Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2009, 19:15   #1
Mihajlo77
Novi član
 
Član od: 8.3.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina?

Cao ljudi,

Procitao sam kratak teskt o NVIDIA physX na http://www.itmembe.rs/index.php?opti...aming&Itemid=7 vezano za igru Mirro's Edge.
Koristim ATI HD4830...nemam PhysX, cuo sam da moze da se nadogradi?! ne znam kako, ali generalno, ne znam da li mi to uopste treba???

Dajte mi neke komentare, tamo su ga ishvalili da li to uopste radi ili ne????

Pozz

Mikica
Mihajlo77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:18   #2
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Za sada jok, ali Intel i ATi rade zajedno (chudna li chuda) na Havoc-u, koji bi trebalo da bude ATi/Intel verzija PhysX-a (videh negde skoro da je saradnja obnovljena, zaustavljena zbog nekih pravnih problema sredinom 2008), ali ko zna kada to mozhemo da ochekujemo.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:20   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Ako imas nV kartu onda moze fizika, ako nemas onda ne moze.
Inace, ne gubis previse... Neces videti kako se zastava njise na vetru, neces videti kako se cepa tkanina kada metak prolazi kroz nju... Koji ce mi ovo, gistro treba da tezi realnosti. Pa kako kada je sama igra nerealna?

I sa Physx na nV takodje ne bi video jer te nonstop neko juri pa ne mozes da stignes ni da pogledaj na miru.

Sto se mene tice, nisto toliko znacajno za sada, mozda u buducnosti.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:27   #4
Mihajlo77
Novi član
 
Član od: 8.3.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Kapiram...al gledao sam ove klipove na YouTube, sto su na linku, i zaista izgleda impresivno...Mislim, ipak ako se dobijaju ti efekti...mozda mi je bolje da uzmem neki GeForce...

Pozz
Mihajlo77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:31   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Pa ako bi samo zbog PhysX-a menjao 4830 koji je vrlo dobra kartica trenutno, jedna od best-buy, be my guest Ja znam da ne bih Sve je to lepo, ali sve to i povlachi zahtevnost, a i nije primenjeno u svim igrama...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:33   #6
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Lol
Da, obavezno prodaj tu 4830 i kupi 9800GT, jes' da ces dati 10-20e u preprodaji, ali ces imati fiziku.
Josh kad bi uzeo neku Intelovu graficku da racuna matematiku... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:38   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Citat:
Mihajlo77 kaže: Pregled poruke
Kapiram...al gledao sam ove klipove na YouTube, sto su na linku, i zaista izgleda impresivno...Mislim, ipak ako se dobijaju ti efekti...mozda mi je bolje da uzmem neki GeForce...

Pozz
Da vidis uzivo ne bi bio toliko happy. Nista posebno (jos uvek), i nemoj da menjas tu HD4830 nikako (makar ne jos neko vreme osim ako zelis da kupis neku bolju).

Poslednja ispravka: dzonihsv (8.3.2009 u 19:51)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:39   #8
Mihajlo77
Novi član
 
Član od: 8.3.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Kapiram...

Samo me zanima da li vredi prodavati karticu i kupiti novu za slicne pare zbog PhysX-a
Mihajlo77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 19:40   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Kratko i jasno - ne!

Jedino prodaj tu HD4830 kada budes isao na neku jacu, zbog ostalih stvari nemoj ni da se cimas.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2009, 6:09   #10
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

mirror's edge je jedna od rijetkih igara koje imaju fiziku, ima jos naslova, ali nema ih bas puno. fina je stvar, ali nije razlog da prodajes tu kartu i prelazis na nvidiu. ja sam odigrao mirror's edge na atiju i sta da ti kazem... igra moze super i bez fizike da se igra, tj. od silne frke i trke ne vjerujem da bi imao i vremena da previse primjetis te detalje
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2009, 19:47   #11
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ako imas nV kartu onda moze fizika, ako nemas onda ne moze.
Inace, ne gubis previse... Neces videti kako se zastava njise na vetru, neces videti kako se cepa tkanina kada metak prolazi kroz nju... Koji ce mi ovo, gistro treba da tezi realnosti. Pa kako kada je sama igra nerealna?

I sa Physx na nV takodje ne bi video jer te nonstop neko juri pa ne mozes da stignes ni da pogledaj na miru.

Sto se mene tice, nisto toliko znacajno za sada, mozda u buducnosti.
Ja sam taj efekat zastave(ne i cepanje tkanine) imao na radeon 2600pro i mogu reci da je fantastican.
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2009, 20:28   #12
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Kako bilo da bilo, cista lozana. Evo, bas mi treba da gledam zastavu kako se vijori. Ako zele realnu igru neka naprave realnu pricu i realan gameplay a ne zastave koje se fazon bacakaju.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
GojaS (10.3.2009)
Stara 10.3.2009, 23:24   #13
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

E pa nije to bas tako.Cak i kad bi to uradili bilo bi pacijenata koji bi govorili:te nevalja ono,te nevalja ovo...Da stvarno pratis grafiku u novijim igrama shvatio bi o cemu ti pricam.Tacno ne vredi monogo ali ipak prija.
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 0:19   #14
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

"Pratim" ja grafiku i vise nego sto treba. Ali iza onoga sto sam rekao da se dosta likova bukvalno lozi na grafiku, to je vise nego istina.
Da si ti igrao neke igre koje imaju pricu a ne samo sminku primetio bi i sam. Ovako "deca" Crysis-a samo se loze na grafiku. Kriza nije losa, napucavanje i stuff ali ima dosta boljih igara od nje. Pogledaj samo HL, pogledaj Mass Effect i jos more drugih igara. Naravno, dobra grafika jeste must ali ako mi naprckaju neku igru koje lepo izgleda a od price nigde, e onda to mogu da okace macku o rep.
Pre (dok sam bio mladji) sam se i lozio na igre sa dobrom grafikom ali batali ti to kada te igra posle pola h smori. Koja je to igra? E danas je druga prica sto se dosta igara uprkos losoj prici vadi na grafiku tj. vizuelni dozivljaj. Npr. PES nema ultra lepu grafiku a vidi i sam kakva je igra, nema ko je ne voli. Pogledaj samo CS (engine (HL) star ko zna koliko godina, preko 10) a jos uvek ima milione i milione fan-ova... Ovo su samo primeri, tu ima jos 200 stvari koje utice na odredjivanje kvaliteta igre.
Inace, igrao sam Mirror'e Edge sa tom "fizikom" i nisam zapanjen. Zasto? Pa zasto da budem zapanjen zbog 2-3 stvari koje nahajpuju i onda se svi poprze. Daj ti meni kvalitetnu igru i onda cemo da pricamo. Naravno, nista nije savrseno pa ni igre...
ME ima lepu grafiku za taj tip igre i vrlo optimizovan engine (UT3) koji pravi cuda i na dosta slabijim kartama. Nista nije savrseno kao ni igre, uvek nesto u nekoj igra mora da fali. Ne mogu kreatori svega da se sete i svaki deo igre da pokriju, inace zasto postoje patch-evi.
Svaku novu igru sam probao i grafika jeste lepa (na vecini igara) ali batali to kada vecina igara jednostavno nema gameplay.

Poslednja ispravka: dzonihsv (11.3.2009 u 2:50)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Doomche (11.3.2009), pharaon.92.bc (11.3.2009)
Stara 11.3.2009, 1:20   #15
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

Potpuno se slazem sa tobom Dzoni.Ja sam Krizu instalirao samo zabog price o grafici i fizici dok je prica iste obicno Americko ***nje.Presao sam je samo zbog toga sto je to veliki Crysis koji ceo svet hvali,iako me je gameplay smorio posle 30 min. igre.Na drugoj strani Mass Effect je najbolja igra koju sam ja igrao za ovih mojih 9 godina koliko se zracim pred compom.Igra jednostavno ima i pricu,a i grafiku.Jednostavno te prikuje za stolicu i ne dozvoljava ti da ustanes jer zelis da saznas nastavak price.Kod Crysis-a jednostavno znas sta ce biti na kraju i sta te ceka "iza coska".Igre sa dobrom grafikom i pricom su danas retkost.Kompanije koje prave igre danas se sve vise baziraju na tome da grafika u igri izgleda odlicno i da vasa stara grafa obavezno ne moze da je podrzi pa napaljen narod odmah ide da pazari bolju grafu.(Posle Nvidia/Ati podele pare sa tom kompanijom).Kod tih igara dobre price nigde nema!.Naime igra Mirror's Edge je zanimljiva u prvih sat vremena igranja,dok ti posle dosadi da trcis i radis jedno te isto(isti problem kao kod assassins creed).Te stvarcice sa fizikom su zanimljive ali ih ima bas malo u igri.Tako da kada sam je ja igrao i kada sam trebao da prodjem kroz one zavese mislio u sebi:"Aha,to je ta zavesa,pazljivo posmatraj svaki njen pokret.Posmatraj kako se viori...." i tako sam kao lud prolazio milion puta korz jednu istu zavesu.Mislim da bi mi se ova igra jos vise svidela da me nije izbacivala na svakih 10 min.Tako da nije vzana samo grafika i fizika u igri vec je vazna Prica.

P.S.Ne volim PES.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
dzonihsv (11.3.2009)
Stara 25.3.2009, 22:43   #16
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina?

atijevi inzenjeri su hakovali physx i moze se aktivirati ali je postupak mnogo komplikovan da sam se smorio citajuci stranu i po,ima na forumu(inace ti mozes da aktiviras physx ali ima da ti radi igra ko da imas 3200 ati a igras crysis sve na max)physx moze samo da radi na radeonima 3xxx i 4xxx a mozes pogledati na forumu www.ngohq.com.to je to,srecno.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 22:53   #17
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina?

Sta to znaci? Ko ima npr. maticnu plocu Biostar TA790GXB sa integrisanom 3300 grafiskom koju je npr spojio u hibrid crossfire sa HD4850, moze da koristi onu integrusu kao physX kod nVidie? Tako nesto si mislio? Da li je izvodljivo?

EDIT: Meni ne radi taj link, ovi da
http://www.custompc.co.uk/news/60285...ti-cards.html#
http://www.overclock.net/graphics-ca...ndows-7-a.html
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 23:14   #18
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina?

Verovatno je mislio na to da ce recimo 4850 sa PhysX-om ukljuchenim raditi istom brzinom kao 3200 bez njega. Ovo o chemu prichash, PhysX dedicated na ATi integrushama bi bila izuzetno zanimljiva opcija, ako uopshte mozhe da se namesti. Mada mi ovo mnogo lichi na "DirectX 10 za Windows XP"

P.S. Radi prvi link samo treba da se izbrishe .to na kraju, malo se dechko zaneo
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 23:16   #19
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina?

Probacu to da izvedem, brat mi uzima ovih dana komp sa tim biostarom i HD4830, pa cu probati to da izvedem, uz pomoc onih uputstva.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2009, 11:38   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina?

Ma physx je lepa stvar ali ne i neophodna. ko ima neku nV grafu nek skine demoe sa njihovog sajta da vidi sta je ovo ustvari (deo tehnologije CUDA). Lepa ali ne i preterano korisna stvar u fps igrama. u ME ti zapravno i nije potrebna a i igra zna da puca kad ukljucis physx i to da puca bash cesto. A cuo sam i komentare da physx usporava rad graficke kartice sto se tice renderinga... da ali to nije nikakvo znacajno usporenje. Jednina prednost ove tehnologije sto rasterecuje procesor. Znaci nemoj da se igras i da experimentises sa ATi-jem... ako si se bash napalio na fiziku kupi nV grafu al mislim da to nema smisla. Zasad. Mozda tek kroz god-dve
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
Mirror's Edge zidan grobar Akcione igre 425 9.4.2016 16:37
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
MSI 7900GTO Mr. Garrison Grafika 348 27.2.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com