Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2006, 20:50   #1
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Problem je sa displejom za greshke.. Naime, normalan rad je FF, shto i ispisuje, dok se windows ne uchita, kad se cifra promeni na 30, pa posle 31, do 40, do 42, 43. Na nekim od ovih postova u knjizi pishe "reserved", a na nekim "test 8259 functionality". Napominjem da se ovi brojevi na svakih minut, dva menjaju po jedan, na gore, i na kraju stane, nekad na 3x, nekad predje i 40, do 42-43. Imao sam pre problem sa USB-om, shto spada u cifru 42, ako se ne varam, "init USB fail". Koristim chesto USB HDD rack, i imao sam problema i sa njim, slao ga na reklamaciju, i prihvatali su, shto mi ne govori da li je rack ili mb. Ali mish radi [mx510], reintalirao sam drivere za USB, ali to samo privremeno reshi problem, chak i format c, pa install win nije pomoglo. Buni me shto dok se ne bootuje win, ispisuje FF, a kasnije ne. Ima li ko kakav konstruktivan savet. Molim vas da ne odgovarate sa, "nemash srece", ili "probaj opet install win", vec samo ako neko ima pojma o chemu se radi. Hvala unapred
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 21:41   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Jedno pitanje. Imaš li bilo šta od softvera prikaćeno na USB portove što kao kontrolni program ima Javu (džojstici, UPS-evi, bla, bla,...).
Neki kontrolni programi koji koriste USB kontrolu a koji su pisani u Javi umaeju da naprave haos u sistemu (provereno sa nekim džojsticima i UPS-evima, posebno svi USB Musteci).

Ja sam imao slične probleme, doduše sa Asusovom P4 pločom i ispostavilo se da aproblem ni manje ni više predstavlja UPS (USB Mustek) jer je svaki put po restartovanju sistem prijavljivao neuspeli pokušaj overklokovanja procesora. No to je druga priča.

Sa MSI-om koji ima SmartPanel (ili kako se beše to zove) imao sam slučajeve da recimo problem predstavlja pogrešno vezivanje dodatnih USB-ova koji idu napred pa je ovo totalno zbunilo USB kontrolere.

Predlog je možda malo radikalan ali zašto recimo ne bi pokušao da nabaviš neku LiveCD Linux distribuciju (preporučujem novi Knopix) i proverio da li i tada panel "igra" odnosno da li imaš probleme sa USB-ovima. Ako je to slučaj imaš žešćeg problema sa hardverom koji će ipak najverovatnije morati da rešavaju serviseri.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 0:19   #3
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Bravo!!
["...Probati neki drugi OS..." ] Kako se ja toga nisam setio.. Probacu, imam knopix, ne znam tachno koja verzija, ali svakako je novija. Posluzhice sigurno..

P.S. Sem misha nemam nishta na usb-u.. Ponekad scanner, 36X0 [mislim da je 3670], svakih 6 meseci na 20min.. Intex HDD USB Rack je najcheshca stvar
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 0:26   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Pa pazi ovako. Iako Knoppix uglavnom u svim verzijama dobro prepoznaje USB-ove bilo bi poželjno je ako uspeš da nađeš negde najnoviju verziju. Međutim, ako ti tvoja kaže da USB-ovi rade onda je problem u Њиндоњсу .

Tada najverovatnije imaš neki problem sa drajverima u smislu da ti možda noviji ne odgovaraju iz nekog razloga ili otkud znam.

Za sada samo ti probaj drugi OS
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 8:08   #5
sErGiO
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 257
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Jaaaaao breeeee pa ispisuuje ti temperaturu procesoraaaaaaaa Ja sam imao na 8RDA3I Pro te led diode, a imam ih i sada na 8KDA3I
sErGiO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 18:42   #6
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Citat:
sErGiO kaže:
Jaaaaao breeeee pa ispisuuje ti temperaturu procesoraaaaaaaa Ja sam imao na 8RDA3I Pro te led diode, a imam ih i sada na 8KDA3I
I S T I N A !!!!!! Finta je sa driverima.. Zbunilo me je shto je ranije bilo samo FF, a sad ne.. Majku mi, napisao sam za advanced users ony.. molim moderatore da naprave hall of shame , jer moj post je bash za tu sekciju

joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 21:02   #7
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

meni non stop pise ff
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 0:20   #8
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Epox RDA3I - Samo za advanced usere

Od kad imam epox-a imam usdm, ali tek nedavno sam stavio noviju verziju od one sa cd-a, pa mi je pisalo FF [nedavno sam uzeo chiefteca, pa mi je zatvoren rachunar]
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com