Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2011, 1:58   #1
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Ponuda telefona kod naših operatera

Posto sam u fazonu promene tel. proguglao sam malo nase operatere.Gledajuci tako mrsavu ponudu(sem u visokom segmentu)shvatio sam da prosecan korisnik u srednjem segmentu nema vise od 2-3 tel.Pogledao sam po komsiluku (Hrvatska)i shvatio da su duplo bolji(bar vip ciji sam pretplatnik).Isto i Makedonija duplo vise modela,i sto ja najvise cenim raznovrsnija ponuda.Kod nas se sve svodi na sams...,se,nokiu,lg i htc. Sad ja vas pitam : Dali smo mi lose upuceni pa ne volimo neke manje poznatije firme kao,zte,sagem,ili oni ne zele da da svoju vrhunsku ponudu ugroze tel. srednje klase manje poznatih firmi koji i te kako mogu da pariraju najpoznatijima.Kao na pr. Huawei ideos x6. Zte blade i t d.

Poslednja ispravka: zajchik (22.7.2011 u 2:10)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 4:21   #2
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod nasih operatera

Ja mislio da ovde postavljamo dobre ponude .....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 10:20   #3
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod nasih operatera

na tvoje pitanje tesko da neko ko nije direktno ukljucen u vodjenje nekog od nasih operatera moze da ti da odgovor.
npr vecina ljudi je smatrala da je pozitivno sto je vip ubacio optimus 3d jako brzo u ponudu.
hrvatski vip ima se arc,xperia play dok u nasem vipu se ni ne postoji
imaju i iphone 3,4 mada on valjda kod nas ne moze da se uvozi zvanicno
motorola defy
i bukvalno svi telefoni koje nude svi nasi operateri...zaista kada sam prvi put video njihov izbor zacudio sam se.mislim da kada se preracuna njih izadju malo skuplje nego nas,ali imaju i vece plate od nas(relativno)
a veca ponuda kod operatera donosi i vecu raznovrsnost i manje cene na slobodnom trzistu.
u principu hrvati iskacu od zemalja u okruzenju po tom pitanju,ali ne znam sta nas to cudi,stanje sa teleofnima nam je bolje nego stanje u drzavi svakako.
mene najvise i zulja nedostatak telefona kao sto su zte blade i taj ideos x6 jer su mi takvi telefoni jako zanimljivi,za male pare dobijas priliku da posteno istrazis android.a nema ih ni u slobodnoj prodaji
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 10:45   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod nasih operatera

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Ja mislio da ovde postavljamo dobre ponude .....
I jesu!Inace ne bih ovda trazio pomoc.Mislio sam na ponudu operatera u nas.Naravno da kad ti neko potrazi savet oko kupovine tel. kod operatera,ne mozes mu neki preporuciti, jer ga ni jedan od operatera nema.Postvio sam ovu temu jer sam isfrustriran,dosta losijom ponudom nego kod komsija,a siguran sam da zaradjuju vise i bolje nego tamo.Procitao sam negde da smo u samom vrhu u evropi po broju telefona po stanovniku ,cak preko dva.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 11:01   #5
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod nasih operatera

Ja sam kupio svoj telefon u jednoj radnji. Mozes da kupis bilo koji telefon, koji imaju, uz bilo koji paket od telenor/vip/mts. Prednost cele price je to sto je to radnja koja prodaje telefone te oni nisu kodirani, a cena izadje mnogo manja u odnosu da kupujes cist telefon. Ako hoces detaljnije da ti pisem, pisi mi na pm.
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 23:50   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod nasih operatera

U stvari taj ideos x6 jos nije izasao iz fabrike,iako je bio najavljen u maju.Sad vidim da ga najavljuju za septembar.Mislim nije ni da je potrebno da svaki krs dodje kod operatera jer ga mozda niko nece ni uzeti,ali kako stoji stoje stvari sa huaweiem 8110...Vip jeste ekskluziuni distributer za vodafon,ali brate onakvi krsevi kakve nude nisu ni za decu,imaju oni mnogo boljih.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 11:52   #7
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod nasih operatera

posto razmisljam da pocastim sebe novim telefonom preko operatera,detaljno sam gledao ponuduna sajtu i blago receno me boli glava od kolicine gluposti koja se nalazi u cenama
telenor je moj prvi izbor,jer mi se ne menja mreza cak i ako znam da mogu da prenesem broj
najbolji paket u telenor mrezi je po mom misljenju prenesi i surfuj,pri cemu ne znam da li cu ici na varijantu 500 ili 1000,cije su pretplate redom 990 i 1790 dinara.
manje vise sam znao ponudu ali ulazim na sajt u sekciju pametni telefoni.listam,izbor nije los,ali takodje nije ni dobar.
prvi telefon koji mi privlaci paznju je wave 2,i on kosta u paketima 23k i 16k,sto relativno nije losa cena,a opet moglo bi i jeftinije.
potom galaxy s,cija je cena 38k i 27k u mojim paketima.cena bez ugovora 67k??wft
potom krenem da ciljam visoko i vidim da je cena galaxy s2 u paketima 46 i 39 hiljada.
ove cene se pre svega pomalo cudno skaliraju prema paketima,a drugo,ne razumem kako s2 moze da bude skuplji od s modela za samo 8 ili 12 hiljada?ko normalan bi u toj situaciji uzeo galaxy s?
cena ostalih modela visoke klase,dakle nokia e7,htc sensation je manje vise ista sa cenom galaxy s2 modela,pri cemu bez ugovora svi kostaju 70k ,znaci 3 hiljade skuplje od galaxy s-a.
zaista mi nije jasno koji strucnjak formira cene,ali svaka mu cast.i zanimam me da li taj isti covek zna ista o ceni telefona na realnom trzistu.gledao sam i cene jeftinijih modela,i uopste necu da komentarisem...
i naravno,ostaje pitanje da li oni imaju te telefone u prodavnici(mislim pre svega na s2,delom na sensation) ili cu ako odem dobiti obavestenje da ce me obavestiti prilikom sledece isporuke koja ce se desiti nikada,jer za takve slucajeve znam
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 14:43   #8
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

To sto im stoji na sajtu ne znaci da taj model imaju bas u svakoj prodavnici ili u onu u koju si se ti uputio. Najbolje pozovi call centar i kazi operateru koji te telefon zanima i pitaj ih u kojoj radnji ga imaju na lageru. Ili idi na Telenorov sajt, uzmi telefon poslovnice koja te zanima i direktno pitaj da li imaju tu u prodavnici...
A ako si vec post paid korisnik (min 3 meseca) ne moras odmah da pljunes kes, mozes da kupis na 6 ili 12 rata pa manje "osetis"...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 14:53   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Talenat, a da sacekas malo ?
Cene su trenutno bolesne, za ono sto je [koliko ja kapiram] tebi trenutno najdostupnije. A to znaci telefon do 30000 din u prenesi i surfuj 1000 paketu npr.

A kazem ti da sacekas jer se uskoro izlazi Wave III koji ce izgleda biti Galaxy s II u alu kucistu i sa badom 2.0, a video si da ce taj os biti bas dobar.

Kao drugo, najisplativiji paket je pp600 u vipu, ako si vec telenor mozes da preneses br. Meni je ovaj prenesi plus 1gb ok[isti k kao prenesi i surfuj samo tamo kao nema ogranicenja neta], 300min mi je taman, 1000sms previse jer potrosim 500-600 sms mesecno, 1gb neta mi znaci jer slusam radio preko tune in aplikacije. Ali za isti kes vip nudi 300min vise i optimalan br sms i Mb.

Moj savet da sacekas malo, skup je galaxy s u svim paketima, kao i wave II, preskup je s'obzirom kada je izasao i da se sprema wave III.

Kapiram da ce u oktobru i cena galaxy s propisno da se sroza, kao i wave II, a u vip paketu pp600 ili telenor prenesi i surfuj 1000 garantujem da wave III nece biti skuplji od 30000 din.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 21:41   #10
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

veruj mi upucen sam u cene i znam kako sve ide ali ja nikako ne bih dao pare za wave 2 jer bi me ubio nedostatak androida.
u principu ja sam do sada imao 2 telefona
samsung x510 koji sam koristio 6 godina i sada imam lg gm360i koji je sasvim dovoljan za moje potrebe.
ali kada ne da djavo mira...zaista bih voleo da sada dok imam vremena leti posteno upoznam android platformu i krenem neko ozbiljnije programiranje da mogu da bacim i aplikaciju na vip izazov sledeci.u principu jedini razlog zbog kojeg mi treba nov telefon jeste dakle 'poslovne prirode'.
ali da se ne lazemo,ja sam ipak i dalje klinac i koristio bi ga za igranje koje igre u duzem putu,slusanje muzike naravno i slikanje koje slike kada za to dodje vreme.face nemam tako da nije zato
u principu ja taj telefon necu menjati sledecih 3 godine sigurno,a dalje zavisi od evolucije hardvera.u principu isprsio bih se za galaxy s2 sada,kada pogledam 400e jeste puno ali jbg...mislim da su rate najgluplja stvar,jer ako mogu platicu telefon,a ako ne necu da placam na rate samo da bi se osecao manje lose zbog pucanja kesa.
dakle telefon mi treba zbog isprobavanja aplikacija,ali i za zabavu,i tu se javlja blokada zbog para
moram da sredim u svojoj glavi jos sve,ali realno ako bih kupovao galaxy s za 300e(u slobodnoj prodaji ili paket),isplati se dati 400e za telefon koji ce mnogo duze hardverski trajati u smislu aplikacija,podrske i svega.
ali sa druge strane je to ipak puno para,posebno za mene buduceg studenta prve godine,ali puno je i 300
kada nesto odlucim napisacu
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 22:17   #11
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Pa ako ne planiras da menjas duzi period isprsi se za GS II. Nikako optimus 3d.
GS II je trenutno najmocnija masina i bice jos dugo. 1080p je tu, 8mpix kamera odlicna, dual core i neverovatno jak graficki cip a cak je i autonomija ok.

Jedino sto moze da se promeni za 2-3 god je da slican premium telefon ima senzor kamere kao N8 i xenon blic. Mada pitanje je i to da li ce poceti masovnije da se koristi.

GS II i nista drugo, moj savet.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 22:38   #12
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

samo o njemu i razmisljam ili da idem na neku budzet verziju od 150e androida :s
sigurno necu dati nesto manje pare za ipak dosta losiji telefon(ovim podrazumevam i 3d,2x,sensation koji je manje vise iste cene....)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 12:49   #13
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

galaxy s2 ne postoji u novom sadu xD
vip i telenor ga imaju u ponudi zavanicno,ali ni jedni ni drugi nemaju predstavu o tome kada ce im stici nove kolicine dok su stare prodate
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 16:44   #14
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Kad je takva situacija u vecim gradovima,kakva li je tek u manjim.
Za dva meseca mi istice ugovor u VIP-u,i ja takodje ciljam na GS2,ali ga u Krusevcu nema vec neko vreme.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 17:31   #15
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

u novom sadu nema ni najave o nabavci,tj tako bar meni govore
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 14:05   #16
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

upravo sam se vratio iz vip-a gde sam priupitao: A kad bih ja hteo da uzmem optimus 3d za koliko bih mogao da ga dobijem(RAZMISLJAJUCI DA GA ONI NEMAJU,A DA MOGUDA GA NARUCE).Naravno da je za mene samo zelja jer je preskup,ali sam hteo da proverim dali ga imaju.Odgovorila mi ja da ga nema ni vip jer su narucene male kolicine,i da bih mogao da cekam i do septembra ako bih se odlucio da gauzmem
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 18:41   #17
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
u novom sadu nema ni najave o nabavci,tj tako bar meni govore
Telenor u Zrenjaninu ima 3 Galaxy S2 na stanju pa ako ti nije zao 50km klackanja navrati Prosle nedelje sam ih posetio,a sumnjam da su uspeli sve da prodaju za tako kratak period. Za VIP vec nemam informaciju iz prve ruke,ali mi nece biti tesko da ih posetim sutra (svakako sredjujem nesto za mene)
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2011, 9:45   #18
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Pogledajte samo ovu jadnu i bednu ponudu telefona u mts-u:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/...id-paketi.html

Nema niti jednog telefona iz visoke klase, cak ni jednog telefona sa displejom iznad 3.2"!!!
"Najbolji" telefon im je BlackBerry 9800, a Samsung E2121 u feature-ima koji su istaknuti na ovoj strani ima cak i vibraciju!!!
Ili recimo Samsung Galaxy I5500 koji ima "CPU Clock Speed MSM7227-1 CPU"!!
Da ne pominjem sto me nerviraju oni mali roboti koji su se uhvatili za ruke, igraju kolo i nemaju veze ni sa cim, a kamoli sa telefonima...
Do bola neozbiljno, sajt je nocna mora... Kao i sama ponuda...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
Bata86 (12.11.2011), HSVstoned (12.11.2011), ilija (9.6.2014), Stefan programer (24.12.2013), veseliburek (12.11.2011)
Stara 12.11.2011, 12:18   #19
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Uzas!
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2011, 14:52   #20
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ahahaha, klasični rant...
Citat:
Da ne pominjem sto me nerviraju oni mali roboti koji su se uhvatili za ruke, igraju kolo i nemaju veze ni sa cim, a kamoli sa telefonima...
Vala baš, ponuda je nikakva... Sva sreća uzimam ja SGS sutra - prekosutra
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mt:s telefon postpaid

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje legalnosti zaključavanja mobilnih telefona kod operatera. DragonSlayer Aparati i oprema 12 22.3.2015 2:48
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Nekoliko telefona strahinja87NS Aparati i oprema 9 17.12.2009 4:02
Kako da povratim obrisan broj iz memorije telefona - N95? Maranellob Programi za mobilne telefone 8 22.5.2009 0:12
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com