Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2022, 18:13   #521
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ne kapiram poentu da svi imaju svoj launcher?! Sta im to donosi, koju prednost?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2022, 18:22   #522
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Pa napisao je dex gore, način da se sakupe informacije o igračima. Inače Kalypso, Paradox, Slitherine... svi ti izdavači već godinama imaju svoje launchere, i same igre nekad imaju launchere.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2022, 19:20   #523
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Jedno je launcher drugo je storefront.

Na trenutnom trzistu tesko da novi storefrontovi mogu da prezive.

Steam ima dugovecnost, epic ima novca, tako da ce verovatno samo oni preostati u nekoj bliskoj buducnosti. Jer jelte vodjenje storefronta nije jeftin posao, vidi Sunsetting the Bethesda.net Launcher & Migrating to Steam ...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2022, 21:21   #524
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Koji ce im moj informacije igraca i koje su to informacije pa su im tako preko potrebne??
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2022, 21:51   #525
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Koji ce im moj informacije igraca i koje su to informacije pa su im tako preko potrebne??
U modernom svetu jedna od najvrednijih resursa su upravo licne informacije. Statistika, koliko igraca prelazi koju deonicu i sa kakvom lakocom, koje DLC-ove kupuje koje ne kupuje, na sta najvise trosi vremena i truda, koje konfe koriste da bi se mozda udruzili sa odredjenim prozivodjacima recimo...Ihaha....Ima toga koliko hoces, Facebook je svoju impreriju izgradio na prodavanju podataka dok smo se svi mi pitali sta ce im moje nebitne privatne informacije....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2022, 11:01   #526
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Mafia

kao sto mi bi zanimljivo da mi youtube nudi porodicni paket 5 akaunta od skoro, jer je provalio da na mom profilu dete gleda npr. crtace, ja sve i svasta, zena nesto trece itd. a sve na mom profilu jer je ulogovan na racunaru, laptopu, 2 televizora...tako da svi sve prate i sve znaju, kao sto i vecina je do sada primetila kada nesto pricate odmah vam se to mora pojaviti u vidu reklama ili drugog sadrzaja na fb-u insta i ostalim...
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markius na korisnoj poruci:
miloshbg (21.5.2022)
Stara 22.5.2022, 19:19   #527
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Po meni prikupljanje informacija o korisniku i prodavanje trecim licima je jedan od jahaca apokalipse modernog sveta i dokaz koliko internet nije slobodan. Takvo jedno zlo koje se krije iza jednog tako nevinog naziva...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2022, 19:36   #528
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ko je ikada tvrdio da je internet "slobodan". Samo budale možda...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2022, 20:39   #529
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ne znam ko je sta tvrdio, ja sigurno nisam, ali si ranije svakako mogao da krstaris internetom bez da na svakoj stranici moras da "gustiras" kolacice...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2022, 23:29   #530
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
ali si ranije svakako mogao da krstaris internetom bez da na svakoj stranici moras da "gustiras" kolacice...
Svaki sajt je koristio metrice i kukije još od začetka interneta. Ja sam 2000. mogao da pratim svakog posetioca koji bi došao na neki od mojih sajtova, da znam jel muško/žensko, koji browser ima, koji OS, odakle je... Možda i detaljnije nego danas google analytics što radi.

Jedino što pre 2008. nije moralo da se napiše "Ovaj sajt koristi..." i kasnije da se eksplicitno traži dozvola. Nije moralo jer niko nije tražio, sad EU insistira da mora po zakonu korisnik da pristane.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 9:32   #531
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Svaki sajt je koristio metrice i kukije još od začetka interneta. Ja sam 2000. mogao da pratim svakog posetioca koji bi došao na neki od mojih sajtova, da znam jel muško/žensko, koji browser ima, koji OS, odakle je... Možda i detaljnije nego danas google analytics što radi.

Jedino što pre 2008. nije moralo da se napiše "Ovaj sajt koristi..." i kasnije da se eksplicitno traži dozvola. Nije moralo jer niko nije tražio, sad EU insistira da mora po zakonu korisnik da pristane.
Za to nisam znao...

Mogao si to legalno da znas? Mogao si te informacije da koristis ili eventualno delis?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 13:18   #532
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mafia

google analytics za razliku od sajtova koji prikupljaju te informacije te prati na svakom sajtu koji to koristi dok si ovamo ograničen samo na taj sajt i na te informacije o browseru i odakle je posetilac
Malo se krivi slika o tome, oni skupljaju vaše informacije ne zato što si ti Pera Perić nego šta voliš pa da prodavcu ponudi da vam isporuči reklamu, što je po meni ipak bolje nego da vam sipaju sve reklame pa možda ćorava koka ubode neko zrno, kao što je pre bilo na svakom sajtu po 50 reklama pa ne možeš da se izboriš da izaztvaraš sve popupove..
Odeš na neki sajt, taj sajt tako zarađuje što vam isporuči reklamu, a prodavci da bi smanjili troškove targetiraju razvijenim alatima kao što je google analytics, i tako smo svi zadovoljni, sajt zaradio, prodavac prodao, a mušterija dobila baš ono što želi..
Sada je to po zakonu da posetilac mora da prihvati koje kolačiće i anlitiku hoće pa ti iskaču ta pitanja za kolačiće.
Koji browser koristi, koji OS, je više bitno da vam prikaže najbolje sadržaj, jer može na primer da prikazuje drugačije na full HD monitoru ili mobilnom, kao i koje tehnologije određeni posetilac koristi, na primer ako koristi IE7 to je stari browser i ne podržava nove tehnologije pa mora da mu se prikaže sajt sa ograničenim mogućnostima...
Lokacija, određuje koliko se plaća po prikazu reklama, za nas balkance koji slabo kupujemo se manje plaća nego kad se ta reklama prikaže nekom Nemcu...

Sve u svemu, nije neka zavera da vas nadgledaju, nego da vam što bolje prikažu sadržaj i zarade prikazom reklame koja vas interesuje.
Na televiziji toga na primer nema, nego moraš da odgledaš sve reklame, i što te interesuje i ne interesuje a uglavnom te ne interesuje, tako da tu potrošač gubi vreme a i profit je manji a troškovi veći.. koliko samo košta 1sec reklame na tv...

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Mogao si te informacije da koristis ili eventualno delis?
Mogao je da zna, ali svaki sajt treba da ima end user licence gde se navodi da neće prodavati informacije korisnika trećim licima ili da će da deli sa na primer google analytics

I sad da ne ulazim dalje u temu, ni ja dalje ne znam baš šta se sve dešava ako ne ispunjavaš te uslove, jednostavno privatne podatke ne prodaješ trećim licima zbog ugleda sajta, da li neko može da te tuži i da li kršiš neki zakon ne znam ako se toga ne pridržavaš, ako deliš sa trećom stranom to moraš da navedeš itd, a korisnik mora da prihvati ako hoće da koristi tvoju uslugu...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 13:55   #533
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ja ipak smatram, naivno verovatno, da je moja privatnost moja privatnost, bez obzira što sam ja otišao da pogledam neki sadržaj na javnom sajtu.Ako mi je account na mobilnom telefonu isti kao account preko kog sam ulogovan na Chrome na računaru i da se time što sam neki sadržaj pogledao na telefonu, taj isti sadržaj nudi na pretraživaču na računaru koji gleda neki drugi član moje porodice, moja privatnost remeti.Ne znam da li sam ovo dobro objasnio.Svestan sam da je to situacija danas i da bez toga ne može, ali svakako nisam oduševljen time da mi se ukoliko sam obavio pretragu za neki preparat negde, ponude za taj preparat nude gde god da odem i na kom god uređaju da to uradim.Sve ovo što je navedeno u postu gore je isključivi benefit za onog ko nešto nudi ili ima kombinaciju sa nekim drugim ko nešto nudi, nikako benefit za mene, jer da je za mene ja bih bar imao opciju da prihvatim ono što ja hoću da prihvatim a ne da mogu da odbijem jednu od tri opcije.Takođe sam svestan da bih verovatno drugačije razmišljao da sam određenu uslugu ili robu ponudio a ne da sam krajnji korisnik.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 14:24   #534
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mafia

ako ti je toliko stalo do privatnosti možeš da napraviš koliko god hoćeš accounta, login, logout i neće ništa deliti međusobno, jeste malo zamorno ali ako ti je toliko stalo to je to..
Ako ne vidiš beneficiju, onda ne razumem zašto si na tom sajtu uopšte... ah da došao si da nešto vidiš, i svaka usluga košta nisu sajtovi dobrotvorne organizacije da troše svoje resorse uzalud..
Za tv plaćaš i pretplatu a niko te i ne pita kakve reklame hoćeš...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 14:35   #535
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Kapiram da imas svoj sajt pa toliko branis ideju...

Porediti sajtove sa dobrotvornim organizacijama u ovoj situaciji je bas smesna izjava, znajuci koliko su pojedinci i njihovi sajtovi ili mreze zaradili na prikupljenim informacijama o Saji, Miki, Paji...

I svom internet provajderu sam platio uslugu interneta, zar ne!? TV me bar ne prati sa tom istom reklamom gde god da odem...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 15:01   #536
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom

nemam sajt, bavim se marketingom i IT, samo da napomenem da imaš i neka podešavanja u google accountu, koja verovatno nisi ni video, kamo li podesio oko privatnosti, meni je namešteno da me prate zbog lagodnosti, pa ne znam baš kako izgleda kad to sve isključiš..
Plaćanje interneta provajderu nema nikakve veze sa posetom sajtovima, možeš da se kačiš i od komšije niti provajderi plaćaju nešto sajtovima.
Kad smo već kod provajdera tu bi trebao da se zabrineš da li te neko nadgleda i zašto..

Još jednom, nisu sajtovi zaradili pare od prikupljenih informacija nego od reklama, reklame servisiraju reklamne kompanije koje prikupljaju informacije šta voliš da bi ti uvalili reklamu, a provajderi interneta ako te nadgledaju skupljaju tvoje lične podatke za neki dosije, tu dodajmo i zlonamerne sajtove i softwer koji gledaju kako da ti ukradu šifre ili nešto drugo što korisniku nije u interesu..
TV te ne prati, ali mobilni ti je u džepu...

Znači, što se tiče sajta, on pruža neku uslugu, a primalac usluge mora da prihvati uslove korišćenja, takozvani ugovor o usluzi. Kad prihvatiš uslugu, tj čekiraš uslove korišćenja ili End User agreement ti se slažeš sa svim što tamo piše. Ako se ne slažeš ne možeš da napraviš nalog, i slično, zato ti sad na skoro svakom sajtu iskače obaveštenje da prikupljaju informacije i da imaš da čekiraš da se slažeš koje podatke mogu da prikupljaju

Poslednja ispravka: DeCoy (23.5.2022 u 15:38)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 15:22   #537
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Lolčina, koja crna privatnost u 2022. na internetu
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
DeCoy (23.5.2022)
Stara 23.5.2022, 15:25   #538
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mafia

to je staro pravilo nije to ništa novo, sve što se desi na internetu ostaje na internetu, sad možeš ti da se nadaš da te niko ne nadgleda i da nema neki interes da to radi ali to nije garantovano, pa popadaše i ovi sa sky telefonima što dadoše ne znam koje pare na privatnost a ono ispade da su sve slali u centralu..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 15:38   #539
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ako hoćete privatnost, idite na Miroč da živite sa vukovima i divljim svinjama...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2022, 22:47   #540
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Mafia

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Svestan sam da je to situacija danas i da bez toga ne može, ali svakako nisam oduševljen time da mi se ukoliko sam obavio pretragu za neki preparat negde, ponude za taj preparat nude gde god da odem i na kom god uređaju da to uradim.

Afrička šljiva ne pada daleko od stabla
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com