Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2012, 16:07   #1
Coldplay9
Novi član
 
Član od: 16.7.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Descension

Vjerovatno ste se pitali gdje i u koji studio sam otišao da radim i da li je ustvari i jedna igra u izradi. Da, u izradi je i to ova navedena igra.
Studio u kojem radim i igra na kojoj svi jako radimo u timu je 3rd Element Studios. Trenutno nas u timu ima deset, stim da vjerovatno još 1-2 člana će da postanu dio tima i nakon toga ostat ćemo na tom broju. Studio je osnovao čovjek po imenu Rob Petersen 29 Oktobra, 2011 godine i on je vođa tima. U timu se nalazi ljudi sa raznih prostora svijeta i stalno imamo sastanke preko Skypa preko kojih razmatramo nove mogućnosti oko igre, smijemo se i dogovaramo razne druge stvari. Tim sastavljen od sjajnih ljudi koji su predani svom poslu.

Descent : The Uprising

Descent je akciona/avanturska igra, sa naglaskom na zagonetke i priču, ali i akcija ne pada pod zaborav.
Kao jedina osoba koja može zaustaviti katastrofu planete, otkrit ćemo tamniju stranu čovječanstva, a isto tako donositi teške odluke sa nepoznatim posljedicama.

Mali descritpion igre, sve detalje možete pronaći na oficijalnoj stranici, te također skinuti betu naše igre od par levela.

Oficijalna stranica : http://3rdelementstudios.com/
Download otvorene bete : http://3rdelementstudios.com/downloads/

Sve slike i video zapisi su iz alpha/beta verzije igre.
Dosta novih detalja i informacija biće postani nešto kasnije.




Uskoro će biti novih slika i informacija.
Nadam se da će biti komentara i prijedloga na ovom threadu, uživajte.

Poslednja ispravka: DeCoy (19.7.2012 u 22:26)
Coldplay9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Coldplay9 na korisnoj poruci:
zvjer (18.7.2012)
Stara 18.7.2012, 19:31   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Descension

Iako je tek u izradi deluje super svidja mi se grafika , a ono sto bih ja predlozio je da uvedete sistem odluka nalik na mass effect gde svaka odluka zavisi direktno na dalji tok price. Ali i da se to podigne na jedan visi nivo
I da na primer mozda je malo ne svakidasnje al aj da kazem da ako vec postoji vise izbora ako igrac odabere najgori izbor ne samo da se prica menja u zavisnosti od izbora nego i da se igracu toku igre stvari dodatno
otezaju zakompikuju na neki nacin da teze ostvari zadati cilj .ako niko to dosad nije primenio mogli bi ste da napravite revoluciju i prvi to napravite

a ne ko u slicnim igrama da kada izaberes jedan izbor da to samo promeni pricu i trailere ne ovo sto sam ja predlozio .Ne znam dali je ikad iko uveo tako nesto u nekoj igri ne mogu da tvrdim ne secam se takve igre za mass efect svi znamo al ja mislim da ni u njemu nije bas ovako kao sto sam ja zamislio zato sto u mass effectu kolko ja znam odluka utice na dalji tok igre ali ne bas ovako ozbiljno i vidljivo kao ja sto sam predlozio
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (11.8.2012)
Stara 18.7.2012, 20:04   #3
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Descension

Citat:
Coldplay9 kaže: Pregled poruke
Vjerovatno ste se pitali gdje i u koji studio sam otišao da radim i da li je ustvari i jedna igra u izradi.
Izvini, a ko si ti?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
Belphegor (20.7.2012), doctor (30.7.2012), Geomaster (20.7.2012)
Stara 18.7.2012, 21:03   #4
Coldplay9
Novi član
 
Član od: 16.7.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Descension

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Iako je tek u izradi deluje super svidja mi se grafika , a ono sto bih ja predlozio je da uvedete sistem odluka nalik na mass effect gde svaka odluka zavisi direktno na dalji tok price. Ali i da se to podigne na jedan visi nivo
I da na primer mozda je malo ne svakidasnje al aj da kazem da ako vec postoji vise izbora ako igrac odabere najgori izbor ne samo da se prica menja u zavisnosti od izbora nego i da se igracu toku igre stvari dodatno
otezaju zakompikuju na neki nacin da teze ostvari zadati cilj .ako niko to dosad nije primenio mogli bi ste da napravite revoluciju i prvi to napravite

a ne ko u slicnim igrama da kada izaberes jedan izbor da to samo promeni pricu i trailere ne ovo sto sam ja predlozio .Ne znam dali je ikad iko uveo tako nesto u nekoj igri ne mogu da tvrdim ne secam se takve igre za mass efect svi znamo al ja mislim da ni u njemu nije bas ovako kao sto sam ja zamislio zato sto u mass effectu kolko ja znam odluka utice na dalji tok igre ali ne bas ovako ozbiljno i vidljivo kao ja sto sam predlozio
Hvala ti mnogo druže na opširnom postu i lijepom komentaru. Sve slike su iz verzije koju je radio samo jedan čovjek, kasnije dolaze još bolje slike. Što se tiče odluka, igru će biti moguće završiti na tri različita načina, a svaki level će također biti moguće završiti na par načina u odnosu koju klasu uzmete i koji put vam najviše odgovara. Upravo sve to što si napisao i želimo postoći i snažno radimo na tome. Svakako ću i prenijeti sve ovakve komentare cijelom timu.

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Izvini, a ko si ti?
Nije nikakvo iznenađenje što vjerovatno velika većina ili čak svi ne znaju ko sam jer sam bio aktivan stalno na hrvatskim forumima i tamo ostvario neko ime zbog bivših igara koje sam radio u FPSC-u, a kasnije i UDK-u na kojem sam i radio tutoriale na našem jeziku. Kopirao sam cijeli post sa drugog foruma tako da je ispalo ovako. Nadam se da je sada situacija jasnija



Također vidim da nisam postao info da prvi trailer dolazi ovaj mjesec i to 21-og.

Poslednja ispravka: DeCoy (19.7.2012 u 22:27)
Coldplay9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2012, 21:55   #5
Coldplay9
Novi član
 
Član od: 16.7.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Descension

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Iako je tek u izradi deluje super svidja mi se grafika , a ono sto bih ja predlozio je da uvedete sistem odluka nalik na mass effect gde svaka odluka zavisi direktno na dalji tok price. Ali i da se to podigne na jedan visi nivo
I da na primer mozda je malo ne svakidasnje al aj da kazem da ako vec postoji vise izbora ako igrac odabere najgori izbor ne samo da se prica menja u zavisnosti od izbora nego i da se igracu toku igre stvari dodatno
otezaju zakompikuju na neki nacin da teze ostvari zadati cilj .ako niko to dosad nije primenio mogli bi ste da napravite revoluciju i prvi to napravite

a ne ko u slicnim igrama da kada izaberes jedan izbor da to samo promeni pricu i trailere ne ovo sto sam ja predlozio .Ne znam dali je ikad iko uveo tako nesto u nekoj igri ne mogu da tvrdim ne secam se takve igre za mass efect svi znamo al ja mislim da ni u njemu nije bas ovako kao sto sam ja zamislio zato sto u mass effectu kolko ja znam odluka utice na dalji tok igre ali ne bas ovako ozbiljno i vidljivo kao ja sto sam predlozio
Veoma hvala na veoma lijepom i opširnom komentaru. I te slike koje sam postao su iz verzije stare 6 mjeseci, kada je igru radio jedan čovjek, tako da ćete biti iznenađeni kada pokažemo slike iz novije verzije. Kao što rekoh ovakvi komentari nam najviše odgovaraju i prenijet ću ovaj komentar cijelom timu. Što se tiče izbora, kraj će biti moguće završiti na tri različita dijela ( u kojem se ne mijenjaju boje ) već cijela radnja te će ovo uveliko pridodati samoj opciji ponovnog prelaska igre. Također pored ovoga, logično je da će se i svaki level moći završiti na par različitih načina što opet dodaje mogućnost ponovnog igranja same igre. Tako da smo mislili na takve stvari.

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Izvini, a ko si ti?
Nije nikakvo iznenađenje što me ne poznaješ. Inače sam u godinu - dvije bio stalno prisutan na hrvatskim ( većinom ) forumima i tu stekao ime momka koji ima talenta i kojeg su ljudi podržavali uvijek. To se odnosi na moj rad u FPSC-u i sada u UDK-u. Onaj prvi post je bio u vidu kopiranja ostalih tako da je u tom smislu ispalo i na ovom forumu



Također i info kojeg nisam napomenuo je da nam za dva dana, tj. u subotu dolazi i prvi trailer. Budite spremni na to

I još jedna slika, to jest prva slika klasa koje ćemo imati u igri :


Poslednja ispravka: DeCoy (19.7.2012 u 22:29) Razlog: bez FB reklamiranja i kad ima mnogo slika kači ih kao thumbnail-ove na forumu
Coldplay9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2012, 12:48   #6
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Descension

Citat:
Coldplay9 kaže: Pregled poruke
Nije nikakvo iznenađenje što me ne poznaješ. Inače sam u godinu - dvije bio stalno prisutan na hrvatskim ( većinom ) forumima i tu stekao ime momka koji ima talenta i kojeg su ljudi podržavali uvijek. To se odnosi na moj rad u FPSC-u i sada u UDK-u. Onaj prvi post je bio u vidu kopiranja ostalih tako da je u tom smislu ispalo i na ovom forumu
Posto si nov na forumu i to ti je prvi post, onda je logicno i da se fino predstavis a ne da kopiras post sa nekog drugog foruma gdje te svi znaju... Zar to nije logicno?!

Ko crta ovo, jesi li to ti, i koliko godina imas?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
Belphegor (20.7.2012), Geomaster (20.7.2012)
Stara 24.7.2012, 12:38   #7
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Descension

Citat:
Coldplay9 kaže: Pregled poruke
Vjerovatno ste se pitali gdje i u koji studio sam otišao da radim
A ja se baš pitam gde si i što te nema kod nas , hvala ti što nas nisi zaboravio , a jos se ja pitam đe si nestao (uzmem drveni krst , napravim krst .... i popnem se na tavan, nije poslo pola sata , stizu 3 kamijona iz komunolnoga....kad su septicku jamu ispraznili videli su nema Save , nema čoveka ,đe je čovek!....ja sa tavana progovaram...)
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com