Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2015, 22:20   #641
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Iskreno niti pratim te sajtove niti sam zakačen ovim potezom UbiSofta. Al mi se nikako ne dopada taj njihov potez. Udaraju po onima po kojima bi najmanje trebali. Taj G2A trlja sad ruke i pevuši pesmice, verovatno neko i iz UbiSofta. Ako znam ko mi krade jaja iz kokošinca i prodaje na pijaci, mislim da je normalno da se jajara uhvati i sankcioniše.
Porsche je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 22:20   #642
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
^^
Pa tako stvari i funkcionišu IRL. Ostavim kuću otključanu, lik uđe i uzme mobilni što je tu našao i proda ga nekom na ulici za neke smešne pare. Ja prijavim nestanak telefona provajderu i policiji i priložim IMEI. Taj nesretnik što je kupio kad bude počeo da ga koristi, pokucaće mu policija na vrata i naravno oduzeti telefon bez ikakvog obeštećenja.
Što se resellera tiče, stvari su u jako sivoj zoni. Većina resellera posluje po principu marketplace-a, tj. oni samo pružaju uslugu, a ne prodaju zaista ključeve. Naravno, Ubisoftu i bilo kom drugom izdavaču koji se odluči da se razračuna sa ovim problemom, daleko je laše i jeftinije da jednostavno poništi sve ključeve koji su prodati preko xy sajta, nego da ulazi u dugotrajni sudski proces kako bi od xy sajta dobio podatke o onima koji su ključeve prodavali. Ali u svakom slučaju naje*e krajnji kupac.

Elem, povodom DeCoy peder prozivki, brisane su poruke koje prevazilaze okvire normalne diskusije i zalaze u neargumentovanu svađu.
Kupac tj. korisnik nije ukrao igru, platio je. Mozda 10-30-50% jeftinije nego da je istu uzeo preko Uplay-a ali je platio.
Kupac u ovom slucaju nije lopov.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 22:25   #643
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Iskreno niti pratim te sajtove niti sam zakačen ovim potezom UbiSofta. Al mi se nikako ne dopada taj njihov potez. Udaraju po onima po kojima bi najmanje trebali. Taj G2A trlja sad ruke i pevuši pesmice, verovatno neko i iz UbiSofta. Ako znam ko mi krade jaja iz kokošinca i prodaje na pijaci, mislim da je normalno da se jajara uhvati i sankcioniše.

Ni ja, nikad nista nisam uzimao sa ovakvih sajtova. Do prekjuce kad sam napravio nalog i uzeo Middle Earth: Shadow of Mordor Premium Edition za manje od 20e. Zasto? Zato sto prosto ne zelim da za igru dam 50-60e.

Na srecu sve je proslo ok, i nastavicu da koristim sajt jer imam pozitivno iskustvo i ako zelim neku igru u buducnosti a cena mi odgovara kupicu je bas kod njih.

Prvo developeri preko izdavaca do Steam-a neka razmisle o cenama svojih igara i to da $ nije isto sto i €! Takodje neka ne prodaju igre po 60e u zemljama u kojim je prosecna plata 200e i bice situacija bolja.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 22:27   #644
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^^I ja se slazem. Oduzece mu telefon cim pocne da ga koristi...nece ga pustiti da se sluzi nekoliko meseci sa njim pa onda jednog jutra, kad se probudi, a telefona nema, ukrala ga policija....
Da dodam, ne branim ja g2a i ostale sajtove, samo ako su nelegalni, kako posluju sve ove godine, ako su SVI kljucevi sumnjivog porekla, zasto se cuti o tome?
Zasto Ubi, EA i ostali osteceni JASNO i GLASNO ne upozore svoje kupce da ne uzimaju tamo kljuceve, jer ce im biti obrisane igre sa naloga odmah po aktivaciji i problem ne bi ni postojao...
Nego jedan mali sajt posluje bolje od raspalog Uplay shopa pa udri po njima....
Zato što je realno problem dugo godina bio minoran i nije bio vredan pažnje i cimanja. Reselleri su prešli u mainstream u poslednjih godinu-dve, sad su njihove reklame gotovo na svakom sajtu, PewDiePie reklamira G2A, pare se doniraju u "humanitarne" svrhe... Zašto su HB i ostali bundle sajtovi bili prešli na aktivacione linkove umesto Steam ključeva? Zato što su ovakvi sajtovi kupovali stotine paketa iz kojih bi nakon nekoliko meseci prodavali igre po nekoliko puta višim cenama.
Verujem da se to obaveštenje koje pominješ sigurno nalazi negde u EULA-i gde svi samo klikću na accept.

EDIT:
@Emix
Shadow of Mordor si mogao još pre mesec dana da kod oficijelnih prodavaca kupiš za 26$. Doduše ne Premium izdanje, ali verujem da bi pre leta cene pala na toilko. I developeri teško da imaju ikakvog uticaja na pricing politiku, osim ako nisu developr/publisher.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Kupac tj. korisnik nije ukrao igru, platio je. Mozda 10-30-50% jeftinije nego da je istu uzeo preko Uplay-a ali je platio.
Kupac u ovom slucaju nije lopov.
Niko i nije rekao da je lopov. Kupac je žrtva prevare i trebalo bi da tuži firmu koja mu je prodala ključ koji je povučen iz upotrebe.

I ja sam kupovao sa ovakvih sajtova, ali sam svestan rizika. Na G2Play sam uzeo skenirane redeem kodove sa boxed varijanti za Warcraft III, Starcraft i Diablo II. Sutra da mi Blizz obriše igre sa naloga mogu samo na sebe da se ljutim što sam bio lakom.

Poslednja ispravka: DeCoy (25.1.2015 u 22:34)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 22:35   #645
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Ok ali meni igra nije trebala tad. Kupio sam neke druge. Ovu sam kupio sad za Januar jer gledam da ogranicim potrosnju na nekoliko igara mesecno. I nisam zeleo golu vec Premium verziju.
Ja iskreno ne znam kome je sta od tih 20e otislo, ja znam da sam istu platio. Mozda ce neko reci to nije dovoljno za tu igru ali zao mi je. Ja ne smatram da treba i da ima pravo da mi igru sad neko skine sa naloga.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 22:41   #646
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zato što je realno problem dugo godina bio minoran i nije bio vredan pažnje i cimanja.
Verujem da se to obaveštenje koje pominješ sigurno nalazi negde u EULA-i gde svi samo klikću na accept.
Za ovo prvo, tu su i izdavaci krivi, sa suludim cenama....to je 60e za osnovnu igru, 20-30e za season pass...nije ni cudo da dosta ljudi bira jeftiniju varijantu a hoce igru cim izadje...
Za ovo drugo, to i kazem, recite jasno i glasno, ne sitnim slovima...u delu koji skoro niko ne cita...
I za kraj, da ne trujem temu vise, zaista mi nije jasan Ubi...nakon godine u kojoj su izbacili najgore igre u poslednjoj deceniji, a igre je prejaka rec, vise poluproizvode u fazi alfa testiranja, pokopaju se sa ovakvim idiotizmom...

Ozbiljno se razmisljam da svoj Uplay account prodam ili ugasim za vjek vjekova....ako je to moguce...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 22:48   #647
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Za ovo prvo, tu su i izdavaci krivi, sa suludim cenama....to je 60e za osnovnu igru, 20-30e za season pass...nije ni cudo da dosta ljudi bira jeftiniju varijantu a hoce igru cim izadje...
Znaš kako se kaže: strpljen - spašen. Bilo koji proizvod ako hoćeš odmah, moraš to adekvatno i da platiš. Sa druge strane cene novim igrama nikada nisu brže padale nego u poslednjih godinu i kusur dana.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 23:13   #648
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Moje misljenje je da DIGITALNA verzija igre ne bi trebala da kosta vise od 30 do 40 eura/dolara.Dok BOXED verzija moze da kosta 60 jer tu ima posla kutije,diskovi, rezanje,papiri,transport,skladistenje itd

Ali napracivanje digitalne verzije neke igre 60 eura pa cak onih specijalnih do 90 je bezobrazluk.Jer sve sto du trebali da urade je da mailom proslede kljuceve servisima za prodaju i to je to.

Kad bi digitalne verzije naplacivali 30-40 eura vise bih ih prodali odmah u startu i to preko svojih servisa (Uplay/Origin) i ne bi bilo ovakvih problema.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MitraljezaC na korisnoj poruci:
perablenta (26.1.2015), Sh0m1 (26.1.2015)
Stara 26.1.2015, 13:22   #649
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
Moje misljenje je da DIGITALNA verzija igre ne bi trebala da kosta vise od 30 do 40 eura/dolara.Dok BOXED verzija moze da kosta 60 jer tu ima posla kutije,diskovi, rezanje,papiri,transport,skladistenje itd

Ali napracivanje digitalne verzije neke igre 60 eura pa cak onih specijalnih do 90 je bezobrazluk.Jer sve sto du trebali da urade je da mailom proslede kljuceve servisima za prodaju i to je to.

Kad bi digitalne verzije naplacivali 30-40 eura vise bih ih prodali odmah u startu i to preko svojih servisa (Uplay/Origin) i ne bi bilo ovakvih problema.
Lepo razmišljanje, ali... Ako bi u tom slučaju cenu spustili 50% čisto sumnjam da bi proraja skočila duplo (minimum). Poželjno bi bilo mnogo više od duplo iz razloga stim što bi duplo veća prodaja dovela na isto, a pri tome mnogo više posla. Sve su to oni lepo proračunali.
Porsche je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 13:27   #650
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Prema EU zakonu transfer ili prodaja licence je dozvoljena, ali prema ovom clanku EU (konkretno Njemacka) zabanjuje prodaju kljuceva iz retail izdanja igara. Prodavac se obavezuje da proizvod prodaje u kompletu ne samo kljuc.

http://gamasutra.com/blogs/Konstanti..._Copyright.php

Tako da je i dalje dozvoljena kupovina i preprodaja software-a/licenci sve dok se prodaje kompletan proizvod kakav je prvi kupac dobio. Stoga nije bitno ako je G2A prodavac kupio legalno retail izdanja, zakonski nije dozvoljeno da prodaje amo kljuceve. Tako da je i sa te strane Izdavac pokriven.

Poslednja ispravka: dex3108 (26.1.2015 u 13:39)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 13:29   #651
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
Moje misljenje je da DIGITALNA verzija igre ne bi trebala da kosta vise od 30 do 40 eura/dolara.Dok BOXED verzija moze da kosta 60 jer tu ima posla kutije,diskovi, rezanje,papiri,transport,skladistenje itd

Ali napracivanje digitalne verzije neke igre 60 eura pa cak onih specijalnih do 90 je bezobrazluk.Jer sve sto du trebali da urade je da mailom proslede kljuceve servisima za prodaju i to je to.

Kad bi digitalne verzije naplacivali 30-40 eura vise bih ih prodali odmah u startu i to preko svojih servisa (Uplay/Origin) i ne bi bilo ovakvih problema.
Digitalna prodaja i dalje podleže raznim porezima, taksama itd. kao i deljenju zarade sa distributerima ukoliko prodajna mreža nije potpuno pod kontrolom prodavca. Dakle jedina razlika između retail i digitalne prodaje je distribucija, sve ostalo ostaje isto.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 2:24   #652
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Javio se i Ubisoft...

Citat:
"We regularly deactivate keys that were fraudulently obtained and resold," Community Manager xMiiSTY wrote. "In this case, we are currently investigating the origin of the fraud, and will update customers as soon as we have more information to share. In the meantime, customers should contact the vendor from whom they purchased the key."
http://www.pcgamer.com/ubisoft-says-...re-fraudulent/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 7:33   #653
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Lepo je covek objasnio situaciju u komentaru:

Citat:
Having worked for a (legit) digital games seller and having spent time researching and dealing with fraud, maybe I can shed some light on how this happens.

First off, resellers that are selling keys for WAY below MSRP (the price the publisher sets for a title) are typically obtaining their keys through shady or out-right-illegal means. There are no bulk discounts for buying a large volume of game keys from the publisher, so it would be impossible for someone to buy 1,000 keys at $59.99, and then sell them for $14.99. They'd go bankrupt.

Now, lets talk about fraud and how credit cards handle fraud, in the US at least...

When a criminal uses a stolen credit card to purchase something, the legit card owner has, on average, anywhere between 60 to 90 days to report the fraud to their card issuer. The issuer then sends that on to the retailer, taking back the money for the fraudulent purchase, and sometimes a bit extra as a penalty/processing fee. When someone makes a $50 fraudulent purchase and it's caught later, that retailer is often out $55.

Again, this can happen MONTHS after the initial purchase.

At this point, most legit digital sellers will report back to the publisher any keys that have been purchased fraudulently so they can be deactivated/rendered invalid.

This is where people buying from discounted re-sellers get hit. You purchased a key from G2A or someone like them, and a month or three after you bought it, the credit card company and the original seller catch up to the fraudster and kill the key. The key you recently purchased and may have been playing from.

Think of this as if you had bought a stolen car. You got a sweet deal on a great ride from some guy who operates a "garage" out of an old warehouse on the other side of town. But, turns out it was stolen, sold to him to cheap and then passed on to you. If the cops track it down, you lose the car because it's stolen property. Doesn't matter if you were completely unaware of that fact. Selling to you doesn't make the car legit. This is why pawnshops often require all kinds of ID and have a holding period on new merch, just in case the cops come looking for it.

And at the end of the day, while you may have thought you were trying to do the right thing, trying to actually purchase a game instead of just pirating it, and may feel that Ubisoft or other publishers are punishing their customer in this, be mindful of the fact that you are almost certainly not actually a customer. Ubisoft very likely never received a penny of that purchase since it was likely a fraudulent purchase in the first place.
Dakle, poenta je ne kupovati nista na G2A, G2Play, kinguin i ostalim prevarantskim sajtovima ma koliko god ponuda delovala korektno.
Cak bi dotle isao da bih ukinuo monetizaciju onima koji saradjuju sa ovim lopurdama - PewDieDie isl spodobe, koji zbog extra suskavaca reklamiraju G2A.

A Ubisoft je krvi sto nije pre skidanja igara upozorio ljude da tamo ne kupuju i sto lepo ne navedu na svojem sajtu listu sajtova sa kojih postoji mogucnost da ce igraci dobiti ukraden kljuc, ili listu proverenih prodavnica koju ce stalno updateovati.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ivan1981 na korisnoj poruci:
bojan1080 (27.1.2015), player1 (28.1.2015)
Stara 27.1.2015, 7:49   #654
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

A realna situacija jeste da je Ubisoft isto kriv koliko i ova druga strana, a najviše nahebaše igrači tj kupci. Prošla godina je bila katastrofa za Ubisoft a kako su krenuli ni ova im ne deluje ništa bolje. Ovu situciju su trebali da reše sa reselerom "ispod stola" ili tuzbom a ne preko ledja igrača, koji su inače besni na sve one crap poteze Ubija od prošle godine. Ovako opet pucali sebi u nogu
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.1.2015), bojan1080 (27.1.2015), Ichigo222 (10.2.2015), Sh0m1 (27.1.2015)
Stara 27.1.2015, 7:57   #655
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

To svakako jeste Ubi je ovde traljavo postupio.

Ali poenta je da vecina cd key sajtova itekako prodaje kradene kljuceve, osim onih iz drugih regija i iz bundleova isl.

Prijatelji su mi imali vrlo neprijatnih iskustva sa kljucevima sa G2Play-a, jer su u vise navrata dobili kradene retail kljuceve. Neki od njih su cak biti kontaktirani od vlasnika originala od kojih je nekako ukraden kljuc. (COD WaW je u pitanju, gde je kupac napravio lika sa nickom iz xfire-a kako bi ga ortak koji je kupio kljuc sa G2Play-a kontaktirao).
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ivan1981 na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.1.2015), bojan1080 (27.1.2015), Sh0m1 (27.1.2015)
Stara 27.1.2015, 13:55   #656
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Sve je to u redu ali, problem se ne rešava kako bi trebao. Zašto Ubi nije adekvatno zaštitio ključeve, šta ako je neko iz ubija namerno napravio propust i sebi napunio džepove. Objašnjenje im je sad u fazonu uzvini ubio sam te al trebao si znati da ću pucati, al evo sad ću napisati da sam opasan i da pucam. Ne sasecaju problem u korenu. Lakše je oštetiti kupca nego da sudski da se iscimaju da oderu te divljake.
Porsche je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.1.2015), Sh0m1 (27.1.2015)
Stara 27.1.2015, 19:22   #657
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Koliko me samo iritiraju !
Da li je moguce da ovo rade ljudima?
Pa zasto ste dozlvolili aktivaciju tih kljuceva? Zasto niste odmah detektovali kljuc kao nevalidan i tako sprecili prodavca da proda jos takvih kljuceva? Jel to znaci da zbog vase nesposobnosti sad treba da ispastaju igraci koji nisu hteli da skidaju blackbox (ili bilo koju drugu piratsku verziju) i ispostovali vas? na vasim polu-proizvodima poput AC-unity, copy paste farCry 3/4, retardiranim WatchDogs naslovom i td, koji kostaju preko 50e.
Koliko vam vise treba novaca, ajde da doniramo, kazite samo koliko treba!
Ja kupujem igre sa G2A, nisu toliko jeftine ali nisu ni skupe kao sa origina ili stima. Naravno da necu nikad vise da kupim bilo koju igru iza koje stoje ovi lesinari, narocito posle ovoga! Dok se drugi bore i zalazu na razne nacine protiv pirata, ovi ga uveliko podsticu na ovaj nacin.

Sad sam procitao naslov da Ubisoft brise igre za koje oni procene da su kupljene previse jeftino

Bas me zanima epilog ove price.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.1.2015), Rainman (27.1.2015)
Stara 27.1.2015, 19:31   #658
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Epilog je nemojte da kupujete preordere i nove igre na šnj sajtovima, niti da plaćate punu cenu koju regularno traže izdavači. Sačekajte godinu i kusur kad cene padnu pa onda kupite kod zvaničnih prodavaca. To će više da zaboli Ubisoft i ostale bahate izdavače nego sav neartikulisani rant po internetu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Exia (28.1.2015), Marko Radonjic (27.1.2015), perablenta (27.1.2015)
Stara 27.1.2015, 19:40   #659
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Pa zasto ste dozlvolili aktivaciju tih kljuceva? Zasto niste odmah detektovali kljuc kao nevalidan i tako sprecili prodavca da proda jos takvih kljuceva?
Ovo bi bilo idealno, ali je cesto nemoguce.

Dakle, lopov marne gomilu kartica i sa svake kupi par igara i posle ih preproda preko G2A i ti recimo sutradan kupis kljuc i aktiviras ga(koliko reklamiraju G2A verovatno kljucevi vrlo brzo odu). Kada onaj koji provali da mu je nesto ukradeno sa kartice dok to sredi sa bankom, pa dok banka povuce novac od onog gde je kupljena igra, pa sve dok to dodje do Ubija/nekog treceg prodje neko vreme i tada ako Ubi odluci da deaktivira kljuceve, jer za njih nije dobio ni dolara desi se ovo sto se desilo.

Dakle ako je kradja u pitanju nekada (tj. vrlo cesto) je nemoguce odmah deaktivirati kljuc.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 19:42   #660
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Epilog je nemojte da kupujete preordere i nove igre na šnj sajtovima, niti da plaćate punu cenu koju regularno traže izdavači. Sačekajte godinu i kusur kad cene padnu pa onda kupite kod zvaničnih prodavaca. To će više da zaboli Ubisoft i ostale bahate izdavače nego sav neartikulisani rant po internetu.
Pre ce biti epilog "pirate bay"... to ce najvise da ih zaboli.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
Akumu (12.2.2018), Atwa013 (27.1.2015), Exia (28.1.2015), JzmA (28.1.2015), Rainman (27.1.2015), Sh0m1 (27.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com