Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2005, 21:00   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Kalibracija monitora

Zna li neko dobar program za pravljenje profila?Ovaj profil koji ja skinem za moj monito(755DFX) ima neke probleme.Sve boje u Photoshopu su mi roze nijanse.Takodje mi to pravi velike probleme pri stampanju slika.Sve mi je nekako bledo.Svaka pomoc i savet su dobro dosli,jer mi se vise ne baca boja.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 21:41   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

Ako su ti boje rozikaste i u Windowsu, idi u Contol Panel i potraži Adobe Gamma (Loader). Startuj ga i namesti gamu monitora (prati uputstva) za svaki od R, G i B kanala posebno.

Ako je rozikasto svuda... moraćeš nekog drugog da pitaš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 21:51   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

Nije u Windows-u.Tu su normalne.I koristio sam navedeni program.Po defaultu mi je bela boja nekako prejaka,previse se presijava...A vi gosn Vojo,sto se ne javljate na PM-u?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 23:07   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

U pitanju su color settings u photoshopu treba da da namestis da ne koristi kolorni profil od monitora ili da uninstaliras drajvere za monitor.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 23:24   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

Koristis Photoshop 7 jel tako. E onda (ukoliko si slučajno po instalaciji kliknuo na opciju "Dont show this message again" kad te je pitao za kolorna podešavanja) idi na opciju u Preferences (probutaj malo, davno sam ga koristio) koja se zove "Reset warning messages ili dialogs" i kad ponovo startuješ Photoshop odaberi opciju Ignore i "Dont show this message again".
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 16:26   #6
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

Ma znam ja to.Ja vam govorim o tome kako sam profil,koji bi trebalo perfektno da odgovara,nije u redu.Moje pitanje je:Kako da namestim da mi odstampana slika bude identicna po pitanju gamme i boja kao na ekranu.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 16:07   #7
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

Sve sami genijalci na forumu,a niko nema tri blage veze sa podesavanjem profila na stampacu i monitoru?

Ako imate neka iskustva,napisite.Bolje to nego da pucam boju za dzabe.

I da,popravila se gama od kad sam stavio novu graficku.Mislim,bolja je slika.Ali i dalje me **** profil koji sam skinuo sa neta za 755dfx.Loaduje ga,pa onda kaze da ne valja.Pa posle moram da pravim svoj...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 16:57   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Zna li neko dobar program za pravljenje profila?Ovaj profil koji ja skinem za moj monito(755DFX) ima neke probleme.Sve boje u Photoshopu su mi roze nijanse.Takodje mi to pravi velike probleme pri stampanju slika.Sve mi je nekako bledo.Svaka pomoc i savet su dobro dosli,jer mi se vise ne baca boja.
Meni se to desilo jednom, davno. Secam se samo da sam se namucio da resetujem profile boja, stalno je vracao na neispravan profil od nekog monitora koji vise nije bio na tom racunaru...
Ako nista drugo pokusaj da resetujes sva podesavanja u photoshopu tako sto ces odma nakon pokretanja PS-a pritisnuti i drazti ctrl+alt+shift dok ne dobijes poruku "Delite the Adobe Photoshop Settings File?" klikni "Yes i pokusaj neki drugi profil boja (ispravan).
Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ma znam ja to.Ja vam govorim o tome kako sam profil,koji bi trebalo perfektno da odgovara,nije u redu.Moje pitanje je:Kako da namestim da mi odstampana slika bude identicna po pitanju gamme i boja kao na ekranu.
Pokusaj da postavis profil boja od stampaca ili neki Euroscale... Tacan prikaz na ekranu i stampi nikad ne mozes 100% tacno da dobijes, ekran jednostavno drugacije prikazuje boje. Cesto proveravaj postotke u CMYK-u i osloni se na prethodna iskustva, ako ih imas. Ako stampas na nekom ink-jet stampacu probaj istu sliku da pustis i iz CMYK-a i RGB-a. Javi rezultate.

Pozdrav.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 3:45   #9
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Kalibracija monitora

EVo primera preterane bele boje.Mene interesuje da li se kod vas pojavljuje na ovoj slici.Obratite paznju na toranj.On je kod mene toliko "jako" beo da bode oci.A zamislite kad igram mape sa snegom!

Kada pokusam nVIDIA Wizard on mi spusti gamu na 0.68.Pri tome se naravno kontrast nabije do kraja,a osvetljenost se podesava prema odredjenim siluetama.Da li je mozda bolje da koristim menjanje temperature boja na 6500,pa da tako pokusam?

Znaci,slika mi je tamna,ali je bela boja,kao sama,preterana.Help anybody?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	toranj3.JPG
Viđeno:	291 puta
Veličina:	88,8 KB
ID:	5296  
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
zracenje monitora milos2001 Grafika 38 27.9.2007 16:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com