Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Pregled rezultata glasanja: Za koliko €/satu bi programirali odnosno koliko bi platili programera da radi za vas?
5€/sat 10 16,39%
10€/sat 16 26,23%
15€/sat 13 21,31%
20€/sat 12 19,67%
25€/sat 2 3,28%
30€/sat 1 1,64%
35€/sat 0 0%
40€/sat 7 11,48%
Glasova: 61. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2008, 0:12   #21
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Freelanceri verovatno nisu toliko zanimljivi, jer ova oblast još uvek nije regulisana kako treba kod nas. Naime, pravilo je da porez plaća naručioc posla, a u izuzetnim okolnostima, po dogovoru, porez plaća freelancer... e sad, lako je kada freelancer radi za domaćeg poslodavca gde je posao odrađen u jednoj zemlji i gde se zna kome se plaća porez, a jedan od njih dvojice mora da ga plati. Međutim stvari se iz korena menjaju kada se radi za stranog poslodavca... Mislim, ti kada radiš preko interneta za nekoga iz USA, to je isto kao da si obavljao posao u USA, što znači da bi porez trebao da se plaća tamo, a to se verovatno i radi. Recimo, radiš preko freelance sajta (posrednika) koji sasvim sigurno plaća porez na ono što zaradi, što opet znači da freelancer ne bi trebalo da plaća porez, bar ne kompletan, jer bi to bilo dvostruko oporezivanje, a i da nije tako opet je taj posao praktično odrađen u stranoj zemlji. Upravo zbog toga je jako teško kontrolisati oporezivanje freelancera, jer šta ako je porez već plaćen negde u USA. Još kad se u igru umeša činjenica da je programe moguće razvijati na laptopu, što znači da možeš da pišeš program dok putuješ oko sveta... kome onda platiti porez ako je program nastao u 5 zemalja ? Upravo zbog toga, razvijene zemlje to uglavnom rešavaju tako što ne oporezuju freelancere, već poslodavce... dok freelancer radi na osnovu ugovora o delu, koji recimo uvek postoji kada se radi preko freelance sajtova. Tako lepo freelancer može da radi u 15 zemalja ako hoće, a porez plaća poslodavac tamo gde je softver izvezen i ćao. E sad, kako je kod nas, ko će ga znati više... kad ni poresko ne ume da odgovori na to. Koliko se ja razumem u zakon, freelancer sa ovih prostora koji radi za strane poslodavca treba da plati samo porez na lični dohodak građana koji iznosi 10% od viška ako pređeš 12.000 evra godišnje. Sve ostalo je čista pljačka. Evo uzmimo samo primer rada preko nekog freelance sajta koji uzima proviziju...
Pogodiš posao za recimo 100$, provizija 15%, znači 15$ koji će biti oporezani u zemlji u kojoj se nalazi provajder. Poslodavac takođe plaća neku članarinu ili proviziju, što znači da je i taj porez svakako već plaćen, tako da ne bi trebalo da bude dodatno oporezivano... No, kao što rekoh, ta oblast je u Srbiji regulisana kao sve drugo, tj. nikako, tako da, sve je moguće...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2008, 15:42   #22
dados
Član
 
Član od: 18.10.2006.
Poruke: 162
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

radim kao freelancer na getafreelancer.com! tek sam poceo pa cemo da vidimo kako ce da sljaka, do sada sam bio na elance ali neuspesno kazu da je ovaj mnogo bolji ai besplatan je.
dados je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 0:19   #23
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Mislim, ti kada radiš preko interneta za nekoga iz USA, to je isto kao da si obavljao posao u USA, što znači da bi porez trebao da se plaća tamo, a to se verovatno i radi. Recimo, radiš preko freelance sajta (posrednika) koji sasvim sigurno plaća porez na ono što zaradi, što opet znači da freelancer ne bi trebalo da plaća porez, bar ne kompletan, jer bi to bilo dvostruko oporezivanje, a i da nije tako opet je taj posao praktično odrađen u stranoj zemlji. Upravo zbog toga je jako teško kontrolisati oporezivanje freelancera, jer šta ako je porez već plaćen negde u USA.
Pa, zato postoji outsourcing... Sto se kod nas (ako se ne varam) gleda kao na izvoz... A izvoz je nesto sto definitivno nasa drzava moze da oporezuje. Ne znam sta je stvarno tacno niti legalno, ali definitivno ne sme da se ignorise i trebalo bi ipak da se malo obrati paznja i prekopaju zakoni ako se neko vec upusta u nesto ovako malo redovnije.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 21:25   #24
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Citat:
Pa, zato postoji outsourcing... Sto se kod nas (ako se ne varam) gleda kao na izvoz... A izvoz je nesto sto definitivno nasa drzava moze da oporezuje.
A, pa ne može tako... kod nas nije regulisan tzv. elektronski izvoz. Dakle, ako hoćeš da izvezeš program iz zemlje (legalno), moraš prvo da ga narežeš na nosač podataka, pa da oddeš na carinu, pokažeš ugovor o delu, platiš sve takse i džabine i tek onda možeš da pošalješ. Takođe, ako treba nešto da se menja u programu (ispravi neki bag recimo), ne može on jednostavno da ti vrati program preko interneta, pa onda ti šalješ njemu, već mora da ti pošalje nazad isti cd na reklamaciju, pa onda ti uzmeš taj cd, središ šta treba, prerežeš novu verziju pa opet na carinu sa papirom da si primio program na reklamaciju. E sad, možeš li da zamisliš takvu proceduru radeći kao freelancer na Rentacoderu recimo... Prvo što bi taj projekat trajao 10 puta više nego što treba (zamisli da za svaki bag, cd mora da pređe pola sveta i nazad, prolazi carine i sve ostalo, samo da bi ti recimo promenio a=1 u a=2 ). A da ne pričamo o tome koliko tebi kao freelanceru ostaje para posle svega... projekat 100$... 15$ RAC-u, 15$ WU, dažbine na carini oko 70$... u gle vraga... pa taman ti uzmu ono što si naplatio Dakle, nije to tako jednostavno kao što izgleda. Znači svaki put kada pošalješ nekome nešto preko interneta, prekršio si zakon, jer ova država nema regulisano elektronsko poslovanje kada su u pitanju fizička lica tj. freelanceri.
Dakle, rešenje je naći nekoga ko ima firmu, pa preko njega izvesti elektronski program u inostranstvo (ali treba naći nekog ko je spreman da se bakće dodatnom papirologijom, a da od toga nema koristi, znači najbolje neki rođak ili blizak prijatelj) ili otvoriti agenciju sam i plaćati paušalno porez. Naravno, i ovo stvara dodatne probleme, no ako hoćeš da budeš 100% legalan,to ne možeš kao freelancer, barem ne još uvek.
Citat:
Ne znam sta je stvarno tacno niti legalno, ali definitivno ne sme da se ignorise i trebalo bi ipak da se malo obrati paznja i prekopaju zakoni ako se neko vec upusta u nesto ovako malo redovnije.
Izvoli prekopaj, pa ako ti nešto bude jasno, onda bi mogao i nama da objasniš. Pročitao sam kompletan zakon o oporezivanju fizičkih lica i nigde ne nađoh stavku koja se odnosi na poslovanje fizičkih lica sa inostranstvom. Dakle, možeš da smatraš legalnim ili nelegalnim, ali u zakonu ne piše ništa o tome. A pošto ne piše ništa o tome, to može da tumači kako ko hoće, tako da ako i završiš pred sudijom, možeš da budeš 100% legalan po tvom tumačenju (plaćao si uredno porez), ali zato 100% nelegalan po njegovom tumačenju, jer si poslovao elektronski kao fizičko lice, plus izvozio si robu preko, a izbegao si carinu...
Pa ti sad lupaj glavu
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 23:11   #25
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke

Izvoli prekopaj, pa ako ti nešto bude jasno, onda bi mogao i nama da objasniš. Pročitao sam kompletan zakon o oporezivanju fizičkih lica i nigde ne nađoh stavku koja se odnosi na poslovanje fizičkih lica sa inostranstvom. Dakle, možeš da smatraš legalnim ili nelegalnim, ali u zakonu ne piše ništa o tome. A pošto ne piše ništa o tome, to može da tumači kako ko hoće, tako da ako i završiš pred sudijom, možeš da budeš 100% legalan po tvom tumačenju (plaćao si uredno porez), ali zato 100% nelegalan po njegovom tumačenju, jer si poslovao elektronski kao fizičko lice, plus izvozio si robu preko, a izbegao si carinu...
Pa ti sad lupaj glavu
, lepo receno. A kad smo vec kod toga onda je najlakse ono sto sam ja pomenuo par postova unazad - otvoris racun u inostranstvu (BIH ili Crna Gora) i cutis, radis i skoknes po nekad po kintu kad zafali Sto se tice poente da li je ovo legalno ili ne.. ako nije onda je to notorna glupost a i ako jeste - sta ce da se desi, hoce li neki baja iz nase poreske ili neke druge uprave da mozda proverava zasvakog pojedinca, za svaku zemlju postojanje recuna u bankama? Yeah right

Ako nekome ova drzava zabranjuje da otvori racun u banci u inostranstvu onda je po mom tumacenju taj neko ostecen i uskracen za svoja prava i ako je ovo tacno onda mi necemo skoro u EU. Neka drzava izvoli i propise uslove pod kojima to moze da se uradi ali da udari zabranu - to ne bi smelo da se desava... mada ustvari pa sta ja pricam ... na trenutak sam zaboravio u kojoj zemlji zivim
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 1:02   #26
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Pa, imati račun u inostranstvu, a biti rezident Republike Srbije je takođe protivzakonito, tako da... eto, ne vredi ni to. Ono što hoću da kažem jeste da kao freelancer koji radi sitnije posliće za strane poslodavce nikako ne možeš da budeš 100% legalan, a da ti se to isplati. Ako radiš isključivo za domaće tržište, onda možeš... potpišeš ugovor o delu, dogovoriš sa poslodavcem ko plaća porez, na osnovu toga odrediš cenu i ćao. E sad, ako radiš veće poslove, tipa 5000$, onda ti se isplati da platiš kompletno testiranje, prođeš carinsku proceduru i izvezeš projekat ili otvoriš agenciju ili firmu, na svaki posao koji odradiš iskucaš račun i vodiš knjige na osnovu toga.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 18:47   #27
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Izvinite sto postavljam pitanje ovde. Da li postoji/znate za neki sajt na netu koji trazi freelance crtace (AutoCAD, Solid Edge...)?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2008, 16:13   #28
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Ovo u vezi nekog kontinuiteta priliva posla i novca stoji mada sto se tiče programiranja posla uvek ima na pretek i svako ko je iole dobar je zatrpan poslom i često završi mesec sa 200~250 sati.
200-250 sati mesecno?! nek ti je sa srecom i da lepo potrosis novac koji zaradis, ako imas kad
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2008, 17:26   #29
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
200-250 sati mesecno?! nek ti je sa srecom i da lepo potrosis novac koji zaradis, ako imas kad
240 sati = 10 dana neprekidnog rada,a ostalih 20 dana u mjesecu provodi se spavajuci,placajuci racune,iduci u wc,jeduci,pijuci itd

Al' zato pare kapaju
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2008, 18:33   #30
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Nemoj biti smesan. Mozda deci zvuci moguce i zanimljivo, ali to nema veze sa realnoscu.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2008, 20:47   #31
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
Nemoj biti smesan. Mozda deci zvuci moguce i zanimljivo, ali to nema veze sa realnoscu.
Ovako kao sto je to LoneWolf opisao naravno da je nerealno

ali ako uzmemo recimo ovaj Mart...

ima 21 radnih dana ako tih dana odradi 8 sati to je 168 sati, ako pak radi i subotom kojih u ovom mesecu ima 4 to je jos 32 sata sto ukupo daje 168+32=200 sati. E sad to je za 8 sati dnevno za 25 dana ali ako dodas jos dva sata dnevno znaci da radis 25 dana po 10 sati dobijas tih 250 sati mesecno a da ne radis nedeljom. Nije nemoguce ali nije ni lako.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2008, 21:07   #32
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Nije nemoguće, ali ako tako radiš mesecima, onda je to smrt. Deset sati na dan, uz to moraš imati neku pauzu za doručak/ručak/protezanje i ispadne oko 11-11.5. Otprilike počneš u 8 ujutru i završiš u 7 uveče. Posle toga možeš jedino na spavanje.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2008, 2:01   #33
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Lepota freelance načina poslovanja je u tome što radiš od kuće i možeš sam da se organizuješ onako kako ti odgovara, tako da 10 sati rada ne mora da znači da si radio od 7 ujutru do 7 uveče. Možeš recimo da radiš 3 sata, pa napraviš pauzu od 2 sata da pogledaš neki film ili prošetaš malo, pa se vratiš odradiš 3 sata, pa opet pauziraš 2-3 sata ili možeš da odradiš 5-6 sati, odeš malo do grada, pa odradiš još 2-3 kad se vratiš, pre spavanja. U svakom slučaju, nisi vezan za stolicu kao kad radiš u nekoj firmi, nego možeš da ustaneš kad god hoćeš, odeš gde hoćeš, radiš šta ti se radi, opustiš se malo, pa nastaviš. Takođe, možeš da kombinuješ i na druge načine, recimo odradiš jedan dan 13-14 sati (recimo nemaš ništa pametnije da radiš taj dan), pa onda naredna 2 dana odradiš po 2 sata, a ostatak dana radiš šta hoćeš. Znači, frikombinuješ po volji
Takođe, velika prednost kada si freelancer i radiš od kuće jeste to što i radno okruženje možeš da prilagodiš sebi... staviš radni sto gde ti odgovara, pustiš muziku koja ti odgovara i koliko glasno hoćeš, podesiš osvetljenje kako ti odgovara, upališ TV... itd. što uglavnom u firmi ne može, a sve te sitnice mogu značajno da utiču na produktivnost, što opet znači da za manje vremena možeš više toga da uradiš.
E sad, sve ovo zvuči suviše lepo da bi bilo istinito i neko će se sigurno zapitati, pa što onda svi ne rade tako. Pa, stvar je u tome što freelance poslovanje zahteva žrtve na nekoj drugoj strani. Recimo, u firmi imaš fiksnu platu (+bonusi) i primaš je svakog prvog u mesecu, pa možeš lepo da planiraš troškove. kod freelansinga toga nema. Možeš jedan mesec da budeš dobar 1000 evra, ali zato naiđe dva meseca kada ne uzmeš ništa ili neku siću, a pošto to obično zavisi od dosta faktora koje ne možeš da predvidiš, jednostavno ne možeš da planiraš svoje troškove kao što možeš kada primaš platu u firmi tipa "Aha, od ove plate ću da uradim ovo, a od sledeće to i to" iz prostog razloga što ne znaš kolika će ti biti sledeća "plata". Mnogi nisu spremni da funkcionišu tako. Sledeća stvar, u firmi obično ne moraš da se boriš za posao sa drugim kolegama, niti razmišljaš uopšte o tome kako steći i kako zadržati klijenta, jer ima ko će to da radi. kao freelancer sve to moraš da radiš ti, tako da ne možeš da budeš samo programer, već moraš da se baviš i menadžerstvom... da juriš klijente i ubeđuješ ih da baš tebi prepuste projekat, da smišljaš strategije, da održavaš kontakte sa istim... što nije nimalo lako kada pored svega toga trebaš i da odradiš posao koji dogovoriš. Dakle, moraš da budeš ekstra organizator ako ne misliš da se sutra uhvatiš za glavu jer si shvatio da si upravo pogodio 5 poslova čiji je deadline 10 dana, a ti još nisi ni počeo da radiš na njima. Meni se jednom tako nešto desilo, pa sam morao da radim 20 sati dnevno, a spavam 4 u periodu od 10 dana i opet nisam sve stigao, pa sam morao da molim neke od njih da malo prolongiraju deadline. Tu sam imao sreće, pa se ispostavilo da njih trojica nisu u frci da završe projekat pa su mi dali dodatnih 10 dana, te sam uspeo nekako da se iskombinujem. Ali, to je bila čista sreća, jer obično su deadlin-ovi kritični i moraju da se ispoštuju, pogotovo na malo većim projektima, inače nema para + ode reputacija.
Dakle, freelansing može da bude pesma, ali može da bude i pravi horor, sve zavisi kako se organizuješ. No, kako god okreneš, moraš da budeš spreman da ćeš kao freelancer morati da razmišljaš o mnogo više stvari i mnogo više da se trudiš, nego ako si zaposlen u nekoj firmi.
No, dosta zavisi i od toga šta želiš da postigneš kao freelancer... ako imaš neki drugi izvor prihoda, recimo od roditelja ili si zaposlen negde, a freelancing ti dođe kao džeparac, onda možeš kako hoćeš, jer će ti i 100-200 evra mesečno biti puna kapa. Međutim, ako misliš da živiš od freelansinga, moraš mnogo ozbiljnije da priđeš celoj stvari i stalno paziš kako i šta radiš. Sve ima svoje.

Poslednja ispravka: Marko_L (9.3.2008 u 2:11)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 3:12   #34
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Ljudi, da li iko od vas plaća porez, a da živi samo od freelancing-a?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 3:31   #35
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Ne mogu da kazem da "zivim" od freelancing-a, ali mesecno mi kapne dovoljno da imam za izlaske i cigare, i porez nikada u zivotu nisam platio, niti planiram. Zasto bi uopste placao porez?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 3:39   #36
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Hvala na odgovoru, ja zivim od toga, ali naravno nisam platio ni dinar, e sad, da li mogu da me gone, da li postoji neki "cap" priliva kad primete nekog?

Hvala svakako!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 6:50   #37
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

cifre zvuce lepo na prvi pogled,ali i sami znate koliko moze da se iskomplikuje malo ozbiljniji kalkulator (aplikacija) a kamli nesto ozbiljnije

freelancing je za ljude koji drze programiranje u malom prstu i imaju tonu gotovih kontrola,klasa(generatora),2-3 test masine i ostalo


na duge staze se ne isplati biti freelancer,'glupa' android aplikacija zaradi vise od godinu dana freelancinga


ako ste expert (90 lvl + programer ) i uhvatite jaku firmu onda je to nesto drugo


pocetnici mogu da probaju ali optimizam na 2% prvo


pronaci trziste je najveca fora inace,u bilo kom poslu

uber programer moze biti eksploatisan za sitnu kintu,a nubari padne dobra ideja za neki soc. sajt add on i eto miliona iz dve-tri linije koda
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 11:41   #38
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Ljudi, niko ništa? Znam da vas ima, da li plaćate porez?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 11:46   #39
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

evo pogledaj ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=w-cVzKa27a8
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 11:55   #40
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Znam da bi trebalo da platim porez, ali da li iko od vas to radi? Da pritom živi samo od toga?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Koliko megapiksela je dovoljno za sliku (15x10cm) ? Robert Foto i audio/video 8 19.12.2006 19:33
Koliko nas stvarno koštaju igre? (u eurima, ne u životu) Corwin O igrama uopšte 24 7.11.2006 2:05
Ploča+procesor, procena stare konfe BIG BROTHER DZONI ŠDK - Osnovne komponente 18 22.9.2006 19:52
Koliko je ovo dobra stvar? holodoc Forum o forumu 5 19.8.2006 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com