Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2013, 18:35   #1
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Pitanje u vezi procesora i maticne, a boga mi i memorije

Ovako... Imam par pitanja, neke stvari mi nisu bas najjasnije, pa ako neko zna...

Imam ovaj komp:
Ploca: Asus p5ld2 se
Procesor: Pentium D 820 2.8ghz
Memorija: DD2 1GB 667 Kingston

Posto vidim da necu nikako imati para da ga menjam u dogledno vreme resio sam da dokupim jos memorije (barem jos 2GB) i po mogucstvu zamenim procesor...

Pitanje br.1: Sto se tice memorije u specifikaciji maticne poloce pise da podrzava memoriju od 667mhz (najvise)... E, zanima me da li moram da tragam iskljucivo za memorijom ove brzine, i sta bi se desilo kada bih na primer kupio memoriju od 800mhz (posto ju je lakse naci i jeftinija je)... Da li bi to funkcionisalo bez problema..?

Pitanje br.2: Mislio sam da zamenim procesor, i da kupim polovni core2 E6600 (za njega traze oko 3-4 hiljade dinara uglavnom). Ali postoji problem, jer u specifikaciji moje maticne ploce pise da podrzava core 2 porcesore samo u koliko je verzija maticne polce PCB 2.01G ili bolja. E sad ja nisam nikako u stanju da utvrdim koja je verzija maticne osim sto na kutiji od maticne koju na svu srecu i dalje imam postoji nalepnica na kojoj pise PCB R.2. Da li postoji neki program koji bi mogao da mi sa sigurnoscu pokaze koja je tacno verzija moje maticne ploce (da ne bih morao da verujem glupoj nalepnici)?

Pitanje 3: Da bih dokupio jos 2gb i polovni procesor koji sam naveo potrebno mi je jos oko 5-6 hiljada dinara. Ako mi sve to i uspe, da li ce biti neke znacajni razlike u performansama kompa, tj. da li se isplati raditi ovo sto sam ja zamislio?
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
Pitanje u vezi LAN-a Prief Lirator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 19 11.1.2012 9:30
Preko kog programa mogu da proverim ispravnost graficke kartice, procesora, memorije? touch_master Aplikativni softver 3 22.7.2009 20:36
Pitanje u vezi s procesorom Prief Lirator Osnovne komponente 11 14.4.2008 19:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com