Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2020, 22:30   #1721
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ja sam W3 samo jednom i prešao, koliko god da gotivim tu igru, uvek me obeshrabri kad krenem ponovo, zaglavim tamo kod Novigrada (nekad doguram do Skeliga) i onda ne mogu, prosto.
Dok sam recimo igre poput Bioshocka prešao 7-8 puta.
Kingdom Come Deliverance nikad neću preći iako sam joj dao 40-50 sati na piratskoj verziji, krenuo na GOG verziji ali odustao, ne jer mi nije zabavna, nego je previše time consuming, ne mogu da se bakćem s time

I na kraju, opet mi igre poput Senua's Sacrifice, Little Nightmares, Inside, Darq - ostaju najviše u sećanju - upečatljiva kratka iskustva. To each his own ali meni ne mora igra od 60 dolara da daje 60 sati zabave, nego da mi da iskustvo koje vredi. S tim takođe - retko kad ću dati para za punu cenu Izuzetak je bio Red Dead 2, u poslednjih par godina.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2020, 23:02   #1722
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Meni su idealne igre od 20-30h intenzivne kampanje : betmeni, tomb raideri... sve sto je na taj fazon

Kad se igra raspline na 100-200h to mi je vec zamorno
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Partybreaker (6.11.2020)
Stara 6.11.2020, 1:20   #1723
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Bolja je smislena, logicna i svrsishodna RPG prica uz gomilu ozbiljnih i znacajnih izbora koji menjaju tok price u celosti nego sto cu igrati sto sati razvucene kampanje uz tipican "kill/don't kill" dizajn misija koje ne menjaju nista bitno.

Naravno, niko ne garantuje da CP kampanja nece biti takva, ali je cinjenica da su ti RPG-ovi sa skoro sto sati glavne price (uglavnom) razvucena katastrofa bez mnogo izbora, reda i smisla.
Sa kracom pricom to se mnogo bolje kontrolise i ima mnogo vise prostora za racvanje. Nadam se da ce tako biti slucaj ovde.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2020, 2:30   #1724
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pazi, bolje kampanja od 10-20 sati sa ogromnim replay value nego razvlačenje od 30h reda radi.

Ne kapiram ljude koji vole dugačke kampanje po svaku cenu. Optimalno je ~12h za bilo koju akcionu SP igru, neka ide i do 20h za nitpickere. Za ovakvu igru je daleko važnije da kampanja ima širinu i dubinu nego dužinu i nekih 15-20h za klasičan prelaz bi bilo realno najbolje.

Brzo guglanje kaže:


Dakle, ima nenormalnih likova koji smatraju da je 50h za kampanju ok cifra, prosto ne verujem koje nolifeovanje.

Pa ja sam Dishonored i Deus Ex igrao kombinovano sigurno preko 500h iako su im kampanje tipa 10h i 20h respektivno i mogu da im se vraćam ponovo baš iz tog razloga što jedan prelazak ima razumnu dužinu i ogroman broj mogućnosti za pristup igri. A Witchera ne bih g*vnjivom motkom pipnuo sad kad sam video da treba 40h da se prođe kroz igru.
Dugacke kampanje po svaku cenu niko normalan ne voli, ali dugacke kampanje na nivou W3 i RDR2 itekako imaju smisla (OK, mozda je Chapter V u RDR2 losiji, ali on posluzi taman da se uzelis starog okruzenja).

Ja nijednom nisam osetio da je W3 predugacak, cak stavise, mislim da je igra previse ubrzala na kraju (nakon Kaer Morhen bitke). Quest sa Bloody Baronom i vesticama iz mocvare mi je verovatno jedan od najboljih RPG questova ikada. Pa odlazak na Skelige posle inkvizicijskog Novigrada i monster infested Velena mi je bukvalno dosao kao da zapocinjem novu igru - ni traga od istrosenosti i zamora zbog duzine price. A pravi action-RPG upravo pocinje nakon ta dva dela i Isle of Mists (i to je ono sto je po meni zbrzano, ali je i dalje veoma dobro), i ne vidim kako nekom ta igra moze biti predugacka... 'Ladno sam mogao jos 20h da stucem u tu kampanju.

Isto mi je i sa RDR2. Prica je vrhunska, likovi su relatable i zgotivis ih (nista lepse nego sesti sa bandom i uz pivo pevati pesme), kamp i okolina su stalno zivi i stalno se nesto desava izmedju misija, a i same misije (iako ih ima mnogo) opet nijednog trenutka ne deluju isforsirano ili da su tu samo kako bi se trajanje igre produzilo (hint: AC: Oddysey).

Ako CP2077 narativ bude na nivou Witchera 3 i RDR2, a kampanja je skracena - to je za mene minus, nikako plus.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2020, 2:53   #1725
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Uvek volim RPG krace duzine, jel to mi daje mogucnost da ga predjem 2-3 puta, i da mi i dalje bude zabavno. Plus ako RPG ima dosta izbora, bilo u prici, bilo i razvolu lika. Milina...
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2020, 3:11   #1726
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ja nijednom nisam osetio da je W3 predugacak
Ceo Skellige je bukvalno nepotreban i oseća se da je samo ubačen zbog ljubitelja Skyrima.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2020, 6:44   #1727
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Argument za Dishonored kapiram. Postoje igre kao Dishonored ciji je selling point i bio puno prelaza. I ja imam stotine sati na Dishonored. Kampanja je kratka ali je igras iznova i iznova. Jako specificna igra. Ali ipak..cekamo CP osam godina. Ne bih voleo bas da pricu mogu da sabijem za 20tak sati. To nije ok. Ipak je to RPG. Ne ocekujem 100 sati nereda kao sto je gore navedeno, ali 10-20 je vec po meni bas lose. Drugo, smatram da ja i mnogi na forumu marimo za ponovne prelaze i da smo mi manjina. A (po meni, mozda gresim) velika vecina igraca ce preci jednom i onda ostale prelaze pregledati na yt. Tako da neznam...ocekujem bar solidnih 35-40h kampanje majku mu, valjda nije to mnogo. A ako bude krace...bolje bi im bilo da ima HEAAAVY replay value...

I ovo je jos jedna enigma po meni u vezi Cyberpanka. Nista u ovih osam godina ne videsmo od same RPG mehanike. Kako se to sve rola? Bar su trebali jedan quest da izbace na yt koji odrade ovako, pa drugi put onako, pa sta se desi ako od osobe Y uzmes nesto da das osobi X, pa ukrades za sebe, nedas osobi x, slazes osobu Y, pa obrnuto...pa posledice razlicite jednog questa...ili su mozda objavili a ja neznam.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2020, 7:49   #1728
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Drugo, smatram da ja i mnogi na forumu marimo za ponovne prelaze i da smo mi manjina. A (po meni, mozda gresim) velika vecina igraca ce preci jednom i onda ostale prelaze pregledati na yt.
Smatram da je ovo samo zato sto su te igre previse duge. Kada moras da igras 40-50 sati samo da bi "preleteo" kampanju, potpuno je razumljivo da vecina igraca nece hteti da igra ponovo.

Hipoteticno, mogu da garantujem da ce vecina igraca igrati igru od "samo" 10 sati bar dvaput, jel prosto htece jos da igraju i nisu se izigrali za to vreme. I sad da li ce da ih zadrzi drugi prelaz da ga predju zavisi bas od toga, koliko je igra raznovrsna kada se igra ponovo.

Sto se tice Cyberpanka, nezavisno za duzinu, ja vec vidim potencijal za 3 prelaza, zbog 3 razlicita starta u igri.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2020, 12:46   #1729
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Smatram da je ovo samo zato sto su te igre previse duge. Kada moras da igras 40-50 sati samo da bi "preleteo" kampanju, potpuno je razumljivo da vecina igraca nece hteti da igra ponovo.

Hipoteticno, mogu da garantujem da ce vecina igraca igrati igru od "samo" 10 sati bar dvaput, jel prosto htece jos da igraju i nisu se izigrali za to vreme. I sad da li ce da ih zadrzi drugi prelaz da ga predju zavisi bas od toga, koliko je igra raznovrsna kada se igra ponovo.

Sto se tice Cyberpanka, nezavisno za duzinu, ja vec vidim potencijal za 3 prelaza, zbog 3 razlicita starta u igri.



Takođe tu su modovi koji mogu da osveže buduće prelaze. Već ih vidim, realistic handling, realistic weapon damage, inventory mod, more blood mod itd.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2020, 0:14   #1730
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ceo Skellige je bukvalno nepotreban i oseća se da je samo ubačen zbog ljubitelja Skyrima.
Meni je bio omiljena zona za duge šetnje po plaži... i proplancima. Novigrad me je bio smorio pa mi je Skellige bio a dash of fresh air.

Ali mislim da su tu lekciju naučili i vrlo svesno napravili kraći story u CP.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2020, 13:59   #1731
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Dugacke kampanje po svaku cenu niko normalan ne voli, ali dugacke kampanje na nivou W3 i RDR2 itekako imaju smisla (OK, mozda je Chapter V u RDR2 losiji, ali on posluzi taman da se uzelis starog okruzenja).
Tu se slazem, samo sto je takve kampanje jako tesko odraditi kako treba. Ja isto nisam protiv dobrih dugih glavnih kampanji, ali za jedan dobar RPG to moze biti pogubno.

Jedno je RDR2 koji je linearan sto se tice price (pa i tu, kao sto si rekao, ima razvucenih i nepotrebnih delova) a drugo su RPG-ovi gde bi trebalo imati vise izbora, mogucnosti, promena itd. W3 se dobro izvukao, kampanja je odlicna...... ali je opet i poprilicno patila, po meni.

Uporedi recimo izbore u W3 i izbore u W2 (pa cak i kec donekle). Nebo i zemlja, W3 ima dobre izbore ali ni priblizno dobre kao sto je to slucaj sa dvojkom. A sve je to zbog poprilicno gabaritne kampanje koja je uz duzinu morala da brine i o izborima iz proslih igara. Sve to dosta utice na RPG aspekt igre. Zato je W2 duzina glavnog kvesta sasvim pristojna po meni. Ja bih licno od CP2077 voleo nesto tako, mozda nesto duze i to je to.

Opet, sve zavisi kako je naprave, ali dosta duge kampanje kod RPG-ova umeju da upropaste sam RPG.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
player1 (8.11.2020), zokocx (8.11.2020)
Stara 9.11.2020, 12:36   #1732
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Znate sta, skontao sam zasto mi se ne svidja toliko vizuelni stil (a koliko vidim i vecina vas nije nesto preterano odusevljena) tj. tacno mi nedostaje taj detektivski film noar momenat koji je imao Bladerunner, nego je sve tako veselo, sareno i sljasti nedefinisano. Tako mi bar deluje iz sveg do sad vidjenog, buckuris svega i svacega. Mozda ce imati tu i tamo tih nekih mracnijih momenata, ali generalno je previse "kezual" i neka zezancija, nema melanholije a to bi istocni evropljani, Poljaci narocito, znali da prenesu.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 12:52   #1733
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Znate sta, skontao sam zasto mi se ne svidja toliko vizuelni stil (a koliko vidim i vecina vas nije nesto preterano odusevljena) tj. tacno mi nedostaje taj detektivski film noar momenat koji je imao Bladerunner, nego je sve tako veselo, sareno i sljasti nedefinisano. Tako mi bar deluje iz sveg do sad vidjenog, buckuris svega i svacega. Mozda ce imati tu i tamo tih nekih mracnijih momenata, ali generalno je previse "kezual" i neka zezancija, nema melanholije a to bi istocni evropljani, Poljaci narocito, znali da prenesu.
To je i meni isti osecaj. Neon pink kultura i oni cringe tv hostovi me podsecaju na rage 2 debakl. A sto se tice bladerunner vajba mislim da taj deo oko militech regije ima Tyrell corporation mracni vajb. Ne ocekujem sa CP bude bladerunner rpg, ali bi mogli tu i tamo da ubace tu atmosferu
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 13:03   #1734
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Stil je nedge izmedju Far Cry lezbo/trandza edicija (neki od novijih, ne mogu da se setim tacno naziva) i Rage 2. Ali dobro, valjda ce igra da bude dobra.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Gonzo (9.11.2020), Leonida (9.11.2020), Vlajk@ (9.11.2020), voodoo_ (9.11.2020)
Stara 9.11.2020, 13:22   #1735
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Kad se vec pomenu Rage 2 i dalje ne kontam poentu onolike kolicine purple boje...totalno not apokalipticni feel lol.


Ni meni ovde ne lezi ovaj vizuelni still, ali mislim da bi to bio manje bitan problem...well will see
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 13:25   #1736
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

To sto mi apokalipsu zamisljamo kao turobni nekro grim fest ne znaci da nece biti apsolutni pederluk kad se desi.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
doctor (9.11.2020), Marko Radonjic (10.11.2020), pentraksil (9.11.2020), voodoo_ (9.11.2020)
Stara 9.11.2020, 14:45   #1737
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Kad se vec pomenu Rage 2 i dalje ne kontam poentu onolike kolicine purple boje...totalno not apokalipticni feel lol.
Rage 2 je u fuchsia nijansi, to jest između magente i purple. Ne bih inače sitničario, ali sa takvim poznavanjem nijansi nećeš preživeti ni tri dana u postapokalipsi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 15:09   #1738
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
To sto mi apokalipsu zamisljamo kao turobni nekro grim fest ne znaci da nece biti apsolutni pederluk kad se desi.
Nema sta da zamisljamo, tako je.

Sve pretpostavke tog postapokalipticnog scenarija se baziraju na nekim vec vidjenim scenarijima, teskim trenutcima kroz koje je ljudski rod prolazio. Prema tome, poznavajuci sve to, nakon tih razarajucih momenata znamo da sleduje turobnost, jad i cemer. A koliko se meni cini ovo nije postapokalipticna igra, jednostavno ne lici na tako nesto. To sto su neki delovi grada neuredjeni ne znaci da se desila neka apokalipsa, jer apokalipsa je nesto sto unistava sve, gde zivot maltene prestaje.

Ne znam pricu i lore igre, da li se uopste desio neki apokalipticni scenario?! Koliko je godina proslo nakon toga, 77? Na osnovu vizuelne prezentacije ja bih rekao da tu nema ni "p" od postapokalipse".
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 15:09   #1739
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Meni se, recimo, bas svidja. Kad se setim braonstine Fallout 3, povraca mi se

Moze malo shiny, za promenu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 15:17   #1740
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Meni se, recimo, bas svidja. Kad se setim braonstine Fallout 3, povraca mi se
To je period Unreal 3 enginea, sve su igre imale taj neki sepija filter. To je neka krajnost u koju isto ne treba ici jer postaje dosadno, isto kao sto je ovo ta druga krajnost gde je sve kicasto i veselo, treba tu neke umerenosti da se tacno ubode neka nit koja bi najbolje odgovarala toj prici. Ova igra je predstavljena kao kroz oci nekog klinje iz prvog srednje, koji se lozi na te neke ulicne fazone a u zivotu nije prosao nista. Za takvu se publiku prvenstveno i pravi.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com