Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2007, 13:06   #1
vaki.
Novi član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: Bileća (RS)
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaki. Slanje poruke preko Skypea korisniku vaki.
Arrow Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Želio bih da čujem Vaše komentare na ovaj kviz-program!

Zovem se Vladimir Duka ,živim u Bileći (Hercegovina ,Republika Srpska)
za dva dana punim 16. godina ,a pomalo ulazim u vode Visual Basic-a 6 i web masteringa.
----------------------
KLIK kviz program 0.21 BETA

Kviz znanja i sreće. Četiri ponuđene opcije ,3 vrste pomoći -pola-pola, zamjena ,publika. Pitanja su opšteg znanja ,ali za pojedina Vam je potrebna samo sreća .Neograničeno vrijeme ,10 pitanja .
Solidna grafika,zvukovi,pitanja nisu razvrstana po težini.Baza pitanja se svakim danom dopunjuje.Mogućnost dodavanja pitanja u bazu od strane igrača,mijenjanje bodovanje pitanja .

http://users.teol.net/~dukavb/software/klik.htm
(info i download 1 MB)


-komentari ,prijedlozi,greške u programu.

pozdrav i hvala
vaki. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 13:51   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Citat:
vaki. kaže: Pregled poruke
Želio bih da čujem Vaše komentare na ovaj kviz-program!

Zovem se Vladimir Duka ,živim u Bileći (Hercegovina ,Republika Srpska)
za dva dana punim 16. godina ,a pomalo ulazim u vode Visual Basic-a 6 i web masteringa.
----------------------
KLIK kviz program 0.21 BETA

Kviz znanja i sreće. Četiri ponuđene opcije ,3 vrste pomoći -pola-pola, zamjena ,publika. Pitanja su opšteg znanja ,ali za pojedina Vam je potrebna samo sreća .Neograničeno vrijeme ,10 pitanja .
Solidna grafika,zvukovi,pitanja nisu razvrstana po težini.Baza pitanja se svakim danom dopunjuje.Mogućnost dodavanja pitanja u bazu od strane igrača,mijenjanje bodovanje pitanja .

http://users.teol.net/~dukavb/software/klik.htm
(info i download 1 MB)


-komentari ,prijedlozi,greške u programu.

pozdrav i hvala
Steta, bio sam raspolozen, i skinuo sam kviz, i instalirao, ali na Visti, i ne radi, bas mi je krivo. Steta, probao sam compatibility mode, ali ni tako nece... Kad napravis za vistu onda cu probati, ovako nista...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 13:56   #3
vaki.
Novi član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: Bileća (RS)
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaki. Slanje poruke preko Skypea korisniku vaki.
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Koja ti poruka pise kada ga pokreneš?
Da nije : Run-time error 3706 ,povider cannon be found...
ako je to onda instaliraj VB-RUNTIME ,imaš ga download naistoj adresi.
pozdrav
vaki. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 14:34   #4
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

1. Tvoj kviz malo previse lici na Milionera.

2. Samo sto nema ni Tarika ni Zeke.

3. Pa zasto, majku mu?

Salim se, dobra stvar.

P.S. Bilo bi dobro da dodas glasanje za ovu temu, npr. "Kako ocenjujete ovaj kviz?", verujem da bi ti tako nesto pomoglo.

P.P.S.Imao sam nekih problema sa downloadom sa tvog sajta, pa sam morao da skinem VB Run-Time odavde:http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=en
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 14:47   #5
fast
Novi član
 
Član od: 6.4.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Program lepo izgleda, ali mi lici na milionera. Ma super stvar!!!
fast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 0:51   #6
DelphiGuide
Novi član
 
Član od: 12.4.2007.
Lokacija: Vojvoda Stepa/Srbija
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DelphiGuide
Wink Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Svidja mi se... Ovakve stvari nikako ne mogu da dosade.

Ako moze mali predlog. Kako onaj VB-RunTime uzasno nervira mozda bi trebalo da razmislis da ga ukrcas u kod. Mozda u nekoj narednoj verziji.

Mislim na ideju da program automatski proveri prisustvo VB-a i ako ga nema instalira ga. Uz takvu verziju bi mogao da dajes i ovu bez VB-a za one koji ga imaju instaliran (da ne bi vukli MB viska sa neta).

Sve pohvale... Pozzz
DelphiGuide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 1:03   #7
vaki.
Novi član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: Bileća (RS)
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaki. Slanje poruke preko Skypea korisniku vaki.
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

i mene nervira ,ali za sada mi nema druge dok ne nadjem nacin i izbjegnem ovaj run time,ali VB runtime bi svako trebao imati ,ne zbog ovog programa nego i mnooogih drugih kao i NET framework .

hvala
vaki. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 17:02   #8
EEEEE
Novi član
 
Član od: 14.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

meni pise ovako:

run-time 3706,instalirao sam i vladix ,a i dalje nece da radi.E ja sam ga instalirao na drugom sajtu,zna li neko kako da ga instaliram na vladix sajtu,kliknem ja download,pa mi se pojave neke opcije,pomognite mi ,molim vas.
EEEEE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 14:18   #9
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Exclamation Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Kviz je ok samo što ima malih nepravilnosti... (malo većih) Kao prvo, ubio mi je proces explorer.exe i morao sam sam da ga otvorim. Drugo: ne prilagođava se dobro rezoluciji. Namesti da prozor bude iste veličine jer ja imam npr. 1280x1024 i vidi se samo 1/4 mog ekrana u gornjem levom uglu. I treće: Ima puno bugova (što je ok pošto još nije izašao iz bete), mada moj savet ti je da se ne zadržavaš mnogo na VB6-ici: bolje pređi na neki objektno orijentisani programski jezik tipa C++-a što pre, čim naučiš osnove jer se meni desilo da sam se mnogo zadržao na VB6-ici pa je posle trebalo odvikavanje od mnogih stvari. VB6 je strašno spor i ne možeš od njega očekivati ništo više. On je zahvalan po pitanju GUI-a ali ne možeš napraviti ni implementaciju threadova, a uz to DirectX 8.1 pa nadalje ga više ne podržava što znači - svi su zaboravili na VB6.

Kviz je odličan s obzirom da si nov
i da je još u beti, ali treba mu malo (više) peglanja i doterivanja, uz to mnogo liči na milionera.

Što se tiče runtima modula - nema leka. Jedino da u setup-u dodaš neke opcije za kopiranje svega toga u System32 - ali ne znam koji si alat koristio za setup. Runtime modul za VB6 bi trebalo svako da ima samo iz čiste nužde zbog nekih starih programa, više se ne koristi skoro nijedan program pisan u VB6-ici, mada ima nekih. Kada spomenemo da je VB6 developovan oko 1999. ipak je previše star. Sa .NET Frameworkom je već druga priča - sve više programa se pišu u VB.Net-u, C#-u ili MSVC++-u 2003/5/8.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 14:52   #10
vaki.
Novi član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: Bileća (RS)
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaki. Slanje poruke preko Skypea korisniku vaki.
Određen forumom Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

ova tema je mnogo stara, da nije stigla identifikacija na email ne bih znao za ove odgovore....drago mi je da se još downloaduje program...ipak odustao sam od VB i njegovih programa, nakon toga sam napravio igricu SVEMIRSKA GROZNICA ...od avgusta 2007. sam se "bacio" na php, joomlu i uopšteno web. Nedavno sam uzeo dedicated u Njemačkoj i imam sopstvenu hosting firmu koju sam prije par dana uredno registrovao. Ipak je moj izbor -WEB, to je budućnost!
vaki. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 20:41   #11
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Cool Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Awww, tek sad vidim da poruka datira još od '07. godine Web jeste budućnost, ali se sada puno para uzima i na game developmentu, sve se više igraju PC i konzolne igre....
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 14:52   #12
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Eh te pare, jel neko razmislja o tome da kada pravi igru ona ima i neku umetnicku vrednost
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 14:55   #13
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Eh te pare, jel neko razmislja o tome da kada pravi igru ona ima i neku umetnicku vrednost
Ili bilo sta uopste..
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 15:30   #14
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Talking Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Danas se sve svodi na novac. Tužno ali istinito. Tim jezikom mnogi govore - meni na primer nije zadovoljstvo uzeti pare nego napraviti nešto (bilo šta) a da bude zanimljivo, da uživam u tome. Nažalost, niko se ne brine o tome danas.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
allokin (16.9.2008)
Stara 16.9.2008, 16:04   #15
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Ahm, a open source?
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 16:05   #16
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Wink Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Ahm, ima izuzetaka
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 19:14   #17
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Citat:
Danas se sve svodi na novac. Tužno ali istinito. Tim jezikom mnogi govore - meni na primer nije zadovoljstvo uzeti pare nego napraviti nešto (bilo šta) a da bude zanimljivo, da uživam u tome. Nažalost, niko se ne brine o tome danas.
Nema to veze sa "danas", već sa činjenicom da imaš 11 godina, tako da nemaš porodicu koju trebaš da izdržavaš, nego porodicu koja te izdržava i koja plaća sve račune, odeću koju nosiš, hranu koju jedeš, pa i opremu na kojoj radiš. Kad budeš sam morao da platiš prvo parče hleba, videćeš kako će odjednom ideja o tome da naplatiš svoj rad postati primamljiva. Naravno, ne pominjem ovo u negativnom smislu, jer i meni je u tvojim godinama jedino bilo bitno da vidim na ekranu nešto što sam ja napravio, a ni na kraj pameti mi nije bilo da razmišljam o tome kako ću nešto i zaraditi. No, to se vremenom promeni. Samo kažem da to nema mnogo veze sa vremenom u kome živimo (i pre 50 godina se radilo za pare), već sa godinama u kojim si ti sad.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 19:46   #18
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Ne kažem da ideja nije primamljiva - ali ipak bi trebalo malo porazmisliti o tome da ipak ima neke draži u bilo kom radu - pa makar se na njemu uzimale ogromne pare. Nikada ne bih bilo kakav svoj rad koji je na malo višem nivou dao za džabe - ali i ne bi trebalo da se baš sve svodi na novac - to hoću da kažem. Ali danas on je toliko bitan da se o njemu mora razmišljati. Uvek.

Ali na kraju krajeva, teško je tolerisati ovakvog klinca na forumu, zar ne?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com