Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2018, 9:02   #1841
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira 2019 Free - nezgodan "bag" kada se otvara folder pun exe fajlova - Avira skenira folder i zakucava na neko vreme hard disk na 100 odsto. Neprihvatljivo.
AVG Free - pri skidanju fajlova sa neta nekom malcice vecom brzinom AVG skenira fajl koji se skida i opterecuje hard disk uzasno. Takodje neprihvatljivo.
Od besplatnih ostaju Avast (ako se ne ponasa kao AVG), Kaspersky Free (malo usporava net saobracaj, izbacena skoro sva podesavanja, svakako odlican), BitDefender Free (nema skoro nista od podesavanja, ogromna instalacija od skoro 2 GB, detekcija dobra, imam utisak da je malo izvikan ali svakako je dobar), Panda (zacudjujuce dobro radi ali nema automatski apdejt na novu "major" verziju), Comodo Cloud AV, nije los ali izgleda da takodje nema automatskog apdejta, kanda je jos u beta fazi a ne zvanican, 360 TS i SE (sasvim solidno resenje).

Bukvalno svaki od ovih programa ima pored dobrih strana i poneku manu.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2019, 6:14   #1842
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Pretpostavljam da dobar deo forumaš(ic)a zna za Comss(tačka)ru ...


Špartam ,rano jutros ("inspirisan" komarcima) ,njegovim delovima u koje do sada nisam zalazio,kad' u junskom tekstu pod naslovom "Бесплатные антивирусы с фаерволом" naleteh na poglavlje "Условно бесплатные" ( besplatno,a sa mrvicom nepodobštine,gde ćeš primamljivije stvari za stanovnike Ex-Yu prostora ).Evo šta mi G-Translate izbaci :


"Conditionally free

Many will ask, what about Symantec Endpoint Protection and McAfee Endpoint Security? Complex products offers everything - a wide range of security components, support for modern systems, low system requirements. Unmanaged clients of these corporate solutions allow you to use antivirus without any time limits.

License agreements do not allow their use for free. However, unmanaged clients themselves, available for download on our website, can be installed without a time limit for the trial period. Many use them on the home PC, while the developers allow it..."

Poslednja ispravka: torivoje (2.8.2019 u 8:29) Razlog: ispravio gutanje sloga
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2019, 18:27   #1843
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Interesantna caka za koju saznadoh malopre, a tiče se korisnika Kaspersky Security Cloud-a.
Znate da mu je ikona u treju drugačija od klasične Kasperskog, što može biti osvežavajuće, sve do trenutka dok vam se dole ne nakupi previše "zelembaća" (kod mene Kaspersky + AppCheck + WFC). Pre par meseci je objavljeno kako mu ikonu (trej + desktop) vratiti na poznato, klasično crvenocrno slovo "K" :


1) desnoklik na ikonu u treju ---> levoklik na "About"
2) levoklik na logo (oblak i ljubičasti štit na zelenoj podlozi)
3) otkucati "IDDQD" ---> ikone (trej+desktop) se automatski menjaju u "K"



Izvor : https://community.kaspersky.com/kasp...er-version-630


P.S.

Zaboravih da dodam - uz ikonice se automatski menjaju i pripadajuće animacije (obnova definicija,skeniranje itd.).

Poslednja ispravka: torivoje (3.11.2019 u 0:20) Razlog: Dodatno razjašnjenje
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Sass Drake (2.11.2019)
Stara 2.11.2019, 21:09   #1844
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Radi i za KAV.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
torivoje (3.11.2019)
Stara 26.12.2019, 2:10   #1845
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Kaspersky Security Cloud (free) mi konačno mrdnuo na 19.0.0.1088 (k).Spora traka balkanska.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2019, 2:06   #1846
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Kaspersky Free AV se gasi - menja ga Kaspersky Security Cloud Free
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2020, 18:41   #1847
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Nakon par meseci problema koji su me terali da je držim deaktiviranu (ukoliko se koristi trio Kaspersky Sec. Cloud free + FFox + Sandboxie), Kaspersky ekstenzija ("Kaspersky Protection 2021") je konačno proradila na Mozilla Firefox 79.0.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 15:45   #1848
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Evo mog malog pregleda besplatnih antivirusa za avgust 2020:


Avast Free i AVG Free - dva skoro identicna programa s obzirom da ih pravi ista firma AVAST. U poslednjoj verziji AVAST (mozda i AVG) usporava shutdown na windowsu 7 sa par sekundi na nekoliko minuta. Avast je poreklom iz Ceske.
Panda Free: odlican cloud based antivirus poreklom iz Spanije
Kaspersky Free: odlican besplatan ruski antivirus
Avira Free: nemacki besplatni antivirus. Utrpava gomilu nepotrebnog softvera sa antivirusom. To se ne moze deselektovati tokom instalacije, moze se posle nje deinstalirati. Vise zivi od stare slave nego sto sada valja.
BitDefender Free: rumunski odlican antivirus sa spartanskim interfejsom. Trosi malo vise memorije ali nista strasno. Blokira inicijalno puno web stranica, narocito one na koje vas neki link salje sa nekog drugog informativnog sajta.
360 total security: solidan kineski antivirus. Pored gomile nepotrebnog krsa ima pored svog enginea i engine BitDefendera i Avire koji se mogu ukljuciti zajedno ili jedan od njih.
360 total security essential: isto sto i njegov veci rodjak ali za razliku od njega, bez gomile krsa za optimizaciju racunara i sl b*udalastina. Instalacioni fajl je iz decembra 2019 godine (ako je tacno sto na sajtu sto pise). Rekao bih da je fokus na "starijem bratu". Izbegao bih ga. edit: izbacen Bitdefenderov engine, ostao samo Avirin.
Zone Alarm Free Antivirus: dobijate antivirus na Kaspersky engineu i poznati firewall Zone Alarma. Ukoliko program prepozna nesto kao virus a to zapravo nije virus necete moci da iscupate taj fajl iz karantina jer antivirus osteti fajl. Resenje: odcekirati u podesavanjima automatic treatment tj automatsko lecenje sumnjivog fajla. Trosi dosta memorije..zaobisao bih ga. Kanda americki ali rekao bih da je u razvojnom timu puno Kineza i Indijaca. Kontaktirao sam ih par puta pa znam. Ne uliva neko poverenje i pored slavnih imena ZA i Eugena Kasperskog.
Sophos Free: nije lose, trosi dosta memorije, zaobilazim ga. Valjda je americki softver
Comodo antivirus: cesto ga isprobam i uvek se nesto smorim od njega. Ne deluje mi bas pouzdano. Pogotovo me smara politika Comoda da pocnu sa razvojem nekog sigurnosnog resenja pa ga napuste. Comodo Cloud Antivirus npr. Zaobilazim ga.


Za preporuku: Kaspersky Free (nalog obavezan), BitDefender Free (nalog obavezan), Panda Free (nalog takodje obavezan). Trenutno koristim Pandu Free.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.8.2020 u 19:55)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 17:11   #1849
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

360 total security essential vec par godina bez i jednog problema,radi posao a od svih nabrojanih totalno neprimetan,uopste ne opterecuje komp kao ostali.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 19:08   #1850
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Slazem se da je neprtimetan i dosta lagan ali pogledaj na sajtu od kada je setup fajl... Koristio ga pre oko sest meseci u periodu od tri meseca, nisam imao vecih zamerki osim sto bitdefenderov tj avirin engin (koji sam vise koristio) poneki put zna da "preskoci dan" sa apdejtom..Uzgred, Bitdefenderov engine je izbacen sa novim instalerom. Ako ga neko jos ima to je zato sto je pre decembra 2019 instalirao program.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.8.2020 u 23:13)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 13:00   #1851
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ovo mi je promaklo, a nije nebitno:

Norton pazario Aviru za 360 milki (Hej-hej, En-Es-Ej)

https://investor.nortonlifelock.com/...a/default.aspx

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Laskaris (24.1.2021)
Stara 24.1.2021, 13:20   #1852
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira se jos i dobro prodala s obzirom da je u pitanju softver u slobodnom padu.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2021, 19:51   #1853
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ima li ko kakav predlog za free AV, a obzirom na to da BitDefender gasi svoju free verziju 31.12.2021?
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2021, 20:25   #1854
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Srlisone kaže: Pregled poruke
Ima li ko kakav predlog za free AV, a obzirom na to da BitDefender gasi svoju free verziju 31.12.2021?
Kombinacija WiseVector-a, Kaspersky Security Cloud-a i Sandboxie-ja (classic /+).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Srlisone (11.12.2021)
Stara 9.12.2021, 23:05   #1855
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Imaš Comodo free antivirusni i firewall. Ja ih koristim. Ono što je dobro da možeš da povratiš ako ti Comodo proguta neki "alat" za koga on misli da je maliciozan a nije.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
Srlisone (11.12.2021)
Stara 10.12.2021, 8:12   #1856
pera82zmaj
Veteran
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 655
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 209 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@Srlisone-I ja sam koristio free verziju BD-a duže vreme,navikao sam ..a skoro sam prešao na BD total security..180 promo..6 meseci nije malo za komletan AV sa FW i alatkama za dž.Švabe daju ,pa dok daju kucaj promo 180 ako si navikao na BD.Posle otvoriiš novi nalog na central pa u zavisnosti šta nude na promo..uglavnom uvek ima 90 dana.
pera82zmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pera82zmaj na korisnoj poruci:
Srlisone (11.12.2021)
Stara 11.12.2021, 15:59   #1857
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Hvala vam svima na predlozima. Zaista ne znam šta bih mogao posle BD-a. Kaspersky sam koristio ranije i uvek sam imao osećaj da je sistem spor, na kojem god računaru da je bio instaliran. Posle Kasperskog i pre BD-a sam koristio Pandu. Ima li ko iskustva sa njom. Kakva je danas? Nju sam sklonio jer je bila previše "agresivna" ka određenim fajlovima i nisam nikako mogao da vratim to je bi obrisala...

Poslednja ispravka: Srlisone (11.12.2021 u 16:07)
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2021, 16:54   #1858
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Kaspersky je nekada davno bio zahtevan, sada je već neko vreme manje zahtevan od BitDefendera a ima više opcija i kompletniju zaštitu u free verziji. I ja sam koristio BitDefender Free do pre godinu dana bio prezadovoljan i onda sam jednom da proverim prešao na Kaspersky Free i nisam zažalio. Ako meni ne veruješ svi najpoznatiji sajtovi za analizu antivirusa poslednjih godina tvrde da je Kaspersky Free najbolji (najbolja zaštita) i najmanje zahtevan od svih free antivirusa, na drugom mestu je BitDefender Free koga sad gase, tako da je očigledno šta treba da instaliraš.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
Srlisone (11.12.2021)
Stara 25.12.2021, 9:42   #1859
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ako koristiš Windows 10 ili 11, nijedan dodatni AV ti nije potreban. Integrisana Microsoft rešenja za zaštitu su sasvim na mestu.

Pre nekoliko godina je Kaspersky marketing gurao priču kako je 3rd party rešenje neophodno, kako Defender nije dovoljno dobar i prikazivao listu nezavisnih testera kao "dokaz". Od kada ih je (tj. sve AV programe) Microsoft stigao, niko više ne priča o tome, već izmišljaju nešto treće. Pa sad prodaju VPN, password menadžere, parental control... u paketu sa AV/Firewall programom, samo da bi nešto imali
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 22:39   #1860
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Microsoft jedno vreme imao dobar antivirus, pa loš pa opet dobar u poslednjih 10 godina. Ne bih se ja uzdao da će uvek Microsoft Defender biti dobar. Microsoft proizvodi nisu pouzdani u dugoročnom periodu. Sa druge strane Kaspersky od kad postoji je uvek imao jedne od najboljih proizvoda zaštite. Poslednjih godina ih jedino zapadni mediji pljuju da špijuniraju za rusku vladu ali je to najverovatnije samo antiruska histerija, nikakvih dokaza za to nije bilo, a ako to slučajno stvarno rade Google, Microsoft i Facebook sigurno špijuniraju za USA tako da jbg, meni je važnije da imam najbolju zaštitu koja je uvek bila među najboljima decenijama, nego što me možda i Rusi špijuniraju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com