Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2005, 0:08   #61
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
vladale kaže:
I ovde svadja izmedju AMD-ovaca i Intelasa

Super!

Inace, ja koristim AMD koji je po mom misljenju i bolji od Intela jer kako sam ja citao u SK-u oni su pravedniji. Od njih je Intel sve ukrao! Inace imam AMD-ov procesor 950 MHZ ne zalim se, posto sam komp uzeo pre oko dobrih 5 godina
Da, da... Intel je sve ukrao od AMD-a... )) Verovatno im je ukrao i specifikacije x86 arhitekture pre dvajsšes' godina...
bladerunner je offline  
Stara 3.11.2005, 2:50   #62
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Zamolio bih one koji pojma nemaju o cemu pricaju da se ne javljaju.

Naglabanja i carsijske price ne prilice diskusiji o procesorima.
Tehnicka kategorija, zahteva znanje i logiku, ko njome ne raspolaze neka zaobidje ovaj topic (i slicne) i postuje u Cvetu Kompjutera.
Sasa je offline  
Stara 4.11.2005, 18:01   #63
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Intel je mnogo pouzdaniji od AMD-a,ali stvari se menjaju...
Dimo je offline  
Stara 4.11.2005, 20:30   #64
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Intel je monopolista,stvari ce jako sporo da se menjaju
ACHTUNG je offline  
Stara 4.11.2005, 20:42   #65
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

@svi koji prichaju kako je intel pouzdaniji od amd-a
Pa dokle bre ljudi? Sto lupate gluposti?
Intel ima vece proizvodne kapacitete, i to je jedini razlog zasto je zastupljeniji na trzistu. Samim tim to neko automatski podrazumeva i bolji. A te priche o pouzdanosti nemaju smisla. Armija korisnika koji "furaju" amd tje vam lepo reci, ali najbolje bi bilo da diskusiju o tome prepustimo onima koji su izvrsili preletanje sa jedne platforme na drugu...
Shang Tsung je offline  
Stara 4.11.2005, 22:19   #66
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Nije lako reci ko je bolji Intel ili Amd, oba proizvodjaca imaju prednosti i mane. Intel je "mator" i on je uveo revoluciju u arhitekturu procesora. Amd je osvojio trziste kad se pojavio veoma niskim cenama... Mozemo samo komentarisati tacno koji procesori su im bili dobri a koji losi... A u globalu ko je bolji to niko ne zna! Oba proizvodjaca imaju SUPER serije procesora i one LOSE... Daj ajd da uporedimo konkretno neke procesore i videcete kako im kvalitet varira.
Sale013 je offline  
Stara 4.11.2005, 23:51   #67
jaksa
Novi član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Zemun, Vojvodina
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Intel pravi svoje chipsetove za svoje cpu.
To je ogromna prednost.
jaksa je offline  
Stara 5.11.2005, 0:31   #68
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
Shang Tsung kaže:
Armija korisnika koji "furaju" amd tje vam lepo reci, ali najbolje bi bilo da diskusiju o tome prepustimo onima koji su izvrsili preletanje sa jedne platforme na drugu...
Inace ,ja sam jedan od ljudi iz te 'armije' i moram reci da nije kako ti kazes.Moj Athlon 2000+ verzija A bi bio sasvim fin,da se ne ponasa kao covek na LSD-u,pa samim tim i ceo moj sistem.Chipset,zna se,KT333.Kao sto rece kolega sagovornik,intel pravi za sebe chipsetove i tu pravi prednost.
ACHTUNG je offline  
Stara 5.11.2005, 3:24   #69
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Inace ,ja sam jedan od ljudi iz te 'armije' i moram reci da nije kako ti kazes.Moj Athlon 2000+ verzija A bi bio sasvim fin,da se ne ponasa kao covek na LSD-u,pa samim tim i ceo moj sistem.Chipset,zna se,KT333.Kao sto rece kolega sagovornik,intel pravi za sebe chipsetove i tu pravi prednost.
Racunar je ili neispravan (moze da bude CPU ali i ne mora) ili ti ne umes da ga koristis/podesis/odrzavas.

Racunari sa AMD procesorima kada se odrzavaju/podese/pravilno koriste i kada su naravno ispravni rade odlicno, stabilno i brzo.

To sto su neki ljudi toliko puta culi od budala (nema drugog naziva) da je AMD los, da se pregreva i da je normalno da se gasi/resetuje svaki cas, pa su prihvatili da im racunari tako rade i to smatraju normalnim, imaju problem.

Ali to sto su oni pogresno "naucili" ne znaci da ovde mogu da pricaju i da pogresno "edukuju" ostale korisnike.
Sasa je offline  
Stara 5.11.2005, 8:31   #70
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
odrzavaju/podese/pravilno koriste i kada su naravno ispravni rade odlicno, stabilno i brzo.
Ovaj deo mi se dopada!!!
Ne mogu se oteti utisku, kada chitam ovakve rasprave da veliki broj ljudi koji u njima uchestvuje ne bi mogao da prepozna za kakvim rachunarom sedi, sa AMD ili Intel procesorom, u sluchaju da im se ne pruzi mogucnost da brbaju po sistemu.
Sve mi vishe ovo deluje kao prepucavanje klinaca chiji je junak jachi, bolji ...
Koliko nas ima ozbiljne, prave potrebe i shta to radimo shto i jedan i drugi procesor ne mogu ladno da odrade?

Poslednja ispravka: VojaM (5.11.2005 u 21:42)
Simke je offline  
Stara 5.11.2005, 12:00   #71
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
Sasa kaže:
Racunar je ili neispravan (moze da bude CPU ali i ne mora) ili ti ne umes da ga koristis/podesis/odrzavas.

Racunari sa AMD procesorima kada se odrzavaju/podese/pravilno koriste i kada su naravno ispravni rade odlicno, stabilno i brzo.

To sto su neki ljudi toliko puta culi od budala (nema drugog naziva) da je AMD los, da se pregreva i da je normalno da se gasi/resetuje svaki cas, pa su prihvatili da im racunari tako rade i to smatraju normalnim, imaju problem.

Ali to sto su oni pogresno "naucili" ne znaci da ovde mogu da pricaju i da pogresno "edukuju" ostale korisnike.
Dobro jesi super moderator ali ne mozes vec da se toliko siris .Inace ja sam posedovao komjutere od 286 pa na dalje.Nisam bas probao svako procecesor ali veruj mi na rec kad ti kazem ZNAM da podesim kompjuter.Procesor se ne pregreva,tu je ok.Ali nije ok posto ga nisam kupio u paketu sa coolerom,i ocegledno sam dobio retardiran primerak(manje vise).Ubadao sam drugov 2200+ i tada je sve radilo kako treba!Jesam li te sad ubedo da AMD varira u kvalitetu?????????????????
ACHTUNG je offline  
Stara 5.11.2005, 13:14   #72
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Dobro jesi super moderator ali ne mozes vec da se toliko siris .Inace ja sam posedovao komjutere od 286 pa na dalje.Nisam bas probao svako procecesor ali veruj mi na rec kad ti kazem ZNAM da podesim kompjuter.Procesor se ne pregreva,tu je ok.Ali nije ok posto ga nisam kupio u paketu sa coolerom,i ocegledno sam dobio retardiran primerak(manje vise).Ubadao sam drugov 2200+ i tada je sve radilo kako treba!Jesam li te sad ubedo da AMD varira u kvalitetu?????????????????
Sto onda odma nisi vratio procesor dok je bio pod garancijom? Ili si mislio u pocetku (godinu dana) da taj 2200+ treba tako da radi? Pa sad izvodis iz toga zakljucak intel rula?
Shang Tsung je offline  
Stara 5.11.2005, 16:50   #73
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

To je neispravno, nema sta da pricamo dalje, nema tu veze sto sam ja moderator. Ti ako trpis neispravan procesor u kompu, mozes da budes superadministrator pa i dalje svako ima pravo da ti kaze da to tako ne treba i da zbog tvog falicnog primerka nemas nikakvo pravo, a ni rezon, da kazes da je AMD losiji od Intela.

Ja znam za mnogo neispravnih Intela, neki su full neispravni, a neki zezaju.
I sta sad, treba da te ubedjujem da kvalitet varira ?
Ne, nego nasi uvoznici uvoze najjeftinije djubre, takozvanu klasu B, prodaju je kao "tray" (mada ima i "tray-a" koji je OK), a to sto su jezgra okrnjena i procesori cesto zezaju, niko ne mari.

Kupi BOX procesor i sanse da imas problem se mere promilima.
Sasa je offline  
Stara 5.11.2005, 18:50   #74
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Intel vs Amd

To sam upravo i rekao.Kupio sam procesor bez coolera.A to sto ga ne menjam ne znaci de necu.Vec da ne mogu.Nemam kinte ni za povratnu kartu do BG-a(dobro ne bas,ali...).Studentu moraju da daju pare za mnogo prece stvari,a njihove zelje su sasvim suprotne stvari.Nazi uvoznici jesu losi i tu se slazem(osetio na svojoj kozi).Ali ti i dalje tvrdis da Intel nije pouzdaniji od AMD-a?Hm,Miodrag Kuzmanovic drugacije tvrdi...
ACHTUNG je offline  
Stara 5.11.2005, 20:14   #75
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Ja tvrdim da me bole uvo sta je pouzdanije na milione procesora.
Meni treba jedan, toliko imam u svojoj masini i neophodno mi je da je samo taj jedan ispravan.

Kupovinom BOX procesora bilo koje firme prakticno eliminises sansu da je procesor neispravan. Kako je BOX verzija po ceni egal sa tray + slican kuler, ja ne vidim problem.
Sasa je offline  
Stara 5.11.2005, 22:19   #76
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Intel vs Amd

iako INTEL vlada mislimpo zastupljenosti trzishta dosta je skuplji od konkuretskog AMD-a ja neznam bash i koja je razlika izmedju Pentium 630 3.0Ghz i AMD 64 (venice)3000+ ali znam da je amd oko 190 eura a intel preko 220 eura
Guliver je offline  
Stara 6.11.2005, 0:50   #77
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
Guliver kaže:
iako INTEL vlada mislimpo zastupljenosti trzishta dosta je skuplji od konkuretskog AMD-a ja neznam bash i koja je razlika izmedju Pentium 630 3.0Ghz i AMD 64 (venice)3000+ ali znam da je amd oko 190 eura a intel preko 220 eura
Intel jeste skuplji, al' razlika nije tolika.
AMD Athlon 64 Venice, socket 939-160 evra
Intel Pentium 4 630, socket 775-180 evra.
Atila je offline  
Stara 6.11.2005, 11:45   #78
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Intel vs Amd

ne znam gde si video te cene ali na *** cenovniku su gore navedene 180 za AMD i 220 za INTEL

Poslednja ispravka: VojaM (7.11.2005 u 14:57)
Guliver je offline  
Stara 6.11.2005, 12:58   #79
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Citat:
Sasa kaže:
Ja tvrdim da me bole uvo sta je pouzdanije na milione procesora.
Meni treba jedan, toliko imam u svojoj masini i neophodno mi je da je samo taj jedan ispravan.

Kupovinom BOX procesora bilo koje firme prakticno eliminises sansu da je procesor neispravan. Kako je BOX verzija po ceni egal sa tray + slican kuler, ja ne vidim problem.
Don't worry,be happy...
ACHTUNG je offline  
Stara 6.11.2005, 15:21   #80
Mister_rap
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Intel vs Amd

Zaista nisam procito sve postove
ali trenutno koristim Intel radi video obrade, mada cu vrlo brzo da pazarim i nekog athloncica pa cu onda zaista da vidim kolike su razlike. Samo mogu da kazem da su recimo celeron procesori koje sam koristio bili znacajno stabilniji za rad od nekih semprona koje sam ima priliku da testiram... no ipak vremena se mjenjaju
 
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novac/preformanse bladerunner Šta da kupim? 17 27.12.2005 18:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com