Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2007, 15:52   #1
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Question odluka o 2.1 sistemu

Covek je po prirodi jedna potrosacka zivotinja koja je u mom slucaju okrenuta ka kupovini it proizvoda radi ulepsanja svog radnog prostora, i koja jedva ceka platu da bi se zadesila u nekoj radnji kompjuterskih komponenti, i nikad nije zadovoljna onim sto ima, vec uvek trazi hleba preko pogace. Ne znam ni sam cemu vise vodi sva kupovina svih mogucih komponenti, pocevsi od monitora do same konfiguracije, preko stampaca, skenera, graficke table, zvucnika, misa i ostalog da ne gnjavim vise. Tako sam u izlivima svoje gluposti kupovao skupe komponente i odmah posle nedelju dana prodavao iste upola cene bacajuci svoj novac u bunar, nezadovoljan kupljenim, nastavljajuci da trazim nove stvari koje bi me zadovoljile. Ovo nema nikakve veze sa ovom temom koju sam postavio ali ima veze sa prethodnim. Imam sobu od 8m2 i u njoj jazz9940 zvucnike koje sam nedavno imao nameru da prodam i uzmem prvo z-5500, pa onda fx5051 itd. I na kraju nista od toga nisam uzeo, vec sam ostao pri jazz-u jer nisam uspeo da ih udomim po zadovoljavajucoj ceni. Juce je dosao covek i odneo jazzere po zadovoljavajucoj ceni, tako da sam sad na Geniusovim slusalicama. Koliko mi je bilo drago toliko i zao jer su mi to bili prvi "ozbiljni" kompjuterski zvucnici. Sada imam oko 200 ojra ukupno za novi i da kazem ozbiljniji set kompjuterskih zvucnika. Jos uvek se dvoumim izmedju 2.1 i 5.1 sistema, i samo izmedju dve marke Altec i Logi. Ali nekako mislim da mi je dobar 2.1 sistem bolje lezao i pored toga sto volim da gledam filmove. Snaga je bitna jer pravim kucne zurke, tacnije sedeljke sa po 20-ak ljudi. I naravno dizajn, tacnije da budu u crno-sivoj varijanti, da bi se uklopili u radno okruzenje, premda je vecina danasnjih zvucnika u toj varijanti. U igri je mali broj zvucnika a to su logitech z-2300, z-4 koji mi se ne svidjaju bas zato sto nemaju bezicni daljinac, a od alteca mx5021, fx4021 i kao jos jedno resenje fx5051e jer jos uvek u meni postoji mala zelja za 5.1 zvucnicima... Svako vase misljenje cenim, i ocekujem vase odgovore, pogotovu vlasnika pomenutih zvucnika, i naravno Astra Logosa koji je najupuceniji u zvuk ovde [subjektivno misljenje]. Mozda ima jos nekog zvucnog sistema koji ima dobar odnos cena-performanse, a da ga ja nisam naveo ovde.

U potpisu: Urbana Tuga - Propast Dushe
Regards, muki85
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 15:57   #2
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

od gore navedenih ja bih uzeo Z-2300, shto mi i jeste sledeca kupovina...chuo sam ih stvarno su vrh 2.1, bas je jak, solidni niski i srednji tonovi a kako si rekao da lumpujesh oni mogu da ozvuche stan od 100m2 bez problema(probano)..
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 16:32   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: odluka o 2.1 sistemu

Prvo bi trebalo da izrazis svoje afinitete. Poznata mi je tvoja prica jer sam ja krenuo istim stopama. Samo, sto cu ja u buduce kupovati zvucnike za tacno ono sto mi treba. Od 5.1 kompleta sam se oprostio, jer oni ili imaju seljacki bas (svadbarski) ili su sateliti prejaki za bas. Tacnije, nikada ne mozes pokriti sve vrste muzike i slicno.

Eto, ja sam vlasnik FX5051E. Za igrice - fenomenalni. Za muziku - sve sto ima izrazene srednje i visoke tonove, jer su sateliti vrlo kvalitetni. Odmah otpisi tuce-tuce muziku i bilo sto sto trazi bas punch za uzivanje. Nije da sad ja volim tuce-tuce, nego me nervira sto moram da ih pojacam preko pola da bi poceli da "gruvaju". I naravno, sateliti su prosto prejaki za bas, koji je trebao da bude 40W i onda bi celina bila skoro perfektna.

Kao i ti, okrenuo sam se 2. zvucnicima, mada i dalje razmisljam o nekoj 5.1 ili 4.1 kombinaciji za igre. Ako bih mogao da nađem AL 641 bi bio na sedmom nebu... A kupio bih neke kvalitetne 2.1 za muziku.

Moj predlog: ako dajes velike pare, obaveno idi u prodavnicu i odslusaj svaki komplet. Jednostavno, zvucnici se kupuju prema sopstvenim afinitetima, a ne prema specifikacijama, koje igraju malu ulogu u svemo ovome. Dzabe sto na papiru Jazz 9940 ima 200W kad od njega ostade samo brutalni bas...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 17:01   #4
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Pa moje potrebe su potrebe jednog prosecnog korisnika koji nema bas istancan sluh, a zeli solidno jak sistem sa koliko-toliko cistim zvukom. Odluka je da promenim na 2.1 zbog toga sto se ortakovi philips mms430 [2.1 sistem cuju 10 puta bolje od mog jazz-a kako u igrama tako i iz winampa]. Znaci na kompu radim sve, igram igre, slusam muziku, i gledam filmove. Skapirao sam da mi nije toliko potrebno letenje strela oko glave sa 5.1 sistemima, vise mi je primaran ok zvuk. I naravno da gruva kad dodje ekipa na zuraju.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 20:06   #5
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Altec Lansing MX5021
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 20:24   #6
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
U igri je mali broj zvucnika a to su logitech z-2300, z-4 koji mi se ne svidjaju bas zato sto nemaju bezicni daljinac, a od alteca mx5021, fx4021 i kao jos jedno resenje fx5051e jer jos uvek u meni postoji mala zelja za 5.1 zvucnicima...
Errr, u sobi od 8 kvadrata ti je potreban daljinac?
Na kraju krajeva ako bas ne moz' da zivis bez njega (daljinca), a odlucis se za neki 2.1 bez istog, ostaje ti varijanta da kupis full upakovanu zvucnu (audigy 4 npr) koja u paketu donosi i daljinac, ili da uzmes zasebno jedan logitech harmony.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 22:44   #7
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
Altec Lansing MX5021
Stojim iza ovoga.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 23:37   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Stojim iza ovoga.
I ja sam da stanem iza MX5021.
Po performansama na sajtu izgledaju dobro izbalansirani sa velikom dinamikom. Odnos satelita i subba sto je inace bio problem kod Achtunga sada je u korist subba od 50W. A tu su i 2 srednjotonca i po jedan visokotonac koji ulivaju poverenje da ce pokriti kompletan frekventni raspon koji je naznacen u specifikaciji.
Naravno i linernost mora biti na daleko vecem nivou nego sto je to slucaj kod FX5051 zbog snaznih srednjotonaca. Zato je AL ATP3 svojevremeno bio superioran u odnosu na konkurenciju jer u podnozju ima srednjetonsku jedinicu. Kod HI FI da li su dvosistemski ( bas + visokotonac ) ili trosistemski ( bas + srednjotonac + visokotonac ) ne igra nikakvu ulogu, jer srednjotonsko podrucje pokrivaju i bas ( nize srednjotonsko podrucje ) i visokotonac ( vise srednjotonsko podrucje ).
Kod komjuterskih 2.1 sistema to nije slucaj jer bas gruva najnize tonove i ne reprodukuje srednjotonsko podrucje. Ostaje twisterima da otpevaju kompletan srednjetonski i viskotonski raspon sto i nije bas lako a kamo li linerno ( da u celokupnom frekventnom rasponu budu podjednako zastupljeni svi tonovi ).
Zato nije lose kada se kupuju 2.1 zvucnici za komp, da obavezno bude prisutan i srednjetonac jer ce time i dizajn skretnice biti drugaciji.
Ovo je naravno moje misljenje iz skromnog iskustva, pa ako je nekome to korisna informacija dobro, ako ne opet dobro.
@ACHTUNG ovo bi bili dobri zvucnici za nekih 150e upravo za slusanje muzike ako izuzmes one Klipsch, Tanoy, Harman Kardon...
Pozz!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MX5021.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	9,6 KB
ID:	10135  

Poslednja ispravka: AstraLogos (7.8.2007 u 23:41) Razlog: ubacio fotku :-)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 1:44   #9
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
@ACHTUNG ovo bi bili dobri zvucnici za nekih 150e upravo za slusanje muzike ako izuzmes one Klipsch, Tanoy, Harman Kardon...
Pozz!
koji tesko da su 150€
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 2:16   #10
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Aj na osnovu ovih vasih odgovora, skracujem izbor na dva seta zvucnika... z-2300 vs mx5021... Sta sad??? Razlika u ceni nije velika, nisam imao prilike da cujem ni jedan ni drugi, a razlika u watima je jako velika, i jedan i drugi THX sertifikat, ali su mi sateliti ovog alteca na izgled malo nestabilni ... Mislim kako uopste stoje, da li su stabilni, jer ako dodje neki cirke ortak i obori ga morace da kupi drugi Moram dobro da razmislim... A sad sam bez zvucnika ... A i licno volim vise Logi vs Altec isto ko sto vise volim ati vs nvidia, mada je bolja... Mozda sam ja samo gloop... Gledao sam neke review-ove na netu i evo jednog od coveka koji je slusao oba sistema uporedo koji ih je nahvalio do jaja, a logi nakudio ekstra... Mene jos jedino brine sveukupna snaga... Mada i da stavim 20 ojra u dzep ne bi skodilo ... Jos jedno pitanje a to je da li je dovoljna moja Audigy SE za ova dva lepotana??? Moracu da udomim jedan od ova dva bas sam se primio A evo jos jednog review-a koji me je jos vise nagnuo ka altecu...I jos jednog koji mi je ulio jos poverenja... A pogledao sam i par clipova na youtube-u koji pokazuju da mx5021 nije uopste labav sto se tice woofera i niskih tonova... ako vas interesuje pogledajte ovde

Poslednja ispravka: muki85 (8.8.2007 u 4:23) Razlog: neiskustvo mladjanog audiofila :P
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 10:20   #11
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Koliko sam citao po forumima, svojevremeno je kod nas bila u opticaju neka falicna serija mx5021 (sto je poljuljalo moje misljenje u vezi ovih), no mozda je vise nema. Konkretno, problem u toj fali-seriji sto se uvek nesto zaj3be, a zvucnici ne izdrze ni 6-7 meseci.
No, testovi kazu da mx5021 ima nesto cistiji zvuk u odnosu na logi (ali i nesto manje snage), koji ima naglasheniji bass.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 12:56   #12
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Aj na osnovu ovih vasih odgovora, skracujem izbor na dva seta zvucnika... z-2300 vs mx5021... Sta sad???
i ja bih trebao na jesen da kupim nove zvucnike. ali se ne dvoumim.
gledam to ovako jedna firma pravi samo zvucnike, a druga pravi svu mogucu kompjutersku periferiju. koja pravi bolji zvucnik?

znaci Altec Lansing MX5021
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 13:20   #13
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Pa ne mogu da gledam na taj nacin ko sta pravi, jer ako tako gledam, ne bih uzeo logitech ni u jednom slucaju, jer altec pravi zvucnike duze nego sto logitech postoji, ali to gledaj sa ove strane: Kinezi nisu znali sta je basket kada je nasa reprezentacija osvajala prvenstva, ali su nas ipak dobili na svetskom prvenstvu, tako da mesta za napredovanje novijih kompanija uvek ima... Cekam jos misljenja...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 21:24   #14
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

kao i sto bi uzeo Vox TV umesto Sony-ja ?
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 23:31   #15
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

od ta dva ja bih uzeo Z-2300 jer sam ih chuo vishe puta i ostavili su na mene impresivan utisak dovoljno jak da cu ih i uzeti kad skupim novac..chini mi se nekako jachim od lateca..barem meni bolje leze, nemaju svi iste potrebe..npr. ATP3 imaju bolje niske i srednje tonove od X-230 ali sam ja ipak uzeo logija jer su jachi kad se odvrnu a meni to treba..samo primer
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 23:45   #16
Mr. White
Novi član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 29
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr. White Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mr. White Slanje poruke preko Skypea korisniku Mr. White
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Ja uzeo ove zvučnike (MX 5021) pre mesec dana u jednoj firmi na Crvenom krstu, da je ne reklamiram sad, i šta reći ... jako sam zadovoljan. Međutim, kada sam ih doneo kući, povezao i uključio, nešto nije bilo kako treba. Donji srednetonac je zvrndao kao lud na jednom od satelita kao da je prolupao, pa sam morao da im vraćam ceo sistem (na popravku koja traje 10-ak dana) ... a to je meni žešći smor.Zato obrati pažnju kada budeš kupovao ove ili neke druge zvučnike, jer ovo je Srbija , a ovde je sva roba made in PRC
Mr. White je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 0:09   #17
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
Mr. White kaže: Pregled poruke
Ja uzeo ove zvučnike (MX 5021) pre mesec dana u jednoj firmi na Crvenom krstu, da je ne reklamiram sad, i šta reći ... jako sam zadovoljan. Međutim, kada sam ih doneo kući, povezao i uključio, nešto nije bilo kako treba. Donji srednetonac je zvrndao kao lud na jednom od satelita kao da je prolupao, pa sam morao da im vraćam ceo sistem (na popravku koja traje 10-ak dana) ... a to je meni žešći smor.Zato obrati pažnju kada budeš kupovao ove ili neke druge zvučnike, jer ovo je Srbija , a ovde je sva roba made in PRC
Jel to ona firma kojoj naziv pocinje na G a mx5051 su kod njih ispod 150?
A zvanicni uvoznici digli cenu 30 evra, u startu su bili oko 155 cini mi se (kod njih).
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 3:50   #18
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

E pa i ja sam narucio te mx5021 na crvenom krstu juce popodne... Ako nesto bude falilo, odmah cu uzeti novac natrag, ako je to ikako moguce... Prodavac mi je rekao da je do sad od prodatih 17 modela kod njih bila samo jedna reklamacija, a mislim da je Mr White bio upravo taj reklamator ... Sta reci, odluka je pala... Pisem review na ovoj temi kada ih sutra popodne donesem kuci ... Ako se budem razocarao, imam da prebijem sve one koji su dali glas za 5021 [zekim se] a pogotovu Astra Logosa :P... Jos jedna stvar vezana za donosenje moje odluke posle citanja silnih uporednih testova izmedju z2300 i mx 5021 presudnu ulogu je odigrao moj ortak sa faksa, koji poseduje 2300 i kaze da cak ni na ekvilajzeru na grafickoj karti [audigy se] ne moze da natera logija da osdsvira visoke kako treba, tacnije kao da se uopste ne cuju, ali bas buzi rupe u malteru... hahaha sad sam se setio fore: GREBO TI PAS MALTER :P... Poz svima i hvala...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 11:44   #19
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ako se budem razocarao, imam da prebijem sve one koji su dali glas za 5021 [zekim se] a pogotovu Astra Logosa :P...
A sta ako valjaju i odusevis se onda ja tebe bijem.
Kod nas jos ne postoji kultura slusanja kao i upotreba zvucnih sistema kako nalaze proizvodjac. Pa kad nesto rikne onda ide MALTER na proizvodjaca.
Rekao si da ti sateliti izgledaju nestabilno? Pa okaci ih o zid i neces imati problema.
Takodje vodi racuna da ti niko ne prilazi satelitima, posebno visokotonac kad odsrafis zvucnike na nekoj zuraji. Meni se desilo da su mi riknuli jer su se "ugusili" zbog ludaka koji je preko zvucnika bacio vetrovku, a drugi se naslonio na zvucnik i pijuckao pivo.
Pozz!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2007, 17:45   #20
Mr. White
Novi član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 29
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr. White Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mr. White Slanje poruke preko Skypea korisniku Mr. White
Određen forumom Re: odluka o 2.1 sistemu

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Jel to ona firma kojoj naziv pocinje na G a mx5051 su kod njih ispod 150?
A zvanicni uvoznici digli cenu 30 evra, u startu su bili oko 155 cini mi se (kod njih).
Jeste.
Mr. White je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com