Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2017, 17:39   #701
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Ništa onda, ja ću se praviti da ne igram i da nikad nisam igrao igre na linuxu sa AMD kartama. Ako ti kažeš da to ne radi kako treba i još da su igre đubre, onda ću verovati tebi a ne sopstvenom iskustvu. Neke od (novijih) igara koje sam igrao su Bioshock Invinite, Spec Ops:The Line, Nuclear Dawn, Insurgency, Shadwen, i najbolja igra u poslednjih 15 godina Shadow Tactics Blades of the Shogun. Naravno, bilo je i naslova koje nije bilo moguće pokrenuti kao što su Witcher 2 ili Psychonauts, ali opet kažem, ja koristim distribuciju koju zvaničino ne podržava ni Steam ni GOG (a često i na strani same igre piše koji drajver je podržan). Tako da ako koristiš bilo šta što autori ne podržavaju (zvanično) onda moraš da prihvatiš da neće sve raditi kako treba.

O tome da je neka igra krš zato što ti nisi čuo za nju ili je ne igraš, ili još gore nema grafiku à la BF1, neću ni da komentarišem

Slažem se da je za Linux nVidia (naj)bolji izbor, ali reći da je jedan drajver odličan a drugi đubre, ne stoji nikako. Jer da je nVidia drajver odličan, ne bi u gomili igara GTX 1060 bio egal sa GTX 1080 (pa i Ti). Tu očigledno nešto nije kako treba. Ali jeste činjenica da većina linux (steam) igara radi zvanično samo sa vlasničkim nVidia drajverom. Što može biti problem za vlasnike rolling distribucija ili one koji ne žele vlasnički drajver. Ipak su linuksaši alergični na sve što nije otvoreno. I zato je dobro što SteamOS prelazi na amdgpu jer to znači:
1. Da AMD i Valve ozbiljno rade na otvorenom drajveru
2. Da je velika verovatnoća da Steam igre rade podjednako dobro i na drugim distribucijama

Zato i kažem da je Windows najbolja platforma za igre i da kome je to bitno, treba da ide na dual boot. Ali to ne znači da se na linuxu ne može lepo igrati. Ja upravo to i radim - ako radi lepo na linuxu, igraću je na linuxu. Ako ne radi, Windows je uvek opcija

Poslednja ispravka: Space Beer (11.6.2017 u 17:48)
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 20:03   #702
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Igre koje si pomenuo su poprilično matore. Wine je druga stvar, tu nešto radi, nešto ne. Te igre nisu pravljene za Linux i kroz Wine nikad neće raditi podjednako dobro. Na ovoj RX470 rade loše, na predhodnoj HD7850 gotovo da ništa i nije radilo. Primera radi, na prastaroj 8600GTS karti su radile igre jako dobro, kroz Wine skoro kao na Windows-u (tipa igrao sam se WoT tako). Iskreno, nisam probao BF1 na Linux-u, ali nisam ni video na netu da je neko igrao. Ne nalazim je uopšte na WineHQ. Tako da ti ne verujem da tebi sve to radi dobro, pogotovo na 260X.

Drajver je i dalje đubre jer mi i dalje Portal za Linux radi loše, jer mi i dalje koristi dosta procesora dok puštam video (a i slika nije baš kao na Win-u), jer i dalje hoće da pukne video preko Web-a, jer performanse i tamo gde radi nisu ni pola od onih sa Windows-a i još brdo drugih stvari. Sa nVidia kartom je iskustvo već poprilično bolje i slično onom na Win-u. Iskreno, što negde 1080 radi kao 1060 je poprilično nebitno za veći deo populacije, a i to je čini mi se bilo samo kada su tek izašle. Vlasničkog softvera ima dosta na Linux-u i treba da ga ima, nisu samo drajveri takvi, tako da mene hvata alergija na izjave poput te da su linuksaši alergični na vlasnički softver. Šta to uopšte znači?
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 20:10   #703
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Ne koristim Wine. I koliko znam jedino Battle vs Chess radi kroz Wine, sve ostalo (bar od ovoga što ja imam) sa Steam-a je linux native. Što se ostale upotrebe tiče (video, web...) nemam nikakvih problema

Matora igra je Half-Life 2, koja inače radi odlično, a ne igra od pre 3-4 godine.

To što GTX 1080 radi kao 1060 nije samo kad igre izađu, to je verovatno bottleneck openGL-a. Tako da je tu Vulkan verovatno jedino rešenje

Što se vlasnikog softvera tiče, ni meni ne smeta i korstim ga. Ali je činjenica da linux korisnici više vole otvoren nego funkcionalan softver
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2017, 17:47   #704
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Najbolja grafika za linux je Intel. Posle toga AMD.

Meni KVM pucao zbog Nenavidija drajvera, zato je nenavidija morala da leti kroz prozor. Toliko o tome da Nenavidija ima dobre djavere.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2017, 18:28   #705
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Ne širi dezinformacije.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2017, 21:30   #706
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Za sam Linux i ja mislim da je bolja Nvidia dosta. Sa AMD-om i Intelom uvek neki problema ima, ali su resivi uglavnom.

Nvidia jeste djubre, jer njihove kartice nece da rade u virtuelnim masinama, barem ja moju nisam uspeo naterati da radi. A to su namerno uradili i onemogucili.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 8:21   #707
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Ne širi dezinformacije.
Kad ti napišeš svoje iskustvo, to su činjenice, a kad neko drugi napiše svoje, to su dezinformacije

Svi imaju problema, što je i logično, jer ih ima i na prozorima. Samo što neki proizvođači smatraju da korisnik ne bi trebalo da brine o drajverima, a neki smatraju da korisnik mora da traži drajver koji radi (kako treba)
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 8:38   #708
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Pa to i jesu čiste dezinformacije jednog AMD fanboy-a. U svim temama na forumu diže AMD u nebesa protiv zlog Intel-a i ,,nevidije" (kad pročitam takva oslovljavanja odmah mi je jasno o čemu se radi). nVidia je oduvek bila drastično bolji izbor za Linux, i i dalje je tako. Prvi ću da se obradujem kada se to promeni. To što i ti naginješ na to da bez neke potrebe podižeš cenu AMD-u kroz neke sintetičke testove, ,,AAA" naslove od pre 100 godina i neke probleme sa nVida kartama (koje je eto neko imao na netu) je takođe primetno. Pride, ne znam gde si to igrao Battlefield 1 na Linux-u (pogotovo na AMD karti), ja nigde nikakvu informaciju o tome ne nađoh.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 9:26   #709
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Nisam igrao BF1 na linuxu i nikad nisam napisao da sam ja ili neko drugi igrao BF1 na linuxu. Napisao sam samo da ne mora igra da ima grafiku kao BF1 da bi se smatrala dobrom
Citat:
Space Beer kaže: Pregled poruke
O tome da je neka igra krš zato što ti nisi čuo za nju ili je ne igraš, ili još gore nema grafiku à la BF1, neću ni da komentarišem
Dalje, ja sam rekao da je nVidia (naj)bolji izbor
Citat:
Space Beer kaže: Pregled poruke
Slažem se da je za Linux nVidia (naj)bolji izbor, ali reći da je jedan drajver odličan a drugi đubre, ne stoji nikako.
Ali je činjenica da je Nouveau neupotrebljiv, posebno za poslednje generacije (Maxwell i Pascal) i da je vlasnički drajver neophodan. Postoji gomila primera na netu gde ljudima otvoreni drajver jednostavno ne radi. To nije jedan slučaj. Koliko sam pratio, tek od kernela 4.11 bi trebalo da je rešena većina problema. Što ne znači i da će performanse biti dobre. A taj kernel nema nijedna stable distribucija, samo rolling
Citat:
Space Beer kaže: Pregled poruke
Što se drajvera tiče, to zavisi od karte koje imaš i distribucije koju koristiš. Generalno, za nVidia karte su vlasnički obavezni.
A za neke (rolling) distribucije je prava gimnastika raditi sa vlasničkim drajverima, zbog redovonog update-a kernela.

Tako da ko hoće stabilnu distribuciju, treba da ide na nVidia kartu i vlasnički drajver. Ko hoće rolling i/ili otvoreni drajver, onda su Intel i AMD bolje rešenje. Pri čemu je velika verovatnoća da im odrđen broj igara neće raditi uopšte, ali to što radi, radiće ok
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 9:43   #710
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Moja greška, pogrešno sam razumeo, ubih se tražeći taj BF1 za Linux. ( :

Otvoreni nVidia drajver je oduvek bio loš, to uopšte i nije tema, niti je bitno. Vlasnički drajver, koji (ujedno sa ostalim vlasničkim softverom) nije nikakvo zlo ili šta već, je odličan. RR distroi su sami po sebi gimnastika, vlasnički drajveri su tu najmanji problem. Ljudi koji ih koriste u svakom slučaju moraju da vode brigu o mnogim stvarima koje mogu da krenu po zlu i ti distroi nisu za ozbiljniju upotrebu.
Jednostavno, otvoreni drajveri (svi) nisu rešenje za ljude koji imaju iole bolju karticu. Čak to što AMD otvoreni drajver radi bolje od nVidia drajvera ne znači puno u praksi. I sa jednim i sa drugim imaš video akceleraciju, što je jedino i značajno, performanse su kod oba zanemarljive. Intel je sa svojim integrisanim rešenjima nebitan u ovoj priči.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 15:50   #711
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Pa to i jesu čiste dezinformacije jednog AMD fanboy-a. U svim temama na forumu diže AMD u nebesa protiv zlog Intel-a i ,,nevidije" (kad pročitam takva oslovljavanja odmah mi je jasno o čemu se radi). nVidia je oduvek bila drastično bolji izbor za Linux, i i dalje je tako. Prvi ću da se obradujem kada se to promeni. To što i ti naginješ na to da bez neke potrebe podižeš cenu AMD-u kroz neke sintetičke testove, ,,AAA" naslove od pre 100 godina i neke probleme sa nVida kartama (koje je eto neko imao na netu) je takođe primetno. Pride, ne znam gde si to igrao Battlefield 1 na Linux-u (pogotovo na AMD karti), ja nigde nikakvu informaciju o tome ne nađoh.
Nisam ja niciji fanboj, ja mrzim Nenavidiju jer oni mrze linux.

Nenavidia drajver ima gomilo problema.

1. kad apdejtujes kernel usere se u gatje

2. kad koristis KVM oce da obori virtuelnu masinu masinu i onda nemozes da saljes bug report jer koristis zatvoreni blob, jednostavno kazu ne koristi nenavidiju.

3. PCI pastrough su zabranili. Jednio moze sa Quadro, a i tad imas problem pod broj 2 jer je drajver isti, oce da obori VM bez razloga i tu niko nece da ti pomogne. Pod 1 isto. Nista te Quadro ne spasava.


A to sto moze da da neki frejm vise u nekoj igri, to je za mene nebitno. Nenavidiju vise ne kupujem ni mrtav, dok ne otvore drajver.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 16:24   #712
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Meni update kernela nikada nije pravio problem sa nVidia drajverom, ne koristim RR distroe. Virtuelne mašine sam koristio samo da pokrenem Visual Studio kada mi baš zatreba, a ne mogu / ne bi da resetujem, i to mi nije pravilo nikakve probleme. Mada, verujem da se dešavaju jer se par njih požalilo na iste. S druge strane, sa AMD drajverima igre gotovo da i ne možeš da pokreneš, bar ne ništa ozbiljnije, a uvek sam imao solidno jaku kartu i najčešće AMD na desku. Na Steam-u imam brdo Linux igara i retko šta radi kako treba. Često ima problema sa reprodukcijom, bespotrebno se opterećuje procesor i kada je uključena i radi HW akceleracija. I dalje u mnogo kombinacija ima problema sa tearing-om, i i dalje HW akceleracija u browser-ima ne radi stabilno. Bez obzira da li koristiš otvoreni ili vlasnički drajver. Čak mi se čini da je stari fglrx radio na kraju dosta bolje i stabilnije od ovog Pro drajvera. To je problem, to su neke osnovne funkcije koje grafička karta treba da omogući, a kada kartica od 200+ evra to ne može, mora da ima nekog problema. Toga na nVidia kartama nema, a igre ne rade samo par frejma više, nego, za razliku, rade i to rade dobro. Na kraju, jesi fanboy. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 16:29   #713
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

A sta je to fanboj
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 16:32   #714
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Fanboi
Deliberate mispelling of the word 'fanboy' typically referring to an annoying, immature fan of a specific video game console.

fanbois typically spend most of their free time telling anyone who will listen how perfect thier console of choice is, and how inferior all other products are. fanbois will not stop annoying other people until everyone they know is converted to their way of thinking.
neutral observer: "Console X looks to have a strong line up this year, but console Y still has the momentum from last year"
fanboi: "NO STFU CONSOLE Z IS THE BEST EVER. UR ALL IDIOTS, GO WASTE MORE MONEY ON YOUR SHIT CONSOLE X AND Y LOL"

fanboi 1: well well, if it isnt mr stupid console Y owner fanboi 2: your just jealous of how awesome console Y is
*fight to the death*

- rrunner



E pa ja nisam to. Ja igrice i ne igram. Ti igras znaci ti si fanbij

Ja nemam ni kozolu
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 23:10   #715
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Meni update kernela nikada nije pravio problem sa nVidia drajverom, ne koristim RR distroe. Virtuelne mašine sam koristio samo da pokrenem Visual Studio kada mi baš zatreba, a ne mogu / ne bi da resetujem, i to mi nije pravilo nikakve probleme. Mada, verujem da se dešavaju jer se par njih požalilo na iste. S druge strane, sa AMD drajverima igre gotovo da i ne možeš da pokreneš, bar ne ništa ozbiljnije, a uvek sam imao solidno jaku kartu i najčešće AMD na desku. Na Steam-u imam brdo Linux igara i retko šta radi kako treba. Često ima problema sa reprodukcijom, bespotrebno se opterećuje procesor i kada je uključena i radi HW akceleracija. I dalje u mnogo kombinacija ima problema sa tearing-om, i i dalje HW akceleracija u browser-ima ne radi stabilno. Bez obzira da li koristiš otvoreni ili vlasnički drajver. Čak mi se čini da je stari fglrx radio na kraju dosta bolje i stabilnije od ovog Pro drajvera. To je problem, to su neke osnovne funkcije koje grafička karta treba da omogući, a kada kartica od 200+ evra to ne može, mora da ima nekog problema. Toga na nVidia kartama nema, a igre ne rade samo par frejma više, nego, za razliku, rade i to rade dobro. Na kraju, jesi fanboy. ( :
Toxic, mIckie jeste u pravu za Nvidiu. Nvidia mozda jeste bolja za sam Linux, jer sa njom uglavnom sve radi kako treba, ali daleko od toga da AMD zeza toliko koliko si ti napisao. Drugo, AMD sa Vulkan API-jem, kao i Nvidia, u nekim slucajevima daje veci FPS u nekoj igri, nego ista ta igra na Windowsu sa Direct X-om. Vecina Vulkan baziranih igara kao sto je Doom moze da radi bez problema preko Winea, sto je jedna odlicna vest.

Nvidia jeste djubre. Pricaju pricu kako imaju bug u drajveru zbog kog im kartice ne rade u virtuelnim masinama, a vamo na Quadro karticama koje koriste isti drajver nema problema. Znaci djubrat zelena te teraju da kupis kartice od 1500 evra kako bi radilo nesto sto radi i na AMD kartici od 150 evra.

AMD je mozda losiji od Nvidie, ali nikako kolilko ti pricas. Sa pojavom Steama na Linuxu gejming se popeo na daleko visi nivo. Veliki broj komercijalnih naslova se pojavio za Linux, i sami AMD drajver su postali MNOGO bolji jer koliko sam citao Valve saradjuje sa AMD, a i sam Valve je priznao da je Windows djubre i da je Linux bolji. (citao u novinama kada su poredili Windows 8). Linuxu treba jos vecih komanija kao sto je Valve da mu pripomognu. Npr. da na svim laptopovima koji dolaze bez sistema bude instaliran Linux...
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 23:33   #716
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Sam Valve priznao da je Windows đubre i izbacivao testove gde u nekim slučajevima ima veći fps nego na Windows-u... Pazi, ne verujem ni da si sam poverovao u ovo. Mislim, i ja sam se ložio kad sam video te iste testove dok nisam probao sam. Koristim solidnu AMD RX470 grafičku kartu, pre nje je bila HD7850 i ti silni testovi gde imaš bolji FPS u Linux-u nego na Windows-u je pričanje bajki. Bukvalno ne postoji situacija gde neka grafička radnja radi bolje na Linux-u nego na Windows-u. Za to nisu samo krivi drajveri koji su u drugom planu (ako i u drugom) kod svih proizvođača već i zastareli X koji i pored silnih najava (već godinama u nazad) i dalje nema adekvatnu zamenu. Pominješ Vulkan, Vulkan ni na Windows-u ne radi još kako treba, kakav crni Linux. A probam par igara u Wine-u kako god izađe novi drajver, i radi juče kako treba. Na mojoj prastaroj 8600GTS kartici ja i danas mogu da pokrenem WoT npr. u Wine-u, šta misliš da li mogu sa RX470?

Koliko vidim u profilu i po priči, i nemaš AMD kartu pa ne znaš kakve sve gluposti mogu da se dese i koliko stvarno to jednostavno loše radi (u poređenju sa Windows-om) u nekim banalnim primerima koje sam naveo. Nema tu preterivanja. Ne kažem da nVidia nije đubre, pumpaju cene od kada postoje i sigurno da će izmisliti razlog da se kupi Quadro bez problema, ali opet sve ostalo radi na Linux-u mnogo, mnogo bolje nego na AMD-u.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 21:55   #717
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Koji lunux da turim na moju konfu čisto radi malo eksperimenata..
Ranije sam instalirao neke ubuntu verzije i nisam baš bio zadovoljan
sa radom ..Uvek se dešavali neki bagovi..
Zanima me neka dsitibucija koja se lako podešava,kodeci audio video grafički
drajver itd ..
Imam amd fenom II 955 4 gb memorije ddr 3 nvidia 470 gtx i sata 2 hdd..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 22:21   #718
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Pa Ubuntu distribucije i derivati su i najlakši za upotrebu. Probaj Mint 18 Cinnamon x64. On mi je vizuelno i logički najsličniji Windows-u, konkretno Vista interfejsu koji, barem meni, najviše odgovara. Dosta je lak za upotrebu, a većina potrebnog softvera dolazi sa njim.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
bobiv (18.6.2017)
Stara 18.6.2017, 14:28   #719
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Izašao Debian 9, kernel 4.9, gnome 3.22 itd.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Nergal (29.6.2017)
Stara 2.7.2017, 15:58   #720
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Vesti iz sveta slobodnog softvera

Sinoć instalirah ovaj Mint 18.1 Serena utisci dosta pozitivni..
Fino radi glatko što bi se reklo..
Malo sam eksperimantisao ubacio Kodi i naštelovao da sve radi propisno..
Mogu da zaključim da puno brze radi nego na windowsu..
Zvuk imam mada nemam neka posebna podešavanja..
Nvidia drajver lego odmah..Sve ok.
Ima još dosta stvari da se podešava ali je uglavnom sve dobro..
Imam utisak da radi bolje od ubuntua,,
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
linux, linux dešavanja, linux događaji, linux vesti, slobodan softver, vesti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Početnička pitanja! Macak Mackin Slobodni softver 718 1.2.2011 22:44
Ubuntu 10.04 DobroslaV Slobodni softver 280 29.9.2010 13:01
Kde 4 - mišljenja i iskustva Fiky Slobodni softver 22 13.2.2010 0:34
Sajt za vesti iz sveta muzike? VDB86 Zanimljive Web lokacije 4 11.6.2009 17:31
Vesti iz sveta igara Ocelot O igrama uopšte 41 30.3.2009 20:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com