Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2006, 12:44   #1
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Konkretno pitanje...2 comp-a wireless

Znam da se ovakvo pitanje cesto postavlja i prochitao sam dosta postova ali nijedan ne daje potpuno i konkretno resenje...
Situacija je sledeca...ja i ortak imamo optichku vidljivost(terasa-terasa),jbga,jeste da je Novi Beograd,ali sta ces...udaljenost je oko 150m (nema ni toliko ali ajde,recimo da je toliko)...Ideja je da napravimo wireless vezu da mozemo da razmenjujemo fajlove i da odigramo poneku igru bez problema...zanima me sledece
a) da li je onih 11Mb/s dovoljno (verovatno jeste ali da pitam..)-802.11b ?
b) da li su nam dovoljne one antenice (omni) sto dolaze uz kartice ili da pravim
bi-quad antene (nije problem,ali ako ne mora,jos bolje)
c) udaljenost od kompa do antena bi bila oko 10m(malo manje ali neka bude
10m)
d) koji kabl,koja kartica,koji konektori,gde kupiti,koja cena,kako se vrse podesavanja IP-a i ostale tehnikalije...

Mogao bih ovo i da nadjem na internetu,ali cenim da ovde ima dovoljno iskusnih u ovoj oblasti,da daju konkretne odgovore...
Ukratko,potreban kompletan vodic za wireless povezivanje 2 komp-a na udaljenosti od 150m...
Hvala
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 16:48   #2
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Konkretno pitanje...2 comp-a wireless

Citat:
VMedic kaže:
Znam da se ovakvo pitanje cesto postavlja i prochitao sam dosta postova ali nijedan ne daje potpuno i konkretno resenje...
...
Ukratko,potreban kompletan vodic za wireless povezivanje 2 komp-a na udaljenosti od 150m...
Hvala
I te kako je dat konkretan odgovor, i to na vise mesta na forumu, samo treba malo vise da citas!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 16:26   #3
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Konkretno pitanje...2 comp-a wireless

Citat:
Iris kaže:
I te kako je dat konkretan odgovor, i to na vise mesta na forumu, samo treba malo vise da citas!
Hvala na konkretnom odgovoru,posle ovakvog odgovora necu imati problema da sam to odradim...hvala jos jednom...
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 13:38   #4
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Exclamation Re: Konkretno pitanje...2 comp-a wireless

Ajde ja cu da pomognem buducim kolegama wireless-ovima
a) 802.11b je sasvim dovoljan za mrezno igranje, tih 11 mbps se svodi na 300-400KB/s (mi smo postizali i 500KB/s) svo je vise nego dovoljno za igranje (CS, WC.. i ostalo)
b) Za 150 m + opticku vidljivost ce najverovatnije biti bovoljne male omnice od (2dbi) shto idu uz kartice, ali ja bih preporucio da napravite kantenu od neskafe ili biquad. ( kantenice ce vam odraditi posao odlicno)

c) Ovako 9-10m je na granici dozvoljene razdaljine kartice (kompa) od antene, ali posto kazesh da ste na 150m i da imate opticku vidljivost, mislim da to nece predstavljati problem, jer ce signali sigurno biti od 80%-95%!
Znaci, trebaju vam dve katrice 802.11b, koje sada vise nisu toliko skupe, bukvalno mozete da uzmete bilo koje dve iste, ja bih preporucio D-link 520DWL ( jer kada povezete AD-hoc dve takve od postize 22Mbps AirPlus- to sam proverio) - kartica nije skupa.
Od kablova vam treba [x] metara CF-200 (Netiks u Bregalnickoj) cf-200 RP-SMA muski na N- muski (jer je takav prikljucak na kanteni i biquadu).
Sto se tice podeshavanja, to je najmanja briga, barem u vasem slucaju. Postavite 10.1.1.0 255.255.255.0 (kod jednog) i 10.1.1.1 255.255.255.0 ( kod drugog) kartice postavite u ad-hoc) u pici...
Ako bude bilo nekih nejasnoca..slobodno pitaj, ili ovde ili na PM.
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDD konkretno pitanje? Markez ŠDK - Nosači podataka 9 11.12.2005 14:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com