Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2015, 15:50   #1
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Полован телефон добре израде ~ 130е

Поздрав другари, читао сам форум и предлоге, нашао милион разних савета око куповине, али нисам могао добро да их "филтрирам" па рекох лакше ми је да вас овако питам у новој теми.

Дакле, потребан полован телефон цене ~ 130е, с тим да 10е горе доле не игра улогу ако је добра куповина.
- Захтев број један, добра израда телефона, тако да може да трпи мала чукања или падање на паркет са пола метра висине. Знам да је ово многима несхватљив захтев, али просто, гледам телефон као потрошну робу и не пада ми на памет да га ја пазим као што је мене пазила мама док сам био беба. Такође, футроле не долазе у обзир, то ми је као да возим лијепо ауто а преко њега ставим кесу да га штити од кише. Дакле, фино издржљив телефон, тако да сви Samsung S4 like телефони прављени од јефтине пластике отпадну одмах. До сада сам од "квалитетних" телефона користио легендарни HTC HD2, и као помоћни једно време Samsung Wave. Те израде су ми биле скроз ок.
Од данашњих генерација, имао сам прилику држати HTC M7, одличан у руци, супер израда, одмах би га узео.... али мислим да је он приближнији цифри 200е. Xperia Z нпр није алуминијум као ови, али је доста квалитетно урађена и не може се поредити са обичним пластичним телефонима, али је и она скупа ја мислим.

Ето да не дужим више, дакле, израда је број један, с тим да пошто тражим телфон преко огласа, тешко ће ми бити наћи неке баш ријетке моделе, држао бих се ових "чешћих".
Поред главног захтева израде, остали су више мање стандардни... по могућству што боља батерија, и то је то. Било би супер кад би било и 1,5 или 2 гига РАМ-а тако да је рад са њим неометан потпуно, али свјестан сам да се за ову цијену тешко налази та количина РАМа.

Хвала и пишите предлоге.
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2015, 15:57   #2
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Stariji je model ali je i dan danas dobar i teško se nalazi, možda Motorola Razr XT910? Samo ne znam da li će ti ijedan telefon preživeti ispadanja na parket ili pločice a da telefon nije namenjen za takve uslove i tim "građevinskim i ronilačkim" IP67 sertifikatima.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2015, 16:22   #3
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Za te pare nećeš ni naći "lep"a otporan telefon,tako da slobodno možeš da ga obučeš.Možda bude I lepši
Ni ja ne volim masku na telefonu ali mislim da ga često može spasti.Moj htc desire 500 je godinu i po preživeo razne padove bez maske ali nedavno mi ispao po strance i ode mi volume + dugme.

Ima za te pare polovan BlackBerry Q10,jako brz I otporan telefon.Crna maska mu se ni ne primeti.Mana mu je što ne rade sve aplikacije sa play store-a.Ima I lenovo P780 sa baterijom od 4000 mAh.
LG Spirit LTE imaš nov.Odličan tel,ni na njemu se ne primeti crna maska a mora posto je plastican.Mana mu je kamera koja je prosečna.
Mislim da imaš I Lumie 535 i 640 za te pare,ako ti ne smeta windows.

Poslednja ispravka: LIMAN (13.11.2015 u 17:14)
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2015, 18:24   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Полован телефон добре израде ~ 130е

Čestim padanjem sa pola metra visine na parket i konstantnim "čukanjem" će ti krepati i najizdržljiviji telefon. Ako nećeš ni maske ni covere, uzmi Nokiu 3310 i sveži je za sjekiru pa neće moći da se uništi a moći ćeš njome i drva i parket iscijepati. Ozbiljno, ako ZNAŠ da si smotan i/ili ti je mob sklon padovima a NEĆEŠ da ga smjestiš u zaštitnu masku onda ga batali skroz ili sveži oko vrata da ne pada na parket. Za te pare ima: LG G2, Lenovo P780, gumeni kinez Runbo ili neki njegov ekvivalent. Bolje da mijenjaš taj parket nego telefon
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2015, 19:06   #5
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е


Овако.. ја сам писао у првом лицу као да тражим за себе телефон, а у ствари тражим за дјевојку, али све од описаног остаје, она рукује телефоном чак горе и од мене.
Но, поучен мојим искуством, не бих се сложио са LoneWolf и Pinstripe у потпуности око издржљивости телефона. Мој HTC HD2 ми је за две и кусур године кориштења испао 50+ пута.. већином на мекше подлоге (паркет, ламинат, тепих), мада је пао пар пута и на бетон. Ништа му никад није било до задњег кобног пута када је пао на екран, равно као даска на тврду подлогу гдје је било каменчића, тако да му је тај равни "даска пад" дошао главе, тј ради он, него пукао екран. Wave нисам претјерано користио, али је издржљив и он.
Мој садашњи Xperia Z ми је такође пријатно изненађење.. и њега имам ево око две године, испао исто 50+ пута, још увијек да га не урекнем ради ко сат, са само пар малих огреботина по ивицама телефона, што је и логично, јелте.

Дакле, нисмо ни ја она неки манијаци који се фрљакају телефонима, него једноставно не обраћамо толико пажњу, па знају често да испадну приликом скидања са пуњача, спадну са ивице стола, при вађењу из џепа, итд итд. Треба ми нешто што те падове безболно преживљава јер је дјевојка до сада промјенила нека 2-3 крша који су већ послије 4-5 падова или пуцали или почели комплетно да брљаве.

На брзину погледах огласе, те видјех један Lenovo P780 за 145е. Изгледа сасвим ОК телефон, јесте да је 1 гига рама, али то је реалност за ту цијену изгледа.
Виндовс би заобишао, држао би се Андроида.

Едит: видим један лик продаје Motorola Razr XT910 за мање од 100е. То је баш јефтино. Но, да није мало оматорио хардвером телефон, није? И он видим има гига рама, нешто можда мало слабији процесор, али и он се носи нормално са данашњим Вајбером + још 5-6 апликација?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2015, 22:21   #6
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Xt 910 bez dileme.Imao sam ga 3 godine, nema sta nije preziveo.Vajber + par aplikacija ce da pogura al ne preteruj, posebno sam facebook mesengerom...Inače, apsolutna preporuka za Motorolu.Sad furam moto x druge generacije, prelepo izgleda, sjajan hardwer, platio ispod 300 evra...
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku reds na korisnoj poruci:
joximovic (15.11.2015)
Stara 14.11.2015, 2:32   #7
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Lumia 630, napred gorila glass, pozadi neka plastika cudnovatna, sta ortaku taj telefon nije preziveo ja ne znam,to su padanja,bacanja,tocimo gorivo na pumpi,on ostavi auto na krov i ode da plati,zaboravi,vozimo dugo,ne moze nadje telefon , setimo se da je na krovu,on zakoci naglo,telefon leti i kotrlja se po putu ...mnooogo dugo. I dalje radi, bez ikakvih problema, ili bilo kakvih velikih ostecenja na ekranu/ledjima. A maskica 800 din da se zameni... Ne znam kako bi sluzila neka hardverski jaca lumia, tipa 535 ili 640, ne racunajuci CAT telefone, ovako izdrzljiv telefon nisam nikad video.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2015, 2:50   #8
Stella Rossa
Član
 
Član od: 2.8.2010.
Lokacija: Nederland
Poruke: 475
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 62 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Htc m7 bez ikakvog razmisljanja i daljnjeg raspravnjanja
Stella Rossa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2015, 13:49   #9
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Za te pare mozes da razmotris neki od CAT telefona, cini mi se da sam nedavno gledao jedan toliko oklopljen da bi mu i Nokia 3310 pozavidela, burazer fura jedan na poslu (radi zavrsne radove)

Ako pak nisi za toliko ekstremna resenja, ja bih tipovao na Xperia Z ali da mu bar zalepis foliju na displej, nece da bude smak sveta ako to uradis a i ne oseca se pod prstima, vremenom izgubis iz vida i cinjenicu da je nalepljena preko ekrana.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
joximovic (15.11.2015)
Stara 14.11.2015, 14:06   #10
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

A može i da naruči sa aliexpressa tempered glass, ni ona nisu više skupa kao nekad a makar će zaštiti ono najosetljivije- ekran.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
joximovic (15.11.2015)
Stara 14.11.2015, 18:13   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Citat:
Stella Rossa kaže: Pregled poruke
Htc m7 bez ikakvog razmisljanja i daljnjeg raspravnjanja
Ja sam skoro gledao HTC m7 potencijalno za sebe, čini mi se da ih je 90% na oglasima sa onim ljubičastim mrljama na kameri. Nikako ga ne bih uzimao bez lične provere.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2015, 16:05   #12
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Citat:
Stella Rossa kaže: Pregled poruke
Htc m7 bez ikakvog razmisljanja i daljnjeg raspravnjanja
Исто би и ја урадио, телефон је стварно врх израде, ем му је и хардвер одличан. Али два проблема имају, први овај што Аибо каже, доста их по огласима има јефтиних због тог проблема са камером. А други је, ако је и добар, помало искаче из буџета, 150+ му је цијена, с тим да су најчешће цифре што сам видђао 170 - 180.. мало поскупо.

Заштита екрана односно фолија није проблем, она се стварно не примјећује и користићу је на телефону, то није фрка. Само да је анатомија телефона и кућиште издржљиво, да не "шкрипи" кад се стиска, да је компактно.

Ништа, онда да гањам следеће
- Motorola Xt 910
- HTC m7 (ако би се уклопио у буџет, мада тешко)
- Lenovo P780
- Xperie Z? За обичан Z знам какав је, а по огласима сам виђао неки Z1 compact, и он није ништа лошије израде?

Да ли се на огласима лако налазе Нексуси, нисам их виђао, а једна од њихових серија ми се чинила издржљива? И да ли LG има неки модел који испуњава ово што тражим, видим да су огласи преплављени њиховим моделима, највише их има.
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2015, 16:33   #13
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Ja koliko sam čuo daj problem je više softverske prirode nego hardverske.
Verovatno je sa nekim custom rom rešeno u vezi toga sa kamerom. Proguglaj i vidi ako je to rešivo flešovanjem tipa 5.1.1 lolipop roma onda ne vidim zašto bi te odbilo da uzmeš htc.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2015, 17:26   #14
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Xiaomi redmi 2 ili redmi note? Mogu za ispod 150 da se nadju.
Nisu nešto posebno izdržljivi ali su odlični telefoni sa zamenljivom zadnjom maskom.

Bilo koji brandiran i kvalitetan kinez je bang for buck u tom cenovnom rangu. Nema ni jedan samsung, htc, lg da konkuriše u cenovnom rangu ispod 200 eur.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2015, 10:23   #15
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
Ja koliko sam čuo daj problem je više softverske prirode nego hardverske.
Verovatno je sa nekim custom rom rešeno u vezi toga sa kamerom. Proguglaj i vidi ako je to rešivo flešovanjem tipa 5.1.1 lolipop roma onda ne vidim zašto bi te odbilo da uzmeš htc.
Hardverski je problem, i roza kamera se javlja samo u uslovima smanjenoga svjetla, po danu je kamera OK.

Sent from my IDOL 3 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2015, 14:31   #16
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

A onda sam pomesao valjda sa lg g3
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2015, 21:50   #17
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

На крају је остао избор између Lenovo P780 и Nexus 4, и узет је Nexus. Било је огромна батерија и нешто новији екран наспрам нешто мањег и компактинијег Нексуса, али ипак 2ГБ рама није за бацање, па се отишло на Нексус. Поред осталих ствари, тај Леново није баш ни мали, баш је гломазан телефон.
Сад остаје да се покаже колико је квалитетна израда овог Нексуса, али не дјелује ми да баш не може да издржи мање падове.

Хвала свима на помоћи
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2015, 18:20   #18
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Полован телефон добре израде ~ 130е

Nisi pogresio, Nexus je svetlosnu godinu ispred tog Lenovo telefona po pitanju fluidnosti.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com