Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2018, 1:01   #421
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Ja sam zavrsio igru i apsolutno se slazem sa njim.

On tu najvise govori o prici, a to je i najgore ***** u sve tri igre. Sramota je stvarno. Bude ti zao sto je Lara ovako reboot-ovana, kao sto ce witcher netflix da mozda ima blacked.com Ciri, da se smoris takvom unistavanju ikona.

Grobnice, istrazivanje i okruzenje je tops 10/10. Gameplay 7/10, prica 2/10.
7.5/10 ukupno za igru od mene.

Prica, karakter Lare, dno, neki gameplay elementi, meh, sreca pa je triologija zavrsena. Nadam se nekom cudu za novi pocetak potpuno nove Lare. Greota onako lepa...

Toliko je odlican exploration da cu definitivno u ovoj zadnjoj igri uzivati i u new game+ zbog njega a i naravno jedva cekam sve DLC-ove da izadju.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 7:34   #422
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Kad je TR imao dobru pricu? I kad se TR igrao zbog price?
Dovoljno mi je da se samo setim Underword-a i zombi keve i shvatim da je Shadow i pored toga sto nema neku odlicnu pricu mnogo bolji od svega u zadnjih par godina. Reboot je meni bio ok ste se price tice, bila je zanimljiva i imala je tu neku mesteriju, Rise manje vise katastrofa, Shadow opet ok. Nista gore od reboota. Realno njih je s*****a ova Trinity budalastina sto su razvukli evo 3 igre vec, dobro je da je kraj sto se toga tice.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 8:32   #423
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Grobnice, istrazivanje i okruzenje je tops 10/10.
Meni je ovo dovoljno da igru nekad odigram. Priče se ni ne sjećam iz prve dve igre, niti je bila upečatljiva niti sam igrao zbog nje.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 9:13   #424
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Kad je TR imao dobru pricu? I kad se TR igrao zbog price?
Dovoljno mi je da se samo setim Underword-a i zombi keve i shvatim da je Shadow i pored toga sto nema neku odlicnu pricu mnogo bolji od svega u zadnjih par godina. Reboot je meni bio ok ste se price tice, bila je zanimljiva i imala je tu neku mesteriju, Rise manje vise katastrofa, Shadow opet ok. Nista gore od reboota. Realno njih je s*****a ova Trinity budalastina sto su razvukli evo 3 igre vec, dobro je da je kraj sto se toga tice.
Pa dobro Emix ali nije to izgovor za losu pricu u single player igri. Da li se TR igrao zbog price 1996 nije relevantno po meni. Danas imas resurse, znanje i mogucnosti da napravis sve to zajedno kako treba.

I da, ceo taj Trinity plot je fail od starta.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Meni je ovo dovoljno da igru nekad odigram. Priče se ni ne sjećam iz prve dve igre, niti je bila upečatljiva niti sam igrao zbog nje.
I ja je apsolutno preporucujem. Najbolji TR do sada, meni je bilo uzivanje na hard tezini, upravo zbog toga sto je blizi elementima koji su znacili u starijim igrama. To ce sigurno da vas oduva, kako lokacije tako i uzivanje sa odlicnim propratnim zvukom. Bez razmisljanja ko voli TR treba da odigra ovo.

Steta samo sto uopste postoje i dalje ona manja difficulty podesavanja, koliko god da je to, ajmo da udovoljimo svima iako cemo da unistimo proizvod. Iskreno iznerviram se na neke post-ove na steam disscusion-u. Tipa ova igra je ocajna i gde lik kao veliki minus stavlja to sto "mora" stalno da pritiska Q jer je kao tako igra dizajnirana.... o bozeee Presao sam full iz prve na hard da nisam mogao ni da upalim Q (da zasivi ekran ali nista ne prikazuje, i to sam ugasio) i zavrsio sam igru sa 98% completion sa uzivancijom.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 10:47   #425
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Baš mi je drago ako je ovaj dio bolji od prethodna dva. Onda ću svakako morati da ga odigram. Nisam ja nezadovoljan ni sa prva dva ali bih volio više grobnica i istraživanja. Od starijih igara sam igrao samo Tomb Raider: Anniversary koji je remake prve igre, i to je nešto sasvim drugo, težište je baš na grobnicama i mehanizmima a na akciji skoro nimalo. Bilo bi bolje da, ako već ne misle napraviti nešto takvo (što je šteta), i ako mora biti puno akcije zbog modernih trendova i igrača, onda da uz akciju ubace i dosta više grobnica koje su izazovnije. Da onda bar bude spoj akcije i pravog Tomb Raidera. Ako sam ja dobro shvatio komentare ovde ovaj treći dio je više takav od prve dve igre?

Šta daje Hard težina? Samo nema pomoći na ekranu, ali sve ostalo je isto u grobnicama? Nije da su same grobnice i mehanizmi drugačiji, veći, teži?

Koliko vidim igra je po dužini ista kao prethodne dve.

Ako se ne varam ključ je najpovoljnije kupiti na tom ruskom sajtu, samo ne znam koliko cijena pada vremenom, da li je bolje malo sačekati. Ako se ne varam sad je nešto preko 20 €.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 12:34   #426
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Priča je bezveze?? Pa, priče su bitne i važne u igrama kao što su avanture ili RPG-ovi, ali ne i u jednom akcionom platformeru. Da li bolju priču ima GTA 5 ili CoD, FarCry... Ustvari, koliko igara ima dobru priču?? U 30+ godina igračkog staža igrao sam samo nekoliko igara sa odličnom pričom: Grim Fandango, stari Monkey Island, Mafia (prva), oba dela Knights of the Old Republic, Mass Effect i Witcher serijal (možda sam nešto i preskočio...). Nisam igrao Uncharted, pa ne znam kakva je tu priča, ali ne verujem da je i ona nešto bolja od TR.
Ali još gori su oni koji slušaju ovakve YouTube morone koje su u srednjoj školi peglali od batina svakodnevno, sa razlogom, pa se sad uz pomoć interneta i YT leče svoje frustracije. To treba da se gleda krajnje jednostavno - da li ti je igra zabavna ili ne?? Ako jeste, pa sigurno joj neću zamerati na tome što nije napisana u stilu Dostojevskog, niti što su dijalozi takvi da bi im se Šekspir smejao. Onaj ko traži "dlaku u jajetu" ima mnogo veće probleme od toga što je priča u jednoj igri besmislena.
Ja uživam u Shadow of Tomb Raider i ni najmanje me ne zanima šta koji mamlaz piše ili prikazuje na internetu o toj igri. Evo, treba da izađe Assassin`s Creed Odyssey i pre nego što se pojavila naiđoh na more palamuđenja od strane kojekakvih "kritičara". Alo, jel` zabavna kao Origins? Jeste. Dalje me ne zanima. To što se danas svaki kreten može nazvati "kritičarem" više je problem onih koji ga slušaju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (5.10.2018)
Stara 4.10.2018, 14:34   #427
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Shadow of the Tomb Raider

Pa ja mislim da je generalno problem u nama 😂
Polazim od sebe, uopste mi se nije svidela ova nova Lara jer sam obozavao prve delove i prosto nije to to. Ovi malo mladji ipak vole napucavanja i sve na jednom dugmetu pa sad uzivaju. Koliko vidim treci deo je neki balans, plus taj hard mod za nas koji smo bauljali po teksturama trazeci sikrete i prvim delovima. Citam redovno temu i koliko mi se cini pasce na nekom popustu...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 14:47   #428
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Mene najviše iritira to što oni pokušavaju da nam izazovu saosećanje prema ovoj Lari, a ne bih mogao manje da marim za nju.
Bogatašica koja postane adrenaline junky, i koja ubija ljude i uništava prastare grobnice

Zato niko nije kritikovao toliko priču u starim TR igrama, jer se ona nije potencirala, i Lara je bila više badass nego što je bila lik s kojim saosećamo na emotivnom planu.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2018, 2:39   #429
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Kad je TR imao dobru pricu? I kad se TR igrao zbog price?
Upravo tako. Ne treba lopatom u grlo niko da mi sipa nikakvu priču ni u jednoj igri.
A to danas rade sve igre iako u većini primarni fokus prosto nije priča već gejmplej elementi - no dobar broj gejmera danas urla kako igre igraju zbog priče i onda im se servira corny bullshit. Nisam igrao Shadow ali igrao sam gomilu takvih igara i često se ljudi žale na nesvarljivi storytelling i plot.
Pa nije svaka igra Bioshock niti Deus Ex niti pak mora da bude story-driven. Zna se u kakvim igrama je narativ važan a gde sporedan element koji samo služi da, bukvalno, poveže likove i nivoe.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2018, 15:25   #430
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider



Citat:
We are proud to announce the first of seven new DLC adventures for Shadow of the Tomb Raider - The Forge. Available as a free download to all Season Pass holders, or as a standalone purchase, The Forge will launch worldwide on November 13th for the Xbox One family of devices including Xbox One X, the PlayStation 4 computer entertainment system and Windows PC / Steam.

In her DLC debut, Lara must brave the lava-flooded Forge of the fallen gods to uncover the secrets of Kuwaq Yaku. Throughout her journey, she will uncover details about a friend’s ancient legacy, and overcome a danger long thought to be lost in flame. The Forge delivers a brand-new challenge tomb, playable in both solo and co-op. Players who complete the challenge tomb will be rewarded with the Grenadier skill, Brocken outfit, and Umbrage 3-80 weapon.

A completely new adventure, The Forge is the first of seven monthly DLC releases available through the Shadow of the Tomb RAider Season Pass, providing players with an abundance of fresh content, challenge tombs, co-op experiences, weapons and outfits, and additional narrative side missions.Additionally, The Forge will introduce Score Attack and Time Attack modes.

Lara Croft has mastered an unforgiving jungle, explored vast ruin-filled landscapes, and battled Trinity for the fate of humanity, all set against the backdrop of the Maya apocalypse. Yet even more adventures await in the hidden City of Paititi. New mysteries and challenges will arise, friendships and rivalries will deepen, and above all, new tombs will be discovered in a series of DLCs that expand the world of Shadow of the Tomb Raider.
https://tombraider.square-enix-games...ider-the-forge
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2018, 21:22   #431
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Zavrsih igru veceras. Sta reci osim da je ovo moja omiljena igra iz trilogije. Uzivao sam u svakom momentu provedenom u njoj, Eidos Montreal je zaista odradio odlican posao sto se okruzenja i zvucne podloge tice. Cak je i prica po meni mnoooogo bolja negu u prethodne dvije igre. Alternativni kraj je mnogo bolji po meni ali nadam se da ga nisu uklonili jer su znali da ce serijal na led kao Deus Ex.











dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2018, 0:37   #432
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider





Spoiler za xd:


Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2018, 17:45   #433
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Završio, igra je prelepa u svakom smislu, ima dosadnih delova, nekonzistentnih prelaza.Rupa u priči, previše sakupljanja, kraj je zbrzan, recept je sličan, ali slažem se da je ovo najbolji TR u ovoj trilogiji.

Lara je ovde predstavljena neodoljivo, prosto da požališ što nije živa.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2018, 19:54   #434
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Zaljubio nam se covek
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Fabriek (6.10.2018)
Stara 6.10.2018, 20:27   #435
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Zaljubio nam se covek
Da bar.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2018, 11:56   #436
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Downloading...

Iako znam da necu biti zadovoljan igrom, kao jedan od fanova originalnog Tomb Raidera, moram da ispostujem serijal i odigram sve delove.

Grafika je zaista frapantno dobra, za pricu i samu igru cu videti kada je zavrsim.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2018, 14:31   #437
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
milan.t65 kaže: Pregled poruke
Downloading...

Iako znam da necu biti zadovoljan igrom, kao jedan od fanova originalnog Tomb Raidera, moram da ispostujem serijal i odigram sve delove.

Grafika je zaista frapantno dobra, za pricu i samu igru cu videti kada je zavrsim.
Ih, ne vredi ti nista ako ti na silu i sa takvim ocekivanjima ulazis u igru
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2018, 16:44   #438
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ih, ne vredi ti nista ako ti na silu i sa takvim ocekivanjima ulazis u igru
Dobio sam upravo ono sto sam i ocekivao.

Ne zelim da nipodastavam niciji ukus niti misljenje, ali ja prosto nemam ni priblizno isti osecaj kada igram ovaj novi serijal kao kada igram stari (uglavnom prva 4 dela). Vristanje, uzdisanje, neke kao "iznenadne" situacije, prezivljavanje pada aviona bez ogrebotine, kostantno se nesto rusi, raspada, niko u Laru nema poverenja, ona mora druge da ubedjuje da je u pravu itd itd...za mene je ovo detinjarija. Polumozgas koji je radio ovaj novi serijal je predstavio Laru kao nespretnu, smotanu, uplasenu, cesto i glupavu, a ona je ustvari lik koji je sve suprotno od toga. Nemam primedbi na malo vise akcije, stealth misija itd, jer to je danas popluarno u velikom broju igara, ali koliki imbecil moras da budes pa da jednom takvom liku dodelis epitete koji mu nikako ne pripadaju?!

Jedino sto mogu da pohvalim to je izuzetno kvalitetna grafika, oko toga su se ljudi zaista potrudili, optimizacija je takodje odlicna, sve ostalo nije dostojno naslova kao sto je Tomb Raider.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2018, 17:07   #439
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Meni se cini da si odigrao malo sinematicniji pocetak i jedva cekao da dodjes ovde da podelis negative utiske. Da uzmes i odigras par sati istrazivanja, kriptova i grobnica?

I vidjam ovo bas cesto na forumu. Ne volim ovakve igre, ne lezi mi ovaj tip ali skidam da odigram pa cu da prenesem utiske...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2018, 18:48   #440
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Sreca pa stara Lara uopste nije bila detinjarija, sa svojim sorcicima, salto mortale akrobacijama, jurnjave sa dinosaurusima i svojim over-the-top skokovima i "bad ass" momentima A stara Lara je isto bila mnogo razradjen lik sa mnogo razlicitih slojeva pa joj nesigurnost sada uopste ne pripada Ona se tako rodila, ocigledno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 114 14.3.2021 12:09
GamersGate DeCoy Online kupovina igara 237 16.12.2014 0:23
Tomb Raider 1 Jvss Akcione igre 11 29.5.2013 22:36
Tomb Raider: Downfall zdravkelja Akcione igre 32 8.7.2010 11:32
Novi Tomb Raider sledece godine! F@n@T!c_KV® Akcione igre 14 14.11.2006 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com