Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2013, 17:10   #1121
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Wii U update izlazi sledece nedelje, a poboljsanja su sledeca:

- Bice moguce download-ovati i instalirati stvari cak i kad je konzola izgasena.
- Igre se updateuju cak i kad ih igras. Updateovace se aplikacije i sistem u toku igre.
- Brzi OS, u proseku ce loading software-a trajati izmedju 8-10 sekundi (sad je taj prosek 30 sekundi)
- Mocice da se prebacuje software izmedju dva HDD-a
- Pritiskom na B dugme Wii U se automatski bootuje u Wii mod
- Virtualna konzola ce konacno biti lansirana u punom svetlu. Off TV play je podrzan za svaki naslov.

Pikmin 3 izlazi 4. Avgusta u US, dakle jos jedan E3 ce poceti uz Pikmin 3...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
vetar. (18.4.2013)
Stara 18.4.2013, 11:23   #1122
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mislim da će posle E3-a, novog update i izlaska Pikmina 3, Nintendo krenuti u jaču marketinšku kampanju za konzolu.
Softver ostaje najveći problem, ali stručnjaci kažu da se Wii U uopšte ne reklamira i da neki ljudi bukvalno ne znaju da postoji, a da oni koji znaju da postoji, ne znaju šta je u pitanju.
Nintendo nije hteo da ulaže u marketing, zato što nije imao igre, najave igara, ni OS sa svim mogućnostima koje su planirali, ali mislim da će posle E3-a, novog update i izlaska Pikmina 3, Nintendo krenuti u jaču marketinšku kampanju za konzolu.

Posle onakve najave igara za 3DS, očekuje se solidna najava i za Wii U na E3, tokom i do četvrtog kvartala izlaze sve najavljene igre, ide price cut zbog PS4 i Next Box-a, i sve dolazi na svoje mesto.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2013, 13:45   #1123
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Off topic ... da li za wii postoji jos neki silent hill osim shattered memories
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2013, 9:13   #1124
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Procureo relase date Nintendo igara za jesen.

-Zelda WW HD
-Bayonetta 2
-Yarn Yoshi
-Xenoblade Wii U
-Super Smash Bros. Wii U
-Shen Megami Tensei & Fire Emblem Crossover
-Mario Kart Wii U

http://wiiudaily.com/2013/04/heres-a...-for-nintendo/



@Mornar, koliko znam ne, ali imaš bar 5 Resident Evil igara.
Inače imaš Wii temu, tamo možeš da postaviš sva pitanja u vezi Wii igara i konzole .
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2013, 10:17   #1125
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mislim da je lista fake. Mislim sam naslov je smesan. Super Secret... Neko napravio papir i privukao paznju da bi dobio click-ove.

Sto se tice ovog reklamiranja, ima interesantnih video snimaka na youtube-u o iskustvima koje su ljudi imali kada su pitali posetioce gamestop-a da li znaju sta je Wii U. Procenjuje se da izmedju 40 i 50 % posetioca gamestop-a ne zna sta je Wii U, jer nema nikakve reklamne kampanje.

Wii U je verovatno pusten niz vodu. Ne vredi reklamirati ga jer nema sta da se reklamira, sa druge strane ako se ne reklamira prodaja nece ici dobro. Ostala su barem jos 3-4 meseca apsolutne suse software-a za sistem, a broj prodatih konzola ce tesko stici do 5 miliona u tom periodu. Pikmin i W101 nece to promeniti.

Isti slucaj je bio sa 3DS-om, pa je 3DS trenutno apsolutni lider po prodaji hardvera u svetu i ima odlicnu buducnost pred sobom. Ne znam dal je moguce da se Wii U vrati iz mrtvih kao 3DS, ali to ne mozemo znati pre E3-a i praznicne sezone.

Edit: Malo sam istrazivao da vidim kako su Xbox 360 i PS3 izgledali po prodaji u svojoj prvoj godini. Stvari ne izgledaju nista drugacije od Wii U-a.

Spoiler za Ukupna prodaja:


Odavde se vidi da su PS3 i Xbox 360 presli granicu od 5 miliona tek posle 12 meseci. Nintendo je ocekivao 5 miliona u 6 meseci sto je nerealno. Wii U i dalje moze da dostigne tu granicu sa dobrom praznicnom sezonom.

Evo ga jos jedan zanimljiv grafikon. Prodaja PS3 po mesecima u americi pocevsi od 2007. godine.

Spoiler za PS3 2007 +:


PS3 se krece ispod 50 000 sve do novembra 2007 kada je usledio prvi price cut. Svaki spike je jedan price cut. Tek je 2010 poceo da se prodaje po vise od 50 000 komada redovno, da bi sad bio na nekoj brojci od 250 000 konzola mesecno.

Wii U se i dalje krece u tim nekim granicama, mozda malo ispod, kao trenutno najskuplja konzola na trzistu sa ubedljivo najmanje igara. Nije nista tako crno kao sto se predstavlja na nekim mestima.

Poslednja ispravka: dragomix (19.4.2013 u 11:12)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 9:44   #1126
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
PS3 se krece ispod 50 000 sve do novembra 2007 kada je usledio prvi price cut. Svaki spike je jedan price cut. Tek je 2010 poceo da se prodaje po vise od 50 000 komada redovno, da bi sad bio na nekoj brojci od 250 000 konzola mesecno.
Ne samo da je svaki spike price cut, već je ujedno i sezona praznika.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 10:48   #1127
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

PS3 se prodavao po ceni od 600$ i to pre 7 godina i uz to je imao i X360 kao konkurenciju.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 11:04   #1128
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Uzeo sam kao referencu PS3 iz vise razloga. Prvi razlog je taj sto je bio najskuplji sistem trenutno na trzistu, kao i Wii U sad. Drugi je sto je sistem imao susu software-a slicnu onoj koju Wii U ima sad. Treci je cudna arhitektura koja je sputavala developere kao sto Wii U sputava sad developere. Ne zaboravi da je ekonomija u vreme kad je PS3 izasao bila daleko "bolja" nego sad.

Mnogi zaboravljaju da je Wii U trenutno najskuplja konzola na trzistu sa ubedljivo najmanjim brojem igara. Ima za konkurenta dve konzole koje su daleko jeftinije, sa naizgled vise opreme u paketu (tu pre svega mislim na HDD, ali i na sistem koji je daleko stabilniji, mnogo veci broj indi igara na shopovima i razradjenija digitalna distribucija). Kad covek realno pogleda, nema nikakvog razloga da se Wii U uzme sad ako biras izmedju njega i PS360. Cak i izmedju Wii-a i Wii U-a, Wii izgleda kao bolja kupovina.

Uzeo sam u obzir i Xbox 360, pogledaj grafikone, gde je Xbox 360 imao gotovo identicnu prodaju u prvoj godini kao PS3, kao sto sada ima Wii U. Dakle 5 miliona u prvih godinu dana.

Ovo pisem zbog toga sto znam da je Wii U vec razapet i predstavlja se kao sistem kome nema spasa. Isto se pricalo pre toga i za 3DS npr. To moze biti slucaj ako se stvari koje sam gore naveo ne promene, ali ima prostora za rast i prodaju u nekih 50-70 miliona konzola.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 11:38   #1129
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Razlika u odnosu na PS3, je sto ce u skorije vreme jos nekilko konzola da udje u igru.

Dok posle PS3 nije bilo nista novo vredno pomena duuugo vremena.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 12:19   #1130
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

^
This !
A isto mislim da Nintendu treba jedan ovakav shamar da bi se osvestio i otreznio od ne bas zasluzenog uspeha sa Wii-jem
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 12:29   #1131
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Razlika u odnosu na PS3, je sto ce u skorije vreme jos nekilko konzola da udje u igru.

Dok posle PS3 nije bilo nista novo vredno pomena duuugo vremena.
Posle PS3 nije bilo nista drugo vredno pomena... Hmmm. A Wii koji je unistavao konkurenciju u to vreme? Izasao je verovao ili ne posle PS3 i to sa razlikom u performansama koja je nekoliko puta veca nego izmedju PS4 i Wii U-a.

I 3DS je izasao prvi, pa je izasla Vita za koju su novine pisale da je "predodredjena da bude najprodavanija hand held konzola ikada". Sta smo dobili? Sistem koji je jedva presao 4 miliona prodatih primeraka u godinu ipo dana od kako je na trzistu, a 3DS se blizi brojci od 40.

Zasto nije uspeh sa Wii-em zasluzen, samo mi to nije jasno? Sistem je imao odlicne igre, sam vrh ove generacije, najbolji output Nintendovih IP-eva ikada!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 12:44   #1132
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Zasto nije uspeh sa Wii-em zasluzen, samo mi to nije jasno? Sistem je imao odlicne igre, sam vrh ove generacije, najbolji output Nintendovih IP-eva ikada!
Zato sto su prepakovali/usminkali GameCube i to prodali igrackom svetu kao toboznji next-gen. (tadasnji)
A sto se tice igara slazem se sa tobom, ali vecina 3rd party igara za Wii je bila shovelware i jadna u poredjenju sa konkurencijom, a da ne pricam prema PC-ju.
Nintendu se uklopise kockice sa tzv. casual igracima kojima (kao) nije vazna grafika, al' nece to upaliti dvaput.
Ja volim puno Nintendove igre i bas zato kazem da treba dobiti shamarcinu - da bi se vratio stari sjaj... ...ali Boze moj, ako propadne Nintendo kao sto je nekad Sega, mozda je bolje za nas "PC only" igraca - pa dobijemo jaku softversku kucu Nintendo koja ce praviti multiplatfom igre.
Evo na pr. sad jedva cekam neki novi Dolphin emulator pa da zaigram NSMBWiiU na mom PC-ju.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
zdravkelja (20.4.2013)
Stara 20.4.2013, 12:52   #1133
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Uh...

Gde da se vrate, u vreme GC-a i N64, kad su imali najaci hardver a uzasnu prodaju? GC je po pitanju Nintendovih IP-eva bio najgora konzola sa njihove strane iako su imali jako mocan hardver za to vreme.

Vec sam ti vise puta rekao, next gen ne cini snaga hardvera i objasnio sam ti zasto. Wii je imao operativni sistem, internet pretrazivac, digitalnu distribuciju (doduse samo VC naslova), Netflix... Sve karakteristike next gen sistema. Uz to je uveo motion kontrole koje su osvojile svet, pa su i Sony i M$ morali da dodju do resenja na iste. Iako Sony nije profitirao na move-u, M$ itekako jeste na Kinect-u, a bum u prodaji Xbox-a 360 pocinje sa pojavljivanjem istog.

I treba da shvatis, i ne samo ti, da "hard core" pubilka ne cini ni 10% vlasnika konzola. Sve ostalo ulazi u kategoriju "casual" publike koja sistem koristi za neke druge stvari sem igranja igara. Kad bude najavljen novi Xbox, videces koliko je ta "casual" publika vazna i koliko novca dolazi od iste. PS4 se mozda kladi na pogresnog konja trenutno, ali to ne mogu da vide ljudi zaslepljeni sa 8GB rama u ocima.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
simke85 (20.4.2013)
Stara 20.4.2013, 13:21   #1134
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

@CTOJAH

Mislim da Nintendo neće ponoviti ni 50% uspeha Wii-a. Ali svejedno, neće oni lako putem Sege jer za razliku od Sege Nintendo stoji na ogromnoj količini akumuliranog novca. Tako da ne bi bili u istoj krizi kao što je Sega bila sve da ni jednu konzolu ne prodaju ove generacije. A da bi bio šamar, bio bi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vetar. (20.4.2013)
Stara 20.4.2013, 15:01   #1135
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Uspeh se meri na mnogo nacina, ali je najbitniji onaj financiski. GC je bio sa prodatih 20 miliona primeraka financiski uspeh za Nintendo. Wii ne treba tu ni spominjati kao ni DS jer su prosto stampali novac. Da li ce Wii U biti uspeh kao i Wii? Tesko da hoce, ali tesko je to sad i predvideti sa sigurnoscu. Da li ce biti uspeh? Verovatno hoce.

Svako ko poznaje industriju zna da Nintendo ima rezerve od 15 milijardi dolara i da su belezili dobitke u najboljim godinama Wii-a i DS-a od nekoliko milijardi dolara godisnje. Sad su zabelezili gubitak od 100 miliona i odmah smak sveta i Nintendo is doomed, a svi zaboravljaju na 3DS koji je najprodavanija konzola u svetu i preti da preuzme primat Xbox-u 360 u americi cak. Nintendo i dalje drzi oko 50% trzista hrdvera. Software im se prodaje ko alva, Luigi je samo jedan od primera.

Sta je tu problem? Sto niko drugi sem Nintenda ne moze da vlada na Nintendovom sistemu, a to izdavaci tipa EA i Activision ne vole. Activision, ma ko sta pricao, bukvalno drzi sudbinu PS360 u svojim rukama sa COD-om, a EA sa Fifom, NBA-om i ostalim sportskim igrama. Ni jedna exkluziva za ove konzole nije presla prodaju od 5 miliona.

Tu dolazimo i do razloga zasto se Wii U nalazi u ovakvoj situaciji. Prica se da je doslo do dogovora sa Ubisoftom i jos nekim izdavacima (verovatno WB) da nintendo ne izbaci svoje najace igre u prvoj godini sistema da bi ove kompanije dobile oslonac na sistemu i da bi se 3th party igre prodavale bolje. To je na neku ruku uspelo, jer je Ubisoft dobio drugu po redu igru po prodaji na sistemu (Zombie U), AC3 se prodao u oko 200 000 primeraka, kao i Batman AC od WB. To je osiguralo da ove fransize dolaze na sistem u buduce. Ko je podbacio? EA i Activison, jer je BO2 prodat u mizarnom broju primeraka, a Mass Effect 3 ne treba ni spominjati. Iako Activision i dalje nije napustio brod, EA je sa broda skocio i otplivao u drugom smeru. Nema Fife, nema NFL-a, mozda nece biti COD-a (mada ovo je tesko i malo verovatno), nema Battlefield-a, nema Destiny-a... Da se radi o nekom drugom konkuretskom sistemu, vec sad bi mogli da proglasimo klinicku smrt, ali ovo je Nintendov sistem. Sistem koji jos nije video izlazak ni jedne Zelde, ni jednog 3D marija, igara koje su prodavale sveki Nintendov sistem u proslosti. Nema mesta Nintendo is doomed predvidjanjima. Ima tu jos dosta mesta za rast.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 18:11   #1136
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Zato sto su prepakovali/usminkali GameCube i to prodali igrackom svetu kao toboznji next-gen. (tadasnji)
A sto se tice igara slazem se sa tobom, ali vecina 3rd party igara za Wii je bila shovelware i jadna u poredjenju sa konkurencijom, a da ne pricam prema PC-ju.
Nintendu se uklopise kockice sa tzv. casual igracima kojima (kao) nije vazna grafika, al' nece to upaliti dvaput.
Ja volim puno Nintendove igre i bas zato kazem da treba dobiti shamarcinu - da bi se vratio stari sjaj... ...ali Boze moj, ako propadne Nintendo kao sto je nekad Sega, mozda je bolje za nas "PC only" igraca - pa dobijemo jaku softversku kucu Nintendo koja ce praviti multiplatfom igre.
Evo na pr. sad jedva cekam neki novi Dolphin emulator pa da zaigram NSMBWiiU na mom PC-ju.
Wii je čist primer da grafika nije najbitnija već igračko iskustvo, a u slučaju Wii-a je to da je vrlo zabavno igrati igre na njemu.
Wii možda jeste prepakovani GC, ali je to sasvim ne bitno, bitna je revolucija igranja na pokret koje je omogućio Wii i igre koje su izašle za njega.

Kao što reče @Aibo, Nintendo neće propasti, pre će propasti Sony i Xbox, a to da Nintendo pravi igre za druge platforme nećeš doživeti, pre bi ugasili Nintendo kao firmu i brend, nego da prave igre za druge.

Koja je poenta igrati na NSMBWiiU na PC!?
NSMBWiiU i jeste stvoren za dnevnu sobu i koji bi igrali više igrača, a ne za PC.
Baš sam sinoć igrao sa suprugom NSMB Wii i neverovatno koliko je zabavna igra u dvoje (naravno, zabavna je i kad je igram sam, ali ni prbiližno toliko), mogu samo da zamislim kako je kad je igraju četvoro.


Slažem se sa @Aibo da će Wii U vrlo teško ponoviti 50% uspeha Wii-a, ali sigurno neće ni proći kao GC.
Kod Wii konzole su svi mogli da vide kako je zabavno igrati igre dok mlataraš onom palicom, dok kod Wii U konzole Nintendo kaže da mora da se proba da bi se osetilo dobro iskustvo koje pruža, a to se teže prodaje.

Što se igara tiče za Wii U, Nintendo je rekao da primenjuje istu strategiju kao za 3DS. Na početku su 3DS svi otpisivali, a pogledajte gde je danas.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 18:38   #1137
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ko da ne moze PC da se poveze na TV, najmanji problem.

Mogu da budu srecni ako prodaju i pola od onoga sto je Wii prodao. I dok je taj uspeh bio delimicno zasluzen, nisu zasluzili da WiiU uspe. Otisli su linijom manjeg otpora, R&D im nije na zavidnom nivou, ubacili su gimick koji vecinu ljudi i ne interesuje u nekoj ludoj nadi da ce uspeti kao motion kontrole, ne znaju sta hoce sa konzolom, poludovrsen OS jer su zurili (to sad bar popravljaju) i, sto je najgore, pruzaju ocajnu podrsku za sistem.
Ne da su zasluzili samar, nego samarcinu da se tri puta u mestu okrenu da bi ukapirali sta rade. Sad ce bar Iwata verovatno da se povuce pa se mozda nesto i promeni na bolje.

Situacija sa PS3jem ne moze ni izbliza da se poredi, zbog vec navedenih stvari. Cena i konkurencija.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 19:10   #1138
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ko da ne moze PC da se poveze na TV, najmanji problem.

Mogu da budu srecni ako prodaju i pola od onoga sto je Wii prodao. I dok je taj uspeh bio delimicno zasluzen, nisu zasluzili da WiiU uspe. Otisli su linijom manjeg otpora, R&D im nije na zavidnom nivou, ubacili su gimick koji vecinu ljudi i ne interesuje u nekoj ludoj nadi da ce uspeti kao motion kontrole, ne znaju sta hoce sa konzolom, poludovrsen OS jer su zurili (to sad bar popravljaju) i, sto je najgore, pruzaju ocajnu podrsku za sistem.
Ne da su zasluzili samar, nego samarcinu da se tri puta u mestu okrenu da bi ukapirali sta rade. Sad ce bar Iwata verovatno da se povuce pa se mozda nesto i promeni na bolje.

Situacija sa PS3jem ne moze ni izbliza da se poredi, zbog vec navedenih stvari. Cena i konkurencija.
Malko ga pretera. Ustvari malo vise.

Prvo R&D im nije na zavidnom nivou? Uradili su nesto sto se do sad mislilo nemogucim, ugurali su tri PPC 750 jezgra u jedan procesor. Znam da ima ljudi koji misle da je taj procesor ocajan, ali istina ne moze biti dalje od toga. Drzi se bolje u mnogim testovima za generalne operacije od Jaguar jezgara u PS4. Jedina prednost PS4 je cista brojka jezgara, inace da se radi o cetvorojezgralnom jaguaru Wii U bi brisao patos sa njim u tom segmentu. Uspeli su bez ikakvog lag-a da prenesu informaciju sa sistema na poprilicno veliki ekran i u dosta velikoj rezoluciji, nesto sto Sony nije uspeo sa PSP-em i PS3. GPU je toliko jedinstven da cak ni ne nosi obelezja AMD-a, jer je posebno dizajniran od strane Nintenda sa nekim AMD elementima. Ne treba se zavaravati, Nintendo ima neverovatan tim elektronicara koji moze celu industriju da zavidi svojim resenjima. Ne treba ici dalje od pogleda na Wii U maticnu plocu ili maticnu od GC-a. Totalno minimalisticki i odlicno dizajnirano, to ce ti reci svaki elektronicar. Da ne pocinjem sa tim da su uspeli da ubace 1.5-2x jaci hardver u manju kutiju i sa duplo manjim TDP-om od konzola ove generacije. Sony i M$ su svoje R&D divizije sveli na projektovanje novog kineckt-a i move implementacije. Obe konzole je ogromnim delom dizajnirao AMD, tj njihovi timovi i inzenjeri. Kod Nintenda to nije slucaj.

Druga stvar je sto nemaju iskustva sa OS-om pa su brze bolje zaposlili iskusne programere da im srede OS, i tu se potpuno slazem da je OS jedna od najvecih mana Wii U-a. Toliko nepotrebno konfuznih resenja da je to strasno, ali ce se vremenom popraviti.

I otkud znas sta su oni hteli? Mozda se sve odvija po njihovom master planu? Hteli su da prodaju 5 miliona konzola u 6 meseci bez i jedne izbacene 1st party igre u tom periodu, uspeli su da prodaju blizu 4 miliona. Opet ponavljam, secam se slicnih komentara na racun 3DS-a, da bi dve godine posle sistem postao najperspektivniji i najprodavaniji sistem u godini. I to bez pomoci EA-a, Activision-a ili drugih izdavaca, samo uz pomoc Capcom-a i jos par Japanskih izdavackih kuca, a najvise uz pomoc Nintenda. Znam da je konzolno trziste drugacije, al aj da sacekamo barem cenu konkurencije i prvih 6 njihovih meseci, pa da sudimo ko treba da dobije samarcinu i zasto.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 20:01   #1139
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ne znam cemu je koristan taj minimalizam kad nema performanse. Procesor toliko dobar i napredan, a usko grlo konzole.
Svakako da je sa 3DSom slicno pocelo, pa kad su videli da je vrag odneo salu odma oborili cenu i poceli igre da donose.
A samarcinu su zasluzili odavno, sad ce ih ovo malo otrezniti
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 20:12   #1140
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ko da ne moze PC da se poveze na TV, najmanji problem.

Mogu da budu srecni ako prodaju i pola od onoga sto je Wii prodao. I dok je taj uspeh bio delimicno zasluzen, nisu zasluzili da WiiU uspe. Otisli su linijom manjeg otpora, R&D im nije na zavidnom nivou, ubacili su gimick koji vecinu ljudi i ne interesuje u nekoj ludoj nadi da ce uspeti kao motion kontrole, ne znaju sta hoce sa konzolom, poludovrsen OS jer su zurili (to sad bar popravljaju) i, sto je najgore, pruzaju ocajnu podrsku za sistem.
Ne da su zasluzili samar, nego samarcinu da se tri puta u mestu okrenu da bi ukapirali sta rade. Sad ce bar Iwata verovatno da se povuce pa se mozda nesto i promeni na bolje.

Situacija sa PS3jem ne moze ni izbliza da se poredi, zbog vec navedenih stvari. Cena i konkurencija.
Wii uspeh je itekako zaslužan, bez obzira što konzola nije imala najnovije specifikacije i HD grafiku.

Wii U konzola trenutno nije zaslužila da uspe, videćemo šta će biti kasnije, imamo primer za PS3 i 3DS.


Dobro oni znaju šta hoće sa konzolom.
Mislim da su obzirom kako je DS prošao i kako 3DS prolazi hteli da implentiraju slično rešenje i u Wii U konzolu, mislim i da će uspeti u onom što su naumili.

Rešavaju najveće probleme, sređuju OS, spremaju veći broj igara, a vremenom će i krenuti u marketinšku kampanju.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com