Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2009, 13:00   #1
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Acronis True Image problem

Vec me boli glava od ovog tupavog programa i njegovih pr*seravanja!
Ranije sam koristio XP SP2 i Acronis True Image Home 11 i to je radilo savrseno dobro. Onda je dosao SP3 za Windows XP i ova v11 nije htela da radi, napravi image particije C ali nece da uradi restore. Probao sam verzije posle nje 12... ali ni sa jednom nisam uspeo da zavrsim posao, ili nece da napravi image ili kada ga napravi nece da odradi restore.
Juce nabavim v12.0.0.9770, instaliram je, probam da uradim image C particije jer sam taze instalirao windows, ali jednostavno nece da se startuje, dobio sam i neku poruku koju uopste nisam razumeo. Resim da izbrisem njesra i da vise nikada ne pogledam nista sto se zove Acronis ali oces!! Nece da se izbrise! Dodje do samog kraja deinstalacije i uradi rollback uz poruku "Fatal error during instalation". Gledam u servisima nije aktivan, probao sam preko Ccleanera da ga izbrisem opet nece, rucno brisanje instalacionog foldera isto bezuspesno..
Sta mi vise ostaje da probam?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2009, 20:55   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image problem

Probaj da uradis deinstalaciju preko Total Uninstalla posto meni takodje nije mogao da se deinstalira jedan drugi program, stavise nijedan uninstaller ga nije ni video u listi i tek sa navedenim programom sam ga deinstalirao.
Inace meni je sa XP SP3 na poslu Acronis odradio posao kako treba, ali tu sam SP2 updateovao na SP3 tj. nije bila neka nova instalacija XP SP3.
Mozda nije problem do Acronisa, mozda je kod tebe instalirana neka od instalacija XP SP3 koju si skinuo sa neta i koja pravi odredjeni problem, posto svi Acronis programi koje sam koristio rade perfektno (True Image, Migrate Easy i Disc Director Suite).
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2009, 4:35   #3
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Acronis True Image problem

E vidis ja imam neki XP sa SP3 zajedno, od Microsofta, nije od neke grupe koja sve i svasta stavi u instalaciju.. ali eto probacu sa cistim windowsom i onda da mu nakalemim neki SP3. Razmisljao sam i pre o tome ali me bas nesto mrzelo da radim sve ispocetka.
Hvala!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 1:49   #4
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Re: Acronis True Image problem

Citat:
Eddie kaže: Pregled poruke
Vec me boli glava od ovog tupavog programa i njegovih pr*seravanja!
Ranije sam koristio XP SP2 i Acronis True Image Home 11 i to je radilo savrseno dobro. Onda je dosao SP3 za Windows XP i ova v11 nije htela da radi, napravi image particije C ali nece da uradi restore. Probao sam verzije posle nje 12... ali ni sa jednom nisam uspeo da zavrsim posao, ili nece da napravi image ili kada ga napravi nece da odradi restore.
Juce nabavim v12.0.0.9770, instaliram je, probam da uradim image C particije jer sam taze instalirao windows, ali jednostavno nece da se startuje, dobio sam i neku poruku koju uopste nisam razumeo. Resim da izbrisem njesra i da vise nikada ne pogledam nista sto se zove Acronis ali oces!! Nece da se izbrise! Dodje do samog kraja deinstalacije i uradi rollback uz poruku "Fatal error during instalation". Gledam u servisima nije aktivan, probao sam preko Ccleanera da ga izbrisem opet nece, rucno brisanje instalacionog foldera isto bezuspesno..
Sta mi vise ostaje da probam?
U ovoj kombinaciji nje-sra je SP3.
Nedavno sam isto probao verziju 11 na SP3 i dobijao poruku o grešci, ali prilikom boot-a na F11 taster, a ne iz samog programa u Windows-u. Verzija 12 Acronis-a radi na SP3, a to što tebe zeza verovatno znači da si nabavio neku "lošu kopiju".
Moj ti je savet da prvo instaliras SP2 pa onda stavi koji god program za backup hoćeš, a možeš i Acronis 12 pošto je stvarno odličan
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 17:53   #5
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Acronis True Image problem

E ovako: nabavio sam drugi windows, bez SP3, i onda na njega stavio SP3, instalirao zadnju verziju Acronisa koju sam nasao. Odradio je backup iz prve ali restore je odradio tek iz drugog pokusaja, jednostavno zabaguje se prilikom boota acronisa i tako ostane da stoji. Probao sam na nekoj drugoj particiji da odradim restore i uspeo sam iz prve ali takav sistem nije hteo da radi kako treba, valjda zbog toga sto sam tada napravio dva XP windowsa. Probam opet na C particiju da odradim restore i ovaj put prodje bez bagovanja.
Tako da sada mislim da sam resio problem. Definitivno je zezao Windows XP sa vec ubacenim SP3.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gigabyte NX96T 9600GT, čudan problem De_Italiano Grafika 7 19.7.2009 19:31
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22
Acronis True Image 11 murdoc321 Aplikativni softver 6 12.12.2007 12:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com