Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2020, 6:33   #1
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Kombinovani ruter?

Godinama koristim adsl u idiličnom selu koje je oko 6km udaljeno od centrale do koje stize glavni opticki vod. Protok mi je 1-2 Mbit, ranijih godina 3,5Mbit, iz centrale su se krstili kako to radi na toj daljini po telefonskim žicama iz 90ih.


Pošto mi porodica raste, dečji tableti, android televizor, laptop, desktop računar, godinama rovarim da ulože neku paru u ovakve korisnike koje deceniju i po deru istim iznosom kao što neko plaća u sred Beograda koji nas uništi i raseli i ima 10-15x brži daunload od mene.


Pisali smo peticiju nas 30ak adsl korisnika da nam stave baznu stanicu koji kilometar ka selu, nikom ništa, mašu nekim bajkama kako uskoro stiže optički net u naše kuće, pismo bukvalno preslikana tv reklama, kao da su izbori. Da li da ih damo Uniji potrošača?



Pre neki dan su se smilovali, rekli da oni brinu o željama svojih potrošača i rekli da će tražiti KOMBINOVANI RUTER? Valljda reče uljudan operater Huawei p36 tako nešto. Kaže da to kombinuje signal sa adsl i mobilnog neta i znatno pojačava protok.


E sad, ja sam pitao da li mi to limitira potrošnju tipa 100gb mesečno koliko su obično njihovi mob internet paketi, što je meni premalo (samo na jutjubu moja deca sagore oko 300gb i to im smanjim na 144p da bih ja mogao da radim na netu) i da li plaćam isto, jer ne mogu finansijski da podnesem dodatna dranja. Čovek reče za iste pare što plaćam dobijam neograničeni net. Držim ga za reč.


Da li neko zna vredi li taj kombinovani model? Bitno mi je da to ne secka ako prebacuje protok informacija sa žice na bežični prenos, jer radim za istraživačku agenciju, razgovaram onlajn sa ljudima i svako seckanje prekida audio prenos preko Zojpera ili Nindže.


Da li to čudo guta 5g mrežu? Nedavno su postavili repetitor koji godinama grade u blizini, lično ne verujem da je 5g, mada ne mogu ni da izmerim jer moj 4g telefon meri sa njega 22-23 Mbit.


Recite mi o iskustvu sa kombinovanim ruterom.
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2020, 15:40   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kombinovani ruter?

sve traži napismeno jer to što ti operater napriča ne mora da bude istina, ali kad imaš napismeno možeš da se žališ tržišnoj inspekciji mada to je državna firma pa mogu da rade šta hoće.. s druge strane i ti u takvim uslovima trebaš da uložiš u posao nešto ili ta agencija nek ti plati 100 gb preko mobilnog da imaš da radiš sa klijentima.. ja preko vip plaćam 150 gb kućni net brzina 20/5 za 1400 din nije mnogo naročito ako je za posao..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 16:47   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kombinovani ruter?

Evo ti nešto više o tom "hibridnom" internetu...

https://milankragujevic.com/brzi-mts...as-u-pravi-cas
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kombinovani, ruter

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bolji ADSL ruter veljaaa ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.1.2014 15:19
ADSL Ruter kao switch BMLW Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 24.1.2014 20:49
Ruter sundjer bob kockalone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 11.11.2012 13:09
Ruter ne daje signal?! GameFREAK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.1.2012 15:34
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com