Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2011, 14:55   #11021
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

BTW, a zašto igrati igre ako ne zbog questova i priče? Mislim, šta još postoji?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 14:56   #11022
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
jbg... ne igram wow zbog kvestova a to što ti je drug prof fizike ne podiže kredibilitet izjave
Opet, tamo nije toliko bitno za suštinu igre kakvi su Q, iako ih ima različitih najviše se svode na kill/collect, to jeste prilično smarno ali sada je samo levelovanje olakšano heirloomovima pa je i to manji prob.
Ja lično mislim da treba previše vremena i ovako do lvl 85. Ako nešto treba da se uradi to je da se XP od svega poveća od 70lvl na gore, bar za još 20-30% jer polako počinje da gubi smisao.
Treba ali ... od tog povecanja nema nista jer su najavili da ce da smanje XP od 71-80

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
BTW, a zašto igrati igre ako ne zbog questova i priče? Mislim, šta još postoji?
Zbog e-fame ko je prvi u areni, ko je ubio prvi tog i tog bossa i ko ima najnoviji gear nazalost na to se svodi igranje wowa danas.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.9.2011)
Stara 22.9.2011, 15:01   #11023
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: WOW kutak

I to je tačno ali zavisi kako se postaviš. aako smanje stvarno to onda najverovatnije nikad više neću niš levelovati.
Ionako imam samo locka 85.

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
BTW, a zašto igrati igre ako ne zbog questova i priče? Mislim, šta još postoji?
Single player, da ali u wowu postoji druženje sa ljudima, pvp, instance, gildovi, reps, profesije, sve u svemu solidan endgame. Dok se singlašice završavaju sa kvestovima.
Ne kažem da nije bitno, ali je u ovom slučaju sekundarno.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 15:05   #11024
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
I to je tačno ali zavisi kako se postaviš. aako smanje stvarno to onda najverovatnije nikad više neću niš levelovati.
Ionako imam samo locka 85.
.
To sam i ja rekao pa sam izlevelovao svaku klasu nisu svi 85 ali tu su.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 15:10   #11025
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
... druženje sa ljudima, pvp, ....
znači, "druženje" i rokanje međusobno...
hvala, to mogu i Street Fighteru..
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 15:11   #11026
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

I kad dodjem na top lvl, šta postaje smisao igranja? Mislim, nemoj pogrešno da me razumeš, znam desetak ljudi iz okruženja koji su igrali wow, od onih koji su ga igrali par dana, do onih koji su ga igrali 3 godine. Doduše, niko od njih više ne igra WoW.
Svi spominjete end level kao mesto od kog kreće zabava, al posle o tome, prvo da diskutujemo o vremenu potrebnom da bi se došlo na top level.
Većina mi kaže - ma sad ti je brzo levelovanje, samo kupiš kvestove, imaš quest helper, ide to daleko brže nego pre. Za mesec-dva dana aktivnog igranja si na ,80-85-om levelu i onda zabava počinje!
Za mesec dana? Mesec dana treba da radim, da grindujem repetitivne side kvestove koje sastavlja i piše QuestBot2000, a pošto 99% igrača tako igra, a možda i nađem ljude sa kojima bih eventualno mogao da radim main questove u endgame instancama (60.lvl) iz vanilla wow-a, BC-a (na 70-om) ili WotLK, haha možda.
Pa to mu dođe kao posao. Izvinite, Blizz, ali ja posao već imam, koji ne plaćam već za koji sam plaćen.
I kad dođem na taj nivo, šta onda, opet radimo end game instance po 100 puta, na isti način, kako kome šta gaže GM da radi, ne bi li skupili opremu Tear x, za šta? Za naredni content patch i novu instancu i tako u krug. I opet ispada da je igra kao posao. A priča nije vredna tolikog ulaganja vremena.
Kod drugara koji je bio navučen na wow sam video sve end game instance vezane za priču likova iz WC3 i FT, od BC-a do WotLK-a, video sam tu famoznu "priču" (koja nije ništa posebno), a i video sam kako se ponašaju ljudi u guildu kod njega, naročito GM. Kao da im je šef na poslu, par nepojavljivanja na raid večerima i ćao, off you go, pošto jelte hoće da budu prvi na serveru koji su očistili određeni dungeon i moraju da imaju odgovorne guild saborce kako bi u tome uspeli. Sekta...
Na kraju, kad obrneš pun krug, WoW za PVE igrače se svodi na: Vidi me što sam nabudžio novi epic item! Vidi mi achievmente... Vidi me, vidi me...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
altas (22.9.2011), NjegovaWisost (22.9.2011), zvucnjak (22.9.2011)
Stara 22.9.2011, 15:33   #11027
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Nažalost, sve si u pravu. Apsolutno razumijem tvoju frustriranos. Wow je jedna velika farma i ti samo farmujes do besvjesti. Generalno, u pitanju je igra koja prašta sve greške. I questovi su najgori od svih rpg igara. Toga je i Blizzard svjestan, pa je pokusao nesto da ucini sa Catom. Nego, pustite vi to trolovanje, bacite pogled na ono i recite mi sta da ide na reforge?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 15:49   #11028
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

...idesh ti/tvoj drug/tvoj sin... tako na trening kosharke, i trener ih maltretira da trche, da shutiraju, da rade tereatnu... i ti se tako ne pojavish na nekom treningu, ne pojavish na nekoj utakmici, i trener te shutne iz tima, jer, zaboga, kreten hoce da njegova ekipa osvoji ligu...

to ti je ista pricha! i DA, mogu da uporedjujem wow i sport, ili bilo shta drugo, jer moja je/odnosno onoga ko igra (poshto sam ja posle 5.5g prestao) da li ce se baviti time, ili nechim drugim!
Dalje, questovi, su ~70% generichki: skupi ovo, ubi 10 ovoga, postavi ovo...
i imash 30% koji imaju prichu, i to uglavnom odlichnu prichu! Chak i stari <60lvl questovi su odlichni, jedino shto sve to deluje malo sumorno sada, poshto je vrlo malo igracha na tom nivou, da bi se zadrzavalo tu, i udubljivalo u prichu...
Ali kada se recimo pojavio AQ, to je bilo fenomenalno! Te s toga je malo glupo da kritikujesh toliko, ako nisi kompletno upucen u prichu.
U krajnjem sluchaju, ako te smori vremenom lvlovanje questovima, uvek mozesh da radish random dungeon/random pvp i da na taj nachin lvlujesh.
A ako bash prichate i o raznovrsnosti, bash bih voleo da vidim tu igru gde konstantno lvlujesh, i nema endgame point (shto po nekoj prichi vi hocete?!), i gde je svaki quest pricha za sebe, i nema ponavljanja...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 16:09   #11029
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nažalost, sve si u pravu. Apsolutno razumijem tvoju frustriranos. Wow je jedna velika farma i ti samo farmujes do besvjesti. Generalno, u pitanju je igra koja prašta sve greške. I questovi su najgori od svih rpg igara. Toga je i Blizzard svjestan, pa je pokusao nesto da ucini sa Catom. Nego, pustite vi to trolovanje, bacite pogled na ono i recite mi sta da ide na reforge?

Haste u hit dok ne nabijes 8%
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (22.9.2011)
Stara 22.9.2011, 16:12   #11030
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Oblivion, jedini izuzetak je zatvaranje kapija. Uradio sam oko 2k questova na mainu, na altovima mozda petsto, i skoro svi su smece. Ne treba samo dobra prica vec i mehanika izvođenja. Eto, sjajan je onaj quest sa mapom s blagom s pocetka kada pronadjete kapetanovu majicu. Ali prica je dobra, onje isti kao i ostali. Zasto wow nikad nece imati dobre questove? Zbog mehanike. U ostalim igrama vi se uglavnom krecete kao u akcionim. Ovde je sve - statistika i pravilna rotacija A Cinematica ima na kaščicu. Tipican primjer uzasno dosadnog farmovanja je arheologija. Od kada igram igre mislim da niko nista gluplje uradio nije! Hej bre, na stotine i stotine puta udaram lopatom nedeljama u nadi da cu dobiti recept za zmaja... Drugo, glupo je porediti sport i wow...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 16:14   #11031
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Oblivion, jedini izuzetak je zatvaranje kapija. Uradio sam oko 2k questova na mainu, na altovima mozda petsto, i skoro svi su smece. Ne treba samo dobra prica vec i mehanika izvođenja. Eto, sjajan je onaj quest sa mapom s blagom s pocetka kada pronadjete kapetanovu majicu. Ali prica je dobra, onje isti kao i ostali. Zasto wow nikad nece imati dobre questove? Zbog mehanike. U ostalim igrama vi se uglavnom krecete kao u akcionim. Ovde je sve - statistika i pravilna rotacija A Cinematica ima na kaščicu. Tipican primjer uzasno dosadnog farmovanja je arheologija. Od kada igram igre mislim da niko nista gluplje uradio nije! Hej bre, na stotine i stotine puta udaram lopatom nedeljama u nadi da cu dobiti recept za zmaja... Drugo, glupo je porediti sport i wow...
Pa ja mogu da ti kazem samo jedno da si izgubio vreme farmajuci to s obziro da nemas alchemy , tako da ti nece nikad "proc" da iskopas.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 16:22   #11032
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Pa ja mogu da ti kazem samo jedno da si izgubio vreme farmajuci to s obziro da nemas alchemy , tako da ti nece nikad "proc" da iskopas.
A gdje vidiš alhemiju na Hunteru? To mi je plan za alt, ali nisam još ni počeo sa arheologijom =) Ali znam da me čeka užasan posao, ako ne batalim wow u međuvremenu =) Ali da je užasna profesija - jeste. Gora i od pecanja =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 16:25   #11033
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
A gdje vidiš alhemiju na Hunteru? To mi je plan za alt, ali nisam još ni počeo sa arheologijom =) Ali znam da me čeka užasan posao, ako ne batalim wow u međuvremenu =) Ali da je užasna profesija - jeste. Gora i od pecanja =)
Pa zato i kazem vidim da nemas aha,rekao si da kopas "zmaja" pa se zato cudim posto nemas alchemy a recept je bop.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 16:26   #11034
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
...idesh ti/tvoj drug/tvoj sin... tako na trening kosharke, i trener ih maltretira da trche, da shutiraju, da rade tereatnu... i ti se tako ne pojavish na nekom treningu, ne pojavish na nekoj utakmici, i trener te shutne iz tima, jer, zaboga, kreten hoce da njegova ekipa osvoji ligu...

to ti je ista pricha! i DA, mogu da uporedjujem wow i sport, ili bilo shta drugo, jer moja je/odnosno onoga ko igra (poshto sam ja posle 5.5g prestao) da li ce se baviti time, ili nechim drugim!
Ovaj primer koji si ti naveo, u kome spominješ profesionalno bavljenje sportom, potvrđuje moju priču o doživljavanju wow-a kao profesije, posla, a ne kao zabave, a ja sam već rekao da neću da mi jedna igra bude posao, jer ima daleko kvalitetnijih igara na koje vredi utrošiti dragoceno vreme.

Citat:
Pivalica kaže:
Dalje, questovi, su ~70% generichki: skupi ovo, ubi 10 ovoga, postavi ovo...
i imash 30% koji imaju prichu, i to uglavnom odlichnu prichu! Chak i stari <60lvl questovi su odlichni, jedino shto sve to deluje malo sumorno sada, poshto je vrlo malo igracha na tom nivou, da bi se zadrzavalo tu, i udubljivalo u prichu...
Ali kada se recimo pojavio AQ, to je bilo fenomenalno! Te s toga je malo glupo da kritikujesh toliko, ako nisi kompletno upucen u prichu.
U krajnjem sluchaju, ako te smori vremenom lvlovanje questovima, uvek mozesh da radish random dungeon/random pvp i da na taj nachin lvlujesh.
A ako bash prichate i o raznovrsnosti, bash bih voleo da vidim tu igru gde konstantno lvlujesh, i nema endgame point (shto po nekoj prichi vi hocete?!), i gde je svaki quest pricha za sebe, i nema ponavljanja...
Ja upravo hoću suprotno, da igra ima finale, završetak, a ne konstantno vrtenje u krug, koje je WoW nametnuo igračima zarad maksimizacije profita.
Zato ću i kupiti Diablo 3 kad izađe i igrati ga sa tim ortacima, jer je suprotan WoW-ovoj ideji, da pređemo single player kampanju jednom, da ne prelazimo poslednjeg bossa u igri 100 puta dok svaki trag uživljavanja u priču i likove se izbriše i jedino što nam ostane od misli o igri su statistike itema.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
zvucnjak (22.9.2011)
Stara 22.9.2011, 17:51   #11035
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
To sam i ja rekao pa sam izlevelovao svaku klasu nisu svi 85 ali tu su.
Heh ja Warra do pedes nekog, shamketa do 37 i roga do 70 tu sam ga otkačio, jedan je main btw.

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
znači, "druženje" i rokanje međusobno...
hvala, to mogu i Street Fighteru..
Al si našo poređenje
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
I kad dodjem na top lvl, šta postaje smisao igranja? Mislim, nemoj pogrešno da me razumeš, znam desetak ljudi iz okruženja koji su igrali wow, od onih koji su ga igrali par dana, do onih koji su ga igrali 3 godine. Doduše, niko od njih više ne igra WoW.
Svi spominjete end level kao mesto od kog kreće zabava, al posle o tome, prvo da diskutujemo o vremenu potrebnom da bi se došlo na top level.
Pa to i pričam, treba ti dosta vremena za 85, meni je samo prvi put bilo do kraja zanimljivo. Na 85 počinje pravo ogledanje sopstvenog skila, a bar sada možeš skupiti prosečan i pve i pvp gir vrlo brzo posle max dinga.

Citat:
Većina mi kaže - ma sad ti je brzo levelovanje, samo kupiš kvestove, imaš quest helper, ide to daleko brže nego pre. Za mesec-dva dana aktivnog igranja si na ,80-85-om levelu i onda zabava počinje!
Za mesec dana? Mesec dana treba da radim, da grindujem repetitivne side kvestove koje sastavlja i piše QuestBot2000, a pošto 99% igrača tako igra, a možda i nađem ljude sa kojima bih eventualno mogao da radim main questove u endgame instancama (60.lvl) iz vanilla wow-a, BC-a (na 70-om) ili WotLK, haha možda.
Pa to mu dođe kao posao. Izvinite, Blizz, ali ja posao već imam, koji ne plaćam već za koji sam plaćen.
Pa i jeste stvar izbora, ne moraš da igraš ako nećeš, simple as that
Ja npr, neću da levelujem više niš. Sa lockom odigram iz gušta, ne jurim gir, čak mi ni pecanje nije iznad 400, oko 370 mislim.
Doduše, arheologija mi se svidela, verovatno zbog majanja tamo amo.
Citat:
I kad dođem na taj nivo, šta onda, opet radimo end game instance po 100 puta, na isti način, kako kome šta gaže GM da radi, ne bi li skupili opremu Tear x, za šta? Za naredni content patch i novu instancu i tako u krug. I opet ispada da je igra kao posao. A priča nije vredna tolikog ulaganja vremena.
Pa... to je mehanika, u svakom mmou ima grinda do besvesti ako hoćeš high tzar da budeš, ako ti to nije cilj ni ne opterećuješ se time.

Citat:
Kod drugara koji je bio navučen na wow sam video sve end game instance vezane za priču likova iz WC3 i FT, od BC-a do WotLK-a, video sam tu famoznu "priču" (koja nije ništa posebno), a i video sam kako se ponašaju ljudi u guildu kod njega, naročito GM. Kao da im je šef na poslu, par nepojavljivanja na raid večerima i ćao, off you go, pošto jelte hoće da budu prvi na serveru koji su očistili određeni dungeon i moraju da imaju odgovorne guild saborce kako bi u tome uspeli. Sekta...
E sad, i to je bitno, kakav je gild. Meni je moj odličan, ljudi su super i postoje i rl aktivnosti (nisam bio doduše), sad je malo zamro server al uglavnom imam pozitivna iskustva.
Citat:
Na kraju, kad obrneš pun krug, WoW za PVE igrače se svodi na: Vidi me što sam nabudžio novi epic item! Vidi mi achievmente... Vidi me, vidi me...
I ovo ima smisla, al, opet, toga ima svuda gde ima ljudi

cela poenta je da uz ne mnogo igranja možeš mnogo uživati. Ja volim da uz jutarnju kafu regulišem AH, spičim neki Zul, ili bg, ili odradim neki dejli i to mu je, otprilike, to

Poslednja ispravka: NaraYan (22.9.2011 u 17:54) Razlog: vidi me, vidi me :D :D http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Agghers/advanced
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 18:01   #11036
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

@NjegovaWisost

http://hunterbuilds.com/
http://www.mmo-champion.com/threads/...nter-Guide-4.2
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 10:17   #11037
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

WoW ima očajne questove i to je činjenica. Niko od vas ih ne bi igrao da mu nisu potrebni kao achievement, elveling ili kao neka nagrada (novac, item). Sem ako nije poludio...

Huh, pošto sam engy 525 imam gomilu, skoro 15stak chaos orbova u nadi da će konačno napraviti nešto korisno Jedino FL chematic za bow može da se pravi kao i 359 helm... Valjda će u 4.3 izdati i 365 helm ili nešto tako.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 11:44   #11038
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
I kad dodjem na top lvl, šta postaje smisao igranja? Mislim, nemoj pogrešno da me razumeš, znam desetak ljudi iz okruženja koji su igrali wow, od onih koji su ga igrali par dana, do onih koji su ga igrali 3 godine. Doduše, niko od njih više ne igra WoW.
Svi spominjete end level kao mesto od kog kreće zabava, al posle o tome, prvo da diskutujemo o vremenu potrebnom da bi se došlo na top level.
Većina mi kaže - ma sad ti je brzo levelovanje, samo kupiš kvestove, imaš quest helper, ide to daleko brže nego pre. Za mesec-dva dana aktivnog igranja si na ,80-85-om levelu i onda zabava počinje!
Za mesec dana? Mesec dana treba da radim, da grindujem repetitivne side kvestove koje sastavlja i piše QuestBot2000, a pošto 99% igrača tako igra, a možda i nađem ljude sa kojima bih eventualno mogao da radim main questove u endgame instancama (60.lvl) iz vanilla wow-a, BC-a (na 70-om) ili WotLK, haha možda.
Pa to mu dođe kao posao. Izvinite, Blizz, ali ja posao već imam, koji ne plaćam već za koji sam plaćen.
I kad dođem na taj nivo, šta onda, opet radimo end game instance po 100 puta, na isti način, kako kome šta gaže GM da radi, ne bi li skupili opremu Tear x, za šta? Za naredni content patch i novu instancu i tako u krug. I opet ispada da je igra kao posao. A priča nije vredna tolikog ulaganja vremena.
Kod drugara koji je bio navučen na wow sam video sve end game instance vezane za priču likova iz WC3 i FT, od BC-a do WotLK-a, video sam tu famoznu "priču" (koja nije ništa posebno), a i video sam kako se ponašaju ljudi u guildu kod njega, naročito GM. Kao da im je šef na poslu, par nepojavljivanja na raid večerima i ćao, off you go, pošto jelte hoće da budu prvi na serveru koji su očistili određeni dungeon i moraju da imaju odgovorne guild saborce kako bi u tome uspeli. Sekta...
Na kraju, kad obrneš pun krug, WoW za PVE igrače se svodi na: Vidi me što sam nabudžio novi epic item! Vidi mi achievmente... Vidi me, vidi me...
Meseca dana samo ako si bas spor,mozes za 10dana da izlevelujes bez problema i to da ne visis po ceo dan u WoW-u.
Igra nije posao , zavisi od coveka kako se postavi eto ima ljudi koji imaju brdo obaveza pa odigraju po sat-dva dnevno pa ih nema nekoliko meseci pa opet tako.A sa druge strane imas ljude koji igraju po ceo dan, zavisi od coveka sve.Niko nikog ne tera da igra po ceo dan...ima vise casual igraca sad nego onih no lajfera ...
Eto nisam GM (bio sam) , ali vodim raidove i dalje i znam da povisim glas nekad
pogotovo kad neko zezne na istu stvar 100 puta, jednostavno nije mi uzivanje da wipe na bossu 3 sata mogao sam bolje nesto pametnije da radim?
A sto se tice geara opet sve zavisi od coveka do coveka neko se hvali time neko ne.
Za mene je Bolji gear > brze ciscenje instance (manje stresa).
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 12:06   #11039
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
WoW ima očajne questove i to je činjenica. Niko od vas ih ne bi igrao da mu nisu potrebni kao achievement, elveling ili kao neka nagrada (novac, item). Sem ako nije poludio...
Aaa to samo ako si night ili blood elf

Citat:
Huh, pošto sam engy 525 imam gomilu, skoro 15stak chaos orbova u nadi da će konačno napraviti nešto korisno Jedino FL chematic za bow može da se pravi kao i 359 helm... Valjda će u 4.3 izdati i 365 helm ili nešto tako.
Prao ti kaem i ja to čekam, a izgleda da će se srazmerno levelu itema povećavati i količina truegolda i chaos orba povećavati. Orbovi nisu problem, ali npr, za ovo treba 8 truegolda, što mi se ne dopada uopšte
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 12:59   #11040
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.830 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Meseca dana samo ako si bas spor,mozes za 10dana da izlevelujes bez problema i to da ne visis po ceo dan u WoW-u.
Igra nije posao , zavisi od coveka kako se postavi eto ima ljudi koji imaju brdo obaveza pa odigraju po sat-dva dnevno pa ih nema nekoliko meseci pa opet tako.A sa druge strane imas ljude koji igraju po ceo dan, zavisi od coveka sve.Niko nikog ne tera da igra po ceo dan...ima vise casual igraca sad nego onih no lajfera ...
Eto nisam GM (bio sam) , ali vodim raidove i dalje i znam da povisim glas nekad
pogotovo kad neko zezne na istu stvar 100 puta, jednostavno nije mi uzivanje da wipe na bossu 3 sata mogao sam bolje nesto pametnije da radim?
A sto se tice geara opet sve zavisi od coveka do coveka neko se hvali time neko ne.
Za mene je Bolji gear > brze ciscenje instance (manje stresa).

U potpunosti se slazem sa ovim...Nekada se imalo vremena, sada ga nema. Nisam za to da se rejdovi uproste do debilnosti, ali meni odgovara lakse dobijanje opreme, jer stvarno nemam vremena da po ceo dan igram. Sa druge strane, endgame se nazalost svodi na najobicniji grind, nadam se da ce to nekako da se sredi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, mmo, mmorpg, world of warcraft, wow


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PD kutak G.G. Tekstovi u SK 17 1.11.2005 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com