Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2006, 0:35   #1
Ron_Jeremy
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: RS Krajina
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom News serveri-info

Serveri

Newshosting - www.newshosting.com, 45 dana retention (vremenski zagarantovano čuvanje podataka na serverima), sve grupe (sve bitne),

GigaNews - www.giganews.com, 70 dana dana retention, sve grupe (sve bitne grupe)


Pretraživači

Newzleech - www.newzleech.com, free pretraživač prema stringu pomoću kojeg stižete do nzb fajlova koji su vam ulaznica za skidanje samih podataka.

BinSearch - www.binsearch.info, free pretraživač prema stringu pomoću kojeg stižete do nzb fajlova koji su vam ulaznica za skidanje samih fajlova.

BetaBinaries - beta.binaries.nl, free pretraživač prema imenima fajlova pomoću kojeg stižete do nzb fajlova koji su vam ulaznica za skidanje samih fajlova.

TvNZB - www.tvnzb.com, ima RSS feed za ulovane nzb fajlove, ali ide po principu dobrovoljnosti, svako ulne po neki nzb, tako da svi koji prate RSS feed dobiju sve. Ovo se koristi uglavnom za redovno praćenje trenutnih serija, mada se provuče i neke starije.

NewzBin - www.newzbin.com, premium sajt koji lepo indeksira, sortira, daje pregled nfo fajla... i to sve za smešnu cenu od 50 centi (pola dolara) za nedelju dana. Isto za plaćanje ne znam, jer koristim samo da nadjem string za odgovarajući release, pa onda pomoću free pretraživača gore navedenih nađem sam nzb fajla.



Programi

Alt.Binz - www.sens-design.nl/alt.binz/, program za skidanje samih fajlova pošto se prehodno dokopate nzb-a. Totalno free, da ne ponavljam od prednosti (nad svim ostalim programi iste namene) ima lepo sređen queue u tree (stablo) a ne običnu listu fajlova kao NewsLeecher pa se ti snađi kada imaš više od par release-ova u istoj, automatsko skidanje potrebnog broja PAR fajlova & oporavak, integrisane free & NL SuperSearch pretraživače, XPath pretraživanje, brzo & efikasno kretanje kroz tab-ove sa F2/F3, automatsko monitorisanje RSS feeda TvNZB-a, trenutno se testira autoUnraring opcija... Registrujte se na forumu da prijavite bagove, date sugestije, zahteve.


Ostalo

Korisni programčići kojii su gotovo neophodni u news vodama, free su i još lakše se nađu preko google-a: par2cmdline, QuickPar, ParNRar...

Znaci procedura je sledeca:registrujete nalog na nekom od servera,user neme i sifru upisete u program Alt.Binz i konektujete se na server.

Na pretrazivacu nadjete sto vas interesuje i skinete NBZ fajl,taj fajl ubacite u program(ikonica inport nzb file) i download moze da pocne.

Vrlo korisna stvar je program QuickPar,ukoliko prilikom downloada bude ostecenih fajlova ili neki fajlovi nedostaju,skinete par fajlove koji nedostaju(nalaze se u nbz fajlu) pokrenete program i gotova stvar.

Ukoliko nemozete da se konektujete ili vam je slab download probajte da promenite port(na sajtu servera pod FAQ imate portove koji se mogu koristiti).

Sto se tice placanja prilikom otvaranja naloga primaju sve kartice iz Srbije(Virtuon,Master,Visa...)
Ron_Jeremy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 17:25   #2
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: News serveri-info

A koji news server je najpovoljniji? Ono, gledao sam nesto za giganews, razmisljam kod njih da uplatim, ako budem uplacivao.
Ali ipak se dvoumim da li da uplatim neki news server ili rapidshare premium
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 12:56   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: News serveri-info

Jeste da dizem temu iz mrtvih ali sa razlogom.

Inace, ovo moze biti "zvanicna" news tema, jer se ovaj "sistem" sve vise i vise siri kod nas.

Nego, da li neko koristi Xlned i da li ima problema sa konektovanjem na njihove servere? Cuo sam se sa njihovim support-om, resetovan mi je nalog ali nista nije bolje. Sada sumnjam na to da mi provajder blokira odredjene port-ove. :@

Edit: Sve je sada sredjeno...

Poslednja ispravka: dzonihsv (14.4.2009 u 21:02)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7/2006 „in other news...” oluja „Ja, igrač!” 109 1.10.2007 17:24
CNC3 info o jedenicama i gradjevinama Isko Strateške igre 0 11.11.2006 15:06
Pristup forumu kao NEWS serveru nikolam Forum o forumu 7 28.1.2006 17:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com