Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2007, 13:57   #121
robertz
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Nekada davne 86 kupio sam svoj prvi primerak SK i u njemu pročitao
opis igre SABOTEUR za spectrum. Taj primerak je bio upravo na
papiru kakav se danas koristi za dnevne novine pa mi to nije smetalo,
jer dobru novinu ne čini kvalitet papira nego šta u njoj piše.
S poslednjim primerkom ste potrošili sve kredite.
Ne želim da upućujem suviše kritika, ja sam samo čitalac koji želi
da svakog prvog u mesecu kupi svoju omiljenu novinu i nadje u njoj
nešto za sebe.
robertz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 14:58   #122
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kritike i sugestije

Citat:
robertz kaže: Pregled poruke
S poslednjim primerkom ste potrošili sve kredite.
Pa zar ti se apsolutno nitša ne sviđa?
Citat:
robertz kaže: Pregled poruke
Ne želim da upućujem suviše kritika
Uputi bar jednu konkretnu! Nešto, što bi i tebi i drugima bilo drago da vidite u SK-u.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 16:43   #123
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Mislim da je nepravedno porediti dnevne novine (koje izlaze svaki dan) i jedan mesecni list (koji izlazi jednom mesecno). Racunicu o tome koliko sta na kraju kosta izvedite sami...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 17:01   #124
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Mislim da je nepravedno porediti dnevne novine (koje izlaze svaki dan) i jedan mesecni list (koji izlazi jednom mesecno). Racunicu o tome koliko sta na kraju kosta izvedite sami...
Niko nije vrsio poredjenje na nacin koji si ti razumeo.
Osim toga, receno je:
Citat:
dobru novinu ne čini kvalitet papira nego šta u njoj piše
Naravno, i SK moze da se smatra nekim novinama (news-papers) jer opisuje novitete (i novosti) iz IT industrije.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 4:59   #125
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
robertz kaže: Pregled poruke
U poslednje vreme sam puno puta razmišljao zašto kupujem SK.
A onda sam shvatio, pa to je zbog reklama. Kad čitaš SK kao
da čitaš oglase, pa ko treba da kupi komp to je pravo mesto
za njega.
PS. Razmišljam o ceni, cena časopisa nije manja od ostalih sličnih
časopisa koji definitivno imaju puno manje reklama od SK.
A da ne zaboravimo koliko samo strana imaju dnevne novine, koliko
texta a gde su tu reklame ? i koštaju svega 20 din.
zezaš li se ti ovo (pošto nema smiješka )?
Da, kupujem komp svakog mjeseca i ako cijene imam na netu i to uvijek novije od ovih, a pogotovu kada kupujem komp uzimam Instant Cofee Grand Pleasure i slične gluposti.

sada kada sam ga čitavog pročitao, od A-Š tvrdim da je ovo najgori broj u zadnjih 5 godina. I neka mi neko kaže razlog zašto bi neki stariji broj bio gori od ovoga
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 11:51   #126
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
sada kada sam ga čitavog pročitao, od A-Š tvrdim da je ovo najgori broj u zadnjih 5 godina. I neka mi neko kaže razlog zašto bi neki stariji broj bio gori od ovoga
Kad to ovako napišeš (kaže se "paušalno" ), to ništa ne znači. Moraš detaljno reći zašto? Šta ti smeta? Kako bi se to moglo popraviti?

Ja bih verovatno mogao da ti za svaku konkretnu primedbu objasnim zašto je to tako, ali bi zvučalo previše odbranaški. Ako hoćeš mogu ti to reći činom porukom A za koju nedelju i lično

U svakom slučaju, pohvalno je što si pročitao broj od a do š pa tek onda kritikuješ. Mnogi pročitaju samo naslove od tri teksta, ali to ih ne sprečava da vode kilometarske rasprave o SK-u.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 13:10   #127
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Osim toga, receno je:
Citat:
dobru novinu ne čini kvalitet papira nego šta u njoj piše
Naravno, i SK moze da se smatra nekim novinama (news-papers) jer opisuje novitete (i novosti) iz IT industrije.
Pa, u stvari, neće biti da je tako.

Naravno, svu periodiku (novine, časopise, almanahe) možeš podvesti pod "novine u širem smislu" jer prenose vesti. Ali način na koji se to čini mnogo se razlikuje.

U dnevnim novinama doduše ima slika, ali je dominantan tekst. One su jeftine jer koriste jeftin papir, relativno jednostavnu pripremu za štampu, a fiksni troškovi (komunalije, priprema za štampu, prevoz, plate radnicima) se zbog velikog tiraža dele na mnogo čitalaca i tako se smanjuje cena po primerku. Varijabilni troškovi se, naravno, ugrađuju u cenu (štamparski papir, boje, održavanje mašina... sve to raste sa brojem odštampanih primeraka), ali to je i dalje veoma nisko. Tu se krije i objašnjenje zašto nam je praktično nemoguće da ubacujemo CD/DVD u SK - to predstavlja varijabilni trošak koji raste sa brojem primeraka; kako SK ima više nego duplo veći tiraž od časopisa koji daju diskove uz svaki broj, suma novca koja bi morala da se plati unapred i u celosti (takva su pravila igre) je veća nego što je Politika u stanju da ispovrti; cena snimljenog/štampanog diska čak ne raste ni linearno sa povećanjem tiraža nego, recimo, kvadratno, tako da je stvar još nepovoljnija.

Kod ilustrovanih časopisa kao što je SK odnos fiksnih i promenljivih trškova je mnogo nepovoljniji. Tiraži su mnogo manji, naročito za specijalizovane časopise (novine čitaju svi, a SK - samo oni koje to zanima), pa se fiksni troškovi ne dele na tako veliki broj čitalaca i cena je viša. Drugo, ima mnogo više slika, sve stranice su u boji, brzina štampanja je manja (kako bi moglo kvalitetno da se odšampa - da boje ne "šetaju", da su prirodne, nisu previše blede niti previše tamne...), koriste se skuplje mašine čije održavanje znatno više košta, skuplji materijal (boje, štamparske ploče, tečnost za ofset štampu), primerci se povezuju žicom ili "broširanjem" (kao knjiga - tako se radi i SK) i slično.

(nastavak u sledećoj poruci)

Poslednja ispravka: VojaM (13.9.2007 u 16:13)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
RaideR (14.9.2007)
Stara 13.9.2007, 13:10   #128
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Bitnu stvar predstavljaju i način i dinamika pripreme časopisa. Mesečni časopisi se pripremaju detaljnije i sporovoznije, ali i u njima se teži da vesti i prikazi budu najsvežiji. Zbog toga potoji period praznog hoda odmah po izlasku broja, ali i period velike gužve nekoliko dana pred predaju u štampu. To izaziva i probleme u međusobnim odnosima u firmi. Ako je časopis u izdavačkoj kući koja je prvenstveno orijentisana na dnevne novine, veoma je teško objasniti upravi koji su problemi i koji je način rada mesečnog časopisa. Uvek postoji težnja da se rad u mesečnom časopisu omalovaži, tvrdi se da se tu manje radi nego drugde, dovodi se u pitanje broj zaposlenih ljudi, a u štampariji takav časopis ima najniži prioritet.

Što se tiče sadržaja broja, malo ko od čitalaca uočava izvesnu periodičnost. Zna se, recimo, da su letnji meseci "sušni" po pitanju noviteta u kompjuterskoj industriji, što se mora odraziti i na sadržaj lista. Zanimljivo je da je taj "sušni" period u časopisu pomeren za mesec dana - časopis, naime, sve opisuje "unazad", daje stanje od proteklog meseca. Zna se da se većina novih igara i gračkog hardvera plasira tokom prvih zimskih meseci, kako bi proizvodi bili spremni za velike kupovine oko Božića. Zna se da se kancelarijski i specijalizovani softver pojavljuje uglavnom s jeseni i na proleće. Zna se da su "sušni" meseci tokom leta i početkom godine. Znajući sve to, jasno je da se ta periodičnost mora odraziti i na sadržaj kompjuterskog časopisa. Dalje sve zavisi od toga koliko će vešto urednici da zabašure periode loše ponude, a da "napumpaju" periode sa bogatom ponudom.

Eto tako, momci i đevojke, stoje stvari.
Neko od vas će sigurno reći "šta se sve to mene tiče, ja hoću da uvek kupujem časopis sa mnogo opisa igara, sa mnogo opisa hardvera, sa opisima zanimljivog softvera, sa najmanjom cenom, sa malo oglasa a mnogo teksta..." OK, svako ima pravo da očekuje ono što hoće, i mi tu ništa ne možemo.

O oglasima drugi put.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (13.9.2007), M1los (13.9.2007), NjegovaWisost (13.9.2007), vertigo (14.9.2007), zoran845 (13.9.2007)
Stara 13.9.2007, 15:49   #129
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Smetaju vam reklame? Interesuje vas kako da ih se otarasite? Jednostavno - napišimo peticiju da najure Voju i Kuzmu - grdne pare potrošiše! (šalim se, naravno, nemojte me ni trunčicu shvatiti ozbiljno ne želim žute kartone i crvene poene )

Sad ozbiljno. SK je po meni i dalje najbolji IT časopis kod nas. Možda zbog toga što sam jednostavno navikao na stil pisanja - taj blagi humor uvek kod mene izaziva oduševljenje! Ne kažem da su ostali časopisi loši, daleko od toga, ali ipak mi je SK ........ Prvi broj sam kupio 1/2001.

Mada, nešto me više ne privlači tu. Nešto jednostavno "ne drži vodu". Sećam se, pre, a i ne tako davno (pre god-dve) jedva sam čekao 1. u mesecu da kupim SK. Sada nije tako. Kupim ga 5,6. u mesecu. I ne pročitam ga sa entuzijazmom sa kojim sam ga pre čitao.

Doduše, isti slučaj je i sa Harry Potter knjigama

Izgleda da matorim...još pola godine pa punoletan
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 16:21   #130
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Kad to ovako napišeš (kaže se "paušalno" ), to ništa ne znači. Moraš detaljno reći zašto? Šta ti smeta? Kako bi se to moglo popraviti?

Ja bih verovatno mogao da ti za svaku konkretnu primedbu objasnim zašto je to tako, ali bi zvučalo previše odbranaški. Ako hoćeš mogu ti to reći činom porukom A za koju nedelju i lično

U svakom slučaju, pohvalno je što si pročitao broj od a do š pa tek onda kritikuješ. Mnogi pročitaju samo naslove od tri teksta, ali to ih ne sprečava da vode kilometarske rasprave o SK-u.
E ovako. Da počenem od početka.

Prvo, reklame. I ranije ih je previše bilo, ali imam utisak iako nisam brojao da ih u ovim zadnjim brojevima ima više neko obično; "owerclock" i "GB protoka bodu oči; shevrolet (dobro, možda je moj stric) čitao SK, pa eto prije 15tak dana kupio novog šekija, možda mu je baš ta reklama pala u oči.
Smor dosadna reklama Computer dreama.
Ružna reklama Game Overa.
Ružna reklama Microshopa
-II- Grand Pleasure
Dosadna reklama koju niko ne čita za Aqua Vivu
Znam znam niste vi odgovorni, to ste i napisali. Svejedno smeta

Ne sviđa mi se opis 9 radeona bez podatka koliko šejder jedinica ima ova grafička.

Mrzim tekstove o linuksu. Ok ovo uzimajte u obzir s obziro da sam previše nakolonjen Winu. Svaka čast open source-u ali još nije došlo njihovo vrijeme. Ovo je kao komunizam-fino zamišljeno al ne funkcioniše jednostavno.

Kuzman je smorio. Ovo mu je jedan o lošijih tekstova. Možda Beograd loše utiče na njega.

Opis Bioshocka: igra ne zaslužuje 99%. Neko nepristrasan bi joj dao oko 90, ja najvjerovatnije 80%.

Samo četiri igre (ovome vjerovatno niste vi krivi; suša šta će se)

Opis konzola. Pa da imam para za PS3, Xbox360 i Wii (pare za konzolu bih nekako i skupio al ne i po 75 evra za igricu 1 com) sigurno bih nekako skrpio 4-5 evra za časopis namjenjen isključivo konzolama.

PSplay? Mislio sam da postavim glasanje da li imate PSPlay i baš me zanima da li bi i jedan jedini lik odgovorio a da ne laže. Možda je zato što živim u provinciji, al ovde i pored dosta PS3ki nisam nigdje vidio niti iko zna za postojanje istog.

Jedna od rijetkih rubrika koja se drži je opisivanje malih i starih igara. Iako su opisana dva pac mana, u suštini iste igre.

Šifre? Ovo je strana koja mi se ne sviđa od samog početka. Koji će vam đavo šifre????? Ko još koristi šifre iz SK? Jedina varanja koja treba objavljivati su ona za GTA kada izađe s obzirom da među malom djecom vlada pomama za GTA i šiframa.

Ponekad pomislim da je najbolje što SK ima ovaj forum.

I SK Case chase vam je vrh.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
zdravkelja (15.9.2007)
Stara 13.9.2007, 16:25   #131
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Al' ti je kritika. Subjektivno koliko to može biti.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 16:44   #132
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Ja se samo pravdam zašto mi je zadnji broj najgori od svih do sada....

Objektivno ili subjektivno, svi govore da je SK izgubio na kvalitetu i možete poricati koliko god hoćete ali je tako
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 16:56   #133
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Šifre? Ovo je strana koja mi se ne sviđa od samog početka. Koji će vam đavo šifre????? Ko još koristi šifre iz SK?
Sa ovim se slazem. Sifre treba da izbacite, a da ubacite neki zanimljiv tekst o igrama (kao kad je pre 2-3 godine, Macedonic napisao onaj tekst o avanturama). Onakav Macedonicev tekst je bolji n puta od ovomesecne Kuzmine kolumne. Ustvari, najbolje je da pustite Macedonica da pise Ja, igrac (ali ne na Kuzmin nacin), a umesto sifara ubacite neki walkthrough (resenja su uvek zanimljivija od sifara). To bi vam bas osvezilo Test play.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
zdravkelja (15.9.2007), zoran845 (13.9.2007)
Stara 13.9.2007, 18:51   #134
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ja se samo pravdam zašto mi je zadnji broj najgori od svih do sada....

Objektivno ili subjektivno, svi govore da je SK izgubio na kvalitetu i možete poricati koliko god hoćete ali je tako
Budi oprezan kad kažeš "svi". Ako prebrojiš koji su to "svi", ispadne vas trojica-četvorica.
Ne kažem da se u ponečimu i sam ne slažem s tobom, al' tako se ovog meseca zalomilo. Nekad jedan deo broja bude slabiji, nekad drugi, pitanje je samo da li je grupa poštovalaca prvog bučnija i rečitija od grupe poštovalaca drugog.

Što se tiče oglasa, možemo da pričamo o količini oglasa, eventualno o umesnosti objavljivanja nekog od njih (kao, recimo, svojevremeno reklama za neku emisiju na TV Pink). Međutim, komentarisanje svake od njih u fazonu "ova je glupa, a ova je ružna" potpuno je bespredmetno. Zna se čemu reklame služe, kako se dobijaju i ko je odgovoran za njihov sadržaj. Znam da tebi, kao nekom ko živi (trenutno) u Crnoj Gori, malo znači reklama za Aqua Vivu (doduše, prodaje se i u CG, ja lično vid'o, uz onu crnogorsku Suzu sa Bigradske gore), ali ta reklama nešto znači firmi koja ju je platila i ko smo mi da je u tome sprečavamo? Inače, osećam da sve to što si napisao o oglasima ne bi ni primetio da se neko ovde ranije nije na to požalio

I na kraju, osvrt na ono "subjektivna kritika". Kritika treba i mora da bude subjektivna. Ne valja samo ako pisac takve, subjektivne, kritike uz svaku svoju tvrdnju piše "svi znaju", "opšte je poznato", "svi će se složiti da" i "apsolutno je sigurno da". Oni koji su učili/studirali logiku, prepoznaće u tome poznatu logišku grešku iz grupe zvane zamena teze. U tom smislu, zahvaljujem se Njegovoj Wisosti na poštenoj i argumentovanoj kritici.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.9.2007)
Stara 13.9.2007, 20:25   #135
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Slažem se, mada jedno je biti subjektivan, a drugo biti nerealan. Ja bih (subjektivno) preferirao da se opisuju isključivo igre za konzole i da je pola broja posvećeno prenosivim uređajima, ali nešto mislim da to ne bi prošlo.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 21:27   #136
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Inače, osećam da sve to što si napisao o oglasima ne bi ni primetio da se neko ovde ranije nije na to požalio
Slažem se sa svime osim sa ovim Al ajde...

Mali off Uostalom, aqva viva se prodaje u CG kao i Voda Voda recimo više nego bilo koja CG voda i ako je naša česmaruša u pljevljima izuzetno kvalitetna, bar ova moja A voda na mom selu je barem 5x puta bolja (baš sam ultraš, zar ne? )

Mogao bih da pohvalim Phone Zone jer je stvarno korisna stvar, masu igara/programa sam skinuo uz pomoć njega...

Poslednja ispravka: VojaM (14.9.2007 u 12:33)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 17:35   #137
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Sa ovim se slazem. Sifre treba da izbacite, a da ubacite neki zanimljiv tekst o igrama (kao kad je pre 2-3 godine, Macedonic napisao onaj tekst o avanturama). Onakav Macedonicev tekst je bolji n puta od ovomesecne Kuzmine kolumne. Ustvari, najbolje je da pustite Macedonica da pise Ja, igrac (ali ne na Kuzmin nacin), a umesto sifara ubacite neki walkthrough (resenja su uvek zanimljivija od sifara). To bi vam bas osvezilo Test play.
I ja se slazem, sifre moze svako da nadje na internetu. Mozete bazu sifara da drzite na vasem sajtu, a u casopisu nesto drugo.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 18:52   #138
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Ja bi ostavio šifre jer sam zbog šifri za San Andreas i počeo da čitam SK, onda došao i na forum i tako..
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 19:59   #139
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Ja bi ostavio šifre jer sam zbog šifri za San Andreas i počeo da čitam SK, onda došao i na forum i tako..
Ja sam rekao, da treba objaviti SAMO šifre za GTA jer se jedino to i traži.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 20:17   #140
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Ne bih bio bas siguran, sve to zavisi od trenutne aktuelnosti igre, sifre sa Rome Total War su takodje bile vrlo popularne u svoje vrijeme. Takodje, iste za GTA se nalaze najlakse od svih igara, za 5 minuta surfovanja.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Forum: predlozi & sugestije oluja Forum o forumu 5976 26.8.2013 20:11
FF 2 - komentari, mišljenja, kritike... Eni Aplikativni softver 0 25.10.2006 17:23
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56
sugestije na sajt kenta Zanimljive Web lokacije 9 1.2.2006 21:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com