Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2005, 22:14   #1
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

5.1 je dobar kad slusas 5.1 naslove, bilo audio bilo video bilo igre, sa sve dobrom zvucnom.

Da cujemo ko to ima/slusa ?

Koliko ja znam, ko se "lozi" na 5.1 ima AV Risiver i makar 1k evra u zvucnicima, minimum!

5.1 na 95% ploca nije 5.1 vec cisto podrska za visekanalni zvuk koji bez dekodera realno ne nista.

Za komp je stereo, sem ako se ne otvorite za "ljudsku" 5.1 karticu ali tada tesko da ce vas kvalitetom zadovoljiti 5.1 zvucnici ispod 150-200€.

A i tada, sve sto ima kvalifikaciju kompjuterskog je realno shit, u poredjenju sa Hi-Fi i wannabe Hi-Fi sistemima.

Stvarno ne volim da pljujem i kinjim, posebno kada je suporotnost tj. ono sto ispadne da valja skupo i nedostupno najvecem broju korisnika. Ipak, mnogo je gore da ljudi zive u ubedjenju da imaju "pravi 5.1" ako kupe najobicniju plocu sa AC'97 i 5.1 "sistem" koji kosta 50-100€. To veze nema sa DD i DTS sistemima i u sustinije glupost.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 12:49   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
Sasa kaže:
5.1 je dobar kad slusas 5.1 naslove, bilo audio bilo video bilo igre, sa sve dobrom zvucnom.
Da cujemo ko to ima/slusa ?
Koliko ja znam, ko se "lozi" na 5.1 ima AV Risiver i makar 1k evra u zvucnicima, minimum!
5.1 na 95% ploca nije 5.1 vec cisto podrska za visekanalni zvuk koji bez dekodera realno ne nista.
Za komp je stereo, sem ako se ne otvorite za "ljudsku" 5.1 karticu ali tada tesko da ce vas kvalitetom zadovoljiti 5.1 zvucnici ispod 150-200€.
A i tada, sve sto ima kvalifikaciju kompjuterskog je realno shit, u poredjenju sa Hi-Fi i wannabe Hi-Fi sistemima.
Stvarno ne volim da pljujem i kinjim, posebno kada je suporotnost tj. ono sto ispadne da valja skupo i nedostupno najvecem broju korisnika. Ipak, mnogo je gore da ljudi zive u ubedjenju da imaju "pravi 5.1" ako kupe najobicniju plocu sa AC'97 i 5.1 "sistem" koji kosta 50-100€. To veze nema sa DD i DTS sistemima i u sustinije glupost.
Potpisujem.

BTW ako ovde ima ljudi koji zele da cuju pravi zvuk (i sliku) obavestavam ih da od 17 do 19 decembra u hotelu Hyatt Regency Beograd odrzati Audio Video Show 2005 gde ce moci da se vide i cuju vrhunski uredjaji... Audiofili znaju o cemu pricam a bice prezentovani i vrhunski (skupi) kucni bioskopi... pa ako nista drugo stvoricete referencu za ubuduce... uzivanje zagarantovano. Ne znam tacno koliko je ulaz ali verujte mi da vredi... Vidimo se tamo.

Poslednja ispravka: oluja (9.11.2005 u 12:52)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 16:09   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Ovde sve sami audiofili i ljudi koji znaju 'mnogo' o zvuku.Izvinite ljudi a da li ste vi ikada culi kako radi Altec Lansing 251e na obicnom Sound Blasteru 5.1 Live??Alo bre to sve ukupno kosta oko 100 evra i niko ne moze da mi prica kako su zvucnici krs ako su ispod 100 evra.Kao da svi zivite u Svedskoj ili Svajcarskoj pa svi imate kinte za skupe zvucnike.Pa koliko od vas uopste komresuje muziku u variable bit rate(o lossles wma formatu i da ne pricam).Velika vecina od vas slusa
mp3 muziki kompresovanu na 128kb/s.Pa zato i AVS300 je SASVIM dovoljan.Geniusovi zvucnici preko 100 evra ne mogu da se porede sa 251e(ne bas svi ali oni oko 120 evra).Toliko od mene.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 19:04   #4
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Pa u ovom slucaju moze bukvalno da se prenese narodna poslovica
Koliko para toliko muzike
Uvek je tako bilo... Ima i jeftinih dobrih varijanti ali profesionalni zvuk je MNOGO skup. Naravno svako ima svoj ukus za muziku.. Neki mozda imaju vise sluha od drugih...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 0:42   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ovde sve sami audiofili i ljudi koji znaju 'mnogo' o zvuku.Izvinite ljudi a da li ste vi ikada culi kako radi Altec Lansing 251e na obicnom Sound Blasteru 5.1 Live??Alo bre to sve ukupno kosta oko 100 evra i niko ne moze da mi prica kako su zvucnici krs ako su ispod 100 evra.Kao da svi zivite u Svedskoj ili Svajcarskoj pa svi imate kinte za skupe zvucnike.Pa koliko od vas uopste komresuje muziku u variable bit rate(o lossles wma formatu i da ne pricam).Velika vecina od vas slusa
mp3 muziki kompresovanu na 128kb/s.Pa zato i AVS300 je SASVIM dovoljan.Geniusovi zvucnici preko 100 evra ne mogu da se porede sa 251e(ne bas svi ali oni oko 120 evra).Toliko od mene.
A bre, ti svakoj bajci nadjes manu...
Pa sta ako vecina nema para to da priusti, kakve to veze ima? pa koliko ljudi ide na sajam automobila da vidi nesto lepo... Sto ne bi zainteresovani otisli i iskusili nesto drugacije i naucili nesto novo?
Akustika je vrlo kompleksna i subjektivna stvar....
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 4:12   #6
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
oluja kaže:
A bre, ti svakoj bajci nadjes manu...
Pa sta ako vecina nema para to da priusti, kakve to veze ima? pa koliko ljudi ide na sajam automobila da vidi nesto lepo... Sto ne bi zainteresovani otisli i iskusili nesto drugacije i naucili nesto novo?
Akustika je vrlo kompleksna i subjektivna stvar....
Ali niko nije toliko subjektivan da kaze da AL251 ili AVS300B valja, dovoljno je da je covek samo prosao pored audio-sajma ili negde pola sata slusao kvalitetan zvucni sistem.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 15:52   #7
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

U Srbiji su svi pametni,lepi,imaju puno para....MA DA!Ja jesam mozda dzangrizalo,ali budimo realni(nisam radikal).Bolje mi je da ne cujem te visoko kvalitetne zvucnike pa da kukam.Ovako 251E je za mene vr'.A vi sad svi pricajte o ovim i onim zvucnicima kad svi slusate prdavce.Ajde Dart Moderator,koje ti posedujes?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 16:02   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Bolje mi je da ne cujem te visoko kvalitetne zvucnike pa da kukam.
Gresis, ovaj, gresis silno sine...

Svi koji su ikad probali da od nicega naprave pojacalo ili imali slicnog entuzijazma sa lemilicom... shvatice.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 23:14   #9
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
oluja kaže:
Gresis, ovaj, gresis silno sine...

Svi koji su ikad probali da od nicega naprave pojacalo ili imali slicnog entuzijazma sa lemilicom... shvatice.
Yep....
Moj ortak ima u sobi opremu u vrednosti od oko 1000 evra a ja oko 200 evra... razlika je ASTRONOMSKA....
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 23:22   #10
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Pa dobro,ako svi ovde imaju pare za zvucnike od 1000 evra,onda vise nikada necu vise da smaram Sasu.E sad,ako to nije istina,onda me vi ubedite da prosecnom SRPSKOM korisniku nisu dovoljni SB Live 5.1 i 251e.To su ipak necija cela plata(i to nadprosecna).
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 2:07   #11
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Pa dobro,ako svi ovde imaju pare za zvucnike od 1000 evra, onda vise nikada necu vise da smaram Sasu.
Nazalost nemaju svi te pare

Opusti se malo, pa mozemo bar da pricamo (i mastamo) o nekim stvarima...
...ko zna, mozda jednog dana budemo u prilici da ugadjamo sebi...

PS Sto se tice "kompjuterskih" zvucnika mislim da najbolji odnos cena/preformanse na strani Altec-a... (my 2 cent-s)

Poslednja ispravka: oluja (11.11.2005 u 2:23)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 3:23   #12
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
U Srbiji su svi pametni,lepi,imaju puno para....MA DA!Ja jesam mozda dzangrizalo,ali budimo realni(nisam radikal).Bolje mi je da ne cujem te visoko kvalitetne zvucnike pa da kukam.Ovako 251E je za mene vr'.A vi sad svi pricajte o ovim i onim zvucnicima kad svi slusate prdavce.Ajde Dart Moderator,koje ti posedujes?
Yamaha RX-V 450 + 2x B&M AP13 + B&M Sub 1.
Kosta skoro cetiri cifre, zvucno vredi duplo vise (makar se ja tako lozim ).

Za primer, imam i Logi Z-680 koji nisam mogao da slusam duze od mesec dana pa sam ga od muke dao sestri, uz neki divx plejer. I ona kao ti sada, ima to i ne zna za bolje . I odusevljena, kucni bioskop "izuva". Taj "njen" Logi kosta 300njak evra, 2x prosecna plata, ali ja ne mogu to da slusam.

Slobodan si da me okvalifikujes kako zelis, ali ja i dalje necu moci to da slusam .

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 11:43   #13
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Istina je da ljudi nemaju pare ali zaljubljenici u dobar zvuk nikad nece zaliti ni zadnje pare iz dzepa za muziku... To se zove ljubav
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 12:55   #14
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Ne,pa sad mi dajte odgovor:da li je SB 5.1 i 251e dovoljno za ,posto ste vi svi jel te kulturni i fini,priglupog srpskog korisnika??
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 19:53   #15
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ne,pa sad mi dajte odgovor:da li je SB 5.1 i 251e dovoljno za ,posto ste vi svi jel te kulturni i fini,priglupog srpskog korisnika??
Ne budi tezak... ako si ti zadovoljan onda je to sto imas odlicno.
Vec sam ti rekao da je po mom misljenju Altec best buy.....
Kako mozes da znas da jednog dana neces pozeleti bolje?
Ja sa tehnikom nikad nisam zadovoljan, uvek moze brze, lepse i bolje...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2005, 10:25   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ne,pa sad mi dajte odgovor:da li je SB 5.1 i 251e dovoljno za ,posto ste vi svi jel te kulturni i fini,priglupog srpskog korisnika??
Akustika je oblast u koju sam zaljubljen na prvi zvuk.
Podosta znam iz te oblasti i mogu ti dati jedan primer koji ce te bar malo prosvetliti.
Pre 15 godina kupio sam Kenwood + KEF i sta mislis kako se danas cuju? Pa isto kao i pre petnaest godina. Slazem se da su hi-fi komponente u startu skupe ali se isplate na duze staze.
Zamisli sebe i koliko ces prdavaca od 2.1 systema za komp promeniti za petnaest narednih godina i koliko ces para pljunuti.
I na kraju opet ces imati samo kompjuterske ( aktivne ) zvucnike.
U tome je poenta zasto audiofili ne zale lovu za dobro ozvucenje jer nije to graficka kartica koja se kupuje jednom u 6 meseci ili godinu dana pa zastari.

Izvini ACHTUNG, svako ima pravo na svoje misljenje i ne znaci da je priglup ako misli drugacije. Pa valjda se to zove duh tolerancije i demokratije.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2005, 15:34   #17
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

E to sam i hteo da cujem:sasvim je dovoljno za MP3 ,igirce,...Zar to nije ono sto 90% ljudi ovde i radi za sa komjuterima.Naravno i ja bih dao 500 evra da mogu za zvunike i jos 300 za neku zvucnu ali nema se,ne moze se.Zato uvek tezim da ono sto imam najbolje iskoristim.Mnogi ljudi i ne znaju za ekvalajzer,niti da ga podese.To je ono o cemu bi ovde trebalo da se raspravlja.Masa ovde ne zna ni da reinstalira Windows,a vi mene ovde pricate o nekim SPACE SHUTTLE,CAME OUT OF DEEP SPACE 9 zvucnike...Mislim...Inace ja nisam demokrata.Nick ti sve kaze.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2005, 18:56   #18
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
E to sam i hteo da cujem:sasvim je dovoljno za MP3 ,igirce,...Zar to nije ono sto 90% ljudi ovde i radi za sa komjuterima.Naravno i ja bih dao 500 evra da mogu za zvunike i jos 300 za neku zvucnu ali nema se,ne moze se.Zato uvek tezim da ono sto imam najbolje iskoristim.Mnogi ljudi i ne znaju za ekvalajzer,niti da ga podese.To je ono o cemu bi ovde trebalo da se raspravlja.Masa ovde ne zna ni da reinstalira Windows,a vi mene ovde pricate o nekim SPACE SHUTTLE,CAME OUT OF DEEP SPACE 9 zvucnike...Mislim...Inace ja nisam demokrata.Nick ti sve kaze.
Ono o cemu bi ovde trebalo da se raspravlja je zvuk. Odakle ti informacija da masa ljudi ne zna da instalise/reinstalise Windows? Uostalom to i nije tema ovog topica.
Kakav sad to ekvilajzer spominjes i neznanje o podesavanju zvuka. Skroz si promasio temu.
Sustina u hi fi-u je da od ulaska signala: DAT, Audio CD, DVD audio, Vinil (LP ) pa do izlaska - zvucnici treba sto manje koristiti bilo kakve filtere, prigusivace pa i sam ekvilajzer.
Ekvilajzer ima smisla samo u studijskim uslovima pri snimanju mastera a ima ogroman broj potenciometara da bi se dobila zvucna slika onakva kakvu producent ili grupa zeli. Na mom pojacalu ima samo Bass i Treable kao kompenzacija za losu akusticnost sobe u odnosu na studio.
Ja ni na Winampu ne koristim ekvilajzer vec na satelitima potenciometre za niske i visoke tonove i to cinim retko jer sam na Audigy 2 vec podesio ton.

A kad mi dodje drustvo lepo posedamo u dnevnu sobu 6x4,5m ukljucim DVD koncert Pinkaca ( P.U.L.S.E. ) i odvrnem Kenwooda 2x60W na 2/3 snage ( tada izlazni stepen trosi oko 200W ) imas utisak da si prisutan na samom koncertu. Bassovi na KEF-u brzi taci i precizni bez ono brrrrm ili dummmmmm sve kristalno cisto. To treba cuti i zato se ponekad okupljamo radi zajednickog uzivanja u zvuku.
A kako tek radi lampasko pojacalo sa Infinity zvucnicima da ti i ne pricam.
Evo slike pa se sam uveri.
Pozdrav!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Stereo-III.JPG
Viđeno:	855 puta
Veličina:	58,9 KB
ID:	49  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2005, 12:28   #19
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Necu ni da citam tekst. Kada sam video sta covek ima u kuci. Ostao sam speacheles.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2005, 0:24   #20
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Koji zvucnici?

Ja sam ionako gluv ko top od mnogih svirki na kojima sam ostavio mladost. Kad izadješ sa svirke lokalnog benda koji dobro svira, ali ima očajnu opremu, sve ti pišti u ušima. Meni je sasvim dovoljna moja budževina (šatro) 7.1. KAko sam ovo uradio?Lepo! Upario Altece AVS300 kao prednje i VS3151r(5.1) kao srednje i zadnje (woofer i centralni su po defaultu). Ovo pokreće integrisani AC97 na gigabyte ploči (i865). Radi lepo, za mp3 divx, sunny i microsort ne treba bolje! U svakom slučaju je bolje od prdavaca koje dobiješ "gratis" uz narodne konfiguracije!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com