Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2010, 15:00   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Adobe Photoshop CS5 (12)

Evo posto nam novi PS kuca na vrata i ja se uspio dokopati neke verzije pa da postavim par SS-ova i utisaka

Interfejs

Interfejs je slican kao u CS4 sa par malih izmjena, npr mini bridge. Sada prozor PS-a podrzava Windows 7 Gestures, ikonice su malo drugacije. Sve u svemu nema neke prevelike razlike u odnosu na CS4.



Alatke

Jos ne mogu da komentarisem nisam ih sve isporbao. Ali npr. u brush-evima se sad nalaze i kistovi kao sto je najavljeno, Content-Aware Fill radi dosta dobro. To je sto sam za sad isprobao, mada je ova moja verzija neka osakacena od 380mb pa cu ipak cekati punu verziju za detaljnije cackanje

Primjeri za Content-Aware Fill

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 20:45   #2
JJ92
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 295
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 251 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JJ92
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

kako ovde pise da je photoshop u prodaji od 12. aprila?
JJ92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 21:14   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Šta je tu čudno? I u ovom broju SK-a (4/2010) to piše kao najava
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 1:32   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Citat:
JJ92 kaže: Pregled poruke
kako ovde pise da je photoshop u prodaji od 12. aprila?
A ja im'o "narodni",ogoljeni Photoshop CS5 portable prije 15 dana.
Kom' se može,može mu se.

@autor teme : šefe,nisi pomenuo ni najmanji dio od novih funkcija i poboljšanja u odnosu na prethodne verzije,ako si htio pisati recenziju ili neki svoj lični utisak onda ovo možeš svrstati pod fail i potruditi se da to idući put zaokružiš (ili da nađeš neki dobar tekst na engleskom,prevedeš ga translatorom i uvjeriš nas u tvoje intelektualno-recenzentske sposobnosti,bar dok te neko ne provali).
Recenzija (review) se piše kad imaš legalan softver i punu verziju,a pošto sumnjam da si dao onoliko para koliko Photoshop CS5 košta,predlažem ti uz sve najbolje namjere da prepustiš recenzije drugima.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 2:06   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Recenzija (review) se piše kad imaš legalan softver i punu verziju,a pošto sumnjam da si dao onoliko para koliko Photoshop CS5 košta,predlažem ti uz sve najbolje namjere da prepustiš recenzije drugima.
Pa zar ti misliš da recezenti (ili redakcije kad smo već kod toga) kupuju softver da bi ga reecenzirali? Softver ustupaju distributeri na recenziju i to obično ili uz neki ključ koji je rezervisan samo za novinare ili na časnu reč da ga neće davati dalje
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 5:54   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Da li konačno može da se radi sa 32-bitnim formatima?

Adobe, kako vreme odmiče, postaje sve čudnija i čudnija kompanija.
Još uvek je za mnoge stvari bolje raditi postprocessing u Afteru nego u Photoshopu, da ne pominjemo boljke od kojih pati photoshop (poput nedostatka opcije instanciranih layera).

Photoshope... stariš...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 12:51   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pa zar ti misliš da recezenti (ili redakcije kad smo već kod toga) kupuju softver da bi ga reecenzirali? Softver ustupaju distributeri na recenziju i to obično ili uz neki ključ koji je rezervisan samo za novinare ili na časnu reč da ga neće davati dalje
Softver se ne kupuje da bi se recenzirao,ali isto tako se NE MOŽE recenzirati "okrnjena" verzija nekog programa o čijoj potpunoj moći,funkcijama i inovativnim rješenjima vlasnik "polu-demo-pitajbogakakve" verzije nema pojma.

Kad se recenzira neki DEMO ili SHAREWARE to je druga stvar,ali da bi se uspješno obavila recenzija nekog komercijalnog paketa (pogotovo stručno usmjerenog,kakav je Photoshop CS5,usmjeren na dizajnere rasterske,2d i 3d grafike),treba da postoji osnovno znanje o prethodnim verzija,predznanje iz oblasti koju program obuhvata,i naravno POTPUNO FUNKCIONALAN program da bi recenzija bila potpuna.

Softver na korištenje daju distributeri,kako si već rekao,no međutim svaki jači časopis/website/portal aktivno sarađuje direktno sa softverskim kompanijama ili njihovim predstavnicima koji su uvijek voljni ustupiti svoj GOTOV i POTPUN program na recenziju,sve u svrhu marketinga.

P.S. Ne vrijeđajući ni autora ove ni drugih sličnih tema,prokomentarisaću riječima : "Kad bi svaka šuša pravila kvazi-recenziju svakog programa koji (ne)uspješno skine s neta,gdje bi nam bio kraj,postali bismo zemlja recenzeksperata"...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 21:43   #8
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Spoiler za Navod kolege Wolf-a:
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Softver se ne kupuje da bi se recenzirao,ali isto tako se NE MOŽE recenzirati "okrnjena" verzija nekog programa o čijoj potpunoj moći,funkcijama i inovativnim rješenjima vlasnik "polu-demo-pitajbogakakve" verzije nema pojma.

Kad se recenzira neki DEMO ili SHAREWARE to je druga stvar,ali da bi se uspješno obavila recenzija nekog komercijalnog paketa (pogotovo stručno usmjerenog,kakav je Photoshop CS5,usmjeren na dizajnere rasterske,2d i 3d grafike),treba da postoji osnovno znanje o prethodnim verzija,predznanje iz oblasti koju program obuhvata,i naravno POTPUNO FUNKCIONALAN program da bi recenzija bila potpuna.

Softver na korištenje daju distributeri,kako si već rekao,no međutim svaki jači časopis/website/portal aktivno sarađuje direktno sa softverskim kompanijama ili njihovim predstavnicima koji su uvijek voljni ustupiti svoj GOTOV i POTPUN program na recenziju,sve u svrhu marketinga.

P.S. Ne vrijeđajući ni autora ove ni drugih sličnih tema,prokomentarisaću riječima : "Kad bi svaka šuša pravila kvazi-recenziju svakog programa koji (ne)uspješno skine s neta,gdje bi nam bio kraj,postali bismo zemlja recenzeksperata"...


Hehehehe kao prvo nije mi bio ni cilj da pravim recenziju novog PS-a nego da je samo najavim, kao drugo sam sebe ne smatram dovoljno kompetentnim da pravim recenziju programa kojeg ne koristim profesionalno niti u svakodnevnom radu to prepustam ljudima koji zive od doticnog programa, kao trece i sam sam naveo da je verzija "neka" i da ne nudi ono sto bi trebala puna verzija da ponudi sto se vidi iz velicine PS-a 380mb naspram 980mb koliko tezi puna verzija, kao cetvrto sto se tice legalnosti verzije nemam je niti cu je u skorije vrijeme imati jer mi prvenstveno finansijska situacija to ne dozvoljava (posjedujem dosta legalnog software-a koji je u mom domenu rada a to je arhitektura npr. ArchiCAD 13 i Artlantis za koje imam jednogodisnju licencu kao student). Sve sto sam naveo u prvom postu su utisci koje sam stekao u toku koristenja koje je trajalo oko 15 min jer ja nemam vremena niti dovoljno znanja da iznesem profesionalne utiske o jednom ovakvom obimnom programu, zato sam otvorio temu na forumu gdje svi ljudi koji koriste doticni software mogu da napisu svoja misljenja i recenzije, ljudi koji vjerovatno duze od mene prate razvoj ovog parceta software-a. Jos jednom napominjem ova tema je bila osmisljena kao najava za novi PS kao i neke teme koje se otvaraju na ovom forumu po pola godine prije nego sto izadje ono o cemu se raspravlja u temi. Sada je PS dostupan kao Trial verzija i tezak je oko 980mb i mozete ga skinuti sa Adobe-ovog sajta i ostaviti pravu recenziju ovde ili kao sto je kolega Wolf rekao kopirati neku recenziju. A sto se tice toga da ja uzimam tudju recenziju i podvaljujem kao svoju nikada nisam niti cu ikada tako nesto da uradim jer nisam takva osoba. Kolegi Wolf-u zahvaljujem na kritikama koje sam primio k znanju i trudicu se da kada budem pisao pravi review ili ti recenziju to bude detaljno odradjeno. Trenutno za ovakvo nesto nemam prvenstveno vremena a ni znanja i iskustva da radim prema tome taj posao prepustam ljudima sa iskustvom.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
LoneWolf (30.4.2010), oluja (1.5.2010)
Stara 30.4.2010, 21:45   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Lijepo rečeno,pozdrav
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 20:12   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Onaj content-aware filter i nije baš nešto koristan. Zašto? Zato što i sa 3GB rama ''neće da radi'' na površinama većim od 300x300 pixela. Stalno javlja da nema dovoljno RAM memorije. Izgleda zahtevan neki filter...

Je l' i kod drugih tako?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 22:05   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Onaj content-aware filter i nije baš nešto koristan. Zašto? Zato što i sa 3GB rama ''neće da radi'' na površinama većim od 300x300 pixela. Stalno javlja da nema dovoljno RAM memorije. Izgleda zahtevan neki filter...

Je l' i kod drugih tako?
Kod mene na "narodnoj" verziji nekad radi nekad "ćuti" a imam 2 GB ddr2 i ne znam šta je problem,probaću kod nekog ko ima 4 gb pa ću vidjeti šta se dešava...nije ovo još "ispeglan" CS5 kako treba...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 22:36   #12
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Kod mene radi sve cak i pluginovi koje sam koristio na CS 4.
Imam 4 gb rama na 32 bit windows 7
Radi i extract filter koji sam ubacio sa CS 3 verzije.

dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 23:15   #13
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Ful verzija je izašla, tu sam i nabavio (skoro 1GB - neekstraktovana). Inače, u vezi plugin-ova, rade... radi Topaz Labs, kao i Noiseware PRO (pri svakom pokretanju PS-a, smara na neki ''bla bla bla'' fajl, pratite putanju, obrišite ga i Noiseware će raditi normalno, bez smaranja).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2010, 9:14   #14
herrnikolic
Član
 
Član od: 14.12.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 392
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 29 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko AIM-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko MSN-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Yahooa korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Skypea korisniku herrnikolic
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

pokrenem ja cs5.kad ne učitam sliku sve ok .kad učitam i sad menjao ili nemenjao i hoću da ga isključim,on to i uradi al javi posle isključenja ovu ggrešku...zna li neko šta je ovo...?!

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: Photoshop.exe
Application Version: 12.0.0.0
Application Timestamp: 4bbc56b6
Fault Module Name: atioglxx.dll
Fault Module Version: 6.14.10.9252
Fault Module Timestamp: 4b22aad4
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 006597d2
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 9242
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?link...8&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt








nego:
kako da nalepim miša sa sve srcem i senkom na ovu pozadinu.a da ne dobijem ovo na trećoj

edit:ili možda i ovako,al da dodam senku od neke svetlosti.ako to može u photoshopu

Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3D Wallpaper Pack (199).jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	21,5 KB
ID:	34749   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Gaia09.1.jpg
Viđeno:	3 puta
Veličina:	29,6 KB
ID:	34750   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Gaia209.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	44,8 KB
ID:	34752  

Poslednja ispravka: herrnikolic (23.5.2010 u 11:26)
herrnikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 14:41   #15
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Kako da reagujem ovde?

Luka.zip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 15:13   #16
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Kako bi ovaj novi photoshop radio na mojoj konfi iz profila?
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 15:15   #17
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Nije ovaj PS ništa zahtevniji od prethodnih, nekome čak radi i vidljivo bolje.

Radio bi on sasvim korektno, mada pravo pitanje je šta bi ti radio sa njim? Nije isto čačkati fotkicu od npr. 800x600 i 8000x6000 piksela.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 15:19   #18
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
Kako bi ovaj novi photoshop radio na mojoj konfi iz profila?
Imaš malo rama za korištenje CS5 + ostatka sistema,neki preporučeni minimum je bar 2 gb rama ali ako "iščarobiraš" nešto u podešavanjima memory cache-a i swapa moći ćeš da ga koristiš,doduše neće biti prijatno (usporavaće pošto je slab procesor i djelovaće ti "preteško" jer na 1 gb rama ti minimum treba 512 za windows i njegove procese,a ostalih 512 ako daš samo photoshopu i nemaš drugih programa u pozadini - čak ni windows media player - usporavaće se i izgledaće ti totalno traljavo zakočen).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 15:20   #19
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

Ajde, dobro reče Džoni, zavisi od rezolucije. Meni do 15mpx leti u 2gb rama, prastari DC t2200 i SiS integruši (koja je u rangu riva TNT grafičke po gejming mogućnostima)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 15:46   #20
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Adobe Photoshop CS5 (12)

@herrnikolic
Imaš problema sa drajverima za ATI-jevu grafičku i podrškom za OpenGL. Skini najnovije drajvere (trenutno aktuelni 10.5) a ako to ne upali potraži zakrpu za 10.4 koja ispravlja ovakve stvari.

Takođe ako hoćeš da uklapaš sliku sa čisto belom površinom jedna od boljih metoda ti je promena blendinga fore i background layera (opciju imaš odmah kad uđeš u "Bledning options" za bilo koji layer).

@Luka.zip
Ratosiljaj se odmah tog kolornog profila za Samsunge jer ne da daje falš boje nego je to strašno. Podesi da ti sistemski profil kao i profil svih Adobe aplikacija bude sRGB.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Luka.zip (2.6.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Adobe Design Achievement Awards 2010 (prijava radova do do 4. juna 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 21.12.2009 11:21
Adobe Photoshop CS2 na PIII@800Mhz xsalex Aplikativni softver 1 7.6.2008 23:44
Adobe Photoshop Express *beta alesandro Zanimljive Web lokacije 0 28.3.2008 13:33
Adobe Premiere Pro, Photoshop zombi Grafički softver i radovi 8 23.1.2008 0:37
Adobe Photoshop CS bounty hunter :) nightshift Grafički softver i radovi 10 30.12.2005 0:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com