Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2007, 21:33   #1
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Angry System Idle Process

Ovako, za početak da kazem, da se nadam da sam potrefio mesto gde bi trebala ova tema da stoji. A onda da izložim svoj problem:
Naime, pre oko dve nedelje mi se računar naglo usporio, odmah sam pomislio na spyware, ad-aware, virose i ostalu gamad. Skenirao sam računar sa minimum 15 programa(bez preterivanja) i NOD 32 i AVG 7.5.0.460. Našli su šta su našli, ne mnogo stvari, i osetilo se malo ubrzanje. Regestry sam skenirao sa Regestry Mechanic-om i Tune-Up-om, i i to sam sredio. Opet se možda malo osetilo ubrzanje, nisam siguran. Uradio sam i defragment. Na hardu imam dve particije i ni na jednoj ne idem iznad 85%.
Računar je radio par dana, možda, relativno normalno, mogao se koristiti. A onda od jednom počinje da zapinje opet. Ali ovog puta radi normalno neko vreme - 5 - 10 sekundi, pa sekund dva nikako i tako na smenu u krug. Opet sam iskenirao sa svim tim programima i uradio sve kao prethodni put, ništa ovog puta nisam našao i problem je ostao.
Posmatrao sam nedelju dana procese, proučavao, posmatrao i ono performance. I primetio sam da CPU Usage tada skače sa normalnih 7-12 na 99-100%. U međuvremenu računar je počeo duže da radi normalno, ali i duže da bude blokiran. Naime kada god on koči meni taj System Idle Process radi kao nečitav tamo stoji da on zauzima CPU 99, ali ukupan CPU Usage nije uvek velik, već ume da bude i samo oko 30%, ali je računar neupotrebljiv!
Sa sistemom mi se dižu uobičajeni procesi i čini mi se da nema nekih nepoznatih. Naravno ovaj proces koji mi pravi problema ne mogu ugasiti. Pa jemoje pitanje kako da rešim ovaj problem, i šta je u stvari taj System Idle Process? Problem se odjednom pojavio pa verujem da može da se reši. Nadam se da ga nisam previše konfuzno i opširno opisao.
Hvala unapred!
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 21:55   #2
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

Ja sam imao slican problem kad sam imao neki win xp service pack 3,mislim neki divlji service pack 3. Elem,komp je poceo da usporava,tacno bih cuo kuler na procu kako ubrzava i radi ko lud,odem task manager i vidim pod procesima da postiji jedan proces koji se aktivira i zauzem proc i do 100%. u pitanju je bio svchost.exe,tacno bih vidio kako on zauzima proc do 100%,radi jedno 15-20 minuta i stane. mogao sam recimo da da zaustavim proces,ali bi onda win postajao neupotrebljiv,odnosno samo bi pomagao restart. nisam znao kako da rjesim problem,pa je pomogao stari dobri format i dizanje sistema nanovo. naravno sledeci put sam stavio provjereni win xp sp2 i od tada nemam problema. vidi jel taj svchost.exe,posto sam nasao na netu neke informacije o tome da tu moze biti neka vrsta malware-a.

Windows errors related to svchost.exe ?
svchost.exe is a system process belonging to the Microsoft Windows Operating System which handles processes executed from DLLs. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

Note: svchost.exe is a process registered as a backdoor vulnerability which may be installed for malicious purposes by an attacker allowing access to your computer from remote locations, stealing passwords, Internet banking and personal data. If unaccounted for, this process should be removed immediately.

Note: svchost.exe is a process which is registered as a trojan. This Trojan allows attackers to access your computer from remote locations, stealing passwords, Internet banking and personal data. This process is a security risk and should be removed from your system.

Note: svchost.exe is a process belonging to Microsoft Service Host Process. This could also be a stealth monitoring software that sits in the background and tracks all activities such as keyboard input (including websites visited, passwords etc.) This information can be sent to third parties through email or ftp uploads. If you did not intentionally install this program make sure you remove it to protect your privacy.

Determining whether svchost.exe is a virus or a legitimate Windows process depends on the directory location it executes or runs from. Check that svchost.exe is stable on your computer.
http://www.liutilities.com/products/...brary/svchost/

P.S. System Idle process je i kod mene stalno na 99% ali opet zauzece proca je svega 2%... vidi sliku
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	sistem.JPG
Viđeno:	1848 puta
Veličina:	47,9 KB
ID:	9586  
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 21:57   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

System Idle ti je Windows proces, u najkraćem - kad je on na 99%, to znači da ti procesor ne radi ništa. Znači pogrešnog kandidata posmatraš, gledaj šta ti drugo stvarno troši CPU vreme.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 22:02   #4
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

I ovaj svchost.exe sa kojim sam ja imao problema je ustvari windows-ov proces,ali meni je pravio probleme. koliko sam shvatio iz onoga sto sam nasao na netu on moze biti i neka vrsta malware-a,trojana... nek vidi jel mu mozda to u pitanju.
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 22:26   #5
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

svchost.exe je proces vezan za live update na sp2 ako se ja ne varam. Evo screen-a task managera...
Sada sam pročitao šta sam i ja gore napisao, i nisam baš sve kako treba. Naime lampica, ona crvena, za hard radi non-stop, hard je usijan, ne smem ruku na njemu da držim više od sekunde. A ona tako sija i kad je CPU normalan, neopterećen - e to sam zaboravio da napišem
A vama hvala u svakom slučaju!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	corelc000.jpg
Viđeno:	1415 puta
Veličina:	80,0 KB
ID:	9587  
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 0:07   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

Ne vidim ništa sumnjivo tu na slici, osim što ne bi trebalo da imaš dva anti virusa aktivna u isto vreme. Naravno, ne bi smeo hard baš non stop da radi; probaj da proveriš i temperaturu celog sistema.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 0:19   #7
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

Pa to kažem, nemam ništa sumnjivo. A što se tiče dva AV-a, to je slučajno ostalo, danas sam opet skenirao da vidim ima li čega, pa nisam ugasio AVG.
Dobro nije baš non-stop ali 60-70% vremena da. A hard, nemogu da skontam, zbog čega tako radi, nema nekog pravila, dešava se čak i da posle dužeg mirovanja, kada mrdnem miša on počne tako da radi k'o blesav, i računar je bukvalno neupotrebljiv.
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 0:36   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: System Idle Process

Da nemas slucajno MSI plocu?
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 1:00   #9
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

Ne, imam EPOX EP-8KRAI KT600 ... dve i po godine je normalno sve radilo, do pre dve nedelje, odjednom je ovako počelo. Sad sam u speedfan-u pogledao za hard (Maxtor 6Y080L0, od 80GB), i sve je kao ok, sem temperature koja je 50 stepeni ( a piše da radi od 18-46) a temperatura procesora je 62 stepena ( AMD Sempron 2500+, nije klokovan). Na sajtu http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php mi izmedju ostalog, da je sve ok, stoji ovo:
NOTE : your hard disk has 1 pending sectors. Those are sectors that couldn't be properly read and that the hard disk logic is waiting for a write operation to try to remap to a spare sector (if available). According to the Reallocated Sector Count attribute, your hard disk seems to have available spare sectors. A simple disk surface scan won't be enough to force the remap operation. You need a read/write surface scan to remap the sector. The best option should be a tool that knows about what should be read from that sector so that it has some option to apply the best fix to the missing data.
NOTE : your hard disk Power Cycle Count attribute current value (245) is below the normal range (248 - 253) reported for your specific hard disk model. Basically your hard disk was power cycled more times than the maximum number the average hard disk was. Power cycles put some stress on the hard disk mechanic. Sometimes power cycles can be caused by a loose hard disk power connector. Make sure it is properly fastened.
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 1:19   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: System Idle Process

Pitam zato sto se nesto slicno i meni desavalo, ali izgleda da nije to isto u pitanju (meni se to desavalo odmah po sklapanju kompa).
Evo vidi temu o tome.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 1:50   #11
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

Pregledao sam, tebi trepne lampica na odredjeno vreme, a kod mene je tako bilo u početku, a sada sija kao nečitava... Recimo to u početku kada mi se pojavilo, kada pustim muziku u Winamp-u, ili Windows Media Player-u, u trenutku kada zasija lampica muzika tad zakrči, onako kao kada je preopterećen hard pa ide i muzika u pozadini pa počne da krči, secka. A posle se čuje lepo do sledeće treptaja. A sada je nemoguće pustiti bilo šta na računaru, i Firefox mi blokira malo, malo, redovno pri otvaranju novog tub-a, novog linka, prevlačenje mišem preko neke animacije, kada se menja kursor, prebacivanju sa tub-a na tub...
Ukoliko ne rešim ovo u narednih par dana ima da bude "format c:", jer ovako ne ide dalje...
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2007, 23:16   #12
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

Našao sam šta je u pitanju. Hvala svima....
Naime, mlađi burazer je u mom odsustvu imao kontakt sa mojim računarom, a on voli da eksperimentiše sa rznim programima i programčićima, pa mi je takoi nstalirao neki RamBooster (iliti tako nešto), a ja nisam primetio, i on je bio izvor problema. Non-stop je gulio memoriju i piao u PF, jer je bio podešen da čim se spusti ispod 75%(!) on optimizuje memoriju, a onda nagura i PF i Memory usage do 100% i CPU dokle god, nekad do 100% a nekad manje, nemam pojma. E to je bilo to, obrisao sam programčić i sada solidno radi računar.

Poslednja ispravka: organizam (27.7.2007 u 23:35)
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 22:59   #13
the man
Novi član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: System Idle Process

valjda sam nesao pravu temu za ovo pitanje, naime, pre dva tri dana kada god udjem u win. task manager, meni je CPU Usage na 100% i ne spushta se... komp radi malo sporije ali oseti se to? zbog chega je to? a i u "procesima" mi "explorer.exe." uvek preko 90... nishta nisam dirao, odjednom... temperatura procesora je oko 39-49 stepeni... ako znate, napishite neshto... hvala...
the man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 16:49   #14
Aleksandar Tolic
Član
 
Član od: 29.4.2006.
Lokacija: Senta-grad gde cvetaju kesteni
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tolic
Određen forumom Re: System Idle Process

pogledaj u task baru dali ti radi nešto što ti ne treba i dali ti komp. pri uključenju diže programe /start up/ koje baš ne bi želeo da se dižu ili su nepotrebni a uključeni su. Program tipa tune up 2007 ti može puno pomoći a može i system mechanic 7 a još bolje u paru...
Aleksandar Tolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
System sound!!!??? Trickydi Operativni sistemi 8 30.6.2007 0:57
Freelancer/tips&tricks BabaRoga Online susreti 70 21.2.2007 19:50
System volume information... Ili samo kuca za spyware i viruse?! polarnimeda Operativni sistemi 3 23.12.2006 0:17
System fail CPU test maks Osnovne komponente 11 22.1.2006 23:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com