Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2007, 11:38   #1661
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Ima botova u GW?! Ja sam mislio da je to rezervisano samo za grind-based... Pa,sta rade chest runove,farm runove, or smth?
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 12:46   #1662
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Ima botova u GW?! Ja sam mislio da je to rezervisano samo za grind-based... Pa,sta rade chest runove,farm runove, or smth?
To i ja prvi put cujem,znam da s po torrentima pojavljuju botovi ali to su sve spyware i keyloggeri,ali ako postoje botovi mora da su se ljudi mnogo mucili da ih prave jer mehanika nije ista kao u WOW-u,jedna greska i "Alas,your party has been defeated"
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 14:18   #1663
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Ima botova kolko ocete... Najupadljviji primer je Granite Citadel, samo pogledajte kol'ko Mo/W likova ima, nacin na koji se krecu, imena, gild (tj. niti jedan nema gild) i armor. Najverovatnije farmuju grupu patuljaka koja se spawnuje ispred, prodaju loot i tako u nedogled (neki misle da farmuju i IDS, ali ja mislim da nema shanse). Desi se da se poneki zaglavi. Postoje i oni koji kupuju/prodaju/reklamiraju - mislim da je bot onaj lik u ToA (uvek level 2) koji kao kupuje ectose i shardove po vecim cenama nego sto ih prodaje merchant, samo sto ponudjenu cifru podeli sa 1000 pa ko nasedne.
Ja licno ne verujem da Arena Net radi nesto da resi taj problem tj. samo pricaju.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 14:43   #1664
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Jedina stvar zbog koje bih upotrebio bota je da mi nafarmuje Kurzick factione da otvorim njihove skilove.
Cini mi se da nisam genetski predodredjen za farm
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 16:07   #1665
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Guild Wars

Botovi? Pa ima, ima zenski, ima sve Pogledajte Granite Citadel, pogledajte Bergen, (koji se od mirnog malog outposta pretvorio u leglo Mo/D botova)... A manje upadljivi primeri su i Marketplace (grupa Jade Knightova na hard odma ispred), Altruum Ruins (Vardeni na hard) itd. itd... Hard Mode je samo dolio ulje na vatru kao sto se vidi. Ali zabole me. Ti botovi sluze za farmanje para koje se posle prodaje online za pravi cash, a to me nikad nije zanimalo. Inace svaki farm u ovoj igri je opcioni. Znaci, ko voli nek izvoli. Sve sto vam osnovno treba, dobicete od igre u ovom ili onom obliku... Ali...ko hoce 15K/Obsidian armor, gomilu skilova, fancy oruzije, titule... morace da se pomuci. Samo sladje je kad to sam uradis, ne razumem ljude koji koriste botove za bilo koju svrhu
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 19:34   #1666
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Guild Wars

Ljudi su zaboravili da je cilj igre da se igras a ne da ti botovi sve urade i ti si kao najjaci baja
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 2:43   #1667
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Guild Wars

Lik je stvarno baja
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 11:47   #1668
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Jedina stvar zbog koje bih upotrebio bota je da mi nafarmuje Kurzick factione da otvorim njihove skilove.
Cini mi se da nisam genetski predodredjen za farm
Ovde se slažem sa tobom Ja već razmišljam o tome da lepo dam nalog nekome iz guilda ko stalno igra AB da mi lepo nabaci taj lvl 1 titule da bi mogao uzeti skilove. Ajde farm u PvE, ali farm u PvP gde ne zavisi sve samo od tebe već i od ostatka tima nema šanse. Doduše sad su stavili one prestove i u factionsu da daju blessing tako da ću se pozabaviti istraživanjem na kojoj lokaciji se najlakše tako farmuju poeni.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 13:12   #1669
predrag95
Novi član
 
Član od: 12.7.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Pozdrav trazim neku dobru igricu cuo sam da je GW dobra igrica ali ne znam da li ce me sta kostati ta igrica di dali je besplatna ??
predrag95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 13:26   #1670
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
predrag95 kaže: Pregled poruke
Pozdrav trazim neku dobru igricu cuo sam da je GW dobra igrica ali ne znam da li ce me sta kostati ta igrica di dali je besplatna ??
Guild Wars košta oko 2300 dinara(postoji prvi deo-Prophecies, factions, nightfal) svaki deo se kupuje posebno i radi bez ostalih delova. Oni koji tek počinju da igraju GW trebali bi da uzmu ili prvi ili treći deo. Za igru se ne plaća mesečna pretplata i igra se isključivo na zvaničnim serverima. Za više informacija počni da prelistavaš ovu temu jer smo više puta pričali o mehanici igre i objašnjavali mnoge stvari.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 13:55   #1671
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

@predrag95
Na netu mozes da nadjes dosta igara koje su besplatne i online, ali ni jedna od njih nije zanimljiva kao ove koje se placaju(o razlozima necemo ovde). Kako GW vredi vise nego sto kosta toplo bih ti ga prerporucio.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 7:49   #1672
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Ne znam da li ste culi/procitali da je NCsoft potpisao ugovor sa SONYjem oko razvoja igara( http://www.ncsoft.com/eng/NCPress/list.asp ). Koliko sam video to je izazvalo neke kontraverzne komentare na GW forumima o tome da li ce ili da li bi trebalo uopste da se GW prilagodi konzoli. Nekoliko puta sam u sali pomenuo kako WoW lici kao da je portovan sa PS2, dok GW izgleda kao da je pravljen za PS3, a sada sala moze da predje i u zbilju . Licno mislim da SONYju i nisu toliko bitni ni GW ni L2, vec da bi pre bacio oko na neke igre koje mogu da imaju pucacki potencijal, kao sto bi to mogla da bude Tabula Rasa.
+
Ovaj deo mi je privukao paznju

NCsoft is known for its highly successful online game products such as the Guild Wars® and City of Heroes® brands and its flagship product Lineage®, which has a customer reach of more than 70 million worldwide.

Ne znam da li je greska ili ne ali mi izgleda neverovatno da L2 ima 70M korisnika. U nekom SKu je pisalo da ih ima 14M, ne znam odakle su im ti podatci, ali ako je to tacno(mislim na SK) to je onda daleko vise nego na zapadu popularizovani WoW.

Poslednja ispravka: GaleOm (13.7.2007 u 9:38) Razlog: Broj korisnika L2 ???
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 10:24   #1673
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Guild Wars

Ma to sto NCSoft potpisao sa ArenaNet me podseca na ono sto je EA games uradio sa mnogim igrama i upropastio ih. Samo se nadam da se to nece desiti i sa Guild Warsom...

Anyway, meni je onaj Sephis Sword bas cool, i steta sto ga nema u PvE...
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 12:17   #1674
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Ne znam da li ste culi/procitali da je NCsoft potpisao ugovor sa SONYjem oko razvoja igara( http://www.ncsoft.com/eng/NCPress/list.asp ). Koliko sam video to je izazvalo neke kontraverzne komentare na GW forumima o tome da li ce ili da li bi trebalo uopste da se GW prilagodi konzoli. Nekoliko puta sam u sali pomenuo kako WoW lici kao da je portovan sa PS2, dok GW izgleda kao da je pravljen za PS3, a sada sala moze da predje i u zbilju . Licno mislim da SONYju i nisu toliko bitni ni GW ni L2, vec da bi pre bacio oko na neke igre koje mogu da imaju pucacki potencijal, kao sto bi to mogla da bude Tabula Rasa.
+
Ovaj deo mi je privukao paznju

NCsoft is known for its highly successful online game products such as the Guild Wars® and City of Heroes® brands and its flagship product Lineage®, which has a customer reach of more than 70 million worldwide.

Ne znam da li je greska ili ne ali mi izgleda neverovatno da L2 ima 70M korisnika. U nekom SKu je pisalo da ih ima 14M, ne znam odakle su im ti podatci, ali ako je to tacno(mislim na SK) to je onda daleko vise nego na zapadu popularizovani WoW.
Mislim da se cifra od 70miliona o kojoj pričaju odnosi na sve njihove online igre. A što se tiče lineage2, pa nema više korisnika od WoW-a ali mnogi koji su igrali WoW,GW i LA2 kažu da je lineage najkvalitetnija igra. Nisam još imao prilike da ga probam ali biće to u skorije vreme, čim završim nešto oko faksa . Juče sam farmao u GW kurzic factions uz pomoć onog questa kad može da se uzme za 1-2min 400 factionsa 2000xp i 150g.. "radio" sam to 20 minuta i prso sam ne mogu da izdržim tako jednostavan i dosadan farm. Dok su moja 3 druga trčala do mesta da završe quest ja sam samo stojao kod NPC-a koji daje nagradu i čekao. Nikad jednostavnije a opet nikad dosadnije..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 12:57   #1675
darkok
Novi član
 
Član od: 20.5.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Pozdrav ljudi imam veliki problem ne mogu da ga resim.Ne mogu da se ulogujem vise,odnosno da se konektuje na server(Prvi deo GW).JKaze mi sledece,inace error Code=058

"GW was unable to connect any logins servers.This is very virely caused by an internet routing issue.

If this problems persist,please wisit the GW support website. (code=058 )"

Meni je sve super radilo do pre 2 dana kada vise nece.

Odem ja na suport i vidim taj cod 058 i kaze mi ovo:

We're sorry that you are experiencing network difficulties. The error you are reporting, Code=058, is indicative of a mis-configured network setting or network interference. Please use the following information in order to assist you in troubleshooting this issue:

1. Make sure GW.EXE or GWSETUP.EXE is added to your firewall's exception list. If you have already allowed Guild Wars in the past, please double check the exceptions. Often times firewalls will decide to block Guild Wars after it has patched. If adding an exception does not help, please try completely uninstalling the firewall software.

2. If you are using a router, please open and/or forward both TCP port 6112 and TCP port 80 within their settings. If you are connecting to Guild Wars while on a campus or business network, please consult your network's administrator to verify that these ports are available. If you are using a NETGEAR® router please review the following article:......" posto nemam taj neatgera..

Sve mi je ovo vec podeseno ali nece.Imam ruter i preko Sezam Pro sam,naravno ADSL 256.U cemu je problem?
darkok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 14:16   #1676
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
darkok kaže: Pregled poruke
Pozdrav ljudi imam veliki problem ne mogu da ga resim.Ne mogu da se ulogujem vise,odnosno da se konektuje na server(Prvi deo GW).JKaze mi sledece,inace error Code=058

"GW was unable to connect any logins servers.This is very virely caused by an internet routing issue.

If this problems persist,please wisit the GW support website. (code=058 )"

Meni je sve super radilo do pre 2 dana kada vise nece.

Odem ja na suport i vidim taj cod 058 i kaze mi ovo:

We're sorry that you are experiencing network difficulties. The error you are reporting, Code=058, is indicative of a mis-configured network setting or network interference. Please use the following information in order to assist you in troubleshooting this issue:

1. Make sure GW.EXE or GWSETUP.EXE is added to your firewall's exception list. If you have already allowed Guild Wars in the past, please double check the exceptions. Often times firewalls will decide to block Guild Wars after it has patched. If adding an exception does not help, please try completely uninstalling the firewall software.

2. If you are using a router, please open and/or forward both TCP port 6112 and TCP port 80 within their settings. If you are connecting to Guild Wars while on a campus or business network, please consult your network's administrator to verify that these ports are available. If you are using a NETGEAR® router please review the following article:......" posto nemam taj neatgera..

Sve mi je ovo vec podeseno ali nece.Imam ruter i preko Sezam Pro sam,naravno ADSL 256.U cemu je problem?
Ako ti firewall ne blokira pristup i ruter, onda je to izgleda kod tvog provajdera. Nazovi i pitaj ih dal blokiraju neke portove na tvojoj vezi, dal ide preko proxija i reci im da se ne zezaju sa tobom jer znas karate.
Ali naravno prvo proveri opet kod sebe dal je sve dobro podešeno ako se razumeš dobro u mreže. Meni je prvo palo na pamet da si updatovao igru pre 2 dana i da ti je firewall blokirao GW jer je drugačije veličine..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 16:03   #1677
darkok
Novi član
 
Član od: 20.5.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Nema sta u firewall-u sam stavio da izuzme GW,kao i portove 80 i 6112.Cak sam i antivirus iskljucio,pa i sam firewall i opet nista.Radilo je sve normalnu 3-4 nedelje,i evo sada nista.Jer ima jos neko kod Sezam Pro-a adsl i ruter?
darkok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 17:03   #1678
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Juče sam farmao u GW kurzic factions uz pomoć onog questa kad može da se uzme za 1-2min 400 factionsa 2000xp i 150g.. "radio" sam to 20 minuta i prso sam ne mogu da izdržim tako jednostavan i dosadan farm. Dok su moja 3 druga trčala do mesta da završe quest ja sam samo stojao kod NPC-a koji daje nagradu i čekao. Nikad jednostavnije a opet nikad dosadnije..
Meh meni je na primer neverovatno zanimljiv AB a i Sunspear i Lightbringer farm. AB mi je trenutno najzanimljivija stvar u igri, a ovaj wurm farm obozavam. Za 15 minuta zaradis 1.5k novca i ponekad se desi da dropuje neki elite tome. Moguc je cak i drop elemental sworda. Ma super mi je to.
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 20:46   #1679
Vladamenko
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Zion Train
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

@darkok:

Ako ti je antivirus NOD, onda iskljuci u Amon-u (ako se ne varam) da ti blokira Guild Wars, tj. stavi u izuzetke koji mogu da rade bez provere Gw.exe
Vladamenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 21:36   #1680
Igyyy
Novi član
 
Član od: 7.6.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

I ja imam isti problem samo sto sam ja bio u igri i sve se blokiralo kao da sam ispao iz mreze i od tog trenutka vise nisam mogao da se vratim u igru, kod mene je u pitanju Code=007, a net mi je preko telekoma ADSL 256, i kasperski, ako to nekom nesto znaci.
Igyyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
..opet Guild Wars... bizent Mrežne igre 6 18.4.2006 7:55
Traze se Guild Wars PvP igraci GaleOm Mrežne igre 0 12.4.2006 11:35
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com