Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2012, 20:57   #41
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Pitanje sa benzinskim pumpama je Fermijev problem, jedan od onih dizajniranih sa ciljem da testiraju tvoju sposobnost razmišljanja, ali sa različitim stepenom uspešnosti jer veoma zavisi od neophodnih podataka koje imaš na raspolaganju.

Ostala pitanja su relativno laka ako poznajete datu materiju.

Ontopic: Livestream će biti na http://www.nordeus.com/hackathon2012/

Poslednja ispravka: MG-RAY (14.12.2012 u 23:35)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 23:53   #42
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Odakle ovi zadaci?

Inace ima oko 2000 pumpi xD
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 15:49   #43
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Hackathon je počeo! Tema je shoot 'em up. Imaju i live blog,
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 19:57   #44
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Citat:
MG-RAY kaže: Pregled poruke
Pitanje sa benzinskim pumpama je Fermijev problem, jedan od onih dizajniranih sa ciljem da testiraju tvoju sposobnost razmišljanja, ali sa različitim stepenom uspešnosti jer veoma zavisi od neophodnih podataka koje imaš na raspolaganju.
Da recimo Richard Buckland sa UNSW univerziteta u Sidneju je počeo predavanja sa pitanjem koliko komada tosta može da stane u amfiteatar i tražio procenu. Njegova predavanja su zanimljiva i ima ih na Jutjubu.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
Game fever (16.12.2012), MG-RAY (15.12.2012), Teva (16.12.2012)
Stara 15.12.2012, 20:21   #45
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Buckland je neverovatan predavač, ispratio sam dosta njegovih predavanja preko YT, neverovatno je koliko se on trudi i koliko zapravo zna, tako da još jedna preporuka za to od mene.
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 17:34   #46
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Na osnovu onoga sto sam video danas na live streamu jedino su me impresionirali phoenix studio ,
pored njih svidelo mi se sta su uradili mommci iz TVP i to vise zbog gameplaya i mehanike nego zbod dizajna koji je ocajan a imaju recimo jednu do dve animacije :P ( a imaju dizajnera) ,
na trecem mestu su infiniti koji su isto uspeli nesto da naprave i to bez dizajnera...i to je to , oni su moji favoriti za nagradu .

Ostali , ne znam jako puno pokusaja da se nesto napravi , puno ideja i razlicitih misljenja , puno lose grafike , puno bugova,mnogi se vade da su im igre super funkcionisale pre prezenacije itd, uglavnom timovi placu za dizajnerima , moj utisak je da je proslogodisnji hackaton bio mnogo bolji , steta je sto nije bilo kvalitetnijih likova sa ovog foruma poput mercurija , verujem da bi na ovom forumu moglo da se sklepaju 2 izuzetno kvalitetna tima , i da konkurisu za prva 3 mesta .

Sad za par sati ce biti rezultati pa da vidimo
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
EclipsE (16.12.2012), Mercury (16.12.2012)
Stara 16.12.2012, 19:51   #47
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

I meni su da kazem ti favoriti kao i tebi sivonja. Mislim da je problem ovde sto su za takmicenje usli ljudi koji po meni nikad nisu pravili igre ili nisu dosta dovoljno u toj sferi. Ja nisam primetio da je iko napravio muziku za igru, a mislim da svako to moze uraditi u LMMS-u ili fruity loops-u za pola sata, a muzika i sfx dosta doprinosi igri. Grafika, cast izuzecima ali vecini grafika vise izgleda kao placeholder art (programer art) nego kao finalna grafika. Sto se tice programiranja, vecina treba da shvati kada se ide na neki game jam, treba da se radi nesto jednostavno, i kada se to napravi onda se radi na prosirivanju tj. dodavanju nekih specificnosti koje ce biti zanimljive za igraca, a vecina je isla usiroko i to ih je ukopalo. Uvek ti je bolje da odradis minimum ali da je kao bomba, nego dosta funkcija ali traljavo odradjeno. Dosta ih je govorilo kako su zamisljali svasta da dodaju itd., ali bitno je da se napraviti solidan gameplay, a dosta igara ni to nije imala. Vecina nije imala po meni zanimljiv gameplej, onaj zavisnicki.

Razumem ja da je ipak kratak rok, 24 sata, sve to razumem... Ali vas je po cetvoro u timu. Po meni tu je problem i do samog organizatora koji je primao timove programera, ali samo programeri nemogu napraviti igru koja ce biti dopadljiva na prvi pogled. Osim ukoliko nisu kako Mirko Topalski iz eipix-a kaze "nindze", znaci da se razumeju i u programiranje i u dizajn i muziku itd., ali mislim da ih nema bar na ovom takmicenju, inace bi druge igre gledali.

U svakom slucaju mislim da je dobra strana ovog takmicenja samo promovisanje video igara u srbiji i na balkanu generalno, jer toga i nema dovoljno. Tako da od mene jedan kudos Nordeus-u, i cestitke ucesnicima i pobednicima, jer ipak je bitno zavrsiti igru, to je veliki uspeh. Pa se mozda vidimo sledece godine... Mislim ako nam dozvole ...
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mercury na korisnoj poruci:
siv0nja (16.12.2012)
Stara 16.12.2012, 20:07   #48
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Nordeus Hackathon 2012

Citat:
Mercury kaže: Pregled poruke
Pa se mozda vidimo sledece godine... Mislim ako nam dozvole ...

Sto se mene tice ,ja vise nemam zelju da ucestvujem na Nordeusovom hackatonu , mozda na nekom drugom ... ali ovde ne , suvise je transparentno sve ,jedino sto ti kazes svaka cast Nordeusu sto su odrzali Hackaton, svakako da je to vetar u ledja razvoju igara na nasim prostorima i voleo bih da je toga vise.

Elem odoh ja uskoro u Dubai da radim za jednu kompaniju pa cu vam preneti neka moja iskustva kako takve stvari funkcionisu u belom svetu

Poslednja ispravka: siv0nja (17.12.2012 u 10:18)
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Coming soon iMa_NeKo_PljUgU Kompjuteri i film 2539 12.4.2024 22:32
Olympic Games: London 2012 Devilish Soldier Sportske simulacije 49 24.7.2016 23:40
Cities XL 2012 Stranger2 Upravljačke simulacije 41 15.2.2013 0:27
Crkveni Kalendar 2012 - Android aplikacija cubrovic Programi za mobilne telefone 12 19.1.2012 19:24
Emergency 2012 JAZO Strateške igre 0 27.10.2010 16:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com