofa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 22:44   #111
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
gofa kaže: Pregled poruke
Dal neko zna kako da resim problem sa Divx filmovima narezanim na DVD.Oni mi konstantno koce a obicni Dvix ili DVD radi normalno,cistio sam laser ali nevredi
Ja gotovo sve divx filmove koje nabavim na cd medijima kopiram na HDD, pa kada skupim 6 komada rezem na DVD. DOdje me jeftinije i lakse je za transport. Svi rade normalno, bez ikakvoga stopanja, bilo da se pustaju na PC ili na kucnome kinu. E sada tvoje problem moze da bude:
do loseg medija (male sanse)
ili posto je za divx filmove potreban manji protok informacija u sekundi nego za dvd da se materijal ucita u bafer,a da se okretanje diska zaustavlja, to jest da se film emituje uz bafera, a kada se ovaj isprazni da se disk ponovo pocimlje vrtiti, to jest da se sadrzaj ponovo prebacuje u bafer, pa zbog toga koci. Mada se to kod mene nikada ne desava, a primjetio sam da se zna desiti da se dvd ne vrti konstantno.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 22:45   #112
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
gofa kaže: Pregled poruke
Dal neko zna kako da resim problem sa Divx filmovima narezanim na DVD.Oni mi konstantno koce a obicni Dvix ili DVD radi normalno,cistio sam laser ali nevredi
ako ih puštaš na običnom playeru i rezao ih na više od 4x onda ti zbog toga secka
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 22:55   #113
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
ako ih puštaš na običnom playeru i rezao ih na više od 4x onda ti zbog toga secka
Nema to veze, ako je kvalitetan medij, moze i na znatno vecim brzinama.

Ja recimo sve rezem i na 16x kada mi se zuri, ali zato uvjek rezem samo na Verbija (verbatim).
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 23:07   #114
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Nema to veze, ako je kvalitetan medij, moze i na znatno vecim brzinama.

Ja recimo sve rezem i na 16x kada mi se zuri, ali zato uvjek rezem samo na Verbija (verbatim).
pa ima veze ako nije verbaton,mister smart gaj
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 23:42   #115
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
pa ima veze ako nije verbaton,mister smart gaj
Dobro pametni, VERBATON ne postoji koliko ja znam. Mada mnogi rezu i druge diskove na vecim brzinama a da nije u pitanju verbi. Recimo Alfa vision, krš od diska pa ih dista radi iako su narezani na 8x, toliki im je maksimum. Takođe neke moje kolege imaju dobra iskustva i sa OMEGA medijima, koji su opet deklarisani na 8x, i lijepo se rezu pri toj maksimalnoj brzini. Sve zavisi od rezača. Moj PIONIR nikako ne podnosi PRINCO medije, dok ih SAMSUNG kod mog kolege reze ko lud. Da flesujem frimer ne pada mi na pamet jer sve radi sa verbijek kako treba.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 8:20   #116
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Dobro pametni, VERBATON ne postoji koliko ja znam. Mada mnogi rezu i druge diskove na vecim brzinama a da nije u pitanju verbi. Recimo Alfa vision, krš od diska pa ih dista radi iako su narezani na 8x, toliki im je maksimum. Takođe neke moje kolege imaju dobra iskustva i sa OMEGA medijima, koji su opet deklarisani na 8x, i lijepo se rezu pri toj maksimalnoj brzini. Sve zavisi od rezača. Moj PIONIR nikako ne podnosi PRINCO medije, dok ih SAMSUNG kod mog kolege reze ko lud. Da flesujem frimer ne pada mi na pamet jer sve radi sa verbijek kako treba.
hahahahha,ali si se primio pa za znam da verbaton ne postoji
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2007, 18:33   #117
gofa
Član
 
Član od: 30.5.2006.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Ljudi zna li neko zasto mi necita ni igre narezane na DVD a o filmovima da ni ne govorimo,cak pojedini disk nece ni da prepozna!?
gofa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2007, 19:52   #118
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
gofa kaže: Pregled poruke
Ljudi zna li neko zasto mi necita ni igre narezane na DVD a o filmovima da ni ne govorimo,cak pojedini disk nece ni da prepozna!?
Imao sam ja slican problem koji sam reio tako sto sam odneo rezac u servis posto je bio pod garancijom.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 1:12   #119
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Oh al si nasao gde da pitas ovo, trebao si da postujes u Test Drive i to u "Nosaci podataka" ili "Kvarovi" kakve veze ima tvoj problem sa Temom
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 23:28   #120
andrija-king
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

definitvno Auto GK,,sa XviD kodekom,sve sto je duze od 90 min,prebacis na 2 cd-a,a manje fajlove samo prepolovis od pocetne velicine,i slika je super kvaliteta
andrija-king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd to divx, dvd2divx

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DIVX - #$@&! ko ga izmisli, ali i svaka mu cast... sasha vukelic Video/TV softver 39 28.11.2006 20:10
Divx - kvalitet slike na TV-u i monitoru. Nicolas Video/TV softver 6 4.11.2006 4:16
DivX na DVD zoxvel Video/TV softver 9 20.10.2006 17:21
DIVX na Linuxu prvul Slobodni softver 4 22.1.2006 22:40
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com