Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2017, 20:23   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Axiom Verge

Čudno da ova igra nema svoju temu. Metroidvania u novom ruhu. Juče sam igrao nekoliko sati nisam mogao da se odlepim od igre. Ima dosta zanimljivih ideja, fluidan gejmplej, dobro balansirane bosseve koje svako može da sredi, postoji i okej priča, istraživanje je fino odrađeno... Vrišti Super Metroid.

Odlična igra za retro relaksaciju u fotelji.

Review
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
CTOJAH (22.3.2017), pedjosav (3.4.2017)
Stara 23.3.2017, 18:10   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Axiom Verge

Double post ali stukao sam 14 i nešto sati za 3 dana uz solidnu količinu istraživanja i tek sad sam došao negde pred kraj. Secreti variraju od "aha, ovde sigurno ima nečeg" preko "slučajno upadoh u rupu u zidu" do "dođavola još jedan ćorsokak u kom ima secreta ali ne mogu ga naći". Za 100% sigurno treba 20+ sati...

Utisci su ovakvi: borbe sa bossevima su ili laganica ili suludo teške, pojedine vrste neprijatelja u nekim oblastima mape su bullet sponges i pritom vas kasape velikom količinom metaka i melee napadima i jednostavno je nefer dok oružje koje imate (našao sam 15-ak oružja do sada a videh negde da ih ima 40-ak) u principu nanosi isti damage čime god ih rokali i jednostavno se čini preslabim iako neka od oružja izgledaju kao da bi trebalo da istrebe pola ekrana jednim pritiskom na dugme. Ima tek 3-4 oružja koja zapravo koristim sve vreme.

Backtrackinga je moglo biti malo manje kao i ćorsokaka gde očigledno postoje secreti koje treba naći metodom nasumičnog burgijanja zidova i dashovanjem ali opet, toliko gadgeta koje igrač sakupi usput značajno olakšavaju backtracking i čine ga zanimljivijim.

Grafika dobra jer igra stvarno izgleda kao da je pokreće SNES na steroidima. S druge strane i dizajn mapa je direkt iz SNES ere što nikako nije dobro: haotični raspored tileova i dugačke "tunel" ili "bunar" deonice ubijaju pacing igre, posebno kad se u formulu ubaci backtracking. Određene "sobe" sa namenski rađenim backgroundima su prelepe.

Soundtrack je veoma dobar, dovoljno da su mi se skoro sve trake zaglavile u glavi i zviždim ih već 2 dana ali je previše u chiptune fazonu da bih ga, recimo, kupio (može da se kupi), tu je trebalo malo više modernizovanja. Generalno, zvuk u celosti je blago iritantan kada sve krene da pršti ali opet daleko je od lošeg, ko se navikao na retro zvuk - neće mu smetati.

Priča je zanimljiva, ima nekih rupa ali je odlična sci-fi zanimacija.

Sve u svemu, na Steamu ova igra ima 94% pozitivnih ocena a ja joj dajem 8/10, sjajna igra ali ima mnogo, mnogo sitnih mana koje nekoga mogu odbiti od igranja.

Poslednja ispravka: doctor (23.3.2017 u 18:22)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2020, 1:42   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Axiom Verge

Bump jer vidim da je igra prošla ispod radara mnogima a i jedna zanimljiva činjenica: celu igru je radio jedan čovek: programiranje, grafika, zvuk, muzika, priča... Sve.

Apsolutno vredi probati. Mene je zabavila koliko i Hyper Light Drifter (iako mi je potonji bliži srcu).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2020, 2:21   #4
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Axiom Verge

Mene je smorila nakon 2h igranja. Ne sviđa mi se art stil, sve izgleda nekako ružno i jednolično, što mi ubija želju za daljim igranjem i istraživanjem. Rain World je takođe pixel art, ali je svet neuporedivo interesantniji, raznovrsniji i atmosferičniji (na stranu to što je smrtonosan do bola!).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
caine (18.4.2020)
Stara 18.4.2020, 7:27   #5
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Axiom Verge

^Isti je i moj utisak, dodao bih da mi je i upravljanje likom bilo nekako nezgrapno, što je možda posledica toga što se nisam dovoljno udubio u igru. Ali, za tih ~2 sata igranja, nije me privukla da nastavim dalje.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com