Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2011, 21:15   #61
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Fotografija meseca [Novembar]

Ako teme budu ovako zahtevne bice jedan do dva rada na takmicenju
Mislim da tako necete omasoviti takmicenje ajd da si predlozio trogao al de nadje ono plavi
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2011, 22:02   #62
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Fotografija meseca [Novembar]

"Omasovljavanje" je već pokušano, pa smo dobili mnogo snapshota i odsustvo bilo kakvog truda i kod ljudi koji znaju šta rade. Što ne bismo pokušali drugačije? Možda će prvi put biti 2 fotke, sledeći put 3, pa onda tek 4, ali kada ljudi vide da je zanimljivije, pridružiće se vremenom. Koliko, već 6 meseci, se pokušava "omasovljavanje" slobodnim i preširokim temama?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2011, 0:01   #63
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Fotografija meseca [Novembar]

Eni, delimicno si u pravu. No svaka "batina" ima dva kraja. Kritikujes one koji postavljaju kako kazes snapshotove, a ne vidis da oni koji glasaju pojma nemaju o fotografiji, vec glasaju za "ime" a ne za fotografiju.
Drugo, cesto se krsi pravilnik u svojoj sustini. Na stranu sitni prekrsaji u smislu datuma, nekog sporadicnog komentara a promasi se tema i nikome ne smeta.
Ti si profesor knjizevnosti i koju bi ocenu dao, ako ti ucenik promasi temu na pismenom zadatku?
Tako smo bili svedoci da su nastale nove vrste muva tkvz. "jesenja muva" a to je zapravo makro fotografija i nema veze sa temom jesen.
Eto u zadnjem takmicenju cini mi se da je dzandzina ( nemoj da se ljutis na mene ) cista je panorama dvorista sa sve bastenskom garniturom u prvom planu, pa drvecem, koje zauzima dosta prostora na fotografiji i negde u cosku spava sitno nalik psu.
I ljudi odusevljeni glasaju a zasta to samo oni znaju.
Mislim da i Topola nije uradi svoj deo posla i da je kao koordinator trebao da opomene takmicare koji se ne drze teme, da posalju drugu fotografiju.
Dakle ima tu svega i svacega a najmanje toga sto si ti naveo.
Predlog za plavi trougao pa sto da ne. Slazem se. Znam da je onim takmicarima koji zive u manjim mestima od Beograda, mnogo teze da nesto prikladno nadju pa im dajem jednu dobru ideju. Plavi sprej u ruke pa nocu lepo isprskajte na nekoj fasadi trougao ( ako vas ne uhvati murija ) pa sutra lepo na slikanje. A ako ima i dosta svetla moze i nocna fotka.
Sto rece jedan lik sa jednog fotoforuma: "Sto ljudi manje znaju, glasniji su u komentaru".
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
dzandza (28.11.2011)
Stara 28.11.2011, 5:09   #64
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Fotografija meseca [Novembar]

Astra ne ljutim se naravno, fotografija koju sam postavio mozda nije nesto kreativna i interesantna ali se ne bih slozio sa tobom da je omasena tema.
Kad smo kod glasanja mislim da bi trebalo izbaciti model aparata ispod fotografije pa se nece glasati za ime vec za fotografiju.Trebalo bi ubaciti da fotografije imaju svoje ime.Sto se tice teme ako se svi slazu da tema bude plavi trougao slazem se i ja, ali isto tako mislim da je tema samo trougao ostavili bi smo autorima vise prostora u kreativnosti , a ovako ne znam koliko zanimljive fotografije ocekujete da ce biti na zadatu temu.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzandza na korisnoj poruci:
AstraLogos (28.11.2011), Luka Filipovic (28.11.2011)
Stara 28.11.2011, 8:38   #65
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Fotografija meseca [Novembar]

Citat:
dzandza kaže: Pregled poruke
Astra ne ljutim se naravno, fotografija koju sam postavio mozda nije nesto kreativna i interesantna ali se ne bih slozio sa tobom da je omasena tema.
Kad smo kod glasanja mislim da bi trebalo izbaciti model aparata ispod fotografije pa se nece glasati za ime vec za fotografiju.Trebalo bi ubaciti da fotografije imaju svoje ime.Sto se tice teme ako se svi slazu da tema bude plavi trougao slazem se i ja, ali isto tako mislim da je tema samo trougao ostavili bi smo autorima vise prostora u kreativnosti , a ovako ne znam koliko zanimljive fotografije ocekujete da ce biti na zadatu temu.
I dalje bez ljutnje, mislim da si postavio panoramu a ne portret ili neku fotku u akciji domace zivotinje ili da je ona u prvom planu.
A za trougao se slazem. Moze kao inspiracija da bude ali bas plav i ne mora. Bitno je geometrija da se ispostuje na najkreativniji nacin a ne bas kroz odredjenu boju.
Poz. druze!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
dzandza (28.11.2011)
Stara 28.11.2011, 17:42   #66
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Fotografija meseca [Novembar]

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Predlog: "Plavi trougao".
Tema: Izaći na ulicu i pronaći plavi trougao, bilo kao detalj fasade, makroelement, negativni prostor iznad zgrada, svejedno, samo se potruditi da bude jedinstven i zanimljivo kadriran, te mora biti negde napolju, ne može da se iseče od papira i stavi na ogradu ili slično, mora biti pronađen.
Sviđa mi se tema. Da li može samo trougrao bez plavog ?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fotografija meseca [Septembar] miša topola Fotografija 44 30.9.2011 22:39
Fotografija meseca [Avgust] unique93 Fotografija 0 1.8.2011 11:43
Fotografija meseca [April] miša topola Fotografija 12 14.4.2011 19:37
Fotografija meseca [Mart] miša topola Fotografija 12 8.3.2011 20:45
Fotografija meseca [Februar] miša topola Fotografija 37 25.2.2011 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com