Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2007, 17:52   #61
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Utoliko vise vredjas 95% ljudi na forumu - zato ti je bolje da ides tamo medju one medju koje se "definises" i da nas postedis ovakvih gluposti.

Je li moderatori - sto se ne bisu onakvi komentari, a brise se sve ostalo? (poput Srbi su stoka)



Pravi nacista... I naravno sebe vidi u vrhu te iste drzave a ne medju one leseve koje takva kretenska uredjenja ostavljaju za sobom.

Whatever.
Pročitaj malo bolje šta je on napisao.
Ne piše baš onako kako si ti shvatio.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
ACHTUNG (3.4.2007)
Stara 3.4.2007, 17:56   #62
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

A uprkos svemu što ljudi misle o Kuzmi, ako neko uspe da toliko uzburka duhove na forumu, smatram ga veoma uspešnim u pisanju kolumne

Vidi se iz priloženog
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 17:57   #63
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Ljudi idete u offtopic, batalite politiku, ne treba vam to ovde...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
zone2403 (3.4.2007)
Stara 3.4.2007, 17:59   #64
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Necemo da se mazemo ovde, Vojo uz svo duzno postovanje , mi nismo budale, ovo nije ni prvi a verujem ni poslednji post od njega koji gura njegovo razmisljanje u tom pravcu, i ne vidim zasto ga branis, drugo, u svakoj temi on uplice istoriju u pricu...

Ispade on sad popljuva sve nas ovde sto smo Srbi, uz to je i on sam Srbin i smeje nam se jos u lice, i to po ko zna koji put vec, mislim, nije u redu, ni sa njegove strane a ni sa nase da vise kuliramo, jer siadosmo budale.

Achtung me je zamolio preko PM da mu ponovim pitanje jer ga nije razumeo, ne znam sta nije uspeo da razume ali evo uprosticu jos vise:
Jel se i u studenjaku drzis tih stavova otvoreno pred onoliko ljudi, da ne kazem Srba?

ps Ovo je naravno drugarska rasprava.
svima
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nicolas na korisnoj poruci:
The mighty Boo (3.4.2007)
Stara 3.4.2007, 18:09   #65
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Mislim da ko god zna mene, zna i moje misljenje. A tako je i u Studenjaku.
Dalje, uvek, ali uvek cu da pisem ono sto mislim. Jedno je kako ti zelis da shvatis moja misljenja, a drugo je ono sto sam napisao stvarno.
Ovde ima dosta ljudi koje stvarno cenim i oni znaju vrlo dobro ko su. Naravno, ne cenim zadrte ljude koji samo zele da isteraju svoje posto-poto bez davanja pravih cinjenica koje bi promenile moje misljenje. Eto, NikolaS ti si meni vise nego smesan. Ako si se ti nasao uvredjen onda samo potvrdjujes moje misljenje. Nazalost, retko ko se ovde osvrce na istoriju koja sve tako lepo govori. Isto tako nazalost, niko od vas nece promeniti moje misljenje da su Srbi, kao narod, neuspesan i zadrt. Cast pojedincima koji su pobegli ili bili ubijeni zbog iste te srpske zadrtosti.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 18:19   #66
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Vidis da se upravo ti tako ponasas, u poslednjem postu si iskazao sve odlike ponasanja ljudi koji ti smetaju. Ja sam samo iskren i otvoren.
Zar ne mislis da je malo mnogo da se stalno hvatas te tvoje price, ne znam ni zasto zadjoh u ovu raspravicu kada mi nije do ovoga a imam pametnijeg posla ali ponekad preteras. Covek stice utisak da se tebi nista ne dopada, kako znas da je u ino drugacija situacija, jel si nekada bio u ino duze, u Nemackoj npr.?
Inace, ja takodje planiram ako budem imao uslova/mogucnosti da idem van da iskoristim to bez neckanja ali ne zelim da pricam lose o svom narodu zbog pojedinaca, pa bili oni i u vecini, jer imam srca i volje da ih razumem, neobrazovani su, ispiran im je mozak etc. Uzmi za primer Djokovica, e to je covek.

ps Misli ti decko sta hoces, ja ne zelim da promenim tvoje misljenje, meni svejedno, bio ti predsednik pa mislio tako ili samo clan foruma, ja zelim reci da korisnicima i nije do citanja tvojih stavova po temam koje nemaju mnogo veze s tim.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 18:26   #67
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Pazi, ovakve rasprave su skoro uvek "krvave" i vrlo cesto se zavrse nerazumevanje. Vi lose "procitate" moje poruke, verovatno i ja ponekad vasu i ode sve u propast. Nikad ne znas sta ce da se desi kad we see red.
Spustajuci loptu na zemlju meni ce uvek ostati zanimljivost to sto mi nikad, ali nikad ne priznajemo svoje poraze, od poraza pravimo pobednike, a od pobednika pravimo celu naciju. Mislim, da ono ostalo o meni uopste nije bitno, osim ako ne zelite da opet padne 2-3 strane offtopica koji ce da bude izbrisan i koji niko nece da uzme ozbiljno.

Zasto vas je toliko pogodio Kuzmin tekst o nama? Da li je toliko strasan? Iskreno verujem da je mogao da napise mnooogo bolji tekst u vidu samara, ali i on ima neke granice, a i ja. Tako da cu se, za sada, zaustaviti ovde. Osim ako me opet nije neko dobro shvatio...Ili jos bolje shvatio je kako treba.

ps. Cmok za sve clanove koji citaju moje postove
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 18:43   #68
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Smile Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Moram jos samo ovu.

Recimo da se delom ona poruka odnosi na mene. U tom slucaju, uzeo sam SK sinoc i jos nisam procitao taj tekst, ne verujem ni da cu skorije jer ne zelim da se opterecujem nebitnim stvarima (sto sam upravo ucinio ), ali evo rasprave radi (on topic znaci), ne verujem da tekst i moze mene da pogodi u sucaju da ide u tom pravcu, stavise ubedjen sam da nema dodirnih tacaka samnom na osnovu ovoga s to sam do sada procitao na ovom topicu.

Mozda bi ubuduce eto mogao samo da ubacim da mislis na odredjeni sloj Srba a ne na sve, jer ipak i ti si Srbin, ili Hriscanin kako ti to volis da kazes, a mozda i nisi... kako god, mogao bi to malo primerenije da radis ubuduce, ovo inace nije moj posao, na ovo su admini ili modovi trebali da obrate paznju ali evo svaka tema u kojoj se ti uhvatis istorije pocinje da lici na pljuvanje Srba i Albanaca po youtube-u.

Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 18:45   #69
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Onda citajte knjige, sta drugo da kazem. Ali ne slikovnice koje se kupuju na kioscima i ne lektiru za osnovnu skolu.

Nema me vise na ovoj temi. Ovoga mi krsta +


Poslednja ispravka: ACHTUNG (3.4.2007 u 20:25) Razlog: moze li da mi se na pm javi covek koji mi je dao pozitivnu rep i napisao dugacak komentar
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 18:54   #70
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Dalje, uvek, ali uvek cu da pisem ono sto mislim. Jedno je kako ti zelis da shvatis moja misljenja, a drugo je ono sto sam napisao stvarno.

Naravno, ne cenim zadrte ljude koji samo zele da isteraju svoje posto-poto bez davanja pravih cinjenica koje bi promenile moje misljenje. Eto, NikolaS ti si meni vise nego smesan. Ako si se ti nasao uvredjen onda samo potvrdjujes moje misljenje. Nazalost, retko ko se ovde osvrce na istoriju koja sve tako lepo govori. Isto tako nazalost, niko od vas nece promeniti moje misljenje da su Srbi, kao narod, neuspesan i zadrt. Cast pojedincima koji su pobegli ili bili ubijeni zbog iste te srpske zadrtosti.
Ma da ti imas monopol na istinu i iz tvojih usta govori bozanska istina. "Uvek cu da pisem ono sto mislim" - i ti nekom govoris o zadrtosti.

"Srbi kao narod neuspesan i zadrt..." Ovo je tako glupa generalizacija da se covek prosto nadje u bunilu sta da kaze na ovo.
By the way primarna je odlika nacista to sto su davali etikete rasama, narodima.
Nisu mi jasni moderatori koji ovakvu pljuvacinu dozvoljavaju.

Necu ni ja vise o ovome da diskutujem, jer je nemoguce diskutovati sa nekim koji krece od apsurdnih i uvredljivih premisa. Toliko o tome.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Nicolas (3.4.2007)
Stara 3.4.2007, 21:09   #71
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Evo da poljuljam duhove i ja
U sustini, Srbi,kao nacija u globalu, nalaze se u novijoj istoriji medju najvecim gubitnicima. Bice da je u pitanju nas balkanski temperament koji se vekovima mesao sa turskim, a ko zna sa cime pre toga. U biti, ne mozemo upirati prstom u drugoga i non-stop govoriti:"Oni su nas napali, Oni su nas degradirali, Oni nam nisu dali da zivimo, iliti nesto slicno". Sami smo krivi.
Dakle, naravno da se nadje poneki "daroviti pojedinac" koji zaduzi celu zemaljsku kuglu (jel neko reko Tesla), ali u ovoj nasoj zemlji, prepunoj intelektualaca (jelte) ima toliko malo "Know How" stvari (patenata, istrazivanja, naucnih radova itd) koji bi nas gurnuli u neko drugo tehnolosko razdroblje, daleko superiornije nego ovo sadasnje. U sustini, Srbin ce da pre da obradi njivu, i zivi mirnim zivotom nego li sto ce da mrdne pozadinom i napravi nesto od zivota, svojeg ali i onih sa kojima dolazi u kontakt (neposredan ili posredan).
Sto se tice takozvanog moralistickog shvatanja, iliti bontona (npr), konstatacija koja kaze da je Srbin najveca neotesana, seljacina i prostak koji nije ni za zoloski vrt, a kamoli za civilizovano drustvo nikako ne pije vodu.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 21:18   #72
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Heh.
Cela ova rasprava je besmislena.
Nacija je jedna apstraktna pojava i ona u stvarnosti ne postoji.
To je pre svega politički pojam nastao da bi ostvarili neki kolektivni interesi skupine ljudi koji imaju neki vrlo mali broj sličan ili istovetan skup osobina. Međutim to zajedništvo je u stvarnosti vrlo labava kategorija. To što neko ima neko etničko poreklo, religiju jezik tradiciju i storiju i državu ne znači da je izvan tih osobina istovetan ili vrlo sličan sa drugim pripadnikom svoje nacije. A apstrahovanjem i pojednostavljivanjem stvarnosti se čini upravo to. To ljudi čine jer je lakše funkcionisati u tim kategorijama i ne iziskuje mnogo napora.

Uzmimo analogiju sa primerom peglice (fiat-a 126) i porsche -a 911 carerra.
Ova dva automobila imaju veliki broj sličnosti. Da ne ulazimo u to da i jednom i drugom automobilu postoje stotine i stotine delova koji imaju stu namenu i u jednom i drugom i u bilo kojem automobilu današnjice.
Pazite sad - oni imaju istu koncepciju: motor nazad iza zadne osovine, pogon na zadnje točkove i dvoja vrata . E sad na osnovu te tri osobine apstrahujući sve ostalo dolazi se do zaključka da su oni isti.
Isto je tako i za naciju.

Zbog toga kao što je rekao jedan od najvećih filozofa današnjice (inače rodom iz Springfield-a) da bi izbegao porotničke dužnosti (parafraziram)
Ja imam predrasude prema svim rasama.

Poslednja ispravka: lijenština (3.4.2007 u 21:43)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 21:54   #73
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Nemci imaju zestokih razloga da se busaju u grudi i to su dokazali (mnogo puta). Njih svet priznaje kao velike.

To da li sam te razocarao ili ne, mene savrseno ne interesuje. Pisem ono sto mislim, a ono sto mislim je ono sto jesam. U ovoj bednoj Srbiji vlada oligarhija koja ce nestati samo ako dogori do kraja. A verujte mi, nikada nece dogoreti ako nastavimo da mislimo da su drugi krivi za nase gluposti.
Швабе могу да се поносе тиме што тренутно имају најјачу економију у Европи и што су светски прваци у извозу и то је у реду. Међутим, кад би знао шта се крије у позадини њихове не тако давне и "славне" историје, мислим да не би имао тако високо мишљење о њима (на страну злочини које су починили). Знаш ли ко је довео Хитлера на власт, ко је финансирао његову партију и подстрекивао нацистичку идеологију. Шта мислиш, коме је било у интересу да изгине што више протестаната, православаца и јевреја-ашкеназа (ови последњи су били колатерална штета њихове елите).

Пошто верујем да не знаш, ево ти један "hint". Сазнај ко су језуити, илуминати и остала братија, шта им је заједничко, који су им циљеви, о њиховој улози и умешаности у избијању WWII (и не само њега) и разне друге "пикантерије", па ћеш видети да су и Немци изманипулисани и намагарчени као и бројни други народи зарад интереса и паклених планова оних који себе називају елитом.

П.С. У којој то држави не влада олигархија?

П.П.С. Неко рече, људи (народ) су свуда мање-више исти. То је жива истина, разлика је само у какво окружење су их "стрпали" они на врху пирамиде моћи.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 21:58   #74
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Heh.
Cela ova rasprava je besmislena.
Nacija je jedna apstraktna pojava i ona u stvarnosti ne postoji.
To je pre svega politički pojam nastao da bi ostvarili neki kolektivni interesi skupine ljudi koji imaju neki vrlo mali broj sličan ili istovetan skup osobina. Međutim to zajedništvo je u stvarnosti vrlo labava kategorija. To što neko ima neko etničko poreklo, religiju jezik tradiciju i storiju i državu ne znači da je izvan tih osobina istovetan ili vrlo sličan sa drugim pripadnikom svoje nacije. A apstrahovanjem i pojednostavljivanjem stvarnosti se čini upravo to. To ljudi čine jer je lakše funkcionisati u tim kategorijama i ne iziskuje mnogo napora.
Bas to - kolektiv cine pojedinci sa svim njihovim odlikama ali kolektiv sam se ne moze tretirati kao pojedinac tako sto ce mu se davati etikete. To je logicki apsurdno. I primitivno.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 22:07   #75
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
U sustini, Srbi,kao nacija u globalu, nalaze se u novijoj istoriji medju najvecim gubitnicima. Bice da je u pitanju nas balkanski temperament koji se vekovima mesao sa turskim, a ko zna sa cime pre toga. U biti, ne mozemo upirati prstom u drugoga i non-stop govoriti:"Oni su nas napali, Oni su nas degradirali, Oni nam nisu dali da zivimo, iliti nesto slicno". Sami smo krivi.
Nije to tako jednostavno. Mi kao mala zemlja imamo svoje vitalne interese koji su se nazalost nuzno i cesto kosili sa velikim silama. Medjutim mi ni na koga nismo dizali oruzije (sem protiv Turaka sto je sasvim opravdano) vec su ga na nas dizali prvi. I lose smo prolazil, ali i nam je ponekad bivalo dobro. Sve zavisi od vestine i istorijskih okolnosti.. Sve je to isuvise komplikovano da bi se ovde razmatralo i svodilo na dva reda.

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
U sustini, Srbin ce da pre da obradi njivu, i zivi mirnim zivotom nego li sto ce da mrdne pozadinom i napravi nesto od zivota, svojeg ali i onih sa kojima dolazi u kontakt (neposredan ili posredan).
Svako ce to isto da uradi. Primarni interes coveka je sigurnost i ne menjanje onoga sto vec ima, ako mu je sa tim dobro. To je elementarna ljudska odlika 90% ljudi.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 22:41   #76
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Da presečem malo.
Svi se žale da internet stvara zavisnost. A šta ako sam ja, a verujem i mnogi drugi, zavistan od informacija koje dobijam? Što imam mogućnost da jednu vest pročitam iz više izvora i da kako-tako stvorim pravu sliku? Što više ne moram da živim u mraku? Što sam sad povezan sa celim svetom i imam mnogo veće mogućnosti da se mrdnem sa mrtve tačke?
Ako je to zavisnost, onda mi je drago što sam jedan njih.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Master Neo (4.4.2007)
Stara 4.4.2007, 2:30   #77
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Da presečem malo.
Svi se žale da internet stvara zavisnost. A šta ako sam ja, a verujem i mnogi drugi, zavistan od informacija koje dobijam? Što imam mogućnost da jednu vest pročitam iz više izvora i da kako-tako stvorim pravu sliku? Što više ne moram da živim u mraku? Što sam sad povezan sa celim svetom i imam mnogo veće mogućnosti da se mrdnem sa mrtve tačke?
Ako je to zavisnost, onda mi je drago što sam jedan njih.
Bravo! Odlicno receno, bolje zavisnik od ovoga, nego zavisnik recimo od marihuane, zar ne? Nemam nista protiv onih koji to konzumiraju, ali da moram da biram izabrao bih net.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 3:03   #78
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
E ali to sto Kuzma govori je tuzna istina, kreni malo iz Beograda (sto je najcrnje i beograd je pun chobana figurativno receno, ponasanje na nuli) pa ces da vidis sta je Srbija. ... I ja volim ovaj grad i zemlju ali me nekad srce boli kakav chobanizam preovladava ovde, dok god mentalitet bude na nivou hype-a zbog cecine nove haljine ili to sto se karleusa ponovo udala i sl. crno nam se pise sine jer vecini puca bash za sve dok tresu narodnjaci i dok ima da zdere cevape i pechenje (nemam nista protiv pechenja i cevapa, naprotiv volim ih veoma) a ista ta vecina chobana je do zla boga aljkava kao sto BS u jednoj pesmi kaze ...ushnu shkoljku nisi cacko' metar dana... i to je istina, ima takvih koliko hoces, a o potrosnji zubne paste i da ne govorimo, to je visha higijena za neke. I posle svega sta reci...nekad mi dodje da pobegnem odavde i nikad se i ne osvrnem a ne da pomislim da se vratim pritom, ali srce mi je ovde i mnogo me boli koja je ovo seljoteka od drzave.
Kuzmanović,a i većina ovde na forumu,ne govori nikakvu “tužnu istinu”,već je izvrće.Izvrnuta istina je najobičnija laž.Na osnovu par primera primitivizma,situacija se generalizuje i ova država predstavlja kao “seljoteka” i “čobanizam”.
Po nekima je ova zemlja “seljoteka” zbog narodnjaka,Cece,Karleuse,ćevapa i pečenja.Kao da primitivizam nije prisutan u tzv.”civilizovanom svetu”,gde široke narodne mase bleje za svakom banalnom sitnicom iz života Paris Hilton ili Viktorije Bekam(što je to kulturnije od “hype-a zbog cecine nove haljine ili to sto se karleusa ponovo udala”),žderu hamburgere(valjda je to civilizovanije od ćevapa) i gledaju Velikog brata itd.No,nekima sve to nije “čobanizam” jer dolazi iz tzv.”civilizovanog sveta”,ali sve ovo naše je najcrnje i najgore.
Sada je u trendu izvršiti veliku nuždu po svojem narodu,tradiciji i državi,uvek se mogu naći neki tzv.”argumenti”(narodnjaci,Guča,ćevapi,kiseli kupus) i bez ikakve kritičnosti prihvatiti generalizacije o našem prosečnom čoveku kao krezavom,aljkavom i prljavom odrpancu,dok su svi Amerikanci,Englezi uglađeni i fini i troše tone zubne paste mesečno.
Prihvatanje takvih stereotipa,proglašenja svoje zemlje za “seljoteku” i naivno nasedanje na obrazce o nama koji nam se nameću spolja je mnogo veći “čobanizam” od slušanja Cece ili Karleuše(koje inače kopiraju imidž svojih zapadnih uzora).
Piskaranje MK,gde otvoreno iznosi neki kvaziurbani prezir prema ruralnom delu Srbije(“selo podno Kosmaja”) i celom svom narodu(“zemlja nepismenih …”) i potenciranje lične higijene(“trošenje 1 cm zubne paste)je vrhunski čobanizam,jer je to pisanije jednog tipičnog čobanina koji se malo najeo “urbanog” hleba,malo češće počeo da održava ličnu higijenu a onda sa “intelektualnih vis ina” počinje da pljuje po svemu i svačemu i da prezire “seljake” i “čobane”.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
dragon.serbia (26.4.2007), PAIN (4.4.2007), RaideR (6.4.2007)
Stara 4.4.2007, 3:28   #79
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Ne sviđa mi se kolumna, iako cenim Kuzmu.
Mnogo je bre zbrzano išao po mislima bez ikakvog reda ili logike. Samo rečenice pljuvanja po svemu i svačemu.
Više mi postaje muka kada ljudi, umesto sebe, kritikuju i rođenu majku kad im nešto nije po volji. Aj sad, sve je crno, i šta sad da radimo?
Da kukamo svi u glas?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 3:29   #80
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
i shvatis da to sve sto je napisao i nije neka laz (malo preterivanje mozda ali laz nikako) skoro je na tv-u bila odlicna fora: nastavnika koji maltretira dete na casu snimio je drugi klinac mobilnim telefonom vrh fora.a ti se zapitaj kada takvi likovi rade u prosveti da li ima incesta i zlostavljanja dece/zena globalno po srbiji? pogotovo po ruralnim sredinama gde je 1000% u pravu bar sto se paste tice )
Pa šta,ima milion “fora” gde je snimljen neki nastavnik-Amerikanac,Nemac ili Englez kako zlostavlja dete,ženu ili nešto slično.
Što se tiče incesta,u našem društvu je ta pojava značajno ređa nego na Zapadu,gde je u Francuskoj i nekim američkim saveznim državama dozvoljeno stupanje u brak strica i sinovice što je kod nas nezamislivo.
Zlostavljanje dece i slično nisu tipično ruralne pojave,već je to problem prisutan i u gradskim i seoskim sredinama i među nepismenima i visokobrazovanim
Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
(svaki dan imas prilike na tv-u da vidis krezave ljude i brkate zene,cim je neka anketa van beograda)
Krezavost ne mora biti posledica loših higijenskih navika.To zavisi i od kvaliteta vode i genetike,ishrane i niza drugih faktora i uopšte kvaliteta života.
Što se tiče brkatih žena,ja tu pojavu nisam nešto naročito primetio.

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
pa pomislice na zalost mnogo gore nego kada primete da im se deca vucaraju sa dilerima i podvodacima,sto im se cerke oblace (ili skidaju) vec sa 13 godina i snimaju telefonima po wc-ima osnovnih skola,sto im se sinovi bodu nozevima po vratovima i organizuju masovne tuce a la "gangs of ny")
Sve promiskuitetnije i nasilnije ponašanje omladine je posledica nametnute vesternizacije našeg čoveka,i prihvatanje “urbanih” šablona iz SAD i EU.Mladi se tako ponašaju da ne bi ispali “seljaci” i “čobani”.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 93 8.4.2007 11:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com